Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 20:59


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sie 2017, o 21:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2016
Posty: 41
Pomógł: 0

Cześć,
Poniższy post wrzucam na "Rybny" ze względu że jest temat jest dość zakręcony.

Mam do wykorzystania parę sztuk arduino mega według wstępnych założeń, tyle samo modułów wifi ESP8266, wyświetlacz stone-hmi komunikacja po uarcie, coś do kierowania tym wszystkim w postaci telefonu z androidem/ (wersja późniejsza to współpraca z urządzeniami od Apple).
Arduino + ESP8266 tworzą jeden zespół zapewniając komunikację z modułem ważniejszym zawierającym wyświetacz.
Arduino po "parametryzacji" suwakiem na apce (andek/apple) nadaje sygnał PWM na praktycznie wszystkie piny które to "potrafią"

Projekt ma spełniać założenia:
grupowanie, usuwanie grup, dodawanie/usuwanie elementów (adresów kolejnych modułów) z grupy, edycja nazwy, nazywanie nowo powstałych grup, parametryzacja ich w czasie rzeczywistym [nowych grup modułów arduino+esp8266] na apce. Kolejne moduły będą się zgłaszać do hmi w czasie rzeczywistym apka też musi to w jakiś sposób "przewidywać".

Panele Stone-hmi są według mnie jak na chwilę obecną dość "prymitywne" - tu muszę zaznaczyć, że zbyt wiele do czynienia z nimi nie miałem. Zakładam najłatwiejszą wersję, że z poziomu hmi dostosowuję jeden moduł arduino, a reszta z grupy w "cudowny" sposób odczyta zmianę i się do niej dostosuje, zmieniając dane na aplikacji.

Z mojej głowy wyszło takowe uproszczenie sprawy, że grupa może zawierać jeden element (niby nic, ale coś może komuś pomoże).

Z mojej strony pytanie [rozwiązanie jako takie mam, mocno pokomplikowane] jak podeszlibyście do tego problemu, gdzie jaki tryb wifi esp8266. Znacie jakieś oprogramowanie pozwalające na stworzenie apki do Andzia i IOS które pozwalałoby na stworzenie takiego cudaka. Słyszałem o Basic for Android (B4A) Fajnie by było jakby miało jakieś dobre wsparcie z forum w przypadku pytań. Post będę edytował, ponieważ temat wyszedł parę dni temu i jest świeży...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO