Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 06:08


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 cze 2017, o 19:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Witam wszystkich :)

Otóż mam program, który wyświetla obrazek na e-papierze (800x600), ponieważ każdy taki wyświetlany obrazek zajmuje dużo miejsca i wygląda to mało estetycznie, więc postanowiłem kod obrazka przenieść do oddzielnego pliku. Stworzyłem dwa pliki w katalogu User

bmp.h
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


bmp.c (nie wstawiam zawartości tablicy, bo to nie ma sensu)
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


No i główny kod main.c
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


No i po kompilacji tego wyskakuje mi błąd
Kod:
..\User\main.c(2): error:  #5: cannot open source input file "bmp.h": No such file or directory


Próbowałem przenosić pliki do innych katalogów w projekcie, ale to nic nie daje. W opcjach projektu w zakładce C/C++ podałem ścieżkę (Include Paths) do głównego katalogu projektu, niestety to też nie działa. Może wy wiecie gdzie robię błąd?

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2017, o 20:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2016
Posty: 40
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 1

Daj tablicę do pliku bmp.h. bmp.c wogóle jest niepotrzebny, a deklaracja extern const unsigned char bmp powinna być w pliku main.c aczkolwiek po zaincludowaniu pliku bmp.h do main.c będzie ona całkowicie zbędna.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2017, o 14:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2015
Posty: 61
Pomógł: 0

Dodałem tablicę do bmp.h, wywaliłem z projektu bmp.c, dodałem deklarację tablicy do pliku main.c, niestety błąd jest ten sam
Kod:
..\User\main.c(2): error:  #5: cannot open source input file "bmp.h": No such file or directory

Dobra udało, usunąłem w ustawieniach wszystkie ścieżki do folderów w projekcie, zapisałem projekt i dodałem wszystko w ustawieniach jeszcze raz i teraz działa :D

Jeszcze jedno pytanie chciałem dodać drugi obrazek i po prostu program wyświetliłby pierwszy odczekał jakiś czas i wyświetlił drugi, tylko, że pojawia mi się 88 błędów w stylu:
Kod:
.\Debug\obj\mdk.axf: Error: L6406E: No space in execution regions with .ANY selector matching indicate_semi.o(.text).


Czy to oznacza, że wykorzystałem całą pamięć wbudowaną w Nucleo (STM32F103RB) i teraz muszę zastosować jakąś zewnętrzną pamięć?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO