Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 00:29


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2017, o 17:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

Witam forumowiczów :)
Dzisiaj zwracam się do Was z pewnym nietypowym problemem.. Otóż, na horyzoncie pojawiła się możliwość udziału w konkursie "młodych naukowców", którego celem jest wyłonienie utalentowanej młodzieży, pasjonatów nauki :P Nie sądzę, jestem jakoś szczególnie utalentowany, ale od zawsze miałem zajawkę na programowanie i już w podstawówce powoli zaczynałem tę przygodę (aktualnie 1 klasa technikum) :D Niestety mój poziom jest raczej niewielki, ale wykonując ten projekt nauczyłbym się niezmiernie dużo i głównie też dlatego chciałbym wziąć udział w tym konkursie... "Do konkursu można zgłaszać projekty z każdej dziedziny, ale praca musi mieć charakter naukowy. Ważne jest, by projekt proponował nowe rozwiązania, był ciekawy i nowatorski. Projekt będzie oceniany także pod kątem jego możliwych zastosowań praktycznych.". Interesuję się informatyką, głównie programowaniem... Miałem kilka pomysłów, ale raczej nie jestem do nich przekonany, głównie pod kątem ich praktycznych zastosowań... I mam do Was wielką prośbę... Moglibyście mi podsunąć jakiś pomysł? Co mógłbym zrobić, jak zaskoczyć innych?
Z góry przepraszam jeśli post jest niezgodny z regulaminem... Pozdrawiam, miłego wieczorku :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2017, o 17:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Napisz program do przechwytywania obcych satelitów. Ozłocą cię jak będzie działał:) Myślę tez ,ze jakbyś przedstawił uniwersalny algorytm do łamania jakichkolwiek szyfrów to tez wygrasz :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2017, o 18:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27226
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Hakapuszmin napisał(a):
Miałem kilka pomysłów

miałeś kilka pomysłów

... ale już nie masz

Konkurs
Hakapuszmin napisał(a):
którego celem jest wyłonienie utalentowanej młodzieży, pasjonatów nauki

a ty nawet pomysłu nie masz ?

Hakapuszmin napisał(a):
Moglibyście mi podsunąć jakiś pomysł?


Hakapuszmin napisał(a):
jak zaskoczyć innych?

No jak na razie to kolega nieźle zaskoczył pewnie tutaj wielu ludzi - mnie na pewno ;) ...

sorki ale to wygląda jakby się właśnie "internet skończył, jakby go coś wessało i już nigdy go nie będzie" ;) ....

Nawet zajrzenie do działu DIY chociażby tylko na tym forum ... już mogłoby dać natchnienie, inspirację ... a tobie nawet do tego nie chce się zajrzeć ? Pytam - bo nawet nie wiem w jakich kategoriach potraktować takie pytanie ...

.... żebyś ty chociaż zaczął od jakiejś listy swoich pomysłów i pytania co można byłoby jeszcze uzupełnić ..., żebyś pokazał co w ogóle jest w twoim zakresie

a tu TOTALNE wielkie ogromne "NIC" ... zwinięty internet ... i oczekiwanie w ogóle na pomysł ? przy założeniu, że nawet nie sprecyzowałeś założeń ? ;) ... mówię ci przemyśl to co napisałeś i może zacznij całkowicie od nowa - zanim np ktoś zaproponuje ci pomysł na projekt budowy nowoczesnego traktora do oprysku winorośli w zależności od pomiarów pory dnia, temperatury i wilgotności z wyliczaniem algorytmu uwzględniającego fazy księżyca - po to aby wyhodować jak najlepszy materiał do produkcji wina ;)

.... poważnie - mówię ci, warto uczyć się również zadawania pytań na forach .... oj warto

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

grzeniu 73 napisał(a):
Napisz program do przechwytywania obcych satelitów. Ozłocą cię jak będzie działał:) Myślę tez ,ze jakbyś przedstawił uniwersalny algorytm do łamania jakichkolwiek szyfrów to tez wygrasz :)


:lol: no wcale się nie dziwię na taki pomysł w tym wątku przy tak zadanym pytaniu - nawet lepszy od mojego traktora :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2017, o 18:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2016
Posty: 29
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
projekt budowy nowoczesnego traktora do oprysku winorośli w zależności od pomiarów pory dnia, temperatury i wilgotności z wyliczaniem algorytmu uwzględniającego fazy księżyca - po to aby wyhodować jak najlepszy materiał do produkcji wina ;)

To jest myśl! :D
mirekk36 napisał(a):
to wygląda jakby się właśnie "internet skończył, jakby go coś wessało i już nigdy go nie będzie"

Szukałem, ale w Internecie są raczej znane już projekty... A tutaj trzeba czegoś nowego, takiego, żeby szczęki opadły :D Nie no, może nie aż tak... Chciałem zrobić robota/autko, który jeździłby po wyznaczonej trasie narysowanej ówcześnie w aplikacji na telefonie... To był tylko pomysł, nie zastanawiałem się jeszcze ani nad jego wykonaniem, ani nad dokładnym działaniem :P Tak jak napisałem, nie mam zamiaru wygrać konkursu... Chciałbym się nauczyć czegoś, czego jeszcze nie wiem, czyli no całkiem sporo :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2017, o 20:22 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 paź 2017
Posty: 17
Pomógł: 4

Hakapuszmin napisał(a):
wyłonienie utalentowanej młodzieży, pasjonatów nauki

A Ty nawet pomysłu nie masz chłopie, gdzie tam jeszcze do pasji...
Hakapuszmin napisał(a):
Ważne jest, by projekt proponował nowe rozwiązania, był ciekawy i nowatorski.

I tu już odpadasz, chcesz promować nowe rozwiązania nie ogarniając porządnie podstaw? Bo tak wnioskuję z Twojej wypowiedzi.

Sorry. To nie hejt, to zderzenie z szarą rzeczywistością, nie masz szans w konkursie, nie masz szans też czegokolwiek się nauczyc, bo nie masz zajawki, nie masz pomysłu..

Sorry nie chciałem nikogo obrazić, chciałem tylko wskazać, że "nie tędy droga" :)

_________________
CodingBlog.pl-Programowanie / elektronika / diy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 paź 2017, o 20:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 wrz 2016
Posty: 215
Pomógł: 14

Hakapuszmin napisał(a):
Moglibyście mi podsunąć jakiś pomysł?

Monitoring zanieczyszczenia powietrza
Hakapuszmin napisał(a):
Chciałem zrobić robota/autko, który jeździłby po wyznaczonej trasie
Predykcyjny algorytm omijania przeszkód
Inteligencja rozproszona
Auto-diagnostyka urządzeń sterujących

_________________
de gustibus non est disputandum



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO