Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 11:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2017, o 11:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2014
Posty: 131
Pomógł: 0

Cześć mam taki problem, że mam enkoder pełno krokowy i przy podłączeniu enkodera w taki sposób jaki Mirek podaje w poradnikach mi nie działa to znaczy nie mam żadnej reakcji licznik enkodera ciągle stoi na zero. I własnie coś mi nie działa z tymi rezystorami 220R i 120R. Nawet jak zmniejszę te wartości to i tak nic się nie dzieje, a podłączenie mam na pewno dobre bo jak wyciągne te 4 rezystory i w ich miejsce daje zworki to po przekręcaniu enkodera zlicza tylko że błędnie ale to wiadomo. Układ zasilam z USB.

Żeby nie było ja nie twierdzę że ten układ opracowany przez Mirka jest zły bo na pewno jest dobry tylko mi coś nie działa, a z tego co pamiętam to kilka miesięcy temu jak podłączałem w ten sposób to działało.

Może ktoś coś poradzi

Dzięki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 11:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mnich16 napisał(a):
a z tego co pamiętam to kilka miesięcy temu jak podłączałem w ten sposób to działało.

No to kto ci co doradzi ? toż to układ TAK prosty że aż strach myśleć ...

Przecież wystarczy jak sam mówisz odłączyć rezystory i kondki i wszystko śmiga. Jakbyś oglądał dobrze poradnik i zrozumiałbyś co dają poszczególne elementy i jak kolejno je tam podłączałem i co powodują to byś sam pewnie szybko doszedł że musisz coś nieźle tam kręcić ;) na przykład dajesz jakieś złe rezystory bo np kolory pasków ci się pomyliły albo jakieś dziwne pojemności kondków - no co może być złego ;) jeśli bez tych części śmiga enkoder tylko czasem gubi kroki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 13:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2014
Posty: 131
Pomógł: 0

Zmieniam sobie te rezystory i sprawdzam i widzę że jak na linii gdzie są szeregowo połączone 120R i 220R mam rezystancje powyżej 30R to nic nie działa. Jeśli oba te rezystory czyli 120R i 220R zastapie rezystorami 22R to już nie działa a jak dam np. zamiast 120R dam 22R i zamiast 220R dam zworke to wtedy zlicza ale gubi kroki. Kondensatory też zmieniałem na 10n i 100n. Czyli jak dam takie rezystory co są na schemacie na yt to nie działa nic a jak zmiejsze tą rezystancje do 22R to zlicza ale gubi kroki, tak źle i tak niedobrze. Rezystancje sprawdzam miernikiem więc się nie mylę więc nie wiem dlaczego wszystkim działa a mi nie eh.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 14:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2016
Posty: 248
Lokalizacja: Norwegia
Pomógł: 16

Ciekawe rzeczy opowiadasz Mnich16 :) pokaz ten Twoj enkoder prosze, bo wyglada na to ze albo masz cos skopane w podlaczeniach albo po prostu Twoj enkoder odmowil wspolpracy. Problem w tym ze jestes bardzo tajemniczy i nie mozna zbyt wiele powiedziec o Twoim problemie zanim nie poznamy przynajmniej jaki to enkoder? Moze po prostu mylisz wyprowadzenia?
Z tym filtrem ktory Mierk zaprezentowal, kazdy stykowy enkoder podlaczony prawidlowo bedzie dzialal.

_________________
SP2LUB - LA1BUA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

A może kolega poprostu ma pomylone wyprowadzenia i podłącza masę tam gdzie jest jeden z sygnałów (a lub b)?...
Taki luźny pomysł - jako że nie widać jak to wszystko u Ciebie wygląda - może wstaw zdjęcie...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2014
Posty: 131
Pomógł: 0

eh aż wstyd sie przyznawać ale miałem piny procka do których mam enkoder podłączony ustawione jako wyjścia :lol:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

hehe czasem i zdarza się nawet najlepszemu takie niedopatrzenie :mrgreen:



Ostatnio edytowano 19 maja 2017, o 16:36 przez xentis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 16:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ehh to jak tylko dodam, choć nie złośliwie broń Boże, że właśnie dlatego trzeba obowiązkowo wstawiać fotki układu i kody źródłowe przedstawiając swój problem.
Na pewno ktoś by to od razu wychwycił źle ustawione porty i miałbyś problem szybko rozwiązany.
Chociaż fajnie, że udało Ci się samemu problem rozgryźć - to najlepsza nauka :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2017, o 22:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

Witam forumowiczów, bo to mój pierwszy post.

Podpinam się pod ten wątek, bo korzystam z zestawu ATB z enkoderem. Próby w liczeniem kroków, nawet na przerwaniach, dawały mizerne efekty, więc wróciłem do możliwie najprostszego układu.

Podłączając na krótko piny enkodera i led z płytki obserwuję poprawne, tzn. z przesunięciem fazowym zwieranie styków A i B na ledach.

Podłączyłem enkoder i ledy pod piny różnych portów i programowo chcę przenieść wprost sygnał z wejść na wyjścia. Efekt jest równoważny sumie logicznej, tzn. w kroku zerowym (na klik) enkoder rozwarty i ledy zgaszone, w pozostałych trzech krokach obie ledy równo świecą. Wymieniłem przewody połączeniowe. Kierunki portów, bity maski, wejścia do VCC poprawne. PORTx też nie pomyliłem z PINx.

Co jeszcze mogę sprawdzić? Gdzie mogłem popełnić błąd?

Po podłączeniu wejścia do klawiszy na płytce, program działa poprawnie.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i sugestie.

Czy w ATB mogę kontrolnie podłączyć na wejścia zwarte ledy i enkoder? Chcę wizualnie sprawdzić stan wejść. Na drugiej parze led podpiętej do wyjść powinienem mieć ten sam sygnał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2017, o 23:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Po pierwsze to zakłada się nowy wątek z pytanie, a nie dokleja do innych. Toż gdyby każdy robił jak kolega to forum liczyłoby sobie jeden max kilka wątków i każdy by się doklejał - widzi kolega sens w takim forum?

Druga sprawa - chciałbym pomóc ale wypadałoby opisać problem dokładniej, np jaką wersję zestawu ATB kolega posiada? czy tą najnowszą z wbudowanym enkoderem ? a jeśli tak to co? on nie działa ????

Jeśli zaś starszą i kolega sam go podłącza wg poradników wideo to ? może jakiś schemat DOKŁADNY jak kolega to robi ? zamiast opisów prozą? Wszak to forum elektroniczne i programistyczne więc posługujemy się tu schematami i kodami źródłowymi - zamiast opisami ... z których czasem mało wynika i nawet nie wiadomo gdzie kolega robi babola ... a robi chyba jakiegoś okrutnego babola ... to co ? mamy zgadywać ?

Nadmienię, że już na tym forum było kilka takich wątków tzn o tym, że rzekomo przykład z poradników nie działa - a później się okazywało że ktoś robi MEGA babola w połączeniach albo chociażby doborze tak prostych kilku elementów ...

więc proszę pomyśleć ...

no i co to np oznacza???

Cytuj:
Czy w ATB mogę kontrolnie podłączyć na wejścia zwarte ledy i enkoder?


co to znaczy podłączyć na wejścia zwarte ledy ? i enkoder ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 08:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

Przepraszam, lecz dla swojego babola nie chciałem zakładać nowego wątku, a rzecz dotyczy Kardasiowego podłączenia enkodera, bo wykorzystuję ATB w najnowszej wersji z wdudowanym enkoderem.
Aby nie mnożyć opisów wstawiam kod:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

W krótkiej fazie kliku (0) ledy nie świecą. Podczas dłuższej część kroku (1,3,2) świecą obie. Czyli na wyjściu otrzymuję sumę logiczną wejścia. Chyba, że enkoder nie podaje sygnału 0,1,3,2 na port wejściowy. Ale na same ledy taki właśnie sygnał podaje.

Robiłem próby zliczania impulsów przy wewnętrznym taktowaniu 8MHz, w pętli bez żadnych opóźnień, przy wolnym obrocie enkodera. Liczył sporadycznie i w przypadkowych kierunkach. Przy wolniejszym taktowaniu liczył rzadziej, ale też się zdarzało.

mirekk36 napisał(a):
(...)
Cytuj:
Czy w ATB mogę kontrolnie podłączyć na wejścia zwarte ledy i enkoder?

co to znaczy podłączyć na wejścia zwarte ledy ? i enkoder ?

Pytam, bo zestaw ATB nowy i obawiam się popełnić błąd. Chciałem na płytce zewrzeć wyjścia enkodera i wejścia led, tak jak w poradniku i jak wcześniej sam próbowałem. Enkoder pracował wówczas poprawnie, tzn. były wyraźnie 4 fazy kroku, ledy świeciły zgodnie z kodem Graya. Chciałem ten sygnał podać na port wejściowy, a do portu wyjściowego podpiąć inną parę led. Będę oczekiwał takiego samego świecenia obu par led. Można tak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 10:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Peterson napisał(a):
Przepraszam, lecz dla swojego babola nie chciałem zakładać nowego wątku,


Skoro kolega nie przyjmuje argumentacji i upiera się na przyszłość przy swoim (sorki ale kompletnie nonsensownym podejściu i zaśmiecaniu forum - pomimo zwracania uwagi do czego jest forum i jak się na nim poruszać) to kolejnym razem poleci WARN na forum a jeśli dalej tak będzie to ....

Peterson napisał(a):
bo wykorzystuję ATB w najnowszej wersji z wdudowanym enkoderem.

To już jest jakaś konkretna informacja i to oznacza, że masz enkoder na 100% dobrze podłączony

Peterson napisał(a):
Będę oczekiwał takiego samego świecenia obu par led. Można tak?

Proponuję sprawdzić to co pokazywałem w poradniku - wtedy będzie działać na 100% ... tymczasem sorki ale ja nie mam czasu żeby analizować - co nieco (jak dla mnie przedziwny kod obsługi enkodera) ... może ktoś inny się nad tym pochyli

Druga sprawa - wyjścia enkodera są przecież CZYSTO MECHANICZNE więc co za problem podłączać sobie do nich diody LED nie wspominając już o wejściach procka ?

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Tyle że układ enkodera w zestawie ATB nie ma bezpośrednio wyprowadzonych pinów A i B - tylko przez układ rezystorów i kondensatorów jak w poradniku wideo ...

czy kolega nie raczył nawet zajrzeć do instrukcji PDF zestawu ATB gdzie ten schemat jest również pokazany? jak enkoder jest podłączony w zestawie ATB ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 12:55 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
kolega nie przyjmuje argumentacji i upiera się na przyszłość przy swoim
Panie Mirku, Pan tu rządzi, a ja jedynie dziękuję za poświęcony mi czas. Mam nadzieję, że mogę już bezkarnie kontynuować w tym wątku?


mirekk36 napisał(a):
masz enkoder na 100% dobrze podłączony
takie też założenie przyjąłem,


mirekk36 napisał(a):
Proponuję sprawdzić to co pokazywałem w poradniku - wtedy będzie działać na 100%
i tu jest zonk,

Sprawdziłem, lecz przypuszczam, że gdzieś musiałem popełnić błąd, i to ten sam kilkukrotnie, bo niestety nie działa. Po ok. 16 godz. różnych prób i zmian, zdecydowałem się zadać pytanie na forum. Raz jeszcze przepraszam, że w nieodpowiednim miejscu.


mirekk36 napisał(a):
przedziwny kod obsługi enkodera
Zarówno program, jak i połączenia są chyba najprostsze z możliwych. Ponieważ zliczanie impulsów enkodera nie działało, chcę sprawdzić, czy sam enkoder generuje poprawne sygnały. Wcale nie uważam, że przeczy to założeniu, iż mam enkoder na 100% dobrze podłączony. Poprawne sygnały, to na początek moim zdaniem, impulsy A i B przesunięte w czasie. Póki co, niestety tak nie jest, a ja nie wiem dlaczego.


mirekk36 napisał(a):
czy kolega nie raczył nawet zajrzeć do instrukcji PDF zestawu ATB gdzie ten schemat jest również pokazany?
Oczywiście, że zajrzałem. W instrukcji jest fotka, opis, i wszystko, co potrzebne. Zapoznałem się pobieżnie z całością, z dużymi fragmentami bardzo dokładnie. Poradniki ENKODER obrotowy od podstaw (cz. 1-5) obejrzałem kilkukrotnie i starałem się wyłowić to, co najważniejsze. Zdobyte informacje powinny mi pozwolić na uruchomienie zestawu z enkoderem, podobnie, jak udało mi się wysterować wyświetlacze itp.


mirekk36 napisał(a):
jak enkoder jest podłączony w zestawie ATB ?
do pinów 5 i 6, a przycisk do 7 portu B,


Może ktoś potrafi i zechce odpowiedź na pytania:
Czy powyższy program, powinien powielać sygnały z wejść (czyli A i B enkodera) na wyjścia (czyli ledy podpięte do portu C)?
Czy przy obrocie enkodera, ledy powinny wyświetlać kod Graya 0-1-3-2-0 (lub 0-2-3-1-0) itd.?
Co może być przyczyną, że tak nie jest?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 14:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

zobacz - podłączyłem dwa wyprowadzenia A i B enkodera bezpośrednio do diod LED w zestawie ATB i tak działają sobie

powinno być też tak u ciebie - jeśli tak się nie dzieje to może coś nie tak z enkoderem albo układem ? trzeba byłoby sprawdzić czy od spodu PCB są wszystkie części enkodera przylutowane - one są zgrupowane obok enkodera

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 14:41 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

tak,
działają tak, jak na filmie,
w 1 poście pisałem:
Peterson napisał(a):
Podłączając na krótko piny enkodera i led z płytki obserwuję poprawne, tzn. z przesunięciem fazowym zwieranie styków A i B na ledach.
ale inaczej jest, gdy enkoder podepnę do portu mc:
Peterson napisał(a):
W krótkiej fazie kliku (0) ledy nie świecą. Podczas dłuższej część kroku (1,3,2) świecą obie. Czyli na wyjściu otrzymuję sumę logiczną wejścia. Chyba, że enkoder nie podaje sygnału 0,1,3,2 na port wejściowy. Ale na same ledy taki właśnie sygnał podaje.
Chyba, że enkoder nie podaje sygnału 0,1,3,2 na port wejściowy. Ale na same ledy taki właśnie sygnał podaje.
hmmm...???

z filmem może być problem, ale postaram się zrobić zdjęcia,
dziękuję!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2017, o 15:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skoro diody LED działają tak jak na filmie to proszę już dalej nie pisać, że enkoder nie działa ;) bo mamy potwierdzenie , że działa i to bardzo dobrze

a dlaczego nie działa w kodzie jaki kolega sobie sam tworzy ? nie mam pojęcia

proponuję zamiast samemu tworzyć taki kod i żeby być pewnym to wystarczy sobie zakupić coś takiego:

https://www.sklep.atnel.pl/pl/p/268_342 ... -bonus/181

i będzie ci działać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2017, o 12:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

witam,
potwierdzam, że ledy działają tak, jak na filmie, lecz czy enkoder działa bardzo dobrze, to mam wątpliwości,
na filmie pokazuję skąd się one biorą,

w pierwszej części mam 2 pary led:
prawe, nr 1 i 3, podpięte pod enkored i do portu wejściowego B mc,
i lewe, nr 6 i 8, podpięte do portu wyjściowego C mc,
odstęp pomiędzy ledami w każdej parze po to, aby było lepiej widać na filmie,

w każdym cyklu enkodera są wyraźnie 4 fazy, układ działa podobnie jak nie podpięty do mc, czyli PRAWIE prawidłowo,
ale (UWAGA!) z jednym wyjątkiem:
leda nr 3, podpięta do enkodera i na wejście mc nie gaśnie, tylko nieco się tli,
mimo to, z portu B odczytywany jest prawidłowy sygnał i przenoszony na port C i na lewe ledy,

w drugiej części (od 35 s) ledy 6 i 8 są odłączone od enkodera, sygnał podawany jest wyłącznie na port wejściowy B mc,
program się nie zmienia, więc odczytany z portu B sygnał, jest przenoszony na port C i na lewe ledy,
w każdym cyklu enkodera mamy 2 fazy zamiast 4 faz,
w pierwszej (1/4 okresu) z enkodera odczytywany jest stan 11, a w drugiej (3/4 okresu) z enkodera odczytywany jest stan 00,

wymieniony mc i przewody, również układ portów, kod powyżej, problem nierozwiązany,

a odnosząc się do wcześniejszej sugestii p. Mirka:
mirekk36 napisał(a):
(...) może coś nie tak z enkoderem albo układem ? trzeba byłoby sprawdzić czy od spodu PCB są wszystkie części enkodera przylutowane(...)
wizualnie nic się nie dzieje, przesunięcie palcem po płytce w okolicy enkodera nie „wywołuje duchów”, ;)
zdarzały się już takie przypadki?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2017, o 14:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

jeśli diody LED świecą ci jak na filmie to nie ma możliwości żeby było coś nie tak z enkoderem.... No toż to czysto mechaniczne zwieranie A i B przesunięte w fazie i ładnie widać to na diodach LED. Więc co może być nie tak z enkoderem ...

Zapytałem o te elementy od spodu tak na wszelki wypadek - jeszcze nigdy nie było przypadku żeby enkoder nie działał w zestawie ATB ... a tym bardziej jeśli komuś działa to z diodami LED

widać coś nie tak w kodzie robisz

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sie 2017, o 07:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

dziękuję,
pobawię się jeszcze w weekend,

a może ktoś inny ma jakieś pomysły?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sie 2017, o 16:13 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lip 2017
Posty: 9
Pomógł: 1

Po dwóch weekendach nieudanych prób mrugania ledami przy pomocy enkodera niestety muszę wrócić do tematu.

mirekk36 napisał(a):
(...) widać coś nie tak w kodzie robisz

Skróciłem kod na ile potrafię. Pozostało tylko tyle:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Efekt bez zmian. Bardzo proszę o pomoc.



EDIT 16.08.2017

Powodem problemów był wybór najstarszych pinów (7,6,5) portu B do odczytu stanu enkodera
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Po zmianie na najmłodsze piny (0,1,2)
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

enkoder liczy idealnie.

Panie Mirku, na co zwrócić uwagę, aby w przyszłości uniknąć podobnych problemów przy testach z wykorzystaniem ATB?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO