Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:28


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 07:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

nawiązując do zablokowanego postu książkę czytałem parę miesięcy temu chciałem zrobić cześć praktyczną i kupić 2 książkę na forum chciałem porady a tylko mój post został zablokowany ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 08:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wyjaśniłem dlaczego został zablokowany w ostatnim poście tego wątku, jeśli masz inne pytania niż o problemy z chińskim programatorem, załóż kolejny wątek z nowym pytaniem i działaj dalej nie ma problemu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 08:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Nie tylko Twój post został zablokowany, tylko blokowane są wszystkie które poruszają temat chińskich programatorów z którymi były, są i pewnie będą wieczne problemy, a wiem co mówię ponieważ niegdyś sam będąc początkującym zakupiłem na allegro taki programator - były problemy. Zaktualizowałem firmware i owszem się polepszyło ale też nie zadowalająco, sprawdzałem wielokrotnie połączenia elektrycznie (miernikiem i pod mikroskopem) - do dziś leży w szufladzie i tak na prawdę nie wiem co mu jest (zazwyczaj działa ale czasem zeświruje i ni w ząb nie chce dalej działać). Dla tego kupiłem sobie ATNEL-owski programator i problemy się skończyły. Teraz mam drugi też ze stajni Atnela - ale nie dla tego że poprzedni się zepsuł, ale dla tego bo spodobała mi się nowa funkcjonalność jaką zyskał (w dodatku fajna obudowa jest też do kupienia) a co najważniejsze ŻADNYCH problemów.
Dla tego Mirek zrobił porządny programator, który można kupić w sklepie ATNEL pod linkiem który podał Ci Mirek w tamtym poście. A problem w tym że ludzi takich jak Ty jest bardzo dużo, którzy kupują chińszczyznę, a z problemami uderzają do Mirka (bo nie wiem czy zauważyłeś ale to forum jest formą wsparcia technicznego firmy ATNEL czyli Mirka)
Widzisz Ty masz "FOCH" a co ma powiedzieć Mirek?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 09:33 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2012
Posty: 118
Pomógł: 0

xentis napisał(a):
Nie tylko Twój post został zablokowany, tylko blokowane są wszystkie które poruszają temat chińskich programatorów z którymi były, są i pewnie będą wieczne problemy


Skojarzyło mi się to z "Czarną listą zasilaczy" na pewnym forum :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 09:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

kirex napisał(a):
Skojarzyło mi się to z "Czarną listą zasilaczy" na pewnym forum

A co ma wspólnego pomoc techniczna firmy Atnel dla swoich produktów z jakimiś czarnymi listami zasilaczy na innych forach - albo kolega mówi coś konkretnego w temacie albo proszę nie pisać bzdur

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 10:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

ruszył programator jak będę dalej z nim problemy zamówie w atnelu o il uda mi sie ruszyć ten lcd wracając do problemu ustawiłem to tak i nie moge dopatrzyc sie błedu
// tu konfigurujemy port i piny do jakich podłączymy linie D7..D4 LCD
#define LCD_D7PORT C
#define LCD_D7 5
#define LCD_D6PORT C
#define LCD_D6 4
#define LCD_D5PORT C
#define LCD_D5 3
#define LCD_D4PORT C
#define LCD_D4 2


// tu definiujemy piny procesora do których podłączamy sygnały RS,RW, E
#define LCD_RSPORT B
#define LCD_RS 0
#define LCD_RWPORT B
#define LCD_RW 1

#define LCD_EPORT B
#define LCD_E 2



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 11:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Ok ale opisz konkretnie co się dziej czy dalej kwadraty na wyświetlaczu czy nic? Może wrzuć fotkę jak to podłączone jest.
Rozumiem że zainkludowałeś bibliotekę w głównym pliku projektu i wstawiłeś funkcję inicjującą LCD na początku main?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 11:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

pojawiaja sie kwadraty /*
* main.c !!!!!!!!!!!! UWAGA .... w tym projekcie trzeba włączyć w Eclipse
*
* ładowanie pliku *.eep do pamięci EEPROM przy wgrywaniu wsadu HEX
*
* Created on: 2010-03-31
* Autor: Mirosław Kardaś
*/
#include <avr/io.h>
#include <avr/pgmspace.h>
#include <avr/eeprom.h>
#include <util/delay.h>

#include "LCD/lcd44780.h"
zdjecie czy posyłać bo z filmików Pana Mirka wiem jakie ma zdanie o pająkach i zablokuje mnie pewnie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mobtel napisał(a):
zdjecie czy posyłać bo z filmików Pana Mirka wiem jakie ma zdanie o pająkach i zablokuje mnie pewnie

Proszę cię nie opowiadaj takich bzdur bo w końcu za wypisywanie bzdur cię zablokuję a nie za to, że pokażesz zdjęcie swojej płytki stykowej z pająkiem. Gdzie widziałeś że blokuję kogoś za takie zdjęcia ?

wręcz odwrotnie sam często mówię żeby początkujący pokazał zdjęcie jak coś tam zmajstrował żeby móc jakoś pomóc!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 12:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 12:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

po zdjęciu widzę że masz problem z kontrastem a właściwie ze złym podłączeniem potencjometru kontrastu i z prawidłowym ustawieniem go poszukaj schematu jak to podłączyć i zrób tak samo .

P.S. niezła sieczka na tej stykówce.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 12:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

1) Czy podłączyłeś kontrast do środkowej nogi potencjometru, a dwie pozostałe nogi potencjometru do VCC i GND?
2) Masz ustawione nieużywanie RW w kodzie? Widzę, że podpiąłeś RW do GND.
3) Proszę cię, wstawiaj kod w syntax c. Aktualnie ciężko się to czyta.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 12:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

czy dobrze widzę że sygnał E (licząc od lewej wyświetlacza 6 jego pin - żółty przewodzik) masz dane do masy zamiast do pinu PB2

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

chyba że to faktycznie RW to ok, ale wtedy tak jak koledzy piszą w pliku h bibliteki musisz to zmienić (USE_RW 0), a dodatkowo to chyba LCD 4x16 i to też powinieneś w bibliotece ustawić (LCD_ROWS 4)

A wyświetlacz jest polutowany czy masz tylko szpilki od przewody powtykane w otwory w PCB wyświetlacza?
Bo jeśli tylko powtykane to spróbuj docisnąć kabelki i ciągle dociskając wyłączyć zasilanie i po chwili włączyć.



Ostatnio edytowano 5 lip 2017, o 13:04 przez xentis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

xentis napisał(a):
czy dobrze widzę że sygnał E (licząc od lewej wyświetlacza 6 jego pin - żółty przewodzik) masz dane do masy
zamiast do pinu PB2
5 jest RW zółty do masy
6 jest E do PB2

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

chyba że to faktycznie RW to ok, ale wtedy tak jak koledzy piszą w pliku h bibliteki musisz to zmienić, a dodatkowo to chyba LCD 4x16 i to też powinieneś w bibliotece ustawić


------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

xentis napisał(a):
czy dobrze widzę że sygnał E (licząc od lewej wyświetlacza 6 jego pin - żółty przewodzik) masz dane do masy
zamiast do pinu PB2
5 jest RW zółty do masy
6 jest E do PB2

------------------------ [ Dodano po: 3 minutach ]

chyba że to faktycznie RW to ok, ale wtedy tak jak koledzy piszą w pliku h bibliteki musisz to zmienić, a dodatkowo to chyba LCD 4x16 i to też powinieneś w bibliotece ustawić


------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

kable przylutowane
soft wgrywa sie chyba ok
avrdude: verifying ...
avrdude: 1354 bytes of flash verified
avrdude: reading input file "04_LCD.eep"
avrdude: input file 04_LCD.eep auto detected as Intel Hex
avrdude: writing eeprom (15 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 0.17s

avrdude: 15 bytes of eeprom written
avrdude: verifying eeprom memory against 04_LCD.eep:
avrdude: load data eeprom data from input file 04_LCD.eep:
avrdude: input file 04_LCD.eep auto detected as Intel Hex
avrdude: input file 04_LCD.eep contains 15 bytes
avrdude: reading on-chip eeprom data:

Reading | ################################################## | 100% 0.01s

avrdude: verifying ...
avrdude: 15 bytes of eeprom verified

avrdude done. Thank you.

avrdude finished



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

???

Musisz też pamiętać żeby po zmianach w programie i wgraniu do procka najlepiej zrzucać zasilanie na chwilę z LCD bo na magistrali mogły w końcówce (przed wgraniem) dolecieć śmieci i po wgraniu wyświetlacz to potraktuje jako kontynuację komunikacji i z inicjalizacji nici. (czyli najlepiej wgrać, zrzucić zasilanie z LCD, odczekać chwilę, podać zasilanie LCD i reset uC; albo po prostu po wgraniu na chwilę zdjąć zasilanie całego układu, odczekać chwilę i podać zasilanie całego układu)

Kiedyś też miałem problem z uruchomieniem LCD 2x16 i nie mogłem dojść co jest nie tak (a było to na zestawie ATB więc błąd sprzętowy zminimalizowany prawie do 0) - a że była pora obiadowa, to wyłączyłem układ i poszedłem cosik przekąsić, po powrocie i podaniu zasilania okazało się że LCD ruszył a nic nie zmieniałem..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Cytuj:
czy dobrze widzę że sygnał E (licząc od lewej wyświetlacza 6 jego pin - żółty przewodzik) masz dane do masy zamiast do pinu PB2


kolega ma chyba rentgen w oczach jak wie gdzie tam jest masa. :lol:

a potencjometr kontrastu sprawdzony?

http://1.bp.blogspot.com/--581Q1yKWFo/T37Z4YiSAYI/AAAAAAAAASk/xNoS2_ntOio/s1600/LCD_RW_GND.jpg
schemat prawidłowego połączenia.



Ostatnio edytowano 5 lip 2017, o 13:26 przez tonygryps, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

a może sprawdzić któryś pin mikrokontrolera oscyloskopem lub miernikiem czy wysyła sygnał do lcd?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

Ja to bym to wszystko odnowa połączył ale tym razem to porządnie według schematu bo tak to będziemy tu jeszcze długo rozpisywać
co może być nie tak .
Jak zawsze Mirek powtarza że problem trzeba dzielić na dwoje i małymi krokami rozwiązać. najpierw upewnić się czy sprzęt jest ok i
połączenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 13:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

tonygryps napisał(a):
kolega ma chyba rentgen w oczach jak wie gdzie tam jest masa. :lol:
No ale przynajmniej zdjęcie dobrej jakości i coś widać ;) a masę jednoznacznie wskazuje masa procka.

Cytuj:
a może sprawdzić któryś pin mikrokontrolera oscyloskopem lub miernikiem czy wysyła sygnał do lcd?
Jak masz możliwość to możesz sprawdzić oscylem choć analizator stanów logicznych był by tu bardziej na miejscu.
A tak na marginesie to do samego sprawdzenia czy coś na pinie biega to możesz diodkę led z rezystorem podłączyć - ale tylko dla testu, bo led może za bardzo pin obciążyć i stany logiczne się mogą rozjechać i wtedy procek z LCD to się już na pewno nie dogada.
Swoją drogą to mógłbyś dodać jednego leda (oczywiście przez rezystor) na wolny pin procka i w pętli głównej programu nim zamigać tak by było wiadomo że UC wogule żyje...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

przesyłam pająk ver 2.0 chyba będzie chyba 3.0
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 20:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Ale kolego potencjometr ma być podpięty skrajnymi nogami między plus a minus, a środkowa noga na pin 3 LCD.
A z tego co widzę to od potencjometru odchodzą tylko 2 przewody!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 21:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

tak było i wcześniej dlatego wkleiłem nawet schemat, nie wiem czemu kolega się tak uparł na te dwa przewody
a regulacja kontrastu działa sprawdzałeś kręcąc potencjometrem powinny te kwadraty albo znikać albo się pojawiać sprawdź to. bo możesz mieć za duży kontrast i po prostu nie widzisz tego co na wyświetlaczu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 5 lip 2017, o 21:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

kwadraty znikaja jak ruszam potencjometrem wiec mysle ze to jest ok



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 06:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

To że jakoś tam działa to nie znaczy że dobrze działa - podłącz potencjometr zgodnie ze specyfikacją (jak będziesz zostawiać takie niedomówienia to nigdy nie uruchomisz tego wyświetlacza bo za dużo będzie rzeczy które "chyba działają dobrze". Najpierw zrób wszystko dokładnie jak być powinno, później, jak już zadziała, to możesz sobie eksperymentować)

Podłącz pin RW wyświetlacza do procka i włącz sterowanie tym pinem w bibliotece - widzisz gdy podłączasz ten pin do masy całe sterowanie wyświetlaczem polega na tym że po każdej komendzie oczekujemy pewien czas, który w naszym domniemaniu powinno zająć wykonanie komendy którą wydaliśmy. Dla różnych wyświetlaczy ten czas jest odmienny. W Twoim przypadku może być tak że sterownik potrzebuje nieco więcej czasu na wykonanie poszczególnych operacji niż zakłada to biblioteka.
Podłączenie pinu RW do procka i włączenie odpowiedniej opcji w bibliotece spowoduje, że zamiast ślepo odczekiwać po każdej wysłanej komendzie procek na pinie RW otrzyma potwierdzenie wykonania polecenia. Spróbuj, może w tym tkwi problem.

I pamiętaj o resetowaniu LCD po zmianach w programie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 07:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 544
Pomógł: 27

a czy ty wgrywasz czysty kod z niebieskiej książki lekcję 04_LCD czy wprowadzałeś jakieś modyfikacje oprócz oczywiście pliku lcd_h ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 07:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

zmieniam tylko w pliku H zmieniełem na sterowanie RW z procesora układ pobiera tylko 0.04A to nie za mało?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

zmieniam tylko w pliku H zmieniełem na sterowanie RW z procesora układ pobiera tylko 0.04A to nie za mało?

------------------------ [ Dodano po: 17 minutach ]

a może być potencjometr tylko 5K bo nie mam 10K

------------------------ [ Dodano po: 28 minutach ]

sprawdzałem diode mocno swieciła PC3 słabo PC5 PC4 PC2 słąbo z PB1 PB2 nie swieci. RS PB0 też słabo



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 10:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Jeśli kabelkologia jest ok, to wygląda jakby wyświetlacz się nie inicjalizował.

http://www.atnel.pl/uaktualnienia-programow-do-dvd.html

funkcja lcd_init()

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 10:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Zobacz. Podłączyłem na szybko u siebie w Twojej konfiguracji:
-płytka stykowa
-procesor (mała różnica - atmega328p - ale jest w pełni zgodna z tym co Ty masz atmega168 - moja ma tylko więcej pamięci) taktowanie 8MHz z wewnętrznego osc.
-wyświetlacze 3 różne modele (niestety takiego 1604 nie posiadam)
-garść przewodów
-potencjometr - użyłem celowo 5K ohm - więc widać że i na takim działa - praktycznie to nie ma znaczenia bo on tworzy dzielnik napięcia - ważne by nie był za mały by się nie usmażył na 5V
-programator ATB USBASP v4.1
-wgrany przykład z bluebooka - zmiany tylko w pliku lcd44780.h zgodnie z tym co wcześniej tu wklejałeś + oczywiście w properties projektu procek na atmega328p i taktowanie na 8000000 => clean&build.

oto efekty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

We wszystkich pin RW podłączony do procka
Jak widzisz biblioteka bez problemu działa na innym procku po jej skonfigurowaniu.

Prądy pobierane przez taki układ to dla pierwszego i drugiego LCD - 31mA, dla trzeciego 19,8mA.

Tak więc jeśli dobrze ustawiłeś bibliotekę i dobrze się wszystko wgrało do uC to problem leży prawdopodobnie albo w połączeniach, albo w samym wyświetlaczu.
A podłączyłeś dodatkową diodę do wolnego pinu uc tak by mrugała w pętli while
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


aby sprawdzić że procek wogule żyje?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 11:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2015
Posty: 334
Pomógł: 32

Na pewno w fusebit ustawiłaś traktowanie 8mhz?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: FOCH
PostNapisane: 6 lip 2017, o 22:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2017
Posty: 28
Pomógł: 0

jak ustawie atmege 168 i kompiluje znikają pliki hex jak zmienię na atmege 32 kompiluje i pojawiają sie plik hex możne temu ze wgrywam jako atmega 32 do 168
jak zrobić żebym mógł skompilować na atmega 168



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO