Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 15:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lut 2018, o 20:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Tam pojawia mi się napis z aplikacji z telefonu. Myślałem że i napis z atmegi powinien się pojawić skoro został wysłany na adres rozgłoszeniowy. W apce też nic się nie pojawia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 20:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

w programie ATB WiFi Config nie ma ŻADNEGO terminala UDP - o czym ty piszesz, jeszcze raz zapytam ale po raz ostatni, bo masz przedziwny dar nie odpowiadania na pytania i dlatego wymiękam - a inni już dawno wymiękli ... skąd wziąłeś informację, że w tym oknie UDP tego programu ma coś ci się pojawić - jeśli chodzi o przesyłanie danych po UDP -- no powiedz, że skąd ? Bo albo nie wiem jakie ty poradniki oglądasz albo już w ogóle nie mam pojęcia o co tobie chodzi ... i nie gniewaj się ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 21:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Panie Mirku nie gniewam sie. Staram się to wszystko zrozumieć. Popełniam błędy to chyba oczywiste.
Skąd wziąłem takie info?
Z głowy. Jeśli pojawia się napis z tele to może i z atmegi powinno się pojawić.
Nie pojawia się nigdzie. Więc coś jest nie tak.
Ale! Pojawia się putty czyli jednak z procka wychodzi. Czemu nie dochodzi do tele?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 21:58 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

padre159 napisał(a):
Czemu nie dochodzi do tele?


tele - Telewizor
tele - Telesfor
tele - Teleskop
tele - Teleranek
tele - Telehydrofor
tele - mogę tak jeszcze długo .... ;) masakra jakaś a i tak pewnie nie zgadnę co ty sobie wymyślasz i to jeszcze skrótami to piszesz - normalnie wygrywasz konkurs ogólnoświatowy

padre159 napisał(a):
Skąd wziąłem takie info?
Z głowy.

.... no tak myślałem, stąd te problemy twoje - więc jedyne co mi pozostaje to odesłać cię do poradników wideo - w których wszystko precyzyjnie pokazuję, nawet jak sobie sprawdzać transmisję ... i zapewniam cię, że nigdzie nie mówię o "Tele....mele...czymś....tam"

krótko mówiąc - nie wymyślaj - tylko chociaż RAZ, rozumiesz RAZ zrób coś zgodnie z poradnikiem, a jak nie wyjdzie to wtedy zadaj pytania - bo jak sam wymyślasz to sam widzisz co wychodzi .... i zacznij pisać normalnie a nie tymi swoimi fantasmagorycznymi skrótami

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 22:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

to chyba oczywiste że "tele" w dzisiejszej nomenklaturze oznacza telefon lub jak kto woli smartfon.

Ale nie po to tutaj piszę żeby przepychać się o słownictwo co zresztą dzieje się od kilku postów....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lut 2018, o 22:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

padre159 napisał(a):
Ale nie po to tutaj piszę żeby przepychać się o słownictwo co zresztą dzieje się od kilku postów....

masz rację ;) już się nie przepycham - może ktoś inny zrozumie - bo najpierw piszesz, że ci się coś nie wyświetla w terminalu w programie ATB WIFI COnfig w zakładce udp a później, że w tele - no i weź tu człowieku skojarz jakie "tele" jest w programie, który napisałem .... ;) Extra podejście

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 15:43 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Panie Mirku.
Parę razy po kolei przerobiłem poradniki o terminalu UDP. Idąc po kolei ściągnąłem materiały z bloga. Załadowałem do B4A wgrałem do tabletu.
Zaimportowałem program do eclipsa z bloga, wsadziłem tam MK_USART z zielonej książki oraz bibliotekę LCD. Ustawiłem zewnętrzny kwarc. Prędkość w eclipse 11059200 oraz prędkość uarta 115200. Atnel WiFi jest ustawione na UDP oraz CLIENT adres 255.255.255.255 port 32000.
To chyba wszystkie elementy potrzebne do uruchomienia terminala.
I niestety nie ma komunikacji.
Nie mam już pomysłów, czego i gdzie szukać. Minął miesiąc a ja dalej w tym samym miejscu.
Bardzo proszę o pomoc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 16:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

A dałeś clean'a a potem builda w Eclipse?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 mar 2018, o 19:01 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

tak zawsze przed wgranie wsadu robię clean projekt a potem build. Projekt jest zapisany bo znika podświetlenie dyskietki save.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 15:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

przełożyłem Atnel WiFi na płytce AIR do innego zestawu ATB. Wgrałem ten sam program z poradników i tak samo brak komunikacji.
Podejrzewam że to już problem mechaniczny z airem lub wifi.
Co o tym myślicie?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 15:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Podejrzewam że to już problem mechaniczny z airem lub wifi.

przecież to bardzo łatwo sprawdzić, zarówno stronę RS232 jak i WIFI

na prawdę się aż dziwię, że kolega pisze takie rzeczy a nie zrobi tak podstawowego testu jak

1. odpalić ATB WIFI Config i sprawdzić komunikację przez RS232
2. później odpalić w nim zakładkę UDP i sprawdzić komunikację UDP

Jak można pisać o uszkodzeniu nie robiąc takiej podstawowej rzeczy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 15:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Sprawdziłem.
Podłączyłem Air z wifi do górnego gniazda w ATB. Zworki JP7 i JP6 rozwarte kabel usb do PC. ATB WIFI Config odczytuje ustawienia modułu WIFI, również zapisuje. Niebieska dioda świeci się czyli połączenia z ruterem mam. Ruter także widzi moduł.
Zakładka UDP- serwer odpalony klikam refresh pojawia mi się na liście moduł WIFI klikam dwa razy i jego ustawienia ACT name IP pojawiają się.
W takim razie, gdzie szukać problemu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 18:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

padre159 napisał(a):
W takim razie, gdzie szukać problemu?

W tym co robisz - a żeby cokolwiek pomóc to trzeba porządnie opisać problem - nie zaś 2-3 zdanka opisu że ci coś tam z tabletem nie działa. Toż milion błędów po drodze możesz robić .... (jakieś screnshoty co i jak dokładnie masz poustawiane), jakieś fragmenty kodu itp ... Zamiast domyślania się uszkodzenia modułu bo jakiś tam program na tablecie nie działa z modułem

Zacznij też od kolejnych prostych testów - co za problem ustawić sobie moduł na UDP serwer podłączyć go do ATB tak jak to zrobiłeś wyżej i odpalić terminal zwykły np Putty żeby słuchał na RS232

Za to jakimś innym terminalem ale UDP nadawać jakieś stringi do modułu na skonfigurowany adres serwera - no przecież to NAJPROSTSZE co można sobie na szybko poradzić i sprawdzić . Pomijam już fakt, że dziwię się jak można na to nie wpaść samemu bo przecież w poradnikach pokazuję takie testy krok po kroku

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 20:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

ObrazekObrazekObrazek

Screeny ustawień w ATB WIFI CONFIG.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Kod z bloga o terminalu. Zaimportowana bibliotek MK_USART oraz LCD. Prędkość MCU w eclipse 11059200, prędkość UART 115200, procek w fusach ustawiony na zewnętrzny kwarc.
Testów w MKterminalUDP nie dam rady już dzisiaj zrobić bo zaraz do pracy idę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 21:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

daj sobie spokój z broadcastami - bo jak nie masz doświadczenia w ustawieniach własnej sieci to nigdy nie ruszysz ... A prawdopodobnie twój router blokuje broadcasty

działaj z USB Server i konkretnym adresem IP

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 21:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Cały pic polega na tym że jakiś czas temu zrobiłem ten terminal i wszystko śmigało.
Jakieś 2 miesiace temu miałem próbę włamania się do sieci. Zmieniłem szyfrowanie na WPA/WPA2 MIXED a w między czasie jeszcze zmianę kanału z 1 na 11 bo drukarka tylko taki łapała. Wróciłem do szyfrowania WPA2-PSK/AES i kanału 1.
I chyba własnie od tego czasu zaczęły się problemy z tym UDP.
Mam funboxa orenga, może da się to jakoś łatwo zmienić żeby poszło?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2018, o 22:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Czy moduł WiFi wogóle łączy się z siecią?(ja z tych screenów nic nie rozumiem)
Uprzedzając stwierdzenia - fakt otrzymania IP, nie oznacza połączenia. Nie bawiłeś się czasem filtrowaniem MAC na routerze?
Odpowiada na pingi?

padre159 napisał(a):
Jakieś 2 miesiace temu miałem próbę włamania się do sieci. Zmieniłem szyfrowanie na WPA/WPA2 MIXED

Konfiguracje zabezpieczeń to zostaw w spokoju, bo jak widać nie masz o tym zielonego pojęcia - po próbie włamania(a raczej zwykłym skanie) zamiast zabezpieczyć sieć, wracasz do trybu WPA i do tego TKIP, który już kilka lat temu można było złamać w kilkanaście godzin na domowym kompie.
Podejrzewam że twoja drukarka może mieć problem ze skrajnymi kanałami, co się czasem zdarza.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 01:12 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

padre159 napisał(a):
Cały pic polega na tym że jakiś czas temu zrobiłem ten terminal i wszystko śmigało.

jeszcze raz ci powtórzę - zrezygnuj z tych broadcastów bo wcześniej czy później i tak zapędzisz się w kozi róg - to nie jest dobra droga do korzystania z komunikacji UDP

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
działaj z USB Server i konkretnym adresem IP


USB Server?

Chodzi o ustawienia w ATB WIFI CONFIG w ramce Net protocol paramas?
Czy chodzi o "TCP", Server, numer portu i konkretny adres IP zamiast rozgłoszeniowego (brodcastowego)?
Takich ustawień używał Pan chyba w poradniku z UDP i komendami AT budując po raz drugi terminal UDP jeśli dobrze pamiętam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 18:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Zapewne chodziło o UDP serwer, ale wysyłka na konkretny IP, a nie broadcastem. Dla testów możesz również spróbować transmisji TCP. Przynajmniej dowiesz się czy sieć w ogóle żyje.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 18:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Harry napisał(a):
Zapewne chodziło o UDP serwer,

no toż oczywistą literówkę walnąłem - co to za stwór "USB Serwer" ? :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 19:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Poraz kolejny pytam, czy ty w ogóle widzisz moduł WiFi w sieci, strona konfiguracyjna modułu działa?
Od tego należy zacząć.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 20:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

No własnie to USB mi jakoś nie pasowało i już się zacząłem martwić że znowu gdzieś coś przeoczyłem w poradnikach.
OK Panowie.
Jak tylko znajdę chwilę to zrobię ten drugi terminal z poradników Pana Mirka. I dam znać czy poszło. OBY poszło!

Harry tak jak napisałem wyżej. WIFI widzi moją sieć, ruter widzi Atnel WIFI niebieska dioda świeci się mocny światłem. Teraz wszedłem na stronę konfiguracyjną moduły poprzez laptopa. Ale jak to sie ma do rzeczy kiedy żeby wejść na stronę konfiguracyjną musiałem połączyć się z siecią "produkowaną" przez moduł a nie ruter?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 mar 2018, o 21:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

Czyli chyba coś jest nie tak, bo powinno się dać wejść do konfigu przez sieć lokalną(przez router, jeżeli moduł pracuje jako STA/APSTA).
Dasz radę puścić ping z laptopa na moduł, oczywiście przy połączeniu przez router?.
Sorry że tak wnikam, ale mam dziwne wrażenie że moduł się połączył z tą otwartą siecią.

Daj sobie spokój z pisaniem nowego terminala, na twoim miejscu odpaliłbym na kompie coś co na 100% działa.
Zwłaszcza że nie masz jak sprawdzić, czy ten nowy będzie działał.
W ten sposób będziesz sobie tylko rwał włosy z głowy(o ile jeszcze jakieś zostały)

edit:
Mam nadzieje że próbowałeś wejść po IP który dostałeś z routera ;)

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 17:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Harry
Na początku wszedłem w konfig wedle poleceń z noty w PDF.
Zpingowałem adres nadany przez ruter i wszystko ok więc wszedłem przez to IP w konfig. Wszystko śmiga w każdą stronę.

Odpaliłbym na kompie coś co działa na 100% co masz na myśli?
Mam jak sprawdzić bo mam napisaną swoją apkę w B4A na tablecie. A jak nie tablet to są narzędzia Pana Mirka do sprawdzenia komunikacji UDP :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 mar 2018, o 19:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

No np właśnie tester od Mirka, własny można pisać jak wiesz że komunikacja działa.

Wysłane ze srajfona

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 21:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Ustawiłem w ramce net protocol params
UDP
Server
Port 32000
Ip 192.168.1.14
Czyli adres servera w MKterminaluUDP
Uruchamiam server w tym programie.
Wysyłam dane z servera i z klienta na adres modułu 192.168.1.22 i cisza. Nic nie pojawia się na wyświetlaczu. Klikam w przycisk w zestawie ATB i także nic nie pojawia się w MK terminalu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 21:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

padre159 napisał(a):
Klikam w przycisk w zestawie ATB i także nic nie pojawia się w MK terminalu.

Jak ustawiłeś tryb SERVER w module WIFI to jak możesz oczekiwać, że zadziała on jako klient ... zrozum mieszasz pojęcia

server nasłuchuje i odpowiada na zapytania

klient tylko wysyła zapytania ale może też odebrać odpowiedź z servera

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 mar 2018, o 21:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Panowie.
Długo się broniłem przed tą myślą.
Ale w akcie desperacji w końcu dopuściłem ją do działania.
Wykonałem reset do ustawień fabrycznych przy pomocy strony konfiguracyjnej.
I poszło! Śmiga w każdą stronę po każdym adresie nawet rozgłoszeniowym.
Nie wiem co i kiedy i jak przestawiłem że to nie chciało ruszyć i nie było tego widać.
Doszedłem do wniosku że jak już nic nie pomaga to czas na metodę "jak nie głową to młotkiem".

Czas wrócić do medytacji nad wysłaniem 3 temperatur do aplikacji :D
Dziękuję za zaangażowanie.
Przepraszam jeśli kogoś wcześniej uraziłem, Panie Mirku byłem na prawdę załamany.
A czas goni....

Tematu nie zamykam bo pewnie..... na bank jeszcze coś mi nie zadziała :D

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

Analizując to co teraz Pan napisał.
Mam ustawione UDP SERVER. Wpisany adres tabletu, a w aplikacji wpisany adres modułu.
Klikam na przycisk w ATB i pojawia sie "atmega32 wita was" w aplikacji.
Więc moduł jako server podpięty pod atmegę nie powinien wysyłać do aplikacji.

Rozumiem to tak jak w przeglądarce internetowej. Wpisując adres np wp.pl to mój komputer jako klient wysyła zapytanie do servera pod wskazanym adresem o uzyskanie dostępu, server się zgadza i wysyła mi to co ma u siebie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2018, o 17:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2016
Posty: 56
Lokalizacja: Mszczonów
Pomógł: 0

Witam po krótkiej przerwie, w której próbowałem zrozumieć zasadę działa komend AT. Lektura GB była całkiem przyjemna.
I mam pytanko. Jest opisane jak odbierać komendy AT z terminala i ewentualnie je parsować.
Natomiast jak WYSŁAĆ z procka 3 temperatury w postaci jednej komendy AT po UART i WIFI do aplikacji w telefonie.
Parsowanie w B4A opisane w poradniku to już sobie poradzę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO