Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 01:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 lis 2012, o 19:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

Hej, zainstalowałem ostatnio Atmel Studio (wcześniej miałem tylko winAVR) i nie umiem sobie poradzić z wgraniem softu na procesor.
Procesor Atmega32
Programator USBasp

Gdzieś znalazłem informację, że po poprawnej kompilacji należy przejść do tools -> device programming, ale nie ma tam możliwości połączenia się przez USBasp. Da się to jakoś ustawić, czy trzeba wgrywać przez AVRDUDE?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2012, o 20:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

A dlaczego nie chcesz zrobić tego po ludzku na ECLIPSE ? ;) .... przecież to działa w Eclipse "od ręki"

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2012, o 20:37 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 07 lip 2012
Posty: 12
Pomógł: 0

albo sciagnij odzielny program avrdude-GUI, tam jest mozliwosc programowania przez ten programator:)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lis 2012, o 21:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Albo jak masz zamiar się zajmować AVR to jest o wiele lepszy program http://www.atnel.pl/mkavrcalculator.html no chyba łatwiejszego w obsłudze programu nie ma, ja zaczynałem od AVR8 Burn-O-Mat, to jest nakładka graficzna do programu AVRDUDE ale nie ma żadnej rewelacji :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2012, o 10:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

osa1313 napisał(a):
Albo jak masz zamiar się zajmować AVR to jest o wiele lepszy program http://www.atnel.pl/mkavrcalculator.html no chyba łatwiejszego w obsłudze programu nie ma, ja zaczynałem od AVR8 Burn-O-Mat, to jest nakładka graficzna do programu AVRDUDE ale nie ma żadnej rewelacji :(


mkavrcalculator jest niestety płatny z tego co wiem, dlatego go obecnie nie używam. Przymierzam się do kupna zestawu z płytką startową, ale póki co uczę się z tym co mam.

Co do eclipse to też brałem go pod uwagę, ale nie chciałem na start skreślać atmel studio bez przetestowania. :) Szczerze to nie podejrzewałem możliwości braku programowania procka bezpośrednio z kompilatora.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2012, o 10:38 

Pomógł: 0

Wszelkie informacje jak ustawić AVR studio 6 masz na avr freaks, ale uwierz, lepiej i prościej zrobić to na eclipse. AVR studio fajnie się używa mając dragona, a na innych programatorach są często problemy.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2012, o 12:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
AVR studio fajnie się używa mając dragona, a na innych programatorach są często problemy.


AVR studio i Atmel studio to to samo? :)

Atmel studio jest na Visual studio, za którym co prawda nie przepadam, ale większość ludzi go używa, więc miałem nadzieję, że dzięki nakładce Atmela w końcu zacznę się dogadywać z MVS. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2012, o 13:40 

Pomógł: 0

AVR studio to stara nazwa ;). Visual to visual, a avr to avry ;), fakt środowisko podobne, ale ileż tak naprawdę problemu opanować eclipsa ;). Mnie to zajęło parę dni. Tym bardziej, że na forum, masz już gotowe paczki z avr-gcc, albo atmelowskich toolchainem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2012, o 13:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

No a jak posiadasz książkę Mirka nr.1 to tam na CD masz tutoriale jak używać eclipse :)
No chyba ze nie posiadasz to poszukaj na youtube filmików o Avr Studio i Eclipse ich tam jest pełno.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 15:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

Warto kupować 1 książkę? W spisie treści widziałem, że dużo jest tam o C i podstawach. C znam dość dobrze, a jeżeli chodzi o programowanie uprocków, to powiedzmy, że jestem w stanie sam zrobić np. termometr z wyświetlaczem LCD, zegarek itp. Czy znajdę w tej książce coś dla mnie? Chcę kupić taurusa z dostawkami, ale właśnie zastanawiałem się czy kupić tylko drugą książkę, czy pierwszą i drugą.

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

GwynBleidD napisał(a):
Sprostowanie odnośnie mkAvrCalculatora: istnieje darmowa wersja, w której limitem jedynym jest tylko to, że możesz używać jej z kilkoma modelami procków. Poza tym żadnych ograniczeń, a lista procesorów jest dobrana tak, że raczej zaspokoi to potrzeby każdego amatora :)

Do Attiny25 chyba nie ma, prawa? :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 15:44 

Pomógł: 0

Wszystko zależy od tego jak dobrze znasz C pod AVRy, u Mirka jednak wcale tak dużo tego C (podstaw) znowu nie ma :). U Tomka Francuza jest prawie 2razy tyle.
Mirek podchodzi bardziej praktycznie do C w/g mnie lepiej mieć obydwie książki. W pierwszej jest naprawdę wiele wartościowych informacji.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 16:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Skoro sie upiera przy avrdtudio to gdzieś na forum przecież pisałem jak aspa zmotywować do działania :)

Choć i tak myślę, że Clipse jest lepsze i bardziej elastyczne

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 17:41 

Pomógł: 0

Też bardziej lubię eclipsa, jako początkujący. Jest zdecydowanie lżejszy, całkowicie przenośny. Sam się trochę gubię w tym AS6, za dużo tam tego ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 18:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

rezasurmar napisał(a):
Też bardziej lubię eclipsa, jako początkujący. Jest zdecydowanie lżejszy, całkowicie przenośny. Sam się trochę gubię w tym AS6, za dużo tam tego ;).

Bo takie jest M$ VS. :P Uznałem, że nie warto kombinować jak koń pod górę i olałem Atmel Studio, choć jeszcze pewnie do niego wrócę z uwagi na możliwości debugowania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 lis 2012, o 19:00 

Pomógł: 0

Na eclipsie też można :), nawet gdzieś tu w annałach forum jest to opisane...



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2012, o 11:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012
Posty: 128
Pomógł: 0

Wracając do książki (1 książka Mirka) widziałem kilka tematów ciekawych, ale zestaw który wybrałem już trochę kosztuje, więc szkoda mi trochę wydawać kasę zbędnie.

A czy do tych zestawów dołączane są też płyty CD (taurus, scorpio itp.)? Zakładam, że tak, ale wolę mieć pewność. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2012, o 11:25 

Pomógł: 0

Z tego co się orientuje to płyty są zintegrowane z Książkami, więc kupując książkę masz do niej płytę, kupując zestaw bez książki płyty brak.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 lis 2012, o 11:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

W zestawach Scorpio i Taurus w zależności od wersji jest książka I lub II A ponieważ płyta jest załącznikiem do książki taką też płytę otrzymasz (I lub II) z kodami z ćwiczeniami do danej książki.
Czy książka Ci się przyda i czy warto ją kupić musisz odpowiedzieć sobie sam. Wielu z nas tutaj na forum z całą pewnością potwierdzi, że jest to doskonała pozycja. Jako przykład niech posłuży Ci SunRiver, który mimo, że sam "wymiata" to również książkę posiada i jego opinie o niej są BARDZO pozytywne!

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO