Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 22:30


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2017, o 08:44 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Tak z ciekawosci, chcialem zapytac Was o zdanie na temat: "Czy warto kupować używane ATB i jeżeli tak, to w jakiej cenie ?"

Zauwazylem, ze na allegro pojawily sie dwie aukcje:
1) Zestaw 1.04 z programatorem USBASP osobno, rzekomo "nowy" aczkolwiek kupiony w 2015, teraz wystawiony za 342zl: http://allegro.pl/zestaw-avratb-1-04-pr ... ml#thumb/7
2) Starsza wersja ATB, za 299zl: http://allegro.pl/zestaw-uruchomieniowy ... 04567.html

Jak wlasciwie rozpoznac, ze zestaw jest "nowy" ? Powinien byc jakos zafoliowany ? Bo nie wiem w jakiej formie wyjezdzaja z fabryki nowiutkie ATB, czy maja jakies plomby czy folie itp.
Dla mnie rzecz z ktorej zerwano folie przestaje byc nowa.

Ponadto uwazam ze ceny sa przesadzone w tych aukcjach, poniewaz:
* obecnie mamy juz wersje 1.05 zestawów
* jezeli zestaw jest uzywany to niewiadomo jakiego diabła tam narobil poprzedni właściciel i czy sie nie nadziejemy



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 09:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2013
Posty: 759
Pomógł: 37

Skoro z góry zakładasz ,ze masz w nosie używkę to kup nowy zestaw. Po co bić piane ? Używka jak używka. Za dużo do zepsucia tam nie ma.Trudno tez o nowa wersje skoro urządzenie było kupione kilka lat temu. Cena jest taka jaka klient jest w stanie zapłacić ,ani złotówki więcej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 10:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

No w aktualnym przypadku tych aukcji, to bardziej sie oplaca kupic nowy zestawik bo wystarczy dolozyc tylko kilkadziesiat PLN i ma sie pewnosc ze sprawne.

Co do uzywek to jest sie co popsuc, bo niewiadomo jak sie wlasciciel z tym obchodzil, tj. czy np. dotykał to wszędzie paluchami wymierzając w to ESD.
Czasami zdarza sie tzw. "latent failure" - czyli uklad niby sprawny ale wyladowanie (ESD) ktore otrzymal spowoduje jego wadliwe dzialanie w niedalekiej przyszlosci :)

Ale gdyby cena byla korzystna, tj. np. dwukrotnie (albo trzykrotnie :P) taniej anizeli nowiutki zestaw to mozna by sie zastanowic.
Poza tym im starsza wersja zestawu tym powinien cenowo leciec w dół bo jest już z ang. "obsolete" ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 12:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

alf napisał(a):
Dla mnie rzecz z ktorej zerwano folie przestaje byc nowa.


A ja odniose się do tego fragmentu.

Mirek nowego ATB nie foliuje w sensie nie ma folii ESD ani nie jest ona zgrzana czy to oznacza że ATB ze sklep.atnel.pl nie jest nowe?

Co do sprawności to jeżeli wszystko jest na miejscu to dlaczego miiałby nie działać?

Wysłane z mojego Kruger&Matz DRIVE 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 16:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

majster napisał(a):
Mirek nowego ATB nie foliuje w sensie nie ma folii ESD ani nie jest ona zgrzana czy to oznacza że ATB ze sklep.atnel.pl nie jest nowe?

Oczywiscie, ze nie, ale wtedy klapa bo nie mozna rozpoznać "nowości".
Ja patrze na to z punktu widzenia takich produktów jak np. gry komputerowe. Jezeli kupujesz gre w pudełku to jest ona zafoliowana a na folii w specyficznym miejscu jest plomba z logo firmy/dystrybutora. Jezeli zrywasz folie to automatycznie gra przestaje być nowa zatem traci na wartosci. Ludzie na allegro robią takie wałki, że zgrzewają nową folię (ale już bez logo) i sprzedają rzecz jako nową (w cenie jak za nową).

majster napisał(a):
Co do sprawności to jeżeli wszystko jest na miejscu to dlaczego miiałby nie działać?

Bo np. podłączył gdzieś nieprawidłowo zasilanie i coś upalił. Załóżmy, że nawet nigdy nie korzystał z danej funkcjonalności która przypadkowo popsuł wiec nawet nie wie ze cos jest niesprawne.

dambo napisał(a):
Więc o ile tą płytką nie rzucali itp - będzie sprawne. Zawsze można demonstratorem sprawdzić działanie niektórych funkcji i w razie awarii - odesłać sprzedawcy.


Ooo nie wiedzialem o takiej mozliwosci, bardzo dziekuje za pomoc ;)



Ostatnio edytowano 13 sty 2017, o 16:10 przez alf, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 16:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

Yup dzieki dambo, dobrze wiedziec ze jest takie cos :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 17:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

Ceny są faktycznie wygórowane. Kupujesz i tak na prawdę:
-nie masz gwarancji producenta
-nie masz pewności czy wszystko działa poprawnie, a po zakupie to komuś kto jest początkujący ciężko będzie przetestować wszystko na 100%, a uwalić można to i owo i to w niektórych przypadkach rzeczy których wymiana nie będzie prosta (np. chip FTDI czy driver mocy które są w obudowach smd wlutowane od spodu, a dodatkowo FTDI ma wgrany Mirkowy firmware tak więc nawet jak ktoś sobie poradzi z wymianą to nie będzie to działać poprawnie)
-co z licencją na oprogramowanie które przy zakupie nowego zestawu z autoryzowanego źródła jest dołączane darmowo (mkbootloader, mkavrcalculator) a osobno też swoje kosztuje!
-co do zestawu zestawATB+programator - tak na dobrą sprawę programator jest wbudowany też w zestaw więc na początek wystarczy sam zestaw - nim też można zaprogramować np. procka osadzonego w stykówce.

Tak więc moim zdaniem (i tak jest to tylko moje subiektywne zdanie) "taniej" było by kupić nowy zestaw wprost ze sklepu ATNEL z licencjami na oprogramowanie, gwarancją i pewnością że w pełni sprawne.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 sty 2017, o 20:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Odniosę się do kupowania sprzętu RTV, nie lubię kupować np. telefonów czy innych urządzeń z wystawy. Wiadomo że ileś set razy ludzie się nim bawili i to nie raz pewnie wytrzymałościowo, bateria też nie zawsze jest traktowana tak jak być powinna, nie wiadomo co kto w ustawieniach pozmieniał etc etc. Dla mnie nowe jest po wyjściu z fabryki, gdzie nikt nie dobijał baterii, nie pastwił się nad przyciskami itp. Nie wiem jak duża analogia jest do zestawów ATB, ale osobiście wolał bym kupić nowy "nietykany", gdzie zworki są wszystkie oryginalnie pozakładane, wszystkie układy 100% pewne, coś nie wychodzi to człowiek się nie zastanawia a może to ten układ już jest uszkodzony itp itp. tym bardziej że różnica w cenie jest wcale nie duża.
To oczywiście jest tylko moje zdanie na ten temat;)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2017, o 10:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2016
Posty: 34
Pomógł: 0

OK dzieki wszystkim za opinie.
Poczekam jeszcze i dozbieram $$$ aby kupic nowy zestawik.

Chcialem kupic sobie na Święta razem z Yellow Bookiem ale niestety świąteczne wydatki mnie przerosły.
Ciekawe czy będą jakieś promocje noworoczne w atnel, cos w stylu czyszczenie magazynów jak w marketach ^^



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 sty 2017, o 12:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

alf napisał(a):
Ciekawe czy będą jakieś promocje noworoczne w atnel, cos w stylu czyszczenie magazynów jak w marketach ^^


czyszczenie magazynów to może nie, ponieważ jak na razie sami klienci nam czyszczą wciąż magazyny ale ....


ale warto obserwować nasz profil na Facebooku bo już niedłuuuugo ;) .... mam nadzieję, że zobaczycie bardzo ciekawy ... i jednocześnie prosty konkurs w którym będzie można wygrać taki zestaw ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lut 2017, o 03:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sty 2014
Posty: 119
Lokalizacja: Łódż
Pomógł: 1

A według mnie warto kupić używany zestaw - 90 % procent używek takich zestawów jest praktycznie jak nowe ze sklepu - bo ktoś się napalił ale po tygodniu mu przeszło i zestaw po kilku miesiącach trafił na aukcje. Często wtedy ludzie dokładają sporo rzeczy które im zostały a dokupili dodatkowo wiec cenowo wychodzi jeszcze lepiej. Wiadomo ze mogą się tez trafić szpeja po przejściach czy uszkodzone. Ale to nie jest jakaś super skomplikowana elektronika SMD i ewentualnie upaloną atmege każdy da chyba rade zmienić... W moim zestawie [przypominam, że to forum Atnel - mirekk36 - więc proszę się tu obchodzić bez takiej reklamy ok?] jedyna rzecz( a który kupiłem za 40 % ceny bo właściciel stwierdził po 4 latach ze nie ma sensu go trzymać dalej )nie działa DS18b20. Kupiłem wiec 2 na zmianę ale ten tez nie działa wiec nie wiem czy ja coś robię nie tak czy faktycznie mam nie farta. Reszta jest ok. Wiadomo używane rzeczy zawsze powodują ryzyko - kto nie ryzykuje ten nie ma. Ja już sobie nie wyobrażam lepienia układu na stykówce.... Nawet dorobiłem do swojego zestawu dodatkowa płytkę gdzie mam potrzebne mi rzeczy których nie mam w zestawie - Atmega8, 74HC595, PCF8574AP, 8 Dip_switch, 2 kolorowy LED, podstawka DIP 28 wyprowadzona na piny, to samo wtyczka DB9 oraz 4 złacza srubowe, sterownik MP4020 do sterowania silnikami krokowymi i teraz mam już to co potrzebuje do pracy. Chciałem jeszcze dać rejestr przesuwny sterowany po SPI ale jak na złość nie mogłem dostać w sklepać.
Za używany więcej jak ok 2/3 ceny moim zdaniem nie ma sensu dawać. Zwłaszcza jeżeli nie ma możliwości sprawdzenia. No i można tez próbować coś urwać z ceny

Edit :
Do głowy mi nie przyszło robić reklamy tych czy innych zestawów... Po prostu kupiłem to co się akurat trafiło tanio i blisko, a prawie 2 lata temu jak szukałem zestawy ATB nie były niestety tak dostępne na rynku wtórnym...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO