Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 09:56


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 sty 2017, o 12:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

Witam,

kupiłem wspomniany w temacie moduł WiFi 232 i jestem bardzo zadowolony z jego funkcjonalności. Potrzebuję mieć dostęp do tego modułu spoza sieci domowej/wewnętrznej, sam moduł miałby być podłączony do modemu z internetem mobilnym, ale żeby to działało, tak jak chcę, operator musi udostępnić/aktywować usługę apn VPN. I tutaj moje pytanie, może macie doświadczenie w tym temacie i doradzicie, który z operatorów daje taką możliwość? Rozmawiałem z konsultantem sieci Orange i twierdzi, że w internecie mobilnym dla klientów indywidualnych nie ma takiej opcji, a na forach można wyczytać zupełnie coś innego. Bardzo proszę o pomoc, myślę że dla innych temat będzie przydatny, bo moduł WiFi 232 z dostępem z zewnątrz daje ogromne możliwości.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 13:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ja tylko mogę podpowiedzieć, iż kiedyś korzystałem z internetu mobilnego w Plusie i działał znakomicie. Miesięcznie była dodatkowa opłata chyba 5 zł za IP publiczne! To daje rewelacyjne możliwości przy bardzo prostej konfiguracji.
Pozostali operatorzy z tego co wiem nie oferują dla osób prywatnych stałych numerów IP.

Rozwiązaniem teraz najczęściej stosowanym jest połączenie poprzez chmurę oraz tzw. serwery dynamicznych IP jak na przykład dyndns.com ale są też darmowe serwery tego typu.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 14:26 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

Mam internet mobilny w PLAY, po lekturze kilku wpisów na forach stwierdziłem z góry, że z tym internetem nie będzie to działać, bo wszyscy twierdzili, że PLAY blokuje dostęp z zewnątrz. Na ten moment, jak się okazuje, po rozmowie z konsultantem PLAY, połączenie VPN powinno działać, bo "Play jako operator nie blokuje możliwości połączenia z siecią za pośrednictwem VPN." Ale nadal mi to nie działa, pewnie coś źle konfiguruje w modemie. Mogę zrobić zrzuty ekranu z ustawieniami modemu o ile ktoś będzie chciał pomóc :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 14:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Temat play mobilny i dostep z zewnatrz jest dla mnie ciekawy. Czekam na wiecej :-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 15:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 16
Pomógł: 1

Potwierdzam plus umozliwia osobie prywatnej korzystac z apn VPN



Ostatnio edytowano 21 sty 2017, o 16:57 przez ŁukaszH, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 16:07 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

Z plusa otrzymałem odpowiedź, że ich sieć nie umożliwia połączenia VPN. Albo się nie znają, albo sami nie widzą, jakie mają możliwości :|



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 17:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

maryushr napisał(a):
Rozmawiałem z konsultantem sieci Orange i twierdzi, że w internecie mobilnym dla klientów indywidualnych nie ma takiej opcji,

Bo nie ma i po co się męczyć ...

maryushr napisał(a):
a na forach można wyczytać zupełnie coś innego.

No w internecie to różne głupoty piszą

A teraz na zdrowy rozum pomyślcie sobie ile jest telefonów komórkowych w Polsce chociażby u jednego operatora ? Poza tym każdy z telefonem porusza się często w wielu różnych miejscach nawet w innych miastach - przełączając się do różnych stacji bazowych ... I co ? że niby z każdej miałaby być możliwość dla każdego telefonu aby otrzymywał zewnętrzny IP ... chociażby DYNAMICZNY ? .... kompletne nieporozumienie

Odpal sobie pan program np ATB WIFI Config na Smartfona

https://play.google.com/store/apps/deta ... wificonfig

i sprawdź sobie jaki on pokazuje ADRES ala "zenwętrzny" gdy np łączysz się z domu .... a np gdy łączysz się gdy pojedziesz w inne miejsce do miasta - całkiem inna stacja bazowa ...

Już podpowiadam - zobaczysz najczęściej różne adresy ale nierutowalne - ZA NASEM danej stacji bazowej

Krótko mówiąc - ruch WYJŚCIOWY masz

a zrealizowanie ruchu przychodzącego - ZAPOMNIJ w prosty sposób i to obojętnie u jakiego operatora

no chyba, że czegoś nie wiem .... ale jeśli ktoś ma tu coś konkretnego to proszę się nie powoływać, że np na forum XXX pisali że można .... Bo z tym "pisali" jest zawsze tak samo - pisali pisali a nikt nigdy tego nie widział na oczy ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 21:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
a zrealizowanie ruchu przychodzącego - ZAPOMNIJ w prosty sposób i to obojętnie u jakiego operatora

I cały mój misterny plan poległ w gruzach. Jedynie co przychodzi jeszcze na myśl, to zakup routera z VPN i tunelowanie połączenia sieciowego przez jakiś serwer, który przy okazji przydzieli mi statyczny IP.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ja dokładnie 10.2016roku podpisałem umowę Play o internet mobilny z Routerem przed zakupem i podpisaniem umowy pytałem się konsultanta wiele razy czy jak podłączę np Rejestrator do tego Routera i internet będzie z Play to czy siedząc w domu i korzystając z zupełnie innego operatora będę mógł połączyć się z routerem czy też rejestratorem zdalnie znając jego adres IP

Wielokrotnie otrzymywałem odpowiedź satysfakcjonującą ... czyli Tak bez problemu

powiem wam że do tej pory nie udało mi się udostępnić Rejestratora na "zewnątrz" z tego powodu, że Play blokuje połączenia nadchodzące z zewnątrz do Routera - tak w skrócie

jestem po rozmowach z Play i mam iść do ich salonu złożyć reklamację ze skargą że zostałem wprowadzony w błąd i odstąpią od umowy bez kary.

Temat ciekawy i sam się zastanawiam, który usługodawca internetu mobilnego daje taką możliwość.
Bo Play na 1000% nie ma takiej opcji i się to nie uda :(

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 22:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

majster napisał(a):
Wielokrotnie otrzymywałem odpowiedź satysfakcjonującą ... czyli Tak bez problemu

Jeszcze 3 dni wcześniej miałem pewność, że modem odbierze komunikację z zewnątrz i wykorzystanie modułu wifi 232 w wyznaczonym celu będzie przyjemnością, ale widać PLAY i pewnie inni operatorzy sprzedają nie internet mobilny, a jedynie 1/2 internetu mobilnego lub internet w jedną stronę, przeanalizowałem umowę i nie ma w niej wspomniane, że operator blokuje połączenia zewnętrzne, a to przecież główna kwestia w całej zabawie w internet mobilny, bo jeśli ma działać to obustronnie. Jestem ciekaw, czy podważając umowę takim argumentem można by się starać o jej rozwiązanie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 22:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012
Posty: 123
Pomógł: 10

Witam.
mirekk36 napisał(a):
No w internecie to różne głupoty piszą

To prawda niestety.
mirekk36 napisał(a):
I co ? że niby z każdej miałaby być możliwość dla każdego telefonu aby otrzymywał zewnętrzny IP ... chociażby DYNAMICZNY ? .... kompletne nieporozumienie

Oczywiście, że nie jest to możliwe aby każdy miał publiczne IP ale nikt tu tego nie twierdzi.

mirekk36 napisał(a):
i sprawdź sobie jaki on pokazuje ADRES ala "zenwętrzny" gdy np łączysz się z domu .... a np gdy łączysz się gdy pojedziesz w inne miejsce do miasta - całkiem inna stacja bazowa ...
Już podpowiadam - zobaczysz najczęściej różne adresy ale nierutowalne - ZA NASEM danej stacji bazowej

Tu niestety mamy właśnie przykład informacji wprowadzających w błąd. Nie ma czegoś takiego jak NAT (bo chyba to miał Pan na myśli pisząc NAS - no chyba, że jeszcze o coś innego chodziło w takim razie proszę mnie poprawić) danej stacji bazowej. Stacja bazowa nie przydziela takich zasobów jak IP. To się odbywa na poziomie MSC. IP może się zmienić nawet w obrębie tej samej stacji bazowej przez rozłączenie transmisji i ponowne jej włączenie. Z drugiej strony zmieniając (przemieszczając się) między stacjami bazowymi, jeśli podczas przełączania się między stacjami nie wystąpią żadne problemy to możemy zachować to samo IP aż do momentu rozłączenia transmisji danych. Oczywiście IP może się zmienić również z innych powodów. To jakie IP dostaniemy (z jakiej puli) zależy tylko od tego co jest przypisane (usługa) do naszego numeru (tak w skrócie) może to być prywatne może być też publiczne. Publiczne IP to usługa jak każda inna ale nie jest obowiązkowa więc operator może ją oferować ale nie musi. Zależy to zazwyczaj od tego jaką pulę adresów publicznych ma wykupioną, robi też pewnie jakieś analizy opłacalności itp.

mirekk36 napisał(a):
a zrealizowanie ruchu przychodzącego - ZAPOMNIJ w prosty sposób i to obojętnie u jakiego operatora


A teraz do sedna. Będę się powoływał na własne doświadczenie w przeszłości i aktualną stronę jednego z operatorów
Używałem publicznego adresu IP (dynamicznego ale możliwe było również wykupienie statycznego) w Plusie kilka lat temu.
Działało to bardzo dobrze. Teraz specjalnie wszedłem na ich stronę aby sprawdzić (bo być może coś się zmieniło od tamtej pory) i znalazłem to:
http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip
Zakładam, że stronę mają aktualną. Jest to na zasadach promocji (już od wielu lat) i teoretycznie w każdej chwili może być odwołane ale jest. Są również zastrzeżenia co do tego, że mogą odmówić ze względu na brak możliwości technicznych ale to akurat również ma sens bo ilość ta zależy od tego ile mają wykupionych adresów. Być może jest tak, że w danym momencie nie da się wykupić bo wszystko mają zajęte i trzeba czekać aż ktoś z adresu zrezygnuje.
Stron innych operatorów nie sprawdzałem.

majster napisał(a):
Wielokrotnie otrzymywałem odpowiedź satysfakcjonującą ... czyli Tak bez problemu

powiem wam że do tej pory nie udało mi się udostępnić Rejestratora na "zewnątrz" z tego powodu, że Play blokuje połączenia nadchodzące z zewnątrz do Routera - tak w skrócie

No niestety jest tak jak piszesz i zostałeś wprowadzony w błąd. Mam też teraz net-a w Play i nic się z tym nie da zrobić (tzn. nie mają takiej usługi jak ta którą ma Plus). Jeśli powołasz się na rozmowę z konsultantem i była nagrana to z odstąpieniem od umowy raczej nie powinno być problemu.
Mam nadzieję, że ta odpowiedź trochę rozjaśni sytuację i będzie komuś pomocna.
Pozdrawiam
Jarek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 22:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

W moim przypadku już oszczędzę sobie dyskusji w salonie, umowa kończy się w tym roku więc podziękuję im za tą 1/2 internetu mobilnego przy okazji sugerując żeby reklamowali "pół internetu w play". :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 23:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Generalnie u mnie konsultant z infolinii zaproponował takie rozwiązanie aby udać się do salonu gdzie podpisałem umowę.
Dowiedzieć się kiedy będzie sprzedawca z którym podpisałem umowę i to on ma złożyć reklamację de fakto na siebie, że wprowadził mnie w błąd.
Jemu nic za to nie grozi a dzięki temu to PLAY zerwie ze mną umowę bez konsekwencji karnej ...

Czekam aż wyzdrowieje bo jestem chory i wtedy zdam relację czy się udało.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 23:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

maryushr napisał(a):
jak się okazuje, po rozmowie z konsultantem PLAY, połączenie VPN powinno działać, bo "Play jako operator nie blokuje możliwości połączenia z siecią za pośrednictwem VPN." Ale nadal mi to nie działa, pewnie coś źle konfiguruje w modemie. Mogę zrobić zrzuty ekranu z ustawieniami modemu o ile ktoś będzie chciał pomóc :D
Jedna rzecz to przepuszczalność ruchu VPN a druga to możliwość połączenia. Jak chcesz zestawić połączenie VPN skoro nie znasz adresu swojego urządzenia z którym chcesz zestawić to połączenie, a nie znasz skoro operator nie przydziela Ci adresu zewnętrznego tylko wewnętrzny! Nawet jak poznasz adres zewnętrzny bramy np wchodząc sobie z urządzenia będącego na tym internecie na dowolną stronę która pokazuje z jakiego adresu się łączysz (np: http://www.moje-ip.eu) to będzie to adres bramy a nie Twój więc i tak się nie połączysz.
Niestety ale większość operatorów (PLAY, T-mobile, Orange) nie udostępnia usługi zewnętrznego IP dla klienta indywidualnego (nie wiem jak w Plusie bo w sumie nie zdarzyło mi się u klienta natrafić na mobilny net z plusa).
jark napisał(a):
Działało to bardzo dobrze. Teraz specjalnie wszedłem na ich stronę aby sprawdzić (bo być może coś się zmieniło od tamtej pory) i znalazłem to:
http://www.plus.pl/dla-firm/uslugi/publiczny-adres-ip
A to bardzo ciekawe bo w adresie jest "dla-firm" a po wejśćiu na stronę podświetlone "Klienci indywidualni"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 sty 2017, o 23:37 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012
Posty: 123
Pomógł: 10

Witam
majster napisał(a):
Dowiedzieć się kiedy będzie sprzedawca z którym podpisałem umowę i to on ma złożyć reklamację de fakto na siebie, że wprowadził mnie w błąd.
Jemu nic za to nie grozi a dzięki temu to PLAY zerwie ze mną umowę bez konsekwencji karnej ...


A to już trochę inna para kaloszy. Myślałem, że to właśnie konsultant na infolinii powiedział Ci, że będziesz mógł się połączyć z zewnątrz.
W przypadku gdy to było w salonie to się sprawa komplikuje. Tam raczej rozmowy nie są nagrywane (no chyba, że czegoś nie wiemy).
Wszystko zależy od uczciwości sprzedawcy, jeden powie że ok musieliśmy się źle zrozumieć - reklamacja przyjęta, a inny "nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi".
Nawet w tym wątku mylone są pewne pojęcia np.:

maryushr napisał(a):
Mam internet mobilny w PLAY, po lekturze kilku wpisów na forach stwierdziłem z góry, że z tym internetem nie będzie to działać, bo wszyscy twierdzili, że PLAY blokuje dostęp z zewnątrz. Na ten moment, jak się okazuje, po rozmowie z konsultantem PLAY, połączenie VPN powinno działać, bo "Play jako operator nie blokuje możliwości połączenia z siecią za pośrednictwem VPN." Ale nadal mi to nie działa, pewnie coś źle konfiguruje w modemie. Mogę zrobić zrzuty ekranu z ustawieniami modemu o ile ktoś będzie chciał pomóc :D


Publiczne IP a VPN to dwie różne usługi. Jak sobie strony dobrze nie wyjaśnią o co im chodzi to może dojść do takich nieporozumień.
Aby mieć dostęp z zewnątrz potrzebujesz tylko publicznego IP. Nie jest do tego konieczny żaden VPN. Oczywiście możesz wtedy postawić na swoim kompie serwer VPN i się przez niego bezpiecznie łączyć. Konsultant mógł mieć na myśli samą usługę VPN i tu miał rację bo rzeczywiście Play tej usługi nie blokuje (jak do tej pory) ale w takim sensie, że mając na swoim kompie internet z Play-a możesz się spokojnie połączyć używając klienta VPN z serwerem VPN (np. w firmie) i zdalnie pracować.
Pozdrawiam
Jarek

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

Witam.
xentis napisał(a):
A to bardzo ciekawe bo w adresie jest "dla-firm" a po wejśćiu na stronę podświetlone "Klienci indywidualni"

Też zauważyłem tą nieścisłość ale opierałem się na załączonym regulaminie a tam nic o firmach nie ma.
Widzę, że kolega trochę mnie ubiegł i też już podjął temat lekkiego mylenia pojęć :)
Pozdrawiam
Jarek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 09:58 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2014
Posty: 252
Lokalizacja: obok Częstochowy
Pomógł: 14

Jak mogę zasugerować to jest jeszcze coś takiego jak Internet Domowy LTE, czyli przypisany do określonej lokalizacji. Może w tego typu usłudze możliwe jest uzyskanie zewnętrznego IP.
Osobiście korzystam z Internetu Biurowego LTE dla firm w Orange. Za zewnętrzny IP płacę 15zł. Działa to bardzo dobrze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 10:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

Serwis vpnonline.pl oferuje usługę VPN i gwarantuje dostęp do urządzeń na łączach operatorów komórkowych, czyli powinno to działać nawet na starterze za 5zł. Wystarczy tylko kupić router obsługujący VPN i to wszystko. Teoretycznie ma to tak działać, a praktycznie to znowu nie wiadomo :) Trzeba sprawdzić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 10:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Dorzucę jeszcze swoje 3 grosze do dyskusji, rozwijając wcześniejszą wypowiedź.
Pięć lat temu, gdy budowaliśmy dom chcieliśmy mieć nadzór nad tym co się dzieje na budowie, a nie mieliśmy jeszcze wtedy żadnych mediów, tylko prąd od sąsiada. Zamontowałem właśnie router + modem USB z internetem od Plusa. Do tegoż routera podłączony był rejestrator i kamery. Abonament jak wspomniałem obejmował dopłatę za adres IP publiczny, dynamiczny. Z tego powodu dodatkowo miałem wykupioną usługę dyndns i działało to pięknie przez 2 lata.
Mogłem zarówno połączyć się z rejestratorem z komórki, w której miałem internet od Play jak i z mieszkania, gdzie miałem internet UPC.

Nadmienię, że trochę czasu wtedy mi zajęło zbadanie możliwości technicznych i powiedzieć tylko mogę, że na początku u żadnego operatora, żaden konsultant nie miał pojęcia o co mi chodzi jak pytałem o publiczny IP. Trzeba było sporo telefonów, maili i również prywatnych kontaktów, aż wreszcie udało mi się ustalić szczegóły możliwości technicznych poszczególnych operatorów.
Jeśli chodzi o publiczne adresy IP, zwłaszcza stałe, to problem polega na tym, że operator musi kupować paczki takich adresów co wiąże się niestety ze sporymi kosztami. Dlatego publiczny dynamiczny IP jest tańszy a publiczny stały IP droższy.

Natomiast dzisiaj, jak wcześniej pisałem, jest tendencja wykorzystywania technologii chmury tzn. komunikacja wygląda tak jak pisał kolega Majster. Na przykładzie np. kamery IP i podglądu z komórki wygląda to następująco:
kamera->internet-> chmura <-internet<-smartfon

Dzisiaj wszystkie np. sensowne rejestratory IP czy kamery IP właśnie z takiego systemu przesyłania danych korzystają i nie ma potrzeby posiadania żadnych adresów IP publicznych i nie ma znaczenia w jaki sposób i gdzie mamy dostęp do internetu. Konfiguracja jest po prostu banalna i laik sobie z tym poradzi.
Np. prodykty Dlinka oferują już od dawna takie właśnie rozwiązanie, chociaż gdyby firma padła i serwery przestały działać no to niestety wtedy klapa i komunikacja przestanie działać.

Tak więc nie jest to tak, że operatorzy oferują pół internetu z komunikacją w jedną stronę.
Wszystko chcemy, aby było co raz tańsze, więc trudno oczekiwać że cena spadnie a jakość jeszcze wzrośnie :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 11:06 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012
Posty: 123
Pomógł: 10

Witam.
maryushr napisał(a):
Serwis vpnonline.pl oferuje usługę VPN i gwarantuje dostęp do urządzeń na łączach operatorów komórkowych, czyli powinno to działać nawet na starterze za 5zł. Wystarczy tylko kupić router obsługujący VPN i to wszystko. Teoretycznie ma to tak działać, a praktycznie to znowu nie wiadomo :) Trzeba sprawdzić.

Jeśli operator komórkowy nie blokuje ruchu VPN (a np. na tą chwilę Play tego nie robi - co do innych operatorów się nie wypowiadam) to jak jest wszystko dobrze skonfigurowane to musi to działać. Tylko to wygląda trochę inaczej niż z publicznym IP bezpośrednio u operatora komórkowego. Tu wykupujemy dostęp do serwera VPN u vpnonline.pl, za dodatkową opłatą dostajemy stałe IP na ICH serwerze. Chcąc się połączyć z dowolnego punktu na ziemi z naszym urządzeniem łączymy się z serwerem VPN a z drugiej strony nasze urządzenie (na którym jest klient VPN) w domu na łączu komórkowym też się łączy z tym samym serwerem i w ten sposób jest zestawiane połączenie.
Pod tym linkiem:
https://vpnonline.pl/48,39,firmy.html
4 grafika od lewej strony na górze strony (Stały adres IP przez VPN) pokazuje na czym polega tak zestawione połączenie. Jaśniej już się chyba nie da :)
Pozdrawiam
Jarek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 11:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2013
Posty: 49
Pomógł: 0

jark napisał(a):
4 grafika od lewej strony na górze strony (Stały adres IP przez VPN) pokazuje na czym polega tak zestawione połączenie. Jaśniej już się chyba nie da :)

Właśnie miałem to przed oczami. Serwis vpnonline potwierdził, że będzie to działać. Trzeba kupić router, który obsługuje tryb VPN client.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 15:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ktoś będzie testował vpnonline.pl z play lte?

Wysłane z mojego Kruger&Matz DRIVE 4 przy użyciu Tapatalka

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2017, o 17:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2014
Posty: 1020
Lokalizacja: Trójmiasto
Pomógł: 188

majster napisał(a):
Ktoś będzie testował vpnonline.pl z play lte?
Tego nie trzeba testować. To będzie działać, bo zasada jest taka sama jak w oparciu o chmurę. Pic polega na tym że nie mamy adresu internetowego naszego urządzenia bo nie musimy, bo to nasze urządzenie wymusza połączenie z serwerem vpnonline.pl i zestawia tunel VPN. My z kolei mamy adres przydzielony od vpnonline.pl po wykupieniu usługi. W momencie gdy chcemy się połączyć to wpisujemy adres który otrzymaliśmy od vpnonline.pl i to właśnie ich serwery zajmują się zestawieniem połączenia i pośredniczą w komunikacji. Działać to będzie zawsze pod warunkiem że operator nie wytnie ruchu VPN, lub nie padną serwery usługodawcy vpnonline.
Wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania routera z obsługą vpn client, no i kwestia zaufania do serwisu vpnonline, bo takie połączenie otwiera dostęp naszej sieci dla usługodawcy vpnonline.pl (zagwozdka dla fanów spiskowych teorii)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO