Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 maja 2017, o 22:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2013
Posty: 123
Pomógł: 1

Witam
Chciałbym tu zgłosić pewien drobny problem o którym ostatnio rozmawiałem telefonicznie z Panem Mirkiem , i który już kiedyś się pojawiał - mianowicie chodzi o gubienie ścieżek do programów dodanych w User Button. Niestety po zamknięciu MkClipse i ponownym jego otwarciu pozostaje wpisany tylko jeden program - putty. I nie ma znaczenia czy otwieram MkClipse z prawami administratora czy nie. Otwarty jest też projekt i zaznaczona opcja autozapisu. System Windows10 64-bitowy.
Sprawdzałem też plik *.ini - Po dopisaniu programów pojawiają się w nim odpowiednie ścieżki, po zamknięciu MkClipse pozostają nadal wpisane, lecz w momencie ponownego otwarcia aplikacji zostają wykasowane i pozostaje jedynie wpisana ścieżka putty..
Jednocześnie mam prośbę (a właściwie ma ją Pan Mirek) o sprawdzenie przez innych forumowiczów czy u nich ta przypadłość nie występuje. Chodzi o znalezienie prawidłowości.
Pozdrawiam
W



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2017, o 06:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2017
Posty: 73
Lokalizacja: 51°03′22″N 15°45′48″E
Pomógł: 18

U mnie jest tak samo. Sprawdzałem to na kompie z Win7 64bit i na maszynach wirtualnych z Win7 64bit oraz Win XP 32bit. Program dopisuje się do paska, ale po ponownym uruchomieniu znika. Zauważyłem dodatkowo, że jeśli otwiera się jakiś projekt to w tym momencie kasowany jest też zapis w pliku *.ini. Tak samo jeśli włączony jest Autoopen to zapis znika od razu po włączeniu programu. Wpisywanie ręczne ścieżki do *.ini nic nie zmienia, wygląda jakby ten zapis nie był w ogóle czytany.

Dodatkowo podczas tych prób z dodawaniem programu do paska, raz na jakiś czas przy zamykaniu MkClipse pojawiają się wyjątki: AV (próba odczytu z adresu bodajże 0x10) oraz EInvalid Pointer Operation. Pewnie jest jakiś problem ze zwalnianiem pamięci, ale nie wiem czy to jest związane ze ścieżkami bo jak pisałem pojawia się nieregularnie.

Pozdrawiam
Adam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 maja 2017, o 08:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ok dzięki za info - popracuję nad tym i dam znać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 cze 2017, o 18:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Witam,

Widzę, że sporo się pozmieniało od mojej nieaktywności - "wojenki" atmel studio vs. eclipse odeszły do lamusa ;) A przełamał je topór MkClipse 8-)
Zainstalowałem MkClipse i pierwsze za co daję mega plusa - choć zanim znajde czas aby coś napisać, to trochę jeszcze minie, to w pełni profesjonalne dark theme. Na C::B ciemne tematy to farsa jak dla mnie :)

Pytanie czy programik będzie free z założenia czy skubać już do świniaka na licencje w przyszłości? :)

Pozdrawiam,
doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 19:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Czy dało by się dorobić taki klawisz Build&Upload_MkBootLoader lub tylko samo wgrywanie za pomocą MkBootLoadera



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 cze 2017, o 21:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

gufim napisał(a):
Czy dało by się dorobić taki klawisz Build&Upload_MkBootLoader lub tylko samo wgrywanie za pomocą MkBootLoadera

Przykro mi, do tego celu służy MkBootloader

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

ciężko byłoby mi do każdego nowego mojego programu implementować funkcjonalności MkBootloadera

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 cze 2017, o 00:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sie 2016
Posty: 905
Pomógł: 39

A nie można by np odpalać mkbootloadera z parametrem?
Z czasem jak się powiększy paleta softu możnaby wprowadzić np menu kontekstowe do wingrozy typu "Otwórz z..." i tu powrzucać linki do całego Atnelowskiego softu.
To tylko taki drobny ficzer który myślę że spodobałby się użyszkodnikom.

Wysłane ze srajfona.

_________________
Moje porady są błędne,nie czytać,zbanować od razu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 08:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Witam mam taki kłopot bo jeszcze wczoraj lub przedwczoraj odpalałem MkClipsa i było ok a dziś wyskakuje mi taki błąd i się zamyka .
Obrazek
I nie wiem co to może być .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Chym... dziwne bo u mnie to samo. Odpalam, przez chwilę okno programu jest puste po czym ładowany jest ostatni projekt i prawie natychmiast pojawia się okienko z errorem "Abstract error!" i co dziwne po kolejnej chwili całość się zamyka bez kliknięcia w OK na okienku błędu.



Ostatnio edytowano 16 lip 2017, o 10:07 przez xentis, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

u mnie to samo - PASKUDNY - BUG

już nowsza - mam nadzieję ostatecznie poprawiona wersja do pobrania

http://atnel.pl/mkclipse.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

YYY... jakby to powiedzieć błąd nie wyskakuje ale program się sam zamyka po chwili od odpalania czyli odpalam, przez chwilę okno programu jest puste po czym ładowany jest ostatni projekt i po kolejnej chwili program znika.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

eeeeh no niestety dorywczo na dzisiaj mam czas ... sprawdziłem , błędu nie było ale się zamyka ....

ok jeszcze kolejna szybka poprawka - proszę build 39

sorki za problemy teraz już chyba będzie dobrze - proszę ew dać znać

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Wygląda że jest ok. Dziękuje za szybką interwencję 8-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 10:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

U mnie również wszystko śmiga. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 11:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Jest OK



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lip 2017, o 11:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

uuuuf, dzięki, no to lecę w końcu na grila ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sie 2017, o 19:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012
Posty: 163
Pomógł: 10

A czy przy okazji można na blogu zmienić link do aktualnego mkclispe?
Tam jest chyba wersja 1.024.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2017, o 16:43 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2015
Posty: 8
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 0

MkClipse odkryłem kilka dni temu, dlatego tak późno dołączam do dyskusji.

Ja też miałem problemy z otwieraniem PDFów (Windows 10 Home, wersja 1703, build 15063.540); po kliknięciu na ikonkę otwierało się okienko Adobe Reader, ale nota się nie renderowała. Nie pomogła też de-instalacja i reinstalacja Readera. Pisaliście coś o komponentach ActiveX, ale nigdzie w wątku nie znalazłem informacji, o który konkretnie chodzi. W desperacji odpaliłem MkClipse z linii poleceń i nota wyświetliła się prawidłowo. Dodam, że zarówno z ikony jak i z CLI program uruchamiam w trybie administratora. Mam nadzieję, że ta wskazówka okaże się pomocna przy kodowaniu kolejnych wersji.

Jeśli dobrze zauważyłem to program używa komend DDE do komunikacji z Adobe Reader. Ja sam używam Sumatra PDF jako domyślnej przeglądarki; aplikacja jest szybka i całkowicie przenośna (2 pliki ~7MB zamiast prawie 260MB w Readerze). Z dokumentacji dowiedziałem się, że Sumatra także obsługuje standard DDE, więc skok do konkretnej strony noty nie byłoby problemem. Proponuję dołączenie Sumatry na stałe do pakietu albo przynajmniej dodanie natywnej obsługi jako opcji.

Mam też kilka innych sugestii:

  1. Przydałoby się odświeżanie źródeł po ich nadpisaniu w zewnętrznym edytorze. Co prawda, mimo braku tej opcji, kompilacja działa prawidłowo, ale takie małe szczegóły bardzo ułatwiają pracę.

  2. Prawy klik na ikonce PDF mógłby otwierać folder, w którym zapisane są noty procesorów.

  3. Chętnie skorzystałbym z opcji wywoływania MkClipse z linii poleceń z dodatkowymi parametrami, tak żebym mógł kompilować i ewentualnie programować wsady z poziomu mojego ulubionego edytora.

  4. Ilu programistów, tyle opinii na temat formatowania kodu, dlatego wnioskuję o możliwość użycia własnych plików konfiguracyjnych dla AStyle.

  5. Ostatnia propozycja jest dość kontrowersyjna, ale myślę, że warta rozpatrzenia. Wielokrotnie pisał pan, że MkClipse nie jest konkurencją dla Eclipse, ale widzę, że zbyt często ulega pan presji osób, które chciałyby, żeby program rozwijał się właśnie w tym kierunku. Dodawanie funkcji takich jak formatowanie kodu, schematy kolorów i podobnych do tak prymitywnego edytora, to moim zdaniem strata pańskiego czasu. W tej chwili programiści mają ogromny wybór edytorów, a napisanie porządnej alternatywy to zajęcie na cały etat. Dlatego uważam, że jedynym sensownym kierunkiem rozwoju MkClipse będzie coraz lepsza współpraca z innymi edytorami (patrz punkt 3). W związku z tym proponuję całkowite wywalenie funkcji edycyjnych i zostawienie wyłącznie trybu read-only.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2017, o 20:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Rosto napisał(a):
Przydałoby się odświeżanie źródeł po ich nadpisaniu w zewnętrznym edytorze. Co prawda, mimo braku tej opcji, kompilacja działa prawidłowo, ale takie małe szczegóły bardzo ułatwiają pracę.

Popieram - warto to dodać

Rosto napisał(a):
Prawy klik na ikonce PDF mógłby otwierać folder, w którym zapisane są noty procesorów.

Bardzo fajny pomysł - również dodaję do listy

Rosto napisał(a):
Chętnie skorzystałbym z opcji wywoływania MkClipse z linii poleceń z dodatkowymi parametrami, tak żebym mógł kompilować i ewentualnie programować wsady z poziomu mojego ulubionego edytora.

no ... z tym to się nie zgodzę bo z linii komend to można wywoływać kompilator tworząc sobie odpowiedni plik makefile, chyba tylko kolega by z takiej opcji korzystał - no a też nie po to powstaje MkClipse

Rosto napisał(a):
Ilu programistów, tyle opinii na temat formatowania kodu, dlatego wnioskuję o możliwość użycia własnych plików konfiguracyjnych dla AStyle.

hmm też pomyślę aby to jakoś może wdrożyć

Rosto napisał(a):
Ostatnia propozycja jest dość kontrowersyjna,

tu moja kompletna konsternacja ;) ... bo jeszcze raz powtórzę - MkClipse to nie kompilator - to edytor/środowisko ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2017, o 22:34 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2015
Posty: 8
Lokalizacja: Lublin
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Rosto napisał(a):
Chętnie skorzystałbym z opcji wywoływania MkClipse z linii poleceń z dodatkowymi parametrami, tak żebym mógł kompilować i ewentualnie programować wsady z poziomu mojego ulubionego edytora.

no ... z tym to się nie zgodzę bo z linii komend to można wywoływać kompilator tworząc sobie odpowiedni plik makefile, chyba tylko kolega by z takiej opcji korzystał - no a też nie po to powstaje MkClipse

Jestem dopiero w połowie Blue Booka, więc nie zawracam sobie jeszcze głowy tworzeniem makefile, żeby się zbytnio nie rozpraszać. Pomyślałem, że na tym etapie, fajnie byłoby użyć MkClipse jako pomostu pomiędzy edytorem a kompilatorem i zaoszczędzić trochę czasu, nie przełączając się ciągle między aplikacjami.

Kiedy już opanuję pisanie plików konfiguracyjnych dla kompilatora, MkClipse będzie dla mnie pewnie zbyt ograniczony, ale w tej chwili jego przystępność i prostota jest do moich celów idealna.

mirekk36 napisał(a):
Rosto napisał(a):
Ostatnia propozycja jest dość kontrowersyjna,

tu moja kompletna konsternacja ;) ... bo jeszcze raz powtórzę - MkClipse to nie kompilator - to edytor/środowisko ;)

Od początku pisał pan, żeby zbyt dużo nie wymagać od edytora, bo to zewnętrzny komponent Delphi i nie ma nad nim zbyt dużej kontroli, dlatego odniosłem wrażenie, że zintegrował go pan głównie po to, żeby móc wprowadzać drobne poprawki i mieć podgląd kodu pod ręką. Jeśli jednak MkClipse ma być kompletnym środowiskiem, to sporo pracy przed panem.

Ciekaw jestem czy tworząc w Delphi byłby pan w stanie wykorzystać kod już istniejącego edytora Open Source, jak Atom albo Visual Studio Code. Oba projekty posiadają licencję MIT, są oparte na JavaScript (Node.js, TypeScript), posiadają bogatą funcjonalność i możliwość łatwej rozbudowy. Są też bardzo intensywnie rozwijane i dobrze udokumentowane.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 paź 2017, o 22:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Rosto napisał(a):
Jestem dopiero w połowie Blue Booka, więc nie zawracam sobie jeszcze głowy tworzeniem makefile, żeby się zbytnio nie rozpraszać.

Ja do tej pory sobie nie zawracam głowy tworzeniem makefile ;) bo to zgroza jak dla mnie oczywiście - ale jak na przykładzie Eclipse można i bez makefile ;)

Rosto napisał(a):
Pomyślałem, że na tym etapie, fajnie byłoby użyć MkClipse jako pomostu pomiędzy edytorem a kompilatorem i zaoszczędzić trochę czasu, nie przełączając się ciągle między aplikacjami.

No właśnie nie nie - ... to ma być mega uproszczone - szybkie zwinne środowisko nawet kosztem edytora - do prostych szybkich projektów nawet z Pendrive ;)

Rosto napisał(a):
Jeśli jednak MkClipse ma być kompletnym środowiskiem,

nie nie - od początku mówię - że nie mam na celu zrobienie czegoś lepszego niż Eclipse ...

Rosto napisał(a):
Ciekaw jestem czy tworząc w Delphi byłby pan w stanie wykorzystać kod już istniejącego edytora Open Source, jak Atom

a! ... tu mnie zainteresowałeś bo nawet o tym nie słyszałem - więc w wolnej chwili z przyjemnością popatrzę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 12:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012
Posty: 99
Pomógł: 0

Odświeżę temat:

Zauważyłem że MkClipse (wersja 1.0.0.42) podczas kompilacji nie optymalizuje zużycia pamięci flash.

Do testów użyłem projektu w którym wyrzuciłem wszystko co było w pętli while w funkcji main.

Dla porównania w eclipse z włączoną optymalizacją, po kompliacji kod wynikowy zajmuje 8700kb:

Obrazek

a w MkCLipse 14074kb.

Obrazek

Przydałaby się możliwość wyboru czy ma być włączona optymalizacja i ewentualnie w jakim stopniu...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 14:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Maureli napisał(a):
Zauważyłem że MkClipse (wersja 1.0.0.42) podczas kompilacji nie optymalizuje zużycia pamięci flash.

Prawdopodobnie używasz jakichś dwóch RÓŻNYCH toolchainów ;) bo na 100% nie ma różnic w podstawowej kompilacji jak się samemu nie grzebie w ustawieniach toolchaina - ba są nawet różnice na plus w MkClipse

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 15:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Spróbuj wybrac toolchain na Attiny10 - ptaszek na dole. Można go używać do różnych procesorów - nie tylko do maluszków.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 15:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012
Posty: 99
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Prawdopodobnie używasz jakichś dwóch RÓŻNYCH toolchainów ;)


Toolchain jest ten sam i pochodzi z MkClipse :)

Obrazek

Chodziło mi o to aby można było w MkClipse kompilować z ustawieniami jak na poniższym zrzucie ekranu z ustawień eclipsa...
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 15:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

aaaaaaaaaaaaaa o Qurczę - OK - teraz widzę - i powiem ci szczerze, że nie wiem jak to się stało, że zapomniałem o tych ustawieniach ;) tzn byłem przekonany, że je dodałem i działają domyślnie a tymczasem jak widzę nie ...

ok muszę nad tym popracować i dodać je na amen tzn zaszyć w MkClipsiku ;) dzięki za zwrócenie uwagi

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

Jak to mawiają starożytni górale - melduję że ZRYBIONE !

aktualizacja build 43 do pobrania - więc gdybyś mógł sprawdzić teraz i dać znać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 19:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2012
Posty: 99
Pomógł: 0

Sprawdziłem i jest OK :D :D :D

Dziękuje!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2017, o 21:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

To ja dziekuje .... bo sam tyyyyle czasu tego byka nie zauważyłem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2017, o 18:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 18 gru 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Witam,

od niedawna korzystam z MkClipse. Próbowałem się wczytać, ale 17 stron wątku to za dużo na raz.. :shock:
Póki co jestem zadowolony, ale czy program będzie rozwijany również w kierunku dodawania
funkcjonalności związanych z pisaniem kodu, jak autouzupełnienie, grupowanie kodu itp ?
tak jak w Eclipsie albo CodeBlocksie ?

z uwag, to przy zakomentowaniu nie działa Ctrl-Z co było by przydatne, bo w tej chwili trzeba znów zaznaczać i...
nie ma też/nie widzę zapisz jako - co było by przydatne by tworzeniu kolejnych wersji projektu i zachowaniu porządku.

z pomysłów, to czy byłaby możliwość dodania opcji albo stworzenie oddzielnego programiku który by wyłączał i włączał zasilanie portu USB.
Teraz chyba wszyscy zasilają swoje zestawy z USB, a możliwość pełnego wyłączenia i włączenia zasilania zaoszczedziłaby porty USB, np przy uruchamianiu projektu Magic LED :)

mam programator ATB AVR prog. i może zamiast sięgać do zestawu w celu resetu procka, dało by się przycisk resetu w MkClipse dodać ?

takie wygodnickie bym miał zachcianki jeśli można ;)

pozdrawiam Nowo Rocznie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 gru 2017, o 02:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Przecież masz przycisk RESET dla KAŻDEGO rodzaju programatora w programie ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO