Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 02:37


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 lis 2016, o 09:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Witam wszystkich forumowiczów. Choć jestem na forum totalnie nowy, to z mikrokontrolerami AVR i ksiazkami BlueBook i GreenBook jestem "za-pan-brat" juz od 2012r.

Zwykle skladalem obwody ktore chcialem uruchomic na plytkach uniwersalnych, lub sam wytrawialem lub w przypadku troszke powazniejszych projektow prototypowych - rysowalem obwod w Eagle i zlecalem wykonanie obwodu PCB zewnetrznej firmie.

Nadeszly dla mnie trudne czasy, w ktorych nie za bardzo mam czas na projektowanie PCB i skladanie tego wszystkiego tylko po to aby uruchomic wyswietlacz, karte SD, modul bluetooth itp itd. Poza tym doswiadczenie nauczylo mnie ze koszty skladania obwodu samemu z reguly wychodza wieksze anizeli kupno gotowych zestawow startowych.

Rozgladam sie zatem za zestawem ATB firmy ATNEL, gdyz to on byl rekomendowany w mojej ksiazce BlueBook. Spogladajac w sieci na dostepnosc tych zestawow i modulow dodatkowych, zauwazylem ze sporo sie rozwinelo w tym temacie i w sieci mozna kupic 5 wersji zestawu ATB i multum modulow ktore zdarzaja sie byc kompatybilne tylko z okreslona wersja zestawu.

Panowie prosba do was - powiedzcie mi: Jaka wersje zestawu ATB polecacie mi zakupic ? Osobiscie wnioskuje, ze najnowsza (1.05), ale wole zapytac. Chcialbym aby byla kompatybilna z jak najwieksza iloscia modulow - typu bluetooth, gsm, oled, karta sd. Spostrzeglem ze zanosi sie rowniez na nowa ksiazke - yellowbook. Chcialbym miec mozliwosc uruchamiania przykladow rowniez z niej. Milo byloby gdyby w zestawie byly rowniez przewody do dokonywania polaczen na plytce, oraz nie obrazilbym sie gdyby byl zasilacz. Co do wbudowanych programatorow to wszystko mi jedno, bo programatorow do avr mam pod dostatkiem. Niebieska i zielona ksiazke Miroslawa Kardasia rowniez posiadam. Moze ktos potrafi mi wskazac konkretny produkt/zestaw na stronie atnel ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 09:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012
Posty: 1469
Pomógł: 56

Wszystko jest kwestią pieniędzy ;-)
Na pewno najnowszy zestaw 1.05 będzie najlepszym wyborem.
Nie słyszałem, żeby któreś ze starszych modułów nie chciały współpracować z najnowszą płytką.
Wszystkie ćwiczenia ze wszystkich książek można wykonać nawet na stykówkach, ale... ATB jest
po prostu wygodniejsze i pewniejsze. Mniej frustracji i niepotrzebnego główkowania czy to może
ja coś nie tak podłączyłem.
Ze względu na nowy port ATB 1.05 będzie na długi czas najlepszym wyborem

_________________
Jestem początkujący i moje porady mogą być błędne



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 14:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alf napisał(a):
Poza tym doswiadczenie nauczylo mnie ze koszty skladania obwodu samemu z reguly wychodza wieksze anizeli kupno gotowych zestawow startowych.

iluż to początkujących uważa, że ktoś chce im zrobić krzywdę gdy poleca jakiś zestaw uruchomieniowy - zamiast dłubania na stykówce ;) Zawsze jako powód podaje się właśnie to, że wbrew pozorom babranie się ze stykówkami to tylko strata pieniędzy i to z dwóch powodów. RAZ - to strata czasu a czas to pieniądz, DWA - to ciągłe dokupowanie drobnych elementów do stykówek okazuje się dość szybko - sporym wydatkiem w stosunku nawet do najdroższego zestawu uruchomieniowego na rynku w Polsce ;) ....

No ale jak widać każdy sam musi do tego dojrzeć i tu kolega przedstawił fajnie te argumenty ;)

alf napisał(a):
multum modulow ktore zdarzaja sie byc kompatybilne tylko z okreslona wersja zestawu.

Te informacje to jednak kolega wziął troszkę z KOSMOSU ... więc wyjaśnię

1. Nie ma w sprzedaży obecnie ŻADNYCH STARSZYCH wersji zestawów ATB niż 1.05x
2. ZAWSZE nowsze wersje zestawów są zgodne / kompatybilne "w dół" czyli z wcześniejszymi modułami dodatkowymi
3. Może się co najwyżej zdarzyć, że jeśli zakupisz jakiś stary zestaw ATB np ver 1.02 na rynku wtórnym albo 1.03 .... że do niego nie będą pasowały niektóre moduły - ale mówię to jeśli kupisz sobie gdzieś okazyjnie np na alledrogo albo prywatnie od kogoś. To wtedy nie ma co się dziwić, że nie ma kompatybilności "w górę"

Jedyna różnica pomiędzy NAJNOWSZYMI zestawami ATB 1.05 a starszymi jest taka, że nie ma na pokładzie już gniazda karty pamięci SD. Ale za to wprowadzone zostało nowe złącze ATB-MICROPORT do którego można spokojnie sobie wpiąć moduł ATB microSD, który od dawna jest w sprzedaży i IDEALNIE pasuje wprost do złącza ATB MICROPORT - po prostu go się wtyka i nie trzeba nic nawet kabelkami łączyć. Jedynie moduł trzeba sobie dokupić.

alf napisał(a):
Jaka wersje zestawu ATB polecacie mi zakupic ?

Powtarzam obecnie w sprzedaży - oczywiście mówię o naszym sklepie internetowym jest TYLKO i wyłącznie najnowsza wersja 1.05 - nie ma starszych

Za to ta sama wersja występuje w różnych pakietach - np z książką, z kilkoma książkami, z dodatkowym wyposażeniem w postaci np zewn. zasilacza, sprawdzonego i pewnego pilota podczerwieni RC5 itd itp

no wystarczy sobie zajrzeć do opisu tych pakietów na naszej stronie

www.sklep.atnel.pl

i wybrać coś dla siebie ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2016, o 18:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Twoje wymagania spełni
https://sklep.atnel.pl/pl/p/Zestaw-uruc ... O-1.05/129
Wydaje mi się że LEO jest najbardziej uzasadniony ekonomicznie jak potrzeba oprócz zestawu przewody i zasilacz.
Zwłaszcza, że do późniejszych ćwiczeń przydaje się pilot.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2016, o 10:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

43kuku -> Ten pakiet LEO ktory przedstawiles na stronie ATNEL jest "tymczasowo niedostepny."
mirrekk36 -> tak, pod uwage bralem takze rynek zestawow wtornych. Rozbolala mnie glowa kiedy zobaczylem ilosc modulow, zestawow i wersji, moze dlatego taki kosmos powstal gdy pisalem posta.

Zdecydowalem sie zatem na nowy zestaw, 1.05 czyli najnowszy.
Zakupie na alledrogo, widze ze nowki sprzedaje takze firma TELMAL, wiec zakladam ze sa posrednikiem dla sklepu ATNEL bo maja hurtowe ilosci tych zabawek :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 lis 2016, o 11:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak Telmal jest naszym oficjalnym partnerem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 lut 2017, o 21:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 sty 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Odświeżam temat.

Znalazlem na naszym forum ogloszenia w których ludzie oferują ATB w wersji: v1.04.
Pytanie: gdybym zdecydował się na ten starszy zestaw, to co tracę względem najnowszego 1.05 ?

Na pewno jest to strata na porcie ATB-MICROPORT. Ale co się z tym wiążę ? Czy jakieś najnowsze moduły bedą niekompatybilne z 1.04 ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 lut 2017, o 00:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Zawsze możesz sobie kupić taki moduł do micro portu i połączyć po prostu przewodami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 10:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 sty 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Na myśl przyszły mi takie oto pytanka:

1) czy warto inwestować w wersje deluxe zestawu ATB ?
2) czemu domyslnie ATB jest niekompletny ? (brak dodatkowych układów dostepnych w wersji deluxe). Czy chodzi o to, żeby zminimalizować koszty zakupu, bo dodatki dostepne w deluxe sa niepotrzebne by wykonac wszystkie cwiczenia z ksiazek ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2017, o 10:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bartosz183 napisał(a):
czy warto inwestować w wersje deluxe zestawu ATB ?

A kto tobie na to pytanie odpowie poza samym tobą ?

bartosz183 napisał(a):
czemu domyslnie ATB jest niekompletny ? (brak dodatkowych układów dostepnych w wersji deluxe). Czy chodzi o to, żeby zminimalizować koszty zakupu, bo dodatki dostepne w deluxe sa niepotrzebne by wykonac wszystkie cwiczenia z ksiazek ?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to wyposażenie dotatkowe/opcjonalne/luxusowe i często można się bez niego obejść albo samemu dolutować - w końcu jest dokumentacja - więc w czym kłopot ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO