Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 23:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 cze 2012, o 19:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011
Posty: 25
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 1

Witam! Dostałem dzisiaj pewne pytanie odnośnie pewnego projektu. Nie znam niestety jak narazie szczegółów, oraz nie wiem czy kolega nie poprzekręcał słów swojej kuzynki, ale chodzi o jakąś kurtkę czy płaszcz w rękawie której byłby zamontowany wyświetlacz, do którego bezprzewodowo by dochodziły dane jak na przykład kto w danej chwili dzwoni czy od kogo otrzymaliśmy wiadomość. Telefon by mógł się znajdować na przykład w kieszeni. O ile konstrukcję samego odbiornika oczywiście jestem sobie w stanie wyobrazić o tyle jak to będzie wyglądało po stronie telefonu? Czy da się takie informacje wyłuskać z telefonu w czasie rzeczywistym? Czy można się na necie dokopać do jakiś datasheet'ów rozpatrujących telefon z tej perspektywy? W czym ewentualnie pisać program na telefon, który by inicjował wymianę danych z odbiornikiem?


Pozdrawiam i przepraszam, że od razu tak z grubej rury :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2012, o 19:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Są już takie gadgety na wyświetlaczach oled i e-papierze w JP tego pełno.
Z mojego punktu widzenia przerost formy nad treścią .. ale .. każda potwora znajdzie amatora :)

temat przenoszę dział nie właściwy ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2012, o 20:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2011
Posty: 25
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 1

Ale ja nie mówiłem tutaj o elastycznym wyświetlaczu. :P Chodziło mi o to czy mam dostęp do takich informacji jak przychodzące połączenie czy przychodząca wiadomość (oraz identyfikator przypisany do danego numeru). A jeśli tak t w jaki sposób można się do takich danych dobrać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2012, o 20:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2011
Posty: 582
Lokalizacja: okolice Wrocławia :)
Pomógł: 24

Myślę że w tym przypadku jedynym rozwiązaniem jest aplikacja na konkretny system operacyjny telefonu która będzie przekazywała potrzebne dane i wyświetlała je na zewętrznym urzadzeniu.
Telefon sam z siebie na pewno tych informacji nie udostępni po BT czy WiFi, aczkolwiek Andriod podobno stworzony jest właśnie do zarządzania i komunikacji bezprzewodowej.

Po BT pewnie można wyłuskać jakieś dane używając profilu 'handsfree', zestawy głośnomówiące sporo już potrafią...

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 cze 2012, o 21:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Siergiej napisał(a):
Ale ja nie mówiłem tutaj o elastycznym wyświetlaczu. :P Chodziło mi o to czy mam dostęp do takich informacji jak przychodzące połączenie czy przychodząca wiadomość (oraz identyfikator przypisany do danego numeru). A jeśli tak t w jaki sposób można się do takich danych dobrać.


Wszystko jest do zrobienia - tylko trzeba po prostu zabrać się za naukę programowania na telefony komórkowe, np na androida ;) ..... przecież setki aplikacji na telefonach wykorzystują te wszystkie zdarzenia on-line - więc co za problem byłoby to jeszcze przesłać gdzieś np przez bluetooth do jakiegoś odbiorniczka.

No ale to jakaś książeczka w łapki i trza się uczyć programować.

Ja niedługo właśnie muszę zacząć się uczyć androida ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2012, o 11:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2011
Posty: 265
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 9

Ostatnio znalazłem fajny programik - SENA BTerm. Jest to terminal w stylu (PUTTY) na system operacyjny android. Interfejs programu jest bardzo podobny do PUTTY.

http://www.sena.com/products/industrial ... _phone.php

Program może być dobry do testowania połączenia pomiędzy np. telefonem -> Bluetooth ATB-BTM -> uP.

Terminalu jeszcze nie testowałem, ponieważ nie odpaliłem jeszcze ATB-BTM;)

_________________
www.iuvo.it - Automatyka Budynkowa



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO