Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 08:14


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2018, o 06:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Witam.
Mam model łódki, na którym jest odbiornik GPS. Z tego odbiornika sygnał GPS jest czytany i w niezmienionej formie przekazywany jest poprzez moduł radiowy do kolejnego odbiornika opartego na NodeMCU. Chciałem z tego odbiornika "śledzić" ten model łódki, zapisywać pozycje. Jak do tej pory wszystko działa jak zaplanowałem, ale teraz urządzenie z Androidem czyta lokalizację, ale ze swojego GPS.
Czy można tak napisać program, aby sygnał GPS był czytany zamiast z wewnętrznego GPS, był czytany z tego odbiornika ?
Czy taka opcja jest możliwa ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 12:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Na razie moduł radiowy mam podłączony do modułu NodeMCU8266.
Teraz testowo czytam dane i wysyłam na serial modułu.
Najlepiej by było aby można pobierać te dane poprzez Wi-Fi. Na razie nie bardzo wiem jak się za to zabrać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 cze 2018, o 18:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Android jest najwygodniejszym sposobem na obsługę tego urządzenia.
Łowiska karpiowe są dość rozległe. Przydało by się urządzenie, które dokładnie zapamiętuje miejsce, w którym jest dobre "branie". Telefonem wybieram zapisany punkt GPS i w to miejsce ma dopłynąć łódka z zanętą. Mam taką obsługę zrobioną pod Windowsa, ale z laptopem to nie jest zbyt wygodne.
Tutaj brakuje mi tylko sposobu na pobranie współrzędnych GPS z zewnętrznego urządzenia i ustawienie tych współrzędnych na urządzeniu z Androidem zamiast współrzędnych z tego urządzenia.

------------------------ [ Dodano po: wczoraj, o 18:10 ]

Obrazek
Może niezbyt dokładnie wyjaśniłem o co mi chodzi. Na powyższym rysunku są dwa niebieskie punkciki (zaznaczone czerwonymi strzałkami). Jest to aktualna lokalizacja GPS urządzenia z androidem, ta pozycja jest czytana bezpośrednio z urządzenia, maj te dane tylko do odczytu, nie mogę ich zmienić, a ja chciałem aby ten punkt pokazywał aktualne położenie mojej łodzi, na której jest inny odbiornik GPS, którego dane mam już odczytane. Nie wiem jak "zmusić" program do pokazywanie tej drugiej lokalizacji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 cze 2018, o 08:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Domyślam się, że to jest proste dla zaawansowanego użytkownika. Niestety z Androidem dopiero zaczynam, napisałem na razie kilka prostych programów.
Jak na razie w żadnym z przykładowych programów, które pobieram z forum B4A nie znalazłem takiego rozwiązania, które chciałem tutaj zastosować. W każdym przykładzie dane są pobierane z urządzenia na którym jest program, jeżeli wyłączę GPS to program się nie uruchamia. Wykorzystuję typy MapGragment i GoogleMap. Mogę dodawać markery ustalać zoom, czyli wszystko co do tego programu jest konieczne. Brakuje mi tylko sposobu na wymuszenie tej pozycji GPS na podstawie innego sygnału.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2018, o 09:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Ok. Będę próbował.
Dam znać, jak to przetestuję.
Na razie dokończę program wg tego co na dzisiaj potrafię. Ta "niebieska kropka" będzie pokazywała aktualną lokalizację smartfona, a inny marker z symbolem łódki będzie pokazywał jej aktualną pozycję (też taka opcja się przyda). Zobaczę jak to będzie się sprawować w praktyce.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 cze 2018, o 08:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

może tego potrzebujesz, mały przykład:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język basic4gl
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 cze 2018, o 09:03 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2012
Posty: 15
Pomógł: 0

Ten przykład też się przyda, ale nie jest to dokładnie to co chcę.
Powoduje on uruchomienie innej aplikacji z wpisaniem celu o wybranych współrzędnych, ale sama "lokalizacja" na urządzeniu się nie zmienia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2018, o 21:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2018
Posty: 159
Pomógł: 11

adm221 napisał(a):
Ten przykład też się przyda, ale nie jest to dokładnie to co chcę.
Powoduje on uruchomienie innej aplikacji z wpisaniem celu o wybranych współrzędnych, ale sama "lokalizacja" na urządzeniu się nie zmienia.


Przyznam szczerze że nie rozumiem o co Ci chodzi. Otrzymane dane z zewnętrznego GPS możesz wpisać właśnie w ten sposób i uzyskasz położenie obiektu (łódki). Telefon też pokaże swoje położenie... jeżeli leży na biurku to jego położenie się nie zmienia. Ten kod wrzuć do jakiegoś suba i cyklicznie wywołuj gdy nadejdą dane z zewnętrznego GPS-a.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO