Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:47


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 mar 2017, o 19:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 157
Lokalizacja: Rbk
Pomógł: 5

Witam!

Mam nietypowy problem z termotransferem. Po wydrukowaniu ścieżek na papierze i przeniesieniu ich za pomocą termotransferu na laminat oraz usunięciu resztek papieru, ścieżki wyglądają na przeniesione idealnie. Natomiast już po samym trawieniu widać podtrawione miejsca - ścieżki na laminacie.
Dwa pierwsze zdjęcia pokazują naniesione ścieżki na laminat - jak widać wyglądają całkiem dobrze:
Obrazek

Obrazek

Tutaj widać strukturę tuszu - proszku na zwykłej kartce A4:
Obrazek

A tutaj widać efekt trawienia:
Obrazek

Widać, jak dziwnie podtrawiło.

Drukarka ustawiona jest w tryb "super jakości" i kolor "super czarny". Papier jest dedykowany do termotransferu. Jakieś pomysły?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

Spróbuj zrobić kopię w punkcie ksero na swoim papierze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Po termo transferze spryskiwałem delikatnie toner przed trawieniem acetonem 1:6 z denaturatem i dopiero trawiłem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 mar 2017, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Ds3 napisał(a):
Drukarka ustawiona jest w tryb "super jakości" i kolor "super czarny".

Po wydruku "testowym" na A4 nie bardzo jest super czarny.
Kilka pytań: to się zaczęło, czy takie było zawsze; toner nowy czy wymieniany na n/n zamiennik.
Opisz może Twoje dotychczasowe doświadczenia z tym zestawem - drukarka, toner, papier, żelazko.
Ja posiadam drukarkę HP LaserJet P1102w - taniocha, mało trybów drukowania, ale mimo wszystko "czarne" bez przedrostka "super" jest na prawdę czarne.
Taki obraz czerni uzyskuję gdy chcę wydrukować czerwień.
Może masz jeszcze inne ustawienia, ale musisz uzyskać "czarną czerń"

Pozdr.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 00:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2014
Posty: 267
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 38

Obstawiam toner zamiennik plus zużyty wałek kartridża ewentualnie rozdzielczość wydruku w ustawieniach.
Podobna rzecz u mnie sie dzieje ale jest to spowodowane tonerem zamiennikiem plus zużyty wałek, po termotransferze często muszę poprawiać pisakiem szczególnie wylewki masy oraz szersze ścieżki wówczas gdy za bardzo oczyści się kredę.
Puki drukowałem na oryginalnym proszku to było ok. Później po zasypaniu proszkiem zamiennikiem i oczyszczeniu kartridża było ok, problem nastąpił po przekroczeniu połowy zużycia tonera, plus zużycie wałka. Przy drukowaniu np obrazka lub pewnych powierzchni to widać na kartce a4 patrząc przez światło luki oraz częściej pojawiające się zabrudzenia kartki tonerem.
Czasem jest tak że toner zamiennik nie jest dostosowany do parametrów danej drukarki, wówczas występują tzw prześwity.

Także lepiej uważać przy oczyszczaniu z resztek papieru (kredy) aby nie przesadzić, co ważne kreda zapewnia dodatkową powłokę ochronną przed podtrawieniem przy zbyt długim okresie trawienia, a także należy zadbać aby nigdzie nie zatłuścić miedzi (przed termofrasferem i po) co wiąże się z dłuższym czasem trawienia całościowego.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 07:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2017
Posty: 69
Pomógł: 2

Nalej czystego acetonu na podstawek i potrzymaj płytkę (tonerem na dół) nad tym podstawkiem. Podobno pomaga (opary lekko nadtapiają toner i zlewa się), nie wiem tylko jak długo - do sprawdzenia doświadczalnie lub poszukaj info w necie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 14:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

Spróbuj zmienić ustawienia w drukarce - typ papieru - folia (materiał transparentny). Drukujesz oczywiście na kredowym. W moim przypadku (HP2100 toner sypany z butelki) musiałem zmniejszyć temperaturę żelazka - bo mi się ścieżki zlewały.
Do minimum skróć proces trawienia - toner lubi namoknąć i odpaść z wąskich ścieżek, poza tym podtrawia brzegi. Ostatnio odmierzam tyle proszku, aby starczyło na raz, zalewam wrzątkiem (!!!) z czajnika - 5 minut (czasem nie całe) i płytka gotowa.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 mar 2017, o 16:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

A może problem wynika z temperatury roztworu bądź czasu trawienia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2017, o 16:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 157
Lokalizacja: Rbk
Pomógł: 5

Wczoraj wykonałem jeszcze jeden test i wygląda na to, że jest to jednak problem z tonerem. Mam już kilkanaście wytrawionych płytek na swoim koncie.
Jest to mój drugi zamiennik do tej drukarki - samsung ml-1675. Z pierwszym zamiennikiem nie było żadnego problemu. Za drugi zapłaciłem 54zł. Mam go już ponad rok, a problem zaczął się jakiś czas temu. Ciężko jest mi określić kiedy dokładnie.
Także najprawdopodobniej jest tak jak pisze #jaman7.

A więc muszę kupić i toner i laminat/y :x



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO