Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 04:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 mar 2018, o 19:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Zaczynam kumać o co wam chodziło w kwestii przeczytania całej książki przed warsztatowaniem :P Co prawda kurs Eclipse zrobiłem sobie ale juz nie mogłem się doczekać praktyki więc coś dziubłem :) Ale faktycznie jak sie czyta częśc warsztatową to coś się człowiekowi w głowie łączy z teoria, przypomina , poźniej się na chwile kartkę odwraca na teorie , odrazu coś tam się doczyta bo coś świta i wychodzi - no to musi być tak i pasuje :) Faktycznie zanim zaczne jechac z warsztatem to jadę z czytaniem :) Fakty są takie , żę początkowo tematy multipleksowania wydawały mi się skomplikowane ale zakumałem , to poźniej przyszedł LCD i masakra :shock: i to dopiero skomplikowana sprawa - projekt na 30 str :P maskara naprawdę , te makra - zabójstwo - ale posilkuje się forum i blogiem i myśle , że sie oswajam :P jednak czasem zachodze w głowe żę ile to trzeba wiedzieć żęby pare prostych rzeczy wyświetlic na tym LCD czy na , 7-segmentowym wyświetlaczu :X Wcześniej programowałem arduino i wydaje mi się prostsze , jednak to się łączy bo i to i to AVR . Ale chciałem poznać to od podszewki , bez platform wspomagających . Tak , żeby nikt mnie nie zagiął :P Boje się jednak , że kiedyś ktoś zarzuci - AVRy w czystym C to przeżytek , teraz środowisko IDE załatwi za Cb wszystko a Ty tylko masz klepać prosty kod . To mnie nurtuje , bo jednak tych platform jest co raz więcej ,ale w zasadzie poznając język C przy tym programowaniu , będzie można zaprogramować o wiele więcej :) To takie moje przemyslenia , którymi chciałem się podzielić kończąc masakryczny rodział o LCD w BB 8-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2018, o 20:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

feniks_ napisał(a):
Wcześniej programowałem arduino i wydaje mi się prostsze

I tym właśnie wiele osób robi sobie krzywdę - przyzwyczaja się do klocków i np nazw digital pin czy analog pin - kompletnie później nie rozumiejąc tak oczywistych podstaw jak "alternatywne funkcjonalności pinów z noty PDF. Ba, w ogóle andruinowcy często nawet nie zaglądają do noty PDF procka bo po co ? Skoro na wszystko jest gotowiec (czyli jakiś koci skecz do zassania z netu).

feniks_ napisał(a):
Boje się jednak , że kiedyś ktoś zarzuci - AVRy w czystym C to przeżytek

Widać, że kolega jest jeszcze wciąż jedną albo nawet 1,5 nogi w andruino ;) i nie rozumie co to znaczy język C ;) który działa na dowolnej rodzinie procków ...

idź pan sobie do byle gazety, poszukaj w internetach - ile masz ogłoszeń o pracę typu:

"Przyjmiemy do pracy programistę andruino" ;) .... hmmm co ? nie możesz znaleźć ? - to nie szukaj dalej ja ci podpowiem znajdziesz tych ogłoszeń okrągłą liczbę - czyli ZERO.

Dla porównania poszukaj ile jest ogłoszeń o pracę dla programistów znających języki C i pochodne ....

Może to spowoduje, że przestaniesz w końcu myśleć o takich jakich fantasmagoriach ;)

feniks_ napisał(a):
teraz środowisko IDE załatwi za Cb wszystko a Ty tylko masz klepać prosty kod

noo nooooo a jakże, a jeszcze do tego weźmiesz sobie zamiast 8-bitowca to pełnego 32-bitowca i wtedy tak

1. Środowisko IDE załatwi za programistę 50%
2. 32-bitoweiec załatwi za programistę drugie 50%

no i KURNA CHATA - programy same się będą pisać a programista będzie tylko leżał obok zajadając się boczkiem :lol: - po prostu ręce opadają (nie gniewaj się - no ale takie myślenie wciąż pokutuje) .... a programistów brak

feniks_ napisał(a):
ale w zasadzie poznając język C przy tym programowaniu , będzie można zaprogramować o wiele więcej To takie moje przemyslenia

Tu widać jednak jakieś światełko w tunelu jak chodzi o twoje przemyślenia ;)

feniks_ napisał(a):
kończąc masakryczny rodział o LCD w BB

Zamiast pisać takie (wybacz) troszkę bzdurki - to lepiej poświęć czas na zadanie na forum pytania - czego nie rozumiesz po kolei czytając ten rozdział - nie tylko ja ale wiele osób wręcz czeka aby z wielką chęcią pomóc - bo to nie są trudne rzeczy ... wbrew pozorom - tyle że wydaję się trudne szczególnie gdy się ktoś przesiada z andruino czy bascoma ... to wcale nie jest dziwne ...

Ci którzy na tym forum nie obawiali się zadawać pytań - to dzisiaj już często w języku C śmigają właśnie swobodnie nawet na 32-bitowcach w C i z uśmiechem patrzą w przeszłość gdy sami męczyli węże z andruinami czy bascomami ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2018, o 17:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Tzn Panie Mirku , tak naprawde jestem jeszcze przy pierwszym czytaniu BB i staram się pewne kwestie zrozumieć , ale jak będe już praktykował na maxa z kodem to pewnie wtedy pare pytań tu zadam i pewnie własnie na temat LCD :) Jednak wciąż chętnie się dalej ucze i jade z materiałem bo pasja języka C u mnie nie umarłą odkąd ją załapałem przez Pana kanał :) Przemyślenia co do porównania ardu i programowania w C to był tylko luźne przemyślenia bo faktycznie gdzieś chyba jeszcze jestem za bardzo zakorzeniony w ardu i stąd takie głupie kwestie mi się rodzą w głowie . Jednak chce programować porządnie od podstaw procki w C stąd wcale nie mam zamiaru rezygnować z dalszego realizowania z BB materiału i wgl z Pana kanałem :) Co do programowania z jezykiem C to faktycznie o prace łatwiej i można znależć ciekawą prace w tej dziedzinie a Ardu nie daje takiej pracy ...chociaż ost . widziałem że szukają i programistów na gotowe produkty jak Ardu Malina czy Np Intel Galileo. Jednak C to już marka :) Dziękuje za Pana odp w tym temacie bo jednak dodało to troche tego paliwa rakietowego do dalszej pracy nad językiem C i programowaniem procków :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 20:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2018
Posty: 68
Pomógł: 0

Witam , po przerwie :) W zasadzie chcialem tylko coś dorzucić do komentarzy bluebooka w tym wątku chociaż pewnie już jest mega długi i Pan Mirek mnie zabije :D Chciałem tylko usłyszeć jakąś opinie na temat kodów a dokładniej ich zaawansowania na etapie " pierwszego czytania" ksiązki . Właśnie minąłem rozdział o podczerwieni i powiem - faktycznie fajny i chętnie go czytałem :) Problem się zrobił kiedy zobaczyłem kod i klops :o totalnei się zamotałem i stwierdziłem , że nie praktykując odrazu z kodem bo taką idee trzymam wedle rad , kompletnie się gubie w tym :/ i teraz pozostaje pytanie czy probować nalizować każdy niewiadomy skąd wzięty kod , wracając do tyłu i sprawdzając gdzie zaczeły sie ubytki wiedzy ? Czy może narazie to ignorować i jechać dalej ? Osobiście utwierdzam się w fakcie , żę książka świetna i nie mogę sie doczekać praktyki :) Mało tego - ost. poradniki o wyświetl. OLED cyz teraz klawiatury matrycowe , tylko powodują , że chciałbym być szybciej na tym etapie zaawansowanym :P i to daje kopa , żeby robić wszystko aby znaleść chwilke dla tej ksiązki :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2018, o 21:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

przecież kody na nośniku masz opisane w książce krok po kroku

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO