Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 15:36


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 sty 2018, o 12:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 paź 2013
Posty: 8
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 0

Witam wszystkich

czy u was w najnowszym buildzie też występuje problem z wyświetleniem konsoli?
Próbowałem przestawiać opcje widoku konsoli (pokazuj konsolę AVRDUDE) oraz resetować program i w żadnym wypadku konsola nie chce się u mnie wyświetlić.
Instalowałem ponownie drivery USBASP oraz AVRDUDE, to także nie pomogło.
System operacyjny Windows 10 Pro 64bit

Macie może link do archiwalnego buildu 81 lub starszego? Sprawdziłbym czy problem jest globalny(i dotyczy mojego systemu) czy jest obecny tylko w bulidzie 82.

Pozdrawiam
Elektro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 18:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A sprawdź to tak, żeby był błąd czyli odczytaj procka bez podłączonego procka ;) i zobacz czy się pojawi konsola czy nie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 sty 2018, o 18:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

ElektroTME napisał(a):
czy jest obecny tylko w bulidzie 82

Wygląda na to, że u Ciebie, bo u mnie śmiga bez problemu.
Spróbuj zainstalować AVRDUDE jeszcze raz, bo coś mi się wydaje, że tu leży problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 09:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 paź 2013
Posty: 8
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
A sprawdź to tak, żeby był błąd czyli odczytaj procka bez podłączonego procka ;) i zobacz czy się pojawi konsola czy nie

Tak też robiłem z flashem czy eepromem, niestety konsola się nie pokazuje.

Czy okienko konsoli jest jako nowa zakładka na pasku otwartych aplikacji, albo jest jakoś widoczna w Task Managerze?
Mam pewne przypuszczenie, że okienko owe zostało mi poza obszarem pulpitu gdy korzystałem kiedyś z innej konfiguracji wielu monitorów.
Jeżeli okienko konsoli nie tworzy żadnej zakładki widocznej w systemie, to powinno choć raz na uruchomienie programu sprawdzać czy jest na jednym z aktywnych monitorów.
Jeżeli jednak tworzy jakieś zakładki, to problem nadal mam, ponowne zainstalowanie mkAVRcalculatora nic nie dało, wyczyszczenie folderu w dokumentach też nie.
Może rejsetr systemu wyczyścić?

AVRdude też reinstalowałem kilka razy w obu konfiguracjach(z gadżetem eclipse i bez)

Ok, w rejestrze systemu znalazłem problem, w "Computer\HKEY_CURRENT_USER\Software\mkAvrCalculator" mamy dwa parametry które odpowiadają za pozycję okienka konsoli:
frmAvrDudeConsoleLeft i frmAvrDudeConsoleTop, oba były na minusie i okienko konsoli faktycznie było poza obszarem wyświetlania.

Mirku, proszę uwzględnij ten problem przy kolejnych wersjach mkAVRcalculatora i innych aplikacji, to jest tylko jedna linijka kodu do dopisania :)

Pozdrawiam i powodzenia w kolejnych projektach



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 sty 2018, o 16:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ElektroTME napisał(a):
Mirku, proszę uwzględnij ten problem przy kolejnych wersjach mkAVRcalculatora i innych aplikacji, to jest tylko jedna linijka kodu do dopisania

Tak masz rację - muszę to poprawić - dzięki za uwagę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 sty 2018, o 11:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

mam małą sugestię dotyczącą narzędzia do obliczania dzielnika rezystancyjnego w MkAVRcalc.
Otóż taki dzielnik przydaje się w różnych miejscach, gdzie mamy do czynienia też z większymi prądami,
więc czy można by dodać wskazanie prądu płynącego przez rezystory no i od razu moc jaka się na nich odłoży.
To już nie trzeba będzie samemu liczyć jakiej mocy rezystor musi być
No a jeśli już jesteśmy przy rezystorach i prądach, to może podobną zakładeczkę dla diod ?
wtedy wszytko było by w jednym miejscu :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO