Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 14:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 lip 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Witam, od dłuższego czasu odkładałem sobie fundusze na doposarzenie swojego warsztatu elektronicznego. I przyszedł czas na szarpnięcie się na Oscyloskop. Mam budżet 2.200 zł ale 200 zł chce na regał przeznaczyć więc na Oscyloskop mam około 2.000 zł . I chciałbym się zmieścić w tych granicach. Przeglądam od kilku dni oferty jak i szukam informacji o opiniach. Mam dwie wersje które upatrzyłem, być może ktoś doradzi jakiś inny jeszcze. Ale z wariantów wpadły mi w oko poniższe modele:

MODEL: SIGLENT SDS1102X
http://allegro.pl/oscyloskop-siglent-sd ... 20051.html

MODEL: RIGOL DS1054Z
http://allegro.pl/ndn-oscyloskop-rigol- ... 91122.html

Jak widać jeden jest 2 a drugi 4 kanałowy. O ile drugi miałby 100Mhz to bym się ku niemu skłaniał. Ogólnie przeznaczenie Oscyloskopu, ma służyć poszerzaniu horyzontów odnośnie elektroniki. Ale też ma dobrze służyć. Między innymi chciałbym testować sterowniki i robić własne do silników krokowych, bezszczotkowych. A tam zazwyczaj jest więcej cewek stąd zainteresowały mnie cztery kanały. Ale to właściwie tylko po to potrzebowałbym trzech kanałów aby monitorować na bierząco cewki. W wersji dwukanałowej wszystkich trzech przykładowo nie mogę monitorować. Więc czy jest opcja zapisania tego i przeżucenia na komputer w celu porównania wykresów. Tak wby w jednym pliku były wykresy. W kwesti Oscyloskopów po prostu nie znam się. Wiem, że takie możliwości mają już cyfrowe oscyloskopy. To też wersja dwukanałowa też jest interesująca, jeśli mogę zrobić zapisy wykresów i wrzucić na kompa w celu porównania. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś kto ma doświadczenie, bądź też powyższe model podzielił się swoimi opiniami. Na chwile obecną lekko skłaniam się na pierwszy model SIGLENT, troszkę znalazłem o nim opini pozytywnych, ponadto ma 8 calowy wyświetlacz a nie ukrywam iż lubie przejrzystość we wszystkim, oraz ma 100Mhz, co może się przydać w przyszłości, a kto wie co szalonego wpadnie mi do głowy i będę chciał majstrować :) . Zakup mam zamiar dokonać w poniedziałek, a właściwie to do 4 maja, jak widzę są śwęta to i tak będzie trzeba czekać aż wyślą.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 kwi 2017, o 21:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2014
Posty: 28
Pomógł: 4

Rigol jest dość głośny, niestety nie wiem jak jest to w przypadku Siligenta



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 kwi 2017, o 08:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2013
Posty: 168
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1

Witaj.
Osobiście jestem za opcją nr 2.
Mam ten model.Obejrzyj sobie jak Dave z EEVblog prezentuje,pokazuje jego funkcje itd.
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.

https://www.youtube.com/watch?v=W2qdtQkBKhc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 kwi 2017, o 10:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 lip 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Trudna decyzja, szperam jak na razie w sieci i szukam szerszych opini i porównań. Dotychczas trafiłem na informacje o tym, że w przypadku RIGOL-a spada próbkowanie gdy podłączamy trzeci i tym bardziej czwarty kanał. I to mnie zniechęciło do tego modelu. Znalazłem też test tych dwuch oscyloskopów i chyba zdecyduje się na SIGLENT po tym co widać po tym teście: https://www.youtube.com/watch?v=JLzq3IyGpOQ&t=1924s . Ale i tak jeszcze będę czekał do końca tej przerwy majowej na zakup i dalej szukał informacji przed wydaniem pieniędzy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 kwi 2017, o 12:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Mam tego siglenta. Działa bardzo dobrze. Wtyka mu się pamięć w USB i zapisuje się przebieg jednym klawiszem print.
Jeśli chodzi o częstotliwość, to zawsze w każdym przypadku jest to ściema marketingowa.
Zobacz mój post o tym oscyloskopie, są tam zrzuty ekranu.

viewtopic.php?t=16699

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2017, o 15:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 63
Pomógł: 1

Cześć,

miałem podobny dylemat przed zakupem swojego pierwszego oscyloskopu... też brałem pod uwagę powyższe dwa modele (RIGOL DS1054Z lub SIGLENT SDS1102X).
Nie mając dużego doświadczenia i po przeczytaniu kilku recenzji w internecie + prezentacje powyższego sprzętu na youtube; dalej byłem zmieszany prawdopodobnie żadnego z urządzeń nie wykorzystam ich pełnych możliwości i pewnie wystarczył mi by bardziej prostsze urządzenie.
Zacząłem zastanawiać się w jakich okolicznościach będę z niego korzystać... nie posiadam warsztatu i gdy mam ochotę i możliwość podłubania z elektroniką, każdorazowo rozkładam się na dużym stole gdzie jest dosyć mocno nasłoneczniony. Dodatkowo mam też wadę wzroku a więc bardzo ważnym elementem był dla mnie wyświetlać... 8" jest do dosyć duży wyświetlacz bardzo ładnie widać przebiegi i dodatkowo jednym przyciskiem można zapisać informacje na pen drajwie aby później przejrzeć na komputerze. Jednak mała rozdzielczość pliku BMP (800x480) nie daje dobrej możliwości przyjrzenia się przebiegowi.
I tu z pomocą przychodzi nam program EasyWave i możliwość zapisu pliku w formacie CSV i mamy możliwość dokładnie obejrzeć przebieg z dużą ilością szczegółów i z poziomu aplikacji możemy zapisać plik w formacie PNG:

przykład:
Obrazek

obraz ma duży format: 10247x5230 px

Nie ogarniam jeszcze wszystkiego ale jestem bardzo zadowolony ze swojego SIGLENT SDS1102X, śmiało mogę polecić.

Pozdrawiam,
Tomek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 maja 2017, o 19:52 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 lip 2015
Posty: 12
Pomógł: 0

Cześć Tomek86 od już niecałych dwóch tygodni jestem posiadaczem oscyloskopu SIGLENT SDS1102X, wyświetlacz bardzo czytelny. Ogólnie dobry zakup. Ale mam problem z tym programem EasyWave gdyż po zainstalowaniu podczas próby uruchomienia, wyskakuje mi komunikat:

Obrazek

Druga kwestia to jeszcze nie rozgryzłem tego oscyloskopu do końca i nie wiem jak w pełni z niego korzystać. Natomiast potrzebny mi jest zapis obciążenia. Otóż chciałbym przetestować pobór prądu z pakietu zasilającego przez silnik obciążając go nierównomiernie. Ale potrzbny byłby mi zapis nawet 5 godzinny. Można to robić od razu zapisując na pendriva ? Jak właściwie to zrobić ? To mój pierwszy oscyloskop i ostatnio jestem troszkę zapracowany więc nie mam możliwości poświęcić więcej czasu na rozgryzanie go. Dlatego też bądźcie wyrozumiali :\ . Muszę dowiedzieć się jak robić takie zapisy na pendrivie. I najlepiej odpalić program EasyWave, bardzo byłby pomocny.

PS: tego programu VISA chyba nie da się pobrać bez zakładania konta ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2017, o 08:24 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2017
Posty: 16
Lokalizacja: Hrubieszów
Pomógł: 0

Witam posiadam oscyloskop SDS1102cml minimalny zapis to 50s na działkę więc powinno ci to wystarczyć potem zatrzymujesz przyciskiem RUN/STOP, można to zapisać do pamięci Usb , wystarczy wybierając klawisz SAVE-RECALL typ zmieniasz na przebieg, zapisz do zmieniasz na plik, klikasz zapisz potem nowy plik możesz go tu nazwać i potwierdzasz i masz zapisane A co do pliku VISA to jak będziesz chciał mogę Ci przesłać bo temat przerabiałem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2017, o 21:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2015
Posty: 63
Pomógł: 1

Sami88 napisał(a):
podczas próby uruchomienia, wyskakuje mi komunikat:

Obrazek


PS: tego programu VISA chyba nie da się pobrać bez zakładania konta ?


Potrzebujesz zainstalować dodatkowo oprogramowanie: NI-VISA

I tak jak wspomniałeś, trzeba założyć konto by móc ściągnąć paczkę.

Pozdrawiam,
Tomek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 maja 2017, o 06:57 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2017
Posty: 16
Lokalizacja: Hrubieszów
Pomógł: 0

Pisałem wyżej że mam ten program i mogę przesłać jak koledze będzie potrzebny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO