Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 12:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Witam
Mam problem z utworzeniem domowej sieci abym mógł korzystać z modułów ATB-WIFI.
Komputer stacjonarny podłączony bezpośrednio do Routera CISCO EPC3928, Kablówka z INEA.
Jak z konfigurować ten router aby moduły ATB-WIFI były dostępne z mojego komputera.
Oświećcie mnie jak to wykonać bo ZA piernika nie daję rady , męczę się od 2 tygodni.
System WINDOWS XP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 12:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2017
Posty: 39
Pomógł: 4

Zapewne nie masz dostępu do ustawień routera i tylko usługodawca go ma. Miałem takie ustrojstwo od Multimedii i zrezygnowałem na rzecz zwykłego modemu do którego podłączyłem własny router. Ten ich szmelc niestety często nie chciał nadawać IP z DHCP moim urządzeniom w sieci, blokował już funkcjonujące albo nie pozwalał łaczyć się z Internetem urządzeniom z IP wpisanym na stałe. Możesz próbować zadzwonić na infolinię żeby dodali mac ATB-WIFI, ale nie ma gwarancji że to pomoże. ATB-WIFI powinno bez problemu mieć nadany adres z DHCP. Możesz też spróbować wprowadzić ręcznie ustawienia jeśli znasz zakres ip, maskę, bramę i adres serwera DNS.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 13:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

to co nakombinowałem z tym routerem to mam dostęp do ustawień gdyż on ma w sobie port WIFI .
Obrazek

a tutaj jak odpalę Scan 2.4GHz APs , jest widoczny moduł ATB-WIFI
Obrazek

Lecz nie wiem jak w tych /bebechach/ co i jak mam ustawić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 13:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2017
Posty: 39
Pomógł: 4

A jakie masz ustawienia w module?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 14:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

moduł z fabrycznymi ustawieniami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 21:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 15 wrz 2017
Posty: 24
Pomógł: 0

Akurat temat WiFi nie jest mi obcy, bo ostatnio siedzę w tym temacie, to nie wiem o co chodzi szanownemu koledze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 21:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Generalnie screeny które wrzuciłeś niewiele mają znaczenia w połączeniu (to po prostu konfiguracja samego wifi). A Ty musisz się zainteresować sekcją DHCP (ewentualnie ważne jest hasło do WIfi zawarte zapewne w zakładce securiy, oraz nazwa APN (czyli Twoje "mieszkanko"), jeśli w okolicy jest dużo innych sieci to proponuję ograniczyć pasmo - opcja chanel width na sztywno na 20 - zawęży to pasmo nadawania i zmniejszy wpływ zakłócający innych sieci, oraz kanał 8 jest trochę nie trafiony bo w okolicy masz sieci na 1, 9 i 11 - generalnie powinno się wybierać odstęp czterech kanałów pomiędzy sąsiednimi sieciami tak by sieci sobie nie przeszkadzały, gorszym rozwiązaniem jest ustawienie np kanału 8 podczas gdy istnieją sieci na kanale 9, niż byś ustawił również kanał 9 - poprostu gdy sieci nadają na tym samym kanale to się zsynchronizują tak by sobie nie przeszkadzać).
Co do DHCP to masz dwa wyjścia: albo w modułach nadajesz ip ręcznie na sztywno ale tak by nadany numer IP był w sieci obsługiwanej przez router, albo w routerze musisz zbindować mac adres modułów do konkretnego ip( różnie to się może nazywać: static IP, ip reservation itp) . Chodzi o to by moduły zawsze miały ten sam adres inaczej po resecie lub zaniku zasilania router może im przydzielić zupełnie inne IP i przed połączeniem się z nimi będziesz musiał najpierw sprawdzać na jakim adresie w danej chwili funkcjonują.
Z tego co widzę Twoja sieć to 192.168.0.1, 3/4 adresu czyli 192.168.0. musi być taka sama dla wszystkich urządzeń w sieci, natomiast ostatnia liczba to już jest unikatowa dla każdego urządzenia w sieci i dla zwykłych urządzeń powinna się zawierać w zakresie 2 - 254. liczby 1 i 255 są zarezerwowane odpowiednio 1 - to brama czyli Twój router, 255 to adres rozgłoszeniowy.
Czyli dla przykładu:
Twój PC - 192.168.0.2
pierwszy moduł - 192.168.0.3
drugi moduł - 192.168.0.4.

Pozostałe ustawienia takie same dla wszystkich:
Maska podsieci 255.255.255.0
Domyślna brama 192.168.0.1
Serwer DNS 192.168.0.1
Ewentualnie zapasowy DNS możesz np podać 8.8.8.8 (googlowski) ale nie jest to konieczne.

Moduły musisz ustawić w tryb klienta, podać nazwę apn z którą mają się łączyć i hasło dostępowe, oraz ewentualnie ręcznie ustawić IP, bramę, maskę i DNS jeśli nie chcesz bindować mac-ów w routerze
A i upewnij się czy w zabezpieczeniach wifi routera masz wyłączone filtrowanie MAC adresów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 wrz 2017, o 22:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jak pisze słusznie kolega xentis

zamiast pokazywać screeny ze swojego routera - pokaż jak skonfigurowałeś ATNEL-WIFI232-T

- ja tak troszkę się obawiam, że masz za długą nazwę SSID swojego routera jak na możliwości modułu WIFI i trzeba byłoby zacząć od jej skrócenia. Ale jak mówię najpierw pokaż jak w ogóle do tej pory go skonfigurowałeś - bo na razie to troszkę "od tyłu" podchodzisz do tematu a w zasadzie do opisania problemu na forum, bo od screnów z ustawień modułu wifi powinieneś zacząć - a nie pisać, że "masz problem" ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2017, o 03:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 lis 2017
Posty: 2
Pomógł: 0

ATB-WIFI powinno bez problemu mieć nadany adres z DHCP. Możesz też spróbować wprowadzić ręcznie ustawienia jeśli znasz zakres ip, maskę, bramę i adres serwera DNS. Może to pomóc rozwiązać problem z routerem: 192.168.0.1



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO