Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 11:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Zlot forumowiczów - wziąłbyś udział?
Tak, bardzo chętnie 70%  70%  [ 37 ]
Trudno powiedzieć, jeszcze nie wiem 26%  26%  [ 14 ]
Nie jestem zainteresowany 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 53
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 sty 2013, o 09:04 

Pomógł: 0

Wrangler napisał(a):
rezasurmar, po przylutowaniu minifalą m8-128 czy zresztą czegokolwiek innego, co ma nogi blisko siebie :), mógłbyś następnie zaprezentować jak sprawnie ją wylutować bez hotaira oraz oczywiście bez dodatkowych kosztownych dopalaczy rozpuszczających cynę. Tutorial nie tylko montażu, ale i demontażu SMD bez hotów i innych fajerwerków. Im pokaźniejszy scalak tym większe wrażenie. :)


Takie rzeczy tylko w Erze ;), a tak serio, ciężko wylutować układy w prostokątnych obudowach, bez odpowiednich narzędzi, bez ryzyka uszkodzenia ścieżek. Bo układ to ciężko uwalić.
Kiedyś jeszcze przed nabyciem ST115 i głowic do PLCC itp, robiłem grota do zwykłej pistoletowej z drutu 1.5mm odpowiednio wygiętego do kształtu układu, ścieżki zalewałem cyną podgrzewałem tym fikuśnym grotem podważałem układ cienką pęsetą i wychodził, a ścieżki zostawały tam gdzie ich miejsce ;).

Potem można zebrać cynę taśmą wick, grotem minifala, albo nawet czystym grotem (pocynowanym) pistoletówy ;).
Teraz mam głowice do układów, nie wymieniałem "prostokątnych" układów inaczej niż głowicami już z 8lat ;).



Góra
  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 10:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012
Posty: 112
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 2

Ten zlot to super sprawa mnie osobiście pasowała by Warszawa bo bliżej. Spotkać się na żywo i po debatować to nie ocenione sam nieraz byłem na paru konferencjach i zlotach fajna sprawa tylko że tam trochę atmosfera sztywna była. Mirek ma świetne podejście żeby bardziej na luzie.

_________________
http://januszp25.blogspot.com/



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 11:04 

Pomógł: 0

Mnie tylko Kraków, albo Wrocław z powodów noclegowo-kosztowo-dojazdowych ;). Chociaż jak by spotkanie było w Krakowie to na 100% jestem, dalej to już zależy od sytuacji finansowej bo koszt kilkukrotnie wyższy.



Góra
  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 11:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

haha :D tak zdecydowanie majówka w sopocie/gdańsku :D hehe a tak poważnie nie ważne gdzie ważne, że wszyscy! :P

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 13:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

Jeśli będą wzięte pod uwagę dwa kierunki Poznań lub Wrocław to mogę się zaangażować w organizacji z racji posiadanych różnych znajomości. Jeśli powstanie jakiś plan działań - poza wieczornym zwiedzaniem lokali ;) to mogę zaoferować także małą prezentacje ze swojej strony w temacie "detektorów metali", wykorzystania przetworników ADC, etc.

Myślę, że najbardziej realny termin mógłby być od maja do końca roku. W pierwszej kolejności trzeba by było wybrać miejsce i przybliżony termin, później można stworzyć listę zapisów na zlot i w dalszej kolejności wyznaczyć jakiś plan działań.

Co Szanowni Panowie na to?



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 14:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

w końcu padają konkrety :] podoba mi się takie zdrowe podejście. Zatem Mirku chyba czas zacząć robić ankiety co do terminu powiedzmy że na razie wybrać miesiąc, a dokładna data to już zależna będzie od atrakcji lub noclegu.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 15:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A nie wydaje się kolegom, że patrząc właśnie na tą chociażby ankietę na górze tego tematu - to jednak jeszcze za wcześnie aby przymierzać się do konkretów ? ;) .... tak się tylko pytam. 30 to niewiele osób, nie wszystkim zawsze przypasuje termin i miejsce i co wtedy zostanie 15, 10 a może nawet 5 ? ;) doliczając nieprzewidziane przypadki

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 15:21 

Pomógł: 0

Sam jestem za tym, by pobierać jakieś zaliczki jeżeli będzie jakiś nocleg albo co. Po za tym jeżeli termin będzie wystarczająco odległy, minimum miesiąc-dwa do spotkania, to nie mówcie mi, że nie można sobie wydzielić tych kilku dni.

Jedyny problem to może być kasa. Bo spać pod gołym niebem przy tej temperaturze się nie da ;), a i pewnie jakaś sala, jedzenie też za darmo przecież nie będzie.

Nauczony sposobem w jaki są organizowane spotkania np. na forum alfa sony, wiem, ze nie do końca można stosować zasadę demokracji ;). Trzeba iść za organizatorem, owszem powinien on się liczyć z większością, ale zadowolić wszystkich i tak nie można.

PS. Myślę Mirku, że na początek 20-30 osób to będzie naprawdę owocne spotkanie, przy większej ilości to jednak ciężko będzie to jakoś "poprawnie" poprowadzić, by był czas na dyskusje, omawianie problemów itp.
Lepiej 20-30 czy nawet mniej konkretnych osób niż 50 średnio zaangażowanych ;).



Góra
  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 15:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 paź 2011
Posty: 580
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

dlatego polecam wstępnie majówkę obrać jako docelowy termin -> sporo czasu na organizację i chyba każdy jest wstanie zaklepać sobie 2 dni w tym terminie wiedząc już teraz.. następny krok to organizacja i pobranie zaliczek za nocleg itp. jak napisał kolega rezasurmar.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sty 2013, o 16:32 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

mirekk36 napisał(a):
A nie wydaje się kolegom, że patrząc właśnie na tą chociażby ankietę na górze tego tematu - to jednak jeszcze za wcześnie aby przymierzać się do konkretów ? ;) .... tak się tylko pytam. 30 to niewiele osób, nie wszystkim zawsze przypasuje termin i miejsce i co wtedy zostanie 15, 10 a może nawet 5 ? ;) doliczając nieprzewidziane przypadki


A ile Mirku chciałeś? 200 osób? ;-) Wydaje mi się że 15-20 osób to ilość optymalna.

Zaliczki? Moje zdanie jest takie że zrzutka powinna być tylko na salę do spotkania. Przy czym nie musi być to jakaś duża sala. Mogłaby być nawet jakaś w stylu szkolnym. Pytanie ile kosztuje wynajęcie takiej sali?

Reszta kosztów czyli: przyjazd, nocleg, przejazd po mieście, wyżywienie powinno być już indywidualną sprawą uczestników.

Oczywiście organizator powinien sprawdzić i podać uczestnikom koszt i sposób dotarcia do powyższych miejsc.

Co do terminu i miejsca to powoli - ustalimy to. Na razie zróbcie swoje mini spotkanie w Szczecinie. ;-)



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 10:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Ja z racji wielu zajęć, zauważyłem ten pomysł dopiero na facebooku, gdzie to funpage atnela mnie poinformowało o spotkaniu :) Jestem za, tylko mam nadzieję, że termin mi przypasuje, gdyż wiosną mam maturę, poza tym pracuję i się uczę. No, ale wszystko jest do załatwienia :) Miasto w sumie nie gra roli. Mieszkam aktualnie w Poznaniu, ale myślę, że żadne inne miasto nie będzie problemem :)

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 11:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Panowie ja to bym widział na dwa sposoby - tzn to tylko nadal moje luźne wspomnienia z organizacji zlotów delfiarzy

Gdyby było chętnych np ok 100 osób kiedyś tam - to np warto przemyśleć załatwienie grupowych nawet noclegów (dla tych oczywiście, którzy gdzieś tam nie mają np rodziny itp) .... bo uwierzcie mi że przy takiej ilości ludzi to NIKT taniej sobie sam w pojedynkę nie załatwi. No ale to też jak uważacie ja tylko rzucam hasło

Nadal mówiąc np kiedyś tam o 100 osobach też ważne jest wynajęcie odpowiednio dużej sali i to jeszcze z jakimiś możliwościami typu rzutnik itp (wynajęcie z jakiejś uczelni bywa najtańsze chyba no ale trzeba by się było też dowiedzieć ile - bo ktoś tam wspomniał wyżej że być może udałoby mu się załatwić to gratis od uczelni - ale jak znam życie - to na końcu i tak będą pieniądze, a lepiej wcześniej o tym wiedzieć niż tuż przed)

Skoro nadal 100 osób to jakiś chociaż MINI-Cathernig czyli załatwienie przed salą jakichś ciepłych i zimnych napojów (kawa, herbata, woda mineralna, ciasteczka itp) na czas przerw. (To też dużo przecież nie kosztuje - a jednak spędzić cały dzień na sucho - może być ciężko) ;)

Dla 100 osób można także uzyskać niesamowite warunki np w lokalu na wieczór w sensie ceny za np obiado-kolację ale także napoje i to nie tylko za oranżadę ;) ale te mocniejsze

------------------------------------------------------------

gdyby zaś było np ze 20-30 osób - to naturalnie - raczej w grę wchodziłoby chyba TYLKO wynajęcie sali jak wyżej pisze Jaglarz

Tak czy inaczej - rzeczywiście może udałoby się zorganizować taki mini zlot w Szczecinie - porobimy zdjęcia czy tam reportaż i postaramy się dać znać na forum jak wyszło - czy fajnie czy nie ;)

--------------

co do globalnego zlotu i wyboru miasta - to nawet patrząc na wypowiedzi powyżej w tych tematach uważam , że chyba dobrze trafiłem z propozycją tych dwóch miast: Kraków albo Wrocław hmmm? ;)

Myślę więc - że można np utworzyć jakąś ankietę jakie miasto na zlot globalny na przyszłość - lepiej wcześniej się oswajać z miejscem przeznaczenia ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 16:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

a ja się cichaczem przyglądam i nasłuchuję :P

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 17:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

Pomysł spotkania bardzo świetny, co roku wyjeżdżam na zawody w Freestyle Slalomie na rolkach i chodź nie biorę udziału jako zawodnik to za każdym razem bawię się świetnie i miło spędzam 2-3 dni, więc mnie namawiać nie trzeba na takie spotkania.
Co do miejsca spotkania to jednak był bym za wyborem jakiegoś miasta w centrum kraju tak aby, nie wyszło że pojawia się chętni na przyjazd, a zrezygnują tylko dlatego bo do miejsca spotkania będą mieli 500 czy 700km.
Co do ilości uczestników to tak jak już wcześniej ktoś wspomniał też uważam lepiej niech zjedzie się 20 konkretnych co naprawdę chce się spotkać, poznać, coś wspólnie po działać niż 100 co przyjedzie po kręci się i pojedzie. Tak że na ilość nie ma co patrzeć jedyne co to można np. przyjąć jakąś minimalna liczbę to znaczy zgłosi się pewne 20 osób to zaczynamy organizować nie ma to trudno czekamy dalej, a jak będzie więcej to będzie fajniej.
Co do wspólnego np. noclegu itp. to i przy 20 noclegach można już uzyskać ceny których indywidualnie na pewno nie będziemy mieć.



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 17:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Rafciu napisał(a):
...
Co do wspólnego np. noclegu itp. to i przy 20 noclegach można już uzyskać ceny których indywidualnie na pewno nie będziemy mieć.


No dokładnie - ja bym na to sam liczył ponieważ też przecież będę jechał daleko daleko ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 19:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Żywiec
Pomógł: 4

Świetny pomysł z tym spotkaniem ;)
Jestem chętny na spotkanie bez względu na to gdzie będzie. Mieszkam też na skraju Polski więc trudno będzie dogodzić każdemu :) Mam rodzinę niedaleko Mirka i czasem tam jeżdżę więc 60km do Szczecina to rzut beretem :D
Jednak w centrum było by optymalnie dla ludzi z "pasma przygranicznego" bo koszty transportu, tak jakby by były rozłożone.
Zastanawiam się tylko czy wielkie miasto, to aby dobry pomysł?? Nie wiem... (głośno myślę)
Za to wiem tyle że od kwietnia do sierpnia będę na innym kontynencie i nie będę mógł w spotkaniu uczestniczyć :( Czytałem że wspomniano maj itd..

Przyglądam się dalej...

_________________
Krzysztof



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 sty 2013, o 20:53 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

mirekk36 napisał(a):



Myślę więc - że można np utworzyć jakąś ankietę jakie miasto na zlot globalny na przyszłość - lepiej wcześniej się oswajać z miejscem przeznaczenia ;)


Ale, ale, Mirku, rozpędziłeś się. Już chcesz wybierać miasto? A przecież nie wiemy czy w mieście które wybierzemy znajdzie się ktoś z forumowiczów, kto zajmie się poszukaniem i wynajęciem sali. I co wtedy? Cały wybór o kant... rogów łosia rozbić?

Należy najpierw upewnić się czy są osoby chętne zająć się wynajmem sali a potem wybrać wygodne dla nas miasto z dostępnych.

Pytanie takie zadałem tutaj: http://forum.atnel.pl/topic2073.html i tu przenosimy dalszą część dyskusji.



Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO