Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 09:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2017, o 19:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2015
Posty: 219
Pomógł: 20

Witam.

Mój windows w wersji 8.1 nie wykrywa modułu ATB-BTM.
Wciąż ten sam ekran. Komputer wykrywa bluetooth z telefonu a atb nie :(

Obrazek

Jak podłączę się telefonem to go wykrywa BTM, podaje pin i działa.
Moduł mam włożony do ATB, ostatni raz jakieś 3 miesiące temu wszystko dzialało jak powinno. Od tego czasu moduł nie był używany, nie zmieniałem żadnych ustawień.

Wiecie może gdzie leży problem?

pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 19:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

nie mam tego modułu, nigdy nie miałem ale chyba każdy bluetooth ma takie ustawienie, które pozwala na jego wykrycie lub nie. Może tu leży problem? Sprawdź, na pewno ustawisz to komendami AT

Obrazek

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 sty 2017, o 20:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2015
Posty: 219
Pomógł: 20

Kilka razy odłączałem zasilanie od BTM, resetowałem kompa po czym w końcu odszukał i sparował po kilku minutach odnajdywania urządzenia. Coś mam chyba z kompem nie tak bo ostatnimi razy, podczas korzystania z BTM połączenie traciło się i musiałem na nowo parować urządzenia.

Nie jestem informatykiem i gdy nie wiem jak uleczyć mojego PC ulgę dla mojego sprzętu zawsze przynosi RE-INSTALACJA systemu.
Tego właśnie chyba oczekuje :)

pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 12:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Z tego co wiem, to wiele osób skarżyło się na błędne działanie lub niedziałanie BT w Windows 8/8.1, w wielu przypadkach ponowna instalacja nie przynosiła rezultatów, dopiero aktualka do 10 rozwiązała problem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 13:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

43kuku napisał(a):
Z tego co wiem, to wiele osób skarżyło się na błędne działanie lub niedziałanie BT w Windows 8/8.1

Przez ok 2 lata korzystałem z Win8/8.1 ... bo jak zwykle ja używam najnowszych windowsów dużo wcześniej niż inni ... i ANI RAZU .... podkreślam ANI RAZU nie odnotowałem problemów z działaniem Bluetooth w tych windowsach .... ani razu

Za to jeśli już ktoś ma problemy to albo ma straszny bałagan w sterownikach i w ogóle w windowsie albo (co częstsze) jakąś kocią przejściówkę USB/BT

jeśli przejściówka porządna to nie ma żadnych kłopotów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 14:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Skłaniał bym się ku pierwszej części zdania. 8-) choć nie wykluczam drugiej ;)
mirekk36 napisał(a):
Za to jeśli już ktoś ma problemy to albo ma straszny bałagan w sterownikach i w ogóle w windowsie albo (co częstsze) jakąś kocią przejściówkę USB/BT

Całkiem niedawno, również miałem chwilowy problem z komunikacją Bluetooth.
Coś mi się kićkało przy próbie połączenia przez Bluetooth, coś się rozłączało i nie mogłem w "urządzenia i drukarki" wykryć BTM, ogólne świrowanie.
Wyczyszczenie tzw śmietnika w sterownikach i ponowna instalacja tylko potrzebnych, przyniosła oczekiwany skutek. :)
Wszystko śmiga na jakimś kocim adapterku usb/bt za kilkanaście zeta,
a BTM przestał się zrywać z połączenia i ładnie się komunikuje w obie strony z terminalem putty. :D
Fakt, - sam tego nie potrafiłem ogarnąć. :roll: (zbyt duży bajzel w sterownikach.) :roll:

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

a doczytałem, piszecie o windzie 8 - ja mam 7_Home_Premium. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 17:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

mirekk36 napisał(a):
Za to jeśli już ktoś ma problemy to albo ma straszny bałagan w sterownikach i w ogóle w windowsie


Na własne oczy widziałem na fabrycznie zainstalowanym systemie, na trzech laptopach i netbooku te problemy. Na jednym samo włączenie BT powodowało zawieszenie komputera, na pozostałych nie wykrywało żadnych urządzeń.

Oczywiście chodzi mi o BT wbudowany w laptopa.



Ostatnio edytowano 15 sty 2017, o 17:32 przez 43kuku, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 17:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

wiesz ciężko rozmawiać o sprzętowych problemach komputera. Poza tym co za problem sprawdzić byle najtańszy zewnętrzny gwizdek USB/BT ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Skoro okazywało się po aktualizacji, że problemy ustąpiły, to czy to sprzętowy problem?
Gwizdek, pewnie że można...
Właściciele machnęli ręką na te problemy, a ja tylko sygnalizuje, że się z takim czymś spotkałem i tak jak mówiłem, znam więcej takich przypadków, jednak pozostałych nie widziałem na własne oczy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 21:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

43kuku napisał(a):
Na własne oczy widziałem na fabrycznie zainstalowanym systemie, na trzech laptopach i netbooku te problemy. Na jednym samo włączenie BT powodowało zawieszenie komputera, na pozostałych nie wykrywało żadnych urządzeń.



Fabrycznie zainstalowany system wcale nie oznacza, że jest on cacy. Z doświadczenia - na nowiutkim laptopie z Windows 10 po minucie używania przejściówki uart <-> usb pojawia mi się niebieski ekran i reset - nie pomagają żadne zmiany sterowników; na starym laptopie z linuxem zainstalowanym x lat temu wszystko śmiga bez problemów od x lat, w dodatku w linuxie nawet nie trzeba do tego sterowników instalować.....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 sty 2017, o 22:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

danny napisał(a):
Fabrycznie zainstalowany system wcale nie oznacza, że jest on cacy. Z doświadczenia - na nowiutkim laptopie z Windows 10 po minucie używania przejściówki uart <-> usb pojawia mi się niebieski ekran i reset - nie pomagają żadne zmiany sterowników


Ja nie napisałem, że fabryka jest w 100% ok, choć teoretycznie powinno tak być.
Druga część z kolei odnosi się do zewnętrznego sprzętu...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO