Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 18:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2014, o 09:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Witam ;)
Jakiś czas temu pobrałem sb XAMPP'a, ale przy próbie uruchomienia Apache wyskakiwał error:

08:48:18 [Apache] Problem detected!
08:48:18 [Apache] Port 80 in use by "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" with PID 4820!
08:48:18 [Apache] Apache WILL NOT start without the configured ports free!
08:48:18 [Apache] You need to uninstall/disable/reconfigure the blocking application
08:48:18 [Apache] or reconfigure Apache and the Control Panel to listen on a different port
08:48:18 [Apache] Problem detected!
08:48:18 [Apache] Port 443 in use by "C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" with PID 4820!
08:48:18 [Apache] Apache WILL NOT start without the configured ports free!
08:48:18 [Apache] You need to uninstall/disable/reconfigure the blocking application
08:48:18 [Apache] or reconfigure Apache and the Control Panel to listen on a different port

z tego error'u wynika że skype i xampp korzystają z tych samych portów (80 i 443). Dużo czasu spędziłem na próbie zmiany portu w xampp'ie, ale bez rezultatu :( więc postanowiłem spróbować coś zmienić w skype i udało się :D
wystarczy wejść w zakładkę Narzędzia --> Opcje --> Zaawansowane --> Połączenie i należy odznaczyć ptaszek przy: Użyj portów 80 i 443 do dodatkowych połączeń przychodzących.

Może komuś się przyda ;)

_________________
GreenBook i BlueBook



Ostatnio edytowano 5 lip 2014, o 11:36 przez programek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lip 2014, o 09:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Świetnie że się tym podzieliłeś bo sam ostatnio się zastanawiałem dlaczego nie mogę uruchomić Apache :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO