Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 20:41


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 sie 2017, o 09:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lut 2017
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam,

Od kilku dni głowie się z jednym problemem, buduje sobie prosty alarm wykorzystując Attiny2313 w zestwie uruchomieniowym AVT-992 czujnik HC-sr501
do niego konwerter poziomów logicznych, klawiaturę zrobioną na bazie mikroswitchy, buzzer i kilka diod led i przekaźnik do syreny. Mój problem dotyczy sygnału z czujnika ruchu.
Do czujnika podłączam zasilanie 5V a linię OUT podłączam do konwertera poziomów logicznych następnie to do portu mikroprocka ustawionego na wejście i stan niski. Program oczekuje stanu wysokiego na wejściu. Jeżeli podłącze wejście konwertera wprost do zasilania 3.3V to to na wyjściu pojawia się stan wysoki (napięcie mierzone na wyściui konwertera wynosi około 2,6V) i to uruchamia instrukcje programu dalej. Jeżeli na wejście podłącze czujnik ruchu który po wykryciu ruchu powinien zmienić stan na wysoki i poprzez konwerter również uruchomić to już to nic nie daje :(

Sprawdzałem czujnik na gotowym programie do arduino wiec jest sprawny :D Również z prostym sterowaniem diodą led daje rade.

Liczę na waszą pomoc i pomysły w rozwiązaniu tego problemu, Dodatkowo ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum chciałem się z wszystkimi przywitać :D

Pozdrawiam ElSzafrani :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 10:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Witam. Po pierwsze bez kodu bawimy się we wróżki, po drugie czemu kolego stosujesz konwerter, po trzecie z tego co pamiętam aby odczytać te czujniki nie podciągamy wewnętrznym rezystorem wejścia na uk.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 11:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lut 2017
Posty: 3
Pomógł: 0

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Bardzo proszę :D Jeżeli chodzi konwerter to chciałem po prostu spróbować czy to może pomóc.

Dziękuje i pozdrawiam ElSzafrani



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 sie 2017, o 12:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Zakomentuj linię //PORTD = 0xFE; // PD --> Vcc i zobacz co się b.działo

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sie 2017, o 10:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 lut 2017
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam,

Po wgraniu programu nadal nic, zarówno przez konwerter jak i bez. Zmieniłem również PORTD na PORTA i nadal nic :(

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO