Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 26 kwi 2024, o 12:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2016, o 20:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 lut 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Też mam swój projekcik.
Sprawdzam czy pracuje pompa,wentylator i jaka jest temperatura na kotle C.O.Napisałem aplikację na telefon i komunikujemy się przez moduł WIFI.Ale utknąłem, bo nie mogę połączyć się z modułem kiedy jestem poza domem - w zasięgu innej sieci (w pracy czy na rowerze).Proszę o jakieś sugestie, nie gotowe rozwiązania.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2016, o 23:39 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 sie 2015
Posty: 10
Lokalizacja: Bochnia
Pomógł: 0

miros jeśli masz stały adres IP to wystarczy przekierowanie portów w routerze. Natomiast jeśli IP jest zmienne (np. w neostradzie) to potrzebujesz DDNS, który będzie "pilnował" twojego IP i przypisywał je do adresu domeny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 22:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 gru 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Mam pytanie: dlaczego na schemacie faza podłączona jest do anody T1 triaka? Zastanawiam mnie w jaki sposób (przy załóżmy dodatnim półokresie) wysteruje się prąd bramki triaka. Pytanie zadaję, ponieważ w chyba wszystkich widzianych przeze mnie schematach podłączenie fazy jest na anodę T2 oraz bezpośrednio na wejście optotriaka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 lut 2016, o 23:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 27 kwi 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Któryś z Kolegów wspominał że chciałby wykorzystać ściemniacz do sterowania żarówki LED. Więc od razu powiem że większość dostępnych żarówek LED ma wbudowaną przetwornicę która uniemożliwia sterowanie jasnością. Taka żarówka się włączy z pełną mocą lub wyłączy jeśli zmniejszymy jej wartość natężenia na ściemniaczu, ewentualnie będzie mrugać. Napisałem większość żarówek ponieważ trafiłem ostatnio na taką którą podobno można ściemniać. Ale i w takim wypadku nie ma gwarancji że z takim ściemniaczem zadziała prawidłowo. Taka sama sytuacja dotyczy transformatorów elektronicznych do halogenów 12V. Część z nich można ściemniać jednak w wypadku gdy ściemniacz pracuje w trybie CUT-OFF. Z wiedzy jaką posiadam (jeśli się mylę proszę o sprostowanie) to takie ściemniacze działają na zasadzie opóźnionego wyłączenia części połówki przebiegu. Więc nie można tego wykonać na triaku i potrzebne są układy z tranzystorami i mostkiem.
Ogólnie projekt bardzo fajny i gratuluje autorowi jego realizacji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 lut 2016, o 11:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

Cytuj:
Napisałem większość żarówek ponieważ trafiłem ostatnio na taką którą podobno można ściemniać. Ale i w takim wypadku nie ma gwarancji że z takim ściemniaczem zadziała prawidłowo.


Kolego - jeśli tego nie sprawdziłeś, to nie pisz bzdur, że nie zadziała. Specjalnie na potrzeby testów tego ściemniacza kupiłem kilka żarówek LED z funkcją ściemniania i DZIAŁAJĄ. Regulacja ściemniania działa w zakresie 20-30 do 100% w zależności od producenta. Z kilku przetestowanych w/g mnie najlepiej działa żarówka zakupiona w IKEI (za 22zł o ile dobrze pamiętam). Należy tylko pamiętać, że na opakowaniu musi być symbol możliwości ściemniania!

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 kwi 2016, o 22:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2012
Posty: 35
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 0

Sama idea i projekcik super.
Mam tylko jedno pytanie?
Nie widzę gasikow, które są potrzebne przy triakach.
Kolega celowo opuścił czy po prostu nie było miejsca ( sądzę że to drugie)
Ale czy zastosowanie powiedzmy pięciu takich podwójnych sciemniaczy nie odbije się echem w domowej sieci elektrycznej?

A co do żarówek to się zgadzam. Te z Ikea świetnie się sciemniaja ale te mleczne troszkę bucza, te przeźroczyste są ciche.

Pozdrawiam

_________________
Trochę tu, trochę tam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 maja 2016, o 21:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 283
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 17

niemy napisał(a):
Sama idea i projekcik super.
Mam tylko jedno pytanie?
Nie widzę gasikow, które są potrzebne przy triakach.
Kolega celowo opuścił czy po prostu nie było miejsca ( sądzę że to drugie)
Ale czy zastosowanie powiedzmy pięciu takich podwójnych sciemniaczy nie odbije się echem w domowej sieci elektrycznej?

A co do żarówek to się zgadzam. Te z Ikea świetnie się sciemniaja ale te mleczne troszkę bucza, te przeźroczyste są ciche.

Pozdrawiam


Witam,
Dopiero teraz zauważyłem zapytanie :)
A więc na gasiki po prostu nie ma już miejsca. Mam dwa takie ściemniacze i nie zauważyłem problemów z innymi odbiornikami.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 11:08 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 wrz 2015
Posty: 17
Pomógł: 0

Witam. Zbudowałem powyższy układ i mam problem po podłączeniu wifi, wifi nie działa, zeby sprawdzić wifi podłączyłem pod arduino 3v3 i wszystko śmiga, sprawdzałem wszystkie ścieżki na układzie i wszystko jest ok, do wifi podawane jest 3v3. Zaznaczam że nie jestem super elektronikiem tylko czasami w ramach wolnego czasu zajmuje się składaniem projektów. Jeszcze jedno wylutowałem z tego układu tranzystor i podłączyłem cały układ i wifi działa, wlutowałem nowy tranzystor i klapa może tu jest błąd? tranzystor to BC847A . Jeśli ktoś może pomóc w temacie to bym bardzo prosił.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 lut 2017, o 23:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

kocham takie pytania

loko3126 napisał(a):
Witam. Zbudowałem powyższy układ i mam problem po podłączeniu wifi, wifi nie działa, zeby sprawdzić wifi podłączyłem pod arduino 3v3 i wszystko śmiga, sprawdzałem wszystkie ścieżki na układzie i wszystko jest ok, do wifi podawane jest 3v3. Zaznaczam że nie jestem super elektronikiem tylko czasami w ramach wolnego czasu zajmuje się składaniem projektów. Jeszcze jedno wylutowałem z tego układu tranzystor i podłączyłem cały układ i wifi działa, wlutowałem nowy tranzystor i klapa może tu jest błąd? tranzystor to BC847A . Jeśli ktoś może pomóc w temacie to bym bardzo prosił.


a co to za wifi ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 lut 2017, o 09:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 wrz 2015
Posty: 17
Pomógł: 0

ATNEL-WIFI-232
Problem rozwiązany dałem większy kondensator C3 i wszystko śmiga, dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Mam nadzieje że autor się nie obrazi jak dodam pliki RSDOC i STL do wykonania obudowy na drukarce 3d. Można sobie poprawić w DesignSpark Mechanical do własnych potrzeb. U mnie jest trochę inne złącze ARK2 .Pozdrawiam.



ObrazekObrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO