Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 15:10


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 gru 2017, o 23:06 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2013
Posty: 9
Pomógł: 0

Mamy zestaw:
(1) atmega32-wifi232(AP)
(2) wifi232(STA) podłączony tylko do zasilacza
wifi(2) łączy się domyślnie do wifi(1) z hasłem i szyfrowaniem WPA2

Pytanie: Czy można skonfigurować (2) wysyłając komendy radiowo z m32(1) ?
Przez konfigurację mam na myśli zmianę hasła w (2) tak aby (2) mógł połączyć się do (1) bo hasło w (1) zaraz będzie zmienione.

Po drugie:
Czy można nadpisać w module wifi232 konfigurację domyślną? Aby po resecie wracały nasze ustawienia.
Chcę uniknąć sytuacji, że klient traci kontakt z modułem i nie może sam tego naprawić w prosty sposób.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2017, o 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

damkop napisał(a):
Przez konfigurację mam na myśli zmianę hasła w (2) tak aby (2) mógł połączyć się do (1) bo hasło w (1) zaraz będzie zmienione.

albo czegoś tu nie rozumiem albo to pomysł na potrójne salto mortale z okrętką i udami zaciśniętymi na szyi. Może lepiej kolega napisze co chce uzyskać na końcu ? co tworzysz ? a nie czy można coś robić metodami, które sam sobie wymyślasz - wtedy łatwiej będzie pomóc, podpowiedzieć jak rozwiązać jakiś problem itp

damkop napisał(a):
Po drugie:
Czy można nadpisać w module wifi232 konfigurację domyślną? Aby po resecie wracały nasze ustawienia.
Chcę uniknąć sytuacji, że klient traci kontakt z modułem i nie może sam tego naprawić w prosty sposób.

Wystarczy, że nie dasz klientowi hasła do konfiguracji czyli zabronisz mu konfiguracji i nie trzeba wymyślać przedziwnych rzeczy. To jest prostsze rozwiązanie i naturalne.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2017, o 22:15 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2013
Posty: 9
Pomógł: 0

Urządzenie główne (1) na bieżąco sterowane z telefonu, użytkownicy pracują na zmiany więc będzie ich kilku, a w ciągu lat... Może z czasem przyjść potrzeba zmiany hasła "do wifi", chociażby w przypadku gdyby hasło wyciekło - naturalna rzecz.
W tym przypadku urządzenie (2) które ma być możliwie prostym układem wykonawczym straci kontakt z (1) więc hasło musi być zmienione w obu modułach powiedzmy jednocześnie. Gdy trafi się klient z daleka to serwis będzie ograniczony do pomocy telefonicznej, a zapewne wiesz jak trudno przekazywać informacje techniczne laikowi w temacie. Wolałbym to zrobić w prosty sposób w instrukcji obsługi.

Gdyby oba urządzenia resetowały się na moje ustawienia "fabryczne" byłyby od razu sparowane.
Fajną opcją byłaby zmiana hasła we wszystkich współpracujących modułach - radiowo z jednego AP(1) we wszystkich podłączonych STA(2) adhoc, bo w (2) nie będzie uC, który odebrałby komendy i wysłał z powrotem przez uart do wifi232... z resztą po co, o ile jest taka możliwość, więc właśnie o to pytam.

Mógłbym ograniczyć się do przycisku WPS, ale to w ostateczności, bo urządzenia mogą być w miejscach trudno dostępnych.

edit:
A więc tak... nota użytkownika za przewodnika
AT+CFGTF -> Kopiowanie parametrów użytkownika do domyślnych ustawień fabrycznych



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO