Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 20:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 lut 2017, o 19:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 45
Pomógł: 0

Witam, siedzę sobie trochę przy tym problemie ( być może za krótko i sam bym doszedł, o co chodzi ), ale ponieważ chcę sobie pogadać:

Problem jest taki: wyświetla napis ATNEL, następnie godzinę, a następnie temperaturę.
Na temperaturze się kończy, mryga co 2 sek cały czas temperatura.

Program nie modyfikowany z YB.

PS.
do 11_MATRIX_TEST_m328P wszystko O.K.

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

PS. do 12_MATRIX_TEST_m328P wszystko O.K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 01:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

John Hello napisał(a):
Problem jest taki: wyświetla napis ATNEL, następnie godzinę, a następnie temperaturę.Na temperaturze się kończy, mryga co 2 sek cały czas temperatura.


W 13_MATRIX_TEST_m328 masz zakomentowany fragment kodu do kalibracji jasności matrycy ( YB str. 167 ).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 07:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 45
Pomógł: 0

milek22 napisał(a):
John Hello napisał(a):
Problem jest taki: wyświetla napis ATNEL, następnie godzinę, a następnie temperaturę.Na temperaturze się kończy, mryga co 2 sek cały czas temperatura.


W 13_MATRIX_TEST_m328 masz zakomentowany fragment kodu do kalibracji jasności matrycy ( YB str. 167 ).


Kolego milek22, fragment do kalibracji jest a) zakomentowany, b) nie tu staje program, tylko na wyświetlaniu temperatury.

Tak się rozglądam i rozglądam po programie i naprawdę powiadam - nie widzę na razie niczego, co to by mogło być - może jest to pułapka programowa zastawiona przez Mirka?.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 08:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

John Hello napisał(a):
Kolego milek22, fragment do kalibracji jest a) zakomentowany, b) nie tu staje program, tylko na wyświetlaniu temperatury.

Posłuchaj lepjej kolegi milek22 bo ma 100% racji

program się zatrzymuje na rozjaśnianiu - bo dobrane masz inne wartości przy fotorezystorze ...

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

Napisz najlepiej - pokaż fragment schematu z fotorezystorem jak masz zrobiony tzn jakie są wartości rezystorów przy nim i samego fotorezystora

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 20:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 45
Pomógł: 0

John Hello napisał(a):

Problem jest taki: wyświetla napis ATNEL, następnie godzinę, a następnie temperaturę.

Sorry, ale nie mogę przyjąć tego, co Panowie piszecie, ja mówię o jednym, a wy o czymś innym.
Napiszę jeszcze raz jeszcze wyraźniej:
mam tak: wyświetla napis ATNEL, efekt fx, potem czas, efekt fx, następnie temperaturę, następnie przygasa i znowu temperaturę, następnie przygasa i znowu temperaturę itd. dalej to już tylko temperaturę. I z tego już nie wychodzi.

Po całodniowym badaniu widzę: albo ten efekt jest od razu (już podczas pierwszego obiegu), albo np. po 5 minutach.
Nie jestem już niczego pewien, aczkolwiek zaobserwowałem to tylko, jak mam wgrany projekt 13_MATRIX.
Porównałem funkcje:
pokazuj przejścia i rtc_soft_timer w obu projektach - nie ma różnic.

Przy projekcie 12_MATRIX tego zjawiska nie ma (tj. na razie nie zaobserwowałem).
Dlatego nie zakładam (na razie), że to sprawa sprzętowa.

------------------------ [ Dodano po: 17 minutach ]

P.S Jednak się zacznę zastanawiać nad słowami Mirka, ..rozjaśnianie.., no na razie tego nie ruszałem, bo nie rozumiem, co to ma wspólnego.

Ale jeśli ma, to chylę czoła.

------------------------ [ Dodano po: 57 minutach ]

P.S. fotorezystor 16-50k, pozostałe elementy zgodnie ze spisem elementów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2017, o 21:54 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

John Hello napisał(a):
Sorry, ale nie mogę przyjąć tego, co Panowie piszecie, ja mówię o jednym, a wy o czymś innym.


dziwnie prawisz kolego - no ale jak chcesz tracić czas to trudno .... Mnie problem jest znany i znam jego zarówno przyczynę i rozwiązanie, a ty mówisz że ja o czymś innym ;) ... ok

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2017, o 23:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 45
Pomógł: 0

Kolego, panie Mirku, tu się zachowałeś jak dziecko: wiem, ale nie powiem.

Ja też się zachowam się jak dziecko, wiem co zrobić, aby się pozbyć tego efektu i co zrobić, aby ponownie się pojawił, ale nie powiem.
Powiem tylko, że manipuluję funkcją pomiar_foto, aczkolwiek na razie nie mogę zajarzyć dlaczego to to blokuje sekwencję?

Pozdrowionka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2017, o 23:43 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wyżej pisałem i prosiłem o coś takiego:

mirekk36 napisał(a):
Napisz najlepiej - pokaż fragment schematu z fotorezystorem jak masz zrobiony tzn jakie są wartości rezystorów przy nim i samego fotorezystora


odpowiedziałeś pan:

John Hello napisał(a):
Sorry, ale nie mogę przyjąć tego, co Panowie piszecie, ja mówię o jednym, a wy o czymś innym.

i teraz piszesz do mnie takie rzeczy ?

John Hello napisał(a):
Kolego, panie Mirku, tu się zachowałeś jak dziecko: wiem, ale nie powiem.

Na tak impertyneckie zaczepki nie będę odpowiadał nawet - w ogóle wyłączam się z tematu, bo rozmawiać warto tylko z kimś kto potrafi kulturalnie dyskutować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 lut 2017, o 23:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2016
Posty: 45
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
John Hello napisał(a):
Sorry, ale nie mogę przyjąć tego, co Panowie piszecie, ja mówię o jednym, a wy o czymś innym.


dziwnie prawisz kolego - no ale jak chcesz tracić czas to trudno .... Mnie problem jest znany i znam jego zarówno przyczynę i rozwiązanie, a ty mówisz że ja o czymś innym ;) ... ok

Panie Mirku, z całym szacunkiem, bardzo Pana poważam i bardzo mi przykro, że mój poprzedni wpis Pana uraził, co nie było ABSOLUTNIE moim zamierzeniem.

No cóż, problem nie jest rozwiązany, ale z uwagi na okoliczności TOTALNEGO niezrozumienia również się rozłączam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 lut 2017, o 03:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2014
Posty: 154
Pomógł: 4

Kolego John Hello, myślę, że program wgrywasz przy dużym natężeniu światła, więc zrób prosty test:

1. Przed wgraniem programu zaklej lub mocno przysłoń fotorezystor
2. Wgraj niemodyfikowany program 13_MATRIX_TEST_m328P z zakomentowanym fragmentem kodu
3. Program nie powinien zatrzymać się na pulsującym wyświetlaniu temperatury
4. Jeżeli nadal program zatrzymuje się i miga temperatura, to wg mnie masz problem z fotorezystorem.

Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym parametry a najlepiej wymienił Twój fotorezystor.

Ja mam fotorezystor 20-50k i wgrywając program pod mocnym oświetleniem ledowym efekt miałem dokładnie taki jak napisałeś
w pierwszym poście.
Wystarczyło wyłączyć oświetlenie --> wgrać ponownie program --> program nie zatrzymuje się--> a po włączeniu światła znów
zatrzyma się i temperatura miga.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO