Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 cze 2017, o 20:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Witam. Nie mogę zainstalować u siebie Delphi ani w wersji 10.1 ani 10.2. System - Windows 10 64 bit, NET Framework 3.5 zainstalowany. Podczas instalacji wyskakuje mi takie okienko:
Obrazek
Tutaj ustawiona ścieżka na dysk D, ale nie ma znaczenia jaką ściężke ustawie i tak w tym miejscu instalacja się zatrzymuje i na tym koniec. Przeprowadzona pełna deinstalacja programu, kasowanie rejestru i plików systemowych, restart kompa i dalej to samo. Antywirus wyłączony.
Czy ktoś miał ten problem i może pomóc?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 13:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

A próbowałeś uruchomić instalkę z prawami administracyjnymi? (prawym klikiem na instalce i opcja uruchom jako administrator)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 14:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Tak. Próbowałem i chyba w każdym możliwym trybie zgodności. Znalazłem na google podobne pytanie użytkownika dotyczące takiej samej konfiguracji systemu ale pozostało bez odpowiedzi. Zaczyna się wekeend, będę walczył dalej.. :) Pewnie coś u mnie z konfiguracją kompa. Mam nowo zainstalowany system z aktualizacją do wersji 1703. Może ona coś psoci. Poprzednio instalowałem na Anniversary Update i wszystko działało.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 18:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Odpal system na maszynie wirtualnej i tam spróbuj. Po drugie ściągnij kilka razy ten sam installer i zobacz czy nie ma różnic między plikami (np. z linii komend poleceniem fc/b file1 file2 lub w total commanderze). Może źle ci się ściąga instalka?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 20:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Na maszynie wirtualnej pod WIN 7 64 bit bez problemu poszła instalacja. Ten sam plik instalacyjny co pod 10. Ten sam antywirus (nie wyłączony) i instalacja bez trybu admina. Po przekopiowaniu z wirtualnej do fizycznej pliku bds.exe, program się uruchamia, następuje dalsza instalacja Delphi itd, ale nie wiem czy są skopiowane wszystkie pliki i zarejestrowane biblioteki. Program niby działa, ale... Czemu ten właśnie plik pod 10 się nie instaluje? Zadałem pytanie do supportu embarcadero i bardzo grzecznie zasugerowali odpalenie w trybie admina i odesłali do forum bo oni darmowymi programami się nie zajmują. Ale byli grzeczni. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 20:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alicjusz napisał(a):
Czemu ten właśnie plik pod 10 się nie instaluje?

Nie obraź się, bo absolutnie to co napiszę nie ma na celu dogryzienia czy coś w tym stylu, ale skoro na wirtualce ci idzie, to jak dla mnie byłaby jasna sprawa, że mam w windowsie totalny już tzw "śmietnik" i warto rozważyć jego instalację "od nowa". Uwierz mi, tego typu problemy zawsze mają ludzie, którzy mają problemy z własną windą, a po przeinstalowaniu jej na czysto - nagle! ... o dziwo! ... wszystko rusza i działa - tak jak zresztą na wirtualce. Ja bym przeinstalował windę.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 21:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Mirku nie obrażam się bo biore pod uwagę wszystkie możliwości, ale system jest niemal nowy. Ma może z miesiąc i nic wielkiego nie było w nim jeszcze instalowane. Na wirtualce mam 7 64 bity a 'fizyczny' system to 10 z najnowszym duzym update. Na poprzedniej 10 ale tylko z Anniversary Update bez problemu zainstalowałem mimo, że sytem był stary (o ile można powiedzieć, że 10 jest stara, ale była przerabiana z 7, która też miała kilka lat) i zaśmiecony. Na razie szukam innej przyczyny bo jak pisałem ktoś miał identyczny problem w tej samej konfiguracji systemu (post był bez odpowiedzi). Oczywiście reinstalację też biorę pod uwagę, ale póki co szukam innej przyczyny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 21:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Taki troche off-topic, ale polecam używanie wirtualek do testowania softwareów zamiast instalowanie ich na próbę na głównym windowsie. Dzięki temu nie robi się na głównym systemie 'śmietnika'. Szczególnie, że można bez problemu ściągnąć gotowe windowsy do testów z Microsoftu :) (do testów IE)

Sent from my Mi-4c using Tapatalk



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 cze 2017, o 22:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2015
Posty: 42
Pomógł: 1

Udało mi się w końcu zainstalować.
Ale była jazda.
Wyczyściłem wszystkie tempy, rejestry i instalka poszła, ale zatrzymała się w innym miejscu. :) Wujek Google pomógł - trzeba wykasować katalogi bo po deinstalacji programu i tak pozostają. Wszystko zrobiłem, znów wykasowałem Tempy, rejestry zapuściłem instalke i... powtórka z rozrywki. Znów jestem w tym samym miejscu. Sprawdziłem jeszcze zmienne środowiskowe i okazało się, że w zmiennej systemowej patch siedzą odnośniki do wszystkich ścieżek jakie próbowałem zainstalować i do wszystkich wersji (10.1, 10.2) wykasowałem do w diabły, zapuściłem ponowną instalkę i wszystko poszło.
Dziękuję wszystkim za pomoc. Mirek był najbliżej rozwiązania, ale postarałem się to zrobić mniej radykalnie. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO