Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:49


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 cze 2018, o 22:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 kwi 2016
Posty: 5
Pomógł: 0

Zakupiłem dwa egzemplarze wyświetlaczy 3,5' na ILI9486 w sklepie , z którego usług już korzystałem . No i problem. Przy próbie uruchomienia wyświetlacz dziwnie
się zachowuje. Mianowicie w trakcie inicjalizacji po resecie podświetlanie się załącza aż do komendy wyjścia z uśpienia ta właśnie komenda powoduje wyłączenie
podświetlania. Kod inicjalizacji:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Przeanalizowałem kartę katalogową sterownika ILI9486 i na jej podstawie próbuję coś wykombinować.
Pierwsze cztery komendy po Sleep OUT to komendy odczytu z wyświetlacza dlatego autor biblioteki zaznaczył je znakiem zapytania następne komendy z parametrami są standardowe stosowane przy większości wyświetlaczy. Z karty wynika , że nie wpływają one na podświetlanie. Zaznaczam, że moduł nie ma
osobnego pinu zasilania podświetlania. Pomyślałem , iż po komendzie sleep out jest konieczne ustawienie wewnętrznego PWM zasilającego ledy dlatego wstawiłem do inicjalizacji komendy ustawiające moduł CABC odpowiedzialny za jasność podświetlania. I nic. Sądzę , że jeszcze czegoś nie uruchomiłem.
Sprawdziłem jakość transmisji. Tak wygląda
Obrazek

Kanały 0-7 Port A kanał 8 WR-zapis, kanał 9 RS-dane,komenda, kanał 10-CS wiadomo co. Przedstawiam tylko osiem bitów ponieważ przy inicjalizacji tylko one pracują. Sygnały 8-15 na Porcie C są ustawione na 0x00. Zamieszczam jeszcze fofto wyświetlacza
Obrazek
Obrazek

Jeszcze jedna informacja. Jak wyłączę komendę sleep out to w trakcie inicjalizacji widać wyraźnie zmiany jasności podświetlania po prosto miga.
Być może ktoś z forumowiczów spotkał się już z takim zachowaniem podświetlania.
Będę wdzięczny za pomoc.

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

Wróciłem na chwilę ponieważ chcę przedstawić mały eksperyment z animacją na TFT LCD 2,8' ILI9341 poniżej link do filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=F3GIYL0I3qY



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO