Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 14:02


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 maja 2018, o 09:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam,
czy ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problem??

Postaram się dokładnie wszystko opisać.

Problem dotyczy tylko uruchomienia servera UDP w mkbootloader. Sama komunikacja z procesorem i bootloader wgrany do procesora działają bardzo dobrze.
Do tej pory używałem bluetootch i nie było żadnych problemów, nie miałem też konieczności sprawdzania servera UDP więc nie wiem jak długo taki problem istnieje.
Znalazłem trochę czasu, a że miałem kupiony ATNEL-WIFI232-T to postanowiłem przejść na WiFi. Działa wszystko pięknie, przepisałem programy na androida z komunikacji bluetootch na udp i jest pięknie, a zasadzie było do czasu próby zaktualizowania wsadu.
Napisałem maila do pana Mirka i odpisał mi abym opisał mój problem na forum, jednak następnego dnia postanowiłem jeszcze wymienić router sieciowy bo działał mało stabilnie.
Kupiłem nowy, jakiś tani TP-Link (tylko takie były z modemem adsl ) i o dziwo po zmianie routera Mkbotloader zaczął pięknie uruchamiać server UDP. Cały szczęśliwy odpisałem panu Mirkowi, że już wszystko ok, a następnego dnia znowu to samo. Już nie mam pomysłów gdzie szukać problemu.
Dodam, że inne programy jak: ATBWiFi, MkTerminalUDP działają bez problemu.

Ciekawe jest to, że podczas uruchaminia servera UDP w mkbootloader jest taka chwila zwłoki, jak by próba uruchomienia servera i jeśli w tym momencie kliknę na INFO to procesor ładnie odpowiada.
Próbowałem nawet w ten sposób wgrać jakiś wsad do procesora. Wgrywanie się rozpoczyna ale zostaje przerwane jak server się nie uruchomi.
Załączę kilka zrzutów ekranu, może coś pomoże.

Obrazek
Program bezpośrednio po uruchomieniu

Obrazek
wprowadzone hasło restartu procesora

Obrazek
uruchamianie servera UDP. Sam proces inicjalizacji, trwa to ok 3 sek.

Obrazek
... i po chwili trach.


Jednak jeśli podczas tych 3 sekund inicjalizacji kliknę INFO, to proszę bardzo:
Obrazek

A np MkTerminalUDP bez najmniejszego problemu:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bili2010 napisał(a):
nie miałem też konieczności sprawdzania servera UDP więc nie wiem jak długo taki problem istnieje.

Gdzie istnieje w mechanizmie MkBootloadera ? Na to od razu odpowiem, że w ogóle taki problem nie istnieje w MkBootloaderze .. bo sorki ale ten mechanizm nie powstał kilka dni temu a kolega akurat jako pierwszy testy robi. Mechanizm ten istnieje już od kilku ładnych lat i gdyby działał tylko u mnie to byłoby hipokryzją gdybym mówił, że działa "u wszystkich" ... ale przez te kilka lat już co najmniej kilkaset osób potwierdziło mi, że u nich też to działa i to znakomicie i co ważnie nie tylko w rozwiązaniach amatorskich ale również w zastosowaniach przemysłowych ... tyle tytułem wstępu.

Te problemy, które opisujesz wyglądają mi właśnie na kłopoty z samą siecią WIFI u ciebie, zaraz napiszę o szczegółach i co możesz sprawdzić ... ale ...

ale na początek wyjaśnię, że nie da się porównać startu serwera UDP w MkBootloaderze ze startem serwera UDP w innym programie. Dlaczego? Sprawa jest prosta - start serwera UDP w MkBootloaderze wiąże się z wykonaniem przez niego pewnych czynności po starcie związanych z negocjacją z modułem WIFI i to może zajmować powiedzmy sekundę zwykle ... nie dłużej ... To że u ciebie trwa to dłużej i co gorsza kończy się niepowodzeniem - to również może oznaczać, że jest problem w sieci WIFI i program nie może się dogadać z modułem niskopoziomowo.

MOŻLIWE PRZYCZYNY:

1. masz jakiegoś kociego antywirusa który nachalnie blokuje jakieś porty UDP, czy źle dodany program exe do zapory windows - wystarczy zrobić prosty test - "dać na chwilę w łeb" antywirusowi - wyłączając go całkowicie na czas tej próby - podobnie można na chwilę sobie wyłączyć całkowicie zaporę windows i sprawdzić jak wtedy przejdzie ten start serwera UDP w MkBootloaderze. Jeśli przejdzie dobrze to już będziesz miał odpowiedź w czym leży problem.

2. jeśli punkt 1 nie pomoże to spróbuj pan zmienić kanał w sieci WIFI w module albo i w routerze - bo często ludzie odpalają na standardowych domyślnych kanałach swoje routery - nie sprawdzając jaki jest w dzisiejszych czasach RUCH w sieci - prawie każdy sąsiad w bloku ma router i każdy zwykle SIEJE na tym samym kanale - więc jest MEGA BAŁAGAN którego nikt nie kontroluje. Nawet na androida jest apka, która pokazuje ładnie graficznie jakie kanały są najbardziej obciążone - wystarczy próbować więc ustawić sobie te mniej obciążone w swoim routerze - ew też module WIFI. Takie przypadki już mieli nabywcy modułów ATNEL-WIFI i zmiana kanału drastycznie pomogła.

Wprawdzie to były głównie kłopoty z wgraniem wsadu do procka do końca a nie ze startem serwera UDP na kompie w MkBootloader - ale dlatego poddaję pod rozwagę właśnie te dwa rozwiązania.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:23 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam panie Mirku,

Kombinowałem już na różne sposoby i znalazłem przyczynę mojego (tak mi się przynajmniej wydaje) jednak jeszcze nie mam rozwiązania.
Proszę mi napisać, co po kolei robi mkbootloader po kliknięciu "start" servera UDP? Czy wysyła jakieś informacje lub o nie pyta wybrany wcześniej sterownik?
Dokładniej to ujmując, czy wysyła do modułu WiFi hasło "HF-A11ASSISTHREAD"?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bili2010 napisał(a):
Dokładniej to ujmując, czy wysyła do modułu WiFi hasło "HF-A11ASSISTHREAD"?

tak - i może tu być problem jeśli ty zmieniłeś sobie to hasło ... Musiałbym w MkBootloaderze dorobić możliwość wprowadzania własnego hasła.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 maja 2018, o 11:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 lip 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Dokładnie tak jest

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Zauważyłem to przez przypadek. Jeśli najpierw wyśle prawidłowe hasło do modułu a potem włącze server wszystko działa super

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

Teraz pytanie jak to rozwiązać.
Moje założenie jest tkie, że każda inna grupa moich sterowników posiada inne hasło.
Hodzi o to żeby dana aplikacja łączyła się i wyszukiwała tylko sterowniki które obsługuje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO