Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 18:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2018, o 07:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

może nie jest jeszcze idealne - ale zapraszam sprawdźcie sami ... a poniżej kilkunastosekundowa zajawka tej opcji ;)


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2018, o 08:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

Mirku, doskonale pamiętam, jak mówiłeś, że MkClipse to takie podstawowe narzędzie, i że nie będzie miało "wodotrysków" znanych z eclipse. A tu powoli rośnie konkurencja.
Zaprzeczysz? ;)

P.S. Świetna opcja, przetestuję wieczorem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2018, o 10:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

o nie nie ;) do właściwości edycyjnych Eclipsa to mi daleko ;) ... i wątpię abym się zbliżył chociaż do 1/10-tej tego co w Eclipse .... no ale co mogę to robię ;) daj znać jak uda się przetestować - czy coś takiego co jest obecnie może okazać się przydatne czy tylko ja się z tego tak cieszę ;) ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2018, o 12:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

No powiem tak: Jak to się rozwinie to Eclipse zejdzie u mnie na drugi plan ;)

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2018, o 19:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

U mnie to już dawno Eclipse kurzem sie pokrył.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 07:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

Pojawiło się drobne utrudnienie w MkCLIPSE V 1.0.0.58
Gdy mamy otwartą kartę z jakimś plikiem dajmy na to main.c
To podwójne kliknięcie na ten plik w projekcie powoduje
wywalenie komunikatu ACCESS VOLATION

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 08:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak zauważyłem i poprawię to - dzięki za zgłoszenie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 08:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2017
Posty: 230
Pomógł: 26

Ale żeby pochwalić to pojawiło się podświetlanie słów kluczowych
#ifdef
_delay_ms
Gdyby jeszcze udało się dopisać
inline

_________________
Jestem na GG 31324
Nowy soft, nowa nadzieja.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 mar 2018, o 11:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

JarekB napisał(a):
Gdyby jeszcze udało się dopisać
inline

pewnie ;) ! poproszę o jakąś może listę słów których jeszcze brakuje

proponuję też sprawdzić dwie rzeczy:

1. autocomplete można wywołać na dwa sposoby

a.) skrótem CTRL+SPACE
b.) skrótem SHIFT+TAB

2. proszę sobie wpisać takie słówka kluczowe jak np: for albo while i kliknąć wtedy SHIFT+TAB i zobaczyć co się stanie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2018, o 14:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Programik wygląda naprawdę fajnie i do szybkich projektów jak znalazł. Jest tylko jedno "ale", które dotyczy właściwie wąskiej grupy użytkowników takich jak, np. ja... Jak wiadomo program uruchamia się bez potrzeby jego instalacji co jest moją ulubioną formą programów ;-). Niestety program tworzy też foldery i umieszcza pliki zupełnie poza swoją "skorupką" czyli coś w stylu:

c:\Users\uzytkownik\Documents\MkClipse\

co powoduje, że po ściągnięciu tolchaina i w ogóle jakiejkolwiek operacji, która zmusza MKclipse do zapisu czegoś w tej lokalizacji (bez mojej wiedzy i możliwości wskazania innego miejsca) po prostu po restarcie sytemu mam znowu gołego MKclipse jak po rozpakowaniu archiwum.

I tu moje pytanie, oczywiście bez jakiegokolwiek przymuszania czy presji, bo jak wspomniałem jestem raczej w wąskiej grupie ludzi, którym system przywraca się po każdym resecie (o zaletach tego rozwiązania nie będę tu pisał). Czy jest możliwość aby wszystko co ląduje w cytowanej przeze mnie lokalizacji zostało ładowane w folderze głównym programu MKclipse i podążało za nim w razie przeniesienia? Jednym słowem, żadnego rozrzucania się po dyskach tylko wszystko w jednym miejscu? Jeśli nie to koniec tematu i nie truje więcej :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2018, o 15:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SylwekK napisał(a):
I tu moje pytanie, oczywiście bez jakiegokolwiek przymuszania czy presji, bo jak wspomniałem jestem raczej w wąskiej grupie ludzi, którym system przywraca się po każdym resecie (o zaletach tego rozwiązania nie będę tu pisał). Czy jest możliwość aby wszystko co ląduje w cytowanej przeze mnie lokalizacji zostało ładowane w folderze głównym programu MKclipse i podążało za nim w razie przeniesienia? Jednym słowem, żadnego rozrzucania się po dyskach tylko wszystko w jednym miejscu?

widzisz to nie jest dla mnie takie proste z kilku względów niestety - już piszę dlaczego

1. To co się tu dzieje ten zapis różnych rzeczy do folderu MojeDokumenty .... to jest sposób wymagany przez sam MS Windows

oczywiście można byłoby to obejść i próbować zapisywać jak mówisz - WSZYSTKO do folderu MkClipse ... ale ... no jest jedno ale

program ma być bowiem że tak powiem ze standardami MS Windows co to oznacza? to oznacza, że jeśli ktoś - a jest MNÓSTWO takich użytkowników zapisze sobie ten program do folderu C:\Program Files - to będzie MASAKRA amerykańską piłą tarczową i po prostu padaczka programu jeśli będzie chciał sobie coś zapisywać do swojego folderu ... I co ja wtedy powiem tym ludziom ? To proszę sobie zainstalować to w innym folderze niż "Program Files" ... owszem mogę tak powiedzieć - jeśli to będzie JEDNA osoba ale zwykle użytkowników są setki albo tysiące jak w przypadku MkAvrCalculatora. I co wtedy ? KAŻDEMU z osobna to wyjaśniać, pisać instrukcje ..... (a czy wiesz, że prawie nikt nie czyta instrukcji)? to smutna ale prawda ... no i wtedy zaczynają się maile, telefony, pytania na forach itp itd - nie mówiąc już o tym, że jak program się WYKRZACZA gdy go ktoś próbuje zainstalować PIERWSZY RAZ - to często człowiek się zniechęca i go wywala

jeśli natomiast program zachowuje się zgodnie z zasadami pracy programów pod MS Windows to odpada KUPA problemów tego typu i wtedy mogę też zgłaszać do Microsofta (bo zgłaszam sporą część swoich programów) jako kompatybilne z każdą wersją Windows to dość istotne

-----------------------------------------

Na koniec - ponieważ nie tylko ty o tym piszesz to rozważam gdzieś powoli - ale mówię być może (nie mogę obiecać na dzisiaj) że np wprowadzę jakiś dziwny parametr albo ustawienie, które będzie potrafiło WYMUSIĆ aby wszystkie dodatki lądowały w folderze MkClipsa - tyle że to może spowodować, że niestety np program przestanie działać na troszkę już może archaicznym ale Windows 2000, albo Windows Server, albo Vista itp niestety. No i też nie wiem czy uda mi się to prosto wdrożyć - dlatego, że teraz po prostu bazuję na sprawdzonym od lat mechanizmie sugerowanym przez windows gdzie program sam sobie znajduje automatycznie swoje miejsce na dysku gdzie ma prawo zapisywać ....

A! jeszcze jedno to bywa też szczególnie ważne gdy ktoś np nie pracuje z uprawnieniami administratora - wtedy też może być LIPA

jak więc widzisz - to nie jest tak hop siup gdy się robi dystrybucję softu do dużej ilości userów, i gdy program ma być praktycznie prawie bezobsługowy - taki "jedno-klawiszowy" ;)

ale pomyślę o tej opcji - pomyślę - bo wtedy być może udałoby się zrobić, żeby MkClipse śmigało nawet z Pendrive :)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2018, o 15:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

I to jest dla mnie wystarczająca i jasna odpowiedź :) Ja doskonale sobie zdaję sprawę, że dla większości (zwłaszcza tych nieobeznanych z systemem) użytkowników to aktualne jest najlepszym rozwiązaniem, bo w razie pomocy dużo łatwiej to ogarnąć. Ja akurat jestem w grupie tych co może wiedzą trochę więcej niż przeciętny użyszkodnik gdzie co znaleźć i wygrzebać w systemie no ale wpływu na działanie programu niestety nie mam. Mógłbym oczywiście zrobić sobie wersję przenośną jako jeden plik z wbudowanym tolchainem na podstawie tego co mam do dyspozycji, ale kiedy widzę jak gnasz z coraz to nowymi ciekawymi aktualizacjami to stwierdziłem, że "nie nadałżam" za Tobą i nie będę co chwilę nowej wersji pakował :)

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2018, o 15:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
Na koniec - ponieważ nie tylko ty o tym piszesz to rozważam gdzieś powoli - ale mówię być może (nie mogę obiecać na dzisiaj) że np wprowadzę jakiś dziwny parametr albo ustawienie, które będzie potrafiło WYMUSIĆ aby wszystkie dodatki lądowały w folderze MkClipsa
A może zrobić by w ustawieniach była ścieżka wskazująca na folder do zapisu. Domyślnie będzie to po Windowsowemu w Moje Dokumenty (i Microsoft będzie zadowolony :)), ale użytkownik będzie mógł sobie zmienić na swój własny :). I nie będzie to koniecznie folder Program Files. Dzięki temu będzie wilk syty i owca cała ;D

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2018, o 15:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

pomyślę ;) pomyślę nad tym ale to będzie jakaś nieco ukryta opcja dla właśnie ciut zaawansowanych ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 mar 2018, o 10:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

No Mirku teraz to się pracuje aż miło! DZIĘKUJĘ jeszcze raz za ten ficzer!

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO