Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 kwi 2018, o 21:35 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

Witam
szukam osoby która przepisze kod z asemblera na język c ,c++ .
pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 10:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 563
Pomógł: 143

Brak istotnych informacji:
Jaki mikrokontroler :?:
Czy ten kod assemblera to kod napisany przez programistę, czy wynik deasemblacji kodu maszynowego sczytanego z mikrokontrolera?
Co ten program realizuje i jaki jest stopień komplikacji? Jaki jest rozmiar kodu w mikrokontrolerze (ile pamięci FLASH zajmuje)?
Czy zdajesz sobie sprawę z kosztu takiego przedsięwzięcia?

Napisanie kodu w języku wyższego poziomu (np. C), który po kompilacji będzie dokładnie taki sam, jak ten napisany w języku asemblera, jest praktycznie niemożliwe. Można jedynie uzyskać podobną funkcjonalność, choć nie zawsze kompilator potrafi np. odpowiednio zoptymalizować funkcje krytyczne czasowo. Trzeba się więc liczyć z większym rozmiarem kodu wynikowego po kompilacji i być może z mniejszą jego wydajnością (czasami może się nawet wcale nie wyrabiać, i trzeba i tak się posiłkować wstawkami asemblerowymi).

Tak czy inaczej to bardzo żmudna praca (szczególnie w przypadku kodu asm pochodzącego z deasemblacji), czyli też bardzo kosztowna i nie dająca gwarancji powodzenia (w dużej mierze zależy to od stopnia komplikacji programu). Zwykle lepiej i taniej jest napisać program na nowo, bo zysk z przepisywania kodu asm na język wyższego poziomu będzie znikomy, a najprawdopodobniej będzie ujemny. Chyba, że jakiś fanatyk zrobi to za darmo dla satysfakcji.

Ważne jest też w jaki sposób pozyskałeś tem kod asm, bo jeśli próbowałeś odczytać mikrokontroler zabezpieczony przed odczytem, to mogłeś odczytać śmieci. Nawet jeśli odczytałeś prawidłowo, to i tak analiza kodu po deasemblacji jest bardzo trudna, w przypadku zaawansowanych programów np. korzystających z arytmetyki zmiennoprzecinkowej (w mikrokontrolerach bez FPU) jest praktycznie niemożliwa. Pomijam już fakt, że takie działania są nielegalne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 11:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

andrews napisał(a):
ak czy inaczej to bardzo żmudna praca (szczególnie w przypadku kodu asm pochodzącego z deasemblacji), czyli też bardzo kosztowna


andrews napisał(a):
Zwykle lepiej i taniej jest napisać program na nowo, bo zysk z przepisywania kodu asm na język wyższego poziomu będzie znikomy, a najprawdopodobniej będzie ujemny. Chyba, że jakiś fanatyk zrobi to za darmo dla satysfakcji.


:lol: nic dodać - nic ująć :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 15:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

chodzi mi sterownik modułu CD pro2 może ktoś się spotkał obsługa DSA control podaje link

http://www.bergrans.com/site/cd-pro2mlf ... he-source/
chciałbym kod do takiego sterowania tylko z innym wyświetlaczem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 19:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok proponuję wstępnie kwotę 18700 PLN za wersję w C bez źródeł, jeśli za źródłami to 27650 PLN :D

Teraz możemy rozpoczynać licytację kto da mniej albo więcej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 21:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robespierre napisał(a):
Jeśli by którykolwiek z Was to zrobił, zobaczył by inne alternatywne rozwiązania.

Wiesz - ja np nie mam aż na tyle czasu ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 21:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robespierre napisał(a):
Dla mnie jest to ok a że projektem i tak nie jestem zainteresowany, wystarcza mi taka informacja.

No toś się Pan nadyskutował ;) eeeeś ... że szok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 kwi 2018, o 22:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robespierre napisał(a):
Cena jest wyssana z palca i pozbawiona

Uważasz, że ktoś sobie żarty robi albo kogoś obraża a ty ? ... ;) to jest twoje podejście

cena zależy TYLKO I WYŁĄCZNIE od sprzedawcy i nabywcy a nie od tego ile sobie wyobraża KOWALSKI z całym szacunkiem dla Kowalskiego ;)

Zamiast zatem wkładać kupę energii w tego typu ekwilibrystykę słowną ... zastanów się i zaproponuj lepszą cenę miast pisać bzdury o tym, że nie jesteś zainteresowany ale....

prezentujesz niestety chore podejście ... chcesz pomóc - pomóż - zamiast czepiać się innych i jeszcze bredzić o forum na e.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 00:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 cze 2012
Posty: 414
Lokalizacja: Oborniki
Pomógł: 5

Będę niedługo uruchamiał sterowanie modułem CDPro, ale to tak może za 2 miesiące... Raczej od zera, bo dokumentacja DSA jest dostępna, a faktycznie przepisywanie w tym przypadku z ASM nie ma większego sensu. To będzie duzy projekt, komercyjny, ale myślę że będę mógł się podzielić spostrzeżeniami z wykonanych prac ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
Pozdrawiam:
Mikołaj



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 02:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

mikandrzej napisał(a):
bo dokumentacja DSA jest dostępna
Autor kodu w asemblerze, także bawił się Arduino i udostępnił kod DSA w githubie :).
http://www.bergrans.com/site/arduino-to ... l-cd-pro2/

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 06:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

Spokojnie tylko zapytałem, nie znam się na pisaniu kodu i teraz rozumiem że nie ma sensu przepisywanie. Pytałem tylko czy ktoś się spotkał z takim sterowaniem modułu cd pro2 i kodem DSA. Dzięki mikandrzej to się odezwę.


Panie Mirku spokojnie niech Pan wyluzuje wiem że Pan jest dobry w tych sprawach, o i bardzo drogi



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 07:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robespierre napisał(a):
Nie dyskredytuj więc kogoś kto nie zgadza się z Twoim

i kto to mówi ? ;) ... szczególnie gdy już się przestaje mieć argumenty .... bo wytaczanie na potrzeby tego wątku COCOMO itp to już ;) ... po prostu śmiech na sali ....

Dumek napisał(a):
o i bardzo drogi

... coś w tym jest bo żoniczność też czasem do mnie mówi "ty mój najdroższy" :lol:

Dumek napisał(a):
Panie Mirku spokojnie niech Pan wyluzuje

ale z czego mam wyluzowywać ? ;) ... najważniejsze, że być może dzięki nieco humorystycznemu podejściu z mojej strony - w końcu zrozumiałeś w czym rzecz ... krótko mówiąc, że lepiej samemu to zrobić .... i gorąco tobie to polecam

zacznij realizować ten projekt - a gdy będziesz miał problemy po drodze, pytania to wtedy zapraszam na forum - myślę, że każdy chętnie pomoże

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 08:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 gru 2014
Posty: 17
Pomógł: 0

Tylko od czego zacząć, wiem wiem od początku.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 09:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Tylko od czego zacząć, wiem wiem od początku.

to czytaj uważniej posty ;) bo już wyżej przecież kolega rskup podał ci wręcz gotowca od którego można zacząć ;)

rskup napisał(a):
mikandrzej napisał(a):
bo dokumentacja DSA jest dostępna
Autor kodu w asemblerze, także bawił się Arduino i udostępnił kod DSA w githubie :).
http://www.bergrans.com/site/arduino-to ... l-cd-pro2/

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 11:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

robespierre napisał(a):
Być może tylko "uśmieje się po odpowiedzi"

I o to chodziło - a tylko ty tego nie rozumiesz - więc nic ci na to już nie poradzę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 kwi 2018, o 17:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 cze 2016
Posty: 563
Pomógł: 143

Byłem nieco zajęty i nie miałem zbytnio czasu odpowiadać na forum, a tu w międzyczasie wątek się rozkręcił.
Ja w zasadzie tylko w kwestii formalnej, ponieważ zauważyłem to pytanie|zarzut? :
robespierre napisał(a):
No to teraz przyznać się Panowie kto z Was chociaż ściągnął źródła pierwotnego projektu. Choćby pobieżnie zapoznał się problemem a nie tylko na podstawie własnego "wydaje mi się".

Skoro kolega robespierre użył liczby mnogiej, mniemam iż pytanie było skierowane również do mnie, tym bardziej, że oprócz kolegi Mirka tylko ja wcześniej wypowiadałem się w tym wątku.

Odpowiadam więc, że ja nie ściągnąłem i nie zapoznałem się z problemem.
Jeśli kolega robespierre raczyłby uważniej przeczytać ten wątek od początku, to pewnie by się zorientował (bo jestem przekonany, że jest osobą inteligentną, choć może nieco roztargnioną), jaką wiedzą na temat oczekiwań autora tego wątku dysponowałem w momencie pisania mojej odpowiedzi. Może nawet zauważyłby, że być może to troszkę dzięki mnie autor przedstawił więcej szczegółów (choć nadal nie wiemy wszystkiego, np. o jaki chodzi wyświetlacz). Gdyby to zauważył, to być może nie kierowałby swoich zarzutów w moją stronę...

...chyba że kolega robespierre chce stać się godnym swojego nicku i wprowadzić na forum zasadę domniemania winy oskarżonego, mówiącą, że to oskarżony musi udowodnić swoją niewinność, bo jak nie to na szafot ;)

W innych kwestiach tu poruszonych nie wypowiadam się, bo jestem egoistą i dbam tylko o własny interes...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO