Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 23:39


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lut 2014, o 10:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 702
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Panie i Panowie wiosna za pasem…, tak więc czas ogłosić jakiś konkurs, a że konkursów u NAS na forum ostatnimi czasy jak na lekarstwo…, chodzi mi o te DUŻE konkursy…, nie liczę tych małych organizowanych przez Naszego Kochanego Różowiastego ;).

Chciałbym zapowiedzieć WIELKI KONKURS WIOSENNY pod tytułem:

"Zaprojektuj przydatne urządzenie w warsztacie elektronika amatora"

Szczegóły (prawie wszystkie) ;)

1. Czas trwania: 3m-c od 1.03 – 31.05.2014
2. Dwie kategorie: początkujący i zaawansowany
3. Processory: wszystkie AVR8
4. Platforma sprzętowa: ATB 1.0x, GLS, Arduino/Sunduino/Nelduino/XYZduino, własny EvalBoard, stykówka, płytka PCB dedykowana pod zaprezentowane urządzenie
5. Język programowania: C (AVRGCC) lub Adruino C (C++)
6. Kto może wystartować: wszyscy zarejestrowani na forum bez wyjątków, bez limitów dot. ilości postów, bez limitu dot. daty rejestracji na forum… z małym ale… znani formowi wyjadacze nie mogą startować w kategorii początkujący ;)
7. Wymagania formalne: zgłaszany projekt musi zawierać pełny kod programu (bez bibliotek Mirka - tu chyba jest jasność), opis działania, schemat, zdjęcia oraz jeśli to możliwe filmik z działania.
8. Prawa autorskie: Zgłaszany projekt musi być autorski i nie może być wcześniej publikowany w sieci i w żadnym czasopiśmie wydawanym na terenie naszego kraju.
9. Miejsce zgłaszania prac: Projekt zgłaszamy na forum w odpowiednim wątku (wymagana wcześniej rejestracja, przed dniem upłynięcia terminu) – zostanie takowy utworzony
10. Sposób wyłonienia laureatów: głosowanie przez ankietę – jeśli to nie kłopot i da się takową zorganizować – to pytanie kieruję do szanownych Moderatorów.
11. Podział nagród: według standardów forumowych - dzielimy liczbę wszystkich nagród w każdej kategorii przez 3 i tyle ile wyjdzie w każdej kategorii, …to po tyle nagród wybiera sobie każdy z laureatów zaczynając od pierwszego miejsca, a to co nie podzielne po jednej sztuce trafia do osoby zajmujące miejsca poza pierwszą trójką jako nagroda pocieszenia.
12. Nagrody:
Jak na razie są dwie, ale na pewno będzie więcej bo jeszcze nie przejrzałem wszystkich szuflad i nie zrywałem podłogi ;)
w kategorii początkujący : GLCD 128x64 sterownik KS0108
w kategorii zaawansowany: RL78/G13 (YRPBRL78G13) płytka testowa od Renesas

W tym miejscu mam Wielką Prośbę do osób które chciałyby powiększyć, zasilić pulę nagród, bardziej uatrakcyjnić ten konkurs - a wiem że takie osoby są na forum - o deklarację (informację) bądź w tym wątku lub na Priva o takowej chęci z zaznaczeniem co i dla jakiej kategorii nagroda jest przeznaczona – mile widziane foto.

Reasumując poszukiwani są sponsorzy.
Z góry BARDZO DZIĘKUJĘ w imieniu swoim i przyszłych LAUREATÓW.

---- UWAGA!!! TO JEST TYLKO ZAPOWIEDZ KONKURSU ---
ale można już szykować bloki startowe... ;)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2014, o 11:31 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Cytuj:
10. Sposób wyłonienia laureatów: głosowanie przez ankietę – jeśli to nie kłopot i da się takową zorganizować – to pytanie kieruję do szanownych Moderatorów.


Jak najbardziej da się to zrobić, jest tylko jedno ale. Pozycji w ankiecie może być maksymalnie 10, więc i losowanych osób mogłoby być maksymalnie 10. Chyba żeby męczyć Admina o zwiększenie liczby opcji w ankiecie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2014, o 13:01 
Online
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

phill2k napisał(a):
Reasumując poszukiwani są sponsorzy.


To ja się zgłaszam oczywiście ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2014, o 15:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2012
Posty: 729
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 12

Ja mogę dać do nagród MkAvrCalculator :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO