Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 12:11


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lut 2015, o 08:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

bloniak91 napisał(a):
Obrazek


Widzę że WIFI ustawiasz w tryb AP czy twój komputer / laptop połączył się z tą siecią ? bo widzę że jest 0 klientów.

Wydaje mi się, że chcesz dołączyć ATNEL WIFI do twojej sieci w takim wypadku zainteresuj się trybem STA i dokonaj połączenia z twoją istniejącą siecią tak aby i komputer i wifi było w tej samej sieci.
Następnie weź start / uruchom i wpisz ping -t xxx.xxx.xxx.xxx gdzie xxx to adres ip twojego WIFI.

Jeżeli dostaniesz odpowiedź z czasami oznaczać to będzie że wifi widzi się z twoim komputerem.
Wtedy powinno już pójść z górki według powyższego poradnika

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2015, o 09:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

W tym momencie korzystam z trybu APSTA.
Próbowałem podłączać się pod sieć od modułu, IP uzyskuję, wszystko piknie, wysyłam komendy, ale odpowiedzi nie odstaję.
Tak samo się dzieje gdy do mojej sieci( od routera w mieszkaniu) jest podłączony moduł i mój pc.

"Pingowałem" moduł i normalnie dostaję odpowiedzi.
Mogę zobaczyć, że moduł odbiera moje wysyłane komendy, bo komenda gpio 12 out 0/1 działa mi naocznie ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2015, o 09:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bloniak91 napisał(a):
IP uzyskuję, wszystko piknie, wysyłam komendy, ale odpowiedzi nie odstaję.

A którędy ty wysyłasz te komendy AT hmmm ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2015, o 10:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

W c# napisałem zgodnie z poradnikiem aplikację do komunikacji(wysyłanie i odpieranie danych) UDP.
Napisałem drugą apke, żeby sprawdzić czy odbieranie danych w aplikacji pierwszej działa - i działa prawidłowo.
Wysyłam na IP modułu, na port 8899 komendy. Nie dostaję żadnych odpowiedzi. Nie jestem pewny tylko na jaki port moduł wysyła odpowiedź...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2015, o 10:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

bloniak91 napisał(a):
Wysyłam na IP modułu, na port 8899 komendy

No to widać, że nie chciało ci się oglądać poradników wideo :( .... Proponuję jednak obejrzeć, i przypomnieć sobie co to znaczy tryb transparentny i dlaczego komendy AT wysyłamy na port szeregowy UART modułu (piny Tx i Rx) ... ew jak otworzyć terminal po UDP (no ale o tym to jeszcze nie było poradnika)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 lut 2015, o 12:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2014
Posty: 133
Pomógł: 4

bloniak91 napisał(a):
No to widać, że nie chciało ci się oglądać poradników wideo

Oglądałem wszystkie, z niecierpliwością czekając na następne 8-)
Za szybko chciałem przeskoczyć pewne rzeczy. Oczywiście miałem błąd w połączeniu(konwersja danych) i teraz komendy do atmegi wysyłane po udp z programu w c# poprawnie są odbierane i mruganie diodą działa! :D
Będę próbował teraz po udp dostać się z tryby transparentnego w tryb komend at, zobaczę co uda się zrobić.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2015, o 20:44 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 kwi 2015
Posty: 5
Pomógł: 0

Fajne te poradniki o komunikacji w C#, ale mam takie nieskromne pytanie, czy będzie jakieś wprowadzenie jak zastosować tę wiedzę do programowania telefonów z Windows Phone?
Do moich dotychczasowych prób z C# wystarczał PC i SharpDevelop, po instalacji Visual Studio trochę mi kopara opadła z przebogactwa opcji i nie wiem nawet od czego zacząć.
Ewentualnie przyjdzie mi dokupić jakiś Androidowy telefonik do praktyk.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2015, o 20:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Hey ,

ale Windows Phone to caly czas C# ? ( nie programowalem ale tak mnie sie wydaje ) A moglbys moze napisac co chcialbys napisac na windows phone ?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 lis 2015, o 21:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

RafPe napisał(a):
ale Windows Phone to caly czas C# ? ( nie programowalem ale tak mnie sie wydaje )

w zasadzie aplikacje dla windows phone można pisać we wszystkich językach wspieranych przez VS w tym C# , F# VB i Cpp

W sumie wygląda na o że róznica między Win DEsktop ,a Win Phone powoli została zatarta
gdyż M$ niejako stara się obie platformy ujednolicić ... może to dobrze ?>?

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 00:19 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 kwi 2015
Posty: 5
Pomógł: 0

Mnie interesowało by wykorzystanie telefonu z windows do tego samego co Mirek prezentuje na androidzie. Posklejać sobie jakieś tam czujniki z mikrokontrolerem, skomunikować to po sieci. Na komputerze da się to zrobić korzystając z porad z tego działu. Użycie windows form i doklejenie do tego trochę kodu trudne nie jest, ale włączanie komputera żeby np. zobaczyć dane z zaokiennej pogodynki jest mało sensowne. W wersji mobilnej wyłożyłem się na początku. XNA, Silverlight, które wybrać, jak to ugryźć żeby coś się wyświetliło? Dalej powinno być łatwiej, C#, to C#, biblioteki pod .net te same, a do tego ten cały B4A wygląda na tyle podobnie do VB, że można by się pokusić o próbę zaimplementowania Mirkowych tutoriali pod windowsowe telefony. Zostaje jeszcze sprawa wgrania własnej aplikacji na telefon, czytałem że od WP10 można będzie przesłać program bezpośrednio na telefon, a przy wersji 7 i 8 trzeba przez market, ale nie miałem nawet jak sprawdzić.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 07:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Moze to nie dokladnie to czego szukasz - ale zobacz sobie na Akademie microsoftu https://mva.microsoft.com/en-us/trainin ... 8804984382

Pozniej moze chociaz postaraj sie cos napisac a jak nie bedzie dzialac to jakos postaramy Ci sie pomoc :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 lis 2015, o 13:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2015
Posty: 83
Pomógł: 6

W WP8.1 można wrzucać apki za pomocą Visual Studio do 2 swoich aplikacji na telefon przez kabel. Warunkiem jest zarejestrowana licencja developerska (darmowa).

Co do sterowania czymś prostym poprzez telefony, możesz zainteresować się tematem Cordovy bądź PhoneGap. Do tego celu na mikroprocku musiałbyś mieć mały serwerek WWW, który wyrzucałby dane, a apka (napisana w HTML5) poprostu przy pomocy zapytania AJAX zgarniałaby te dane i wyświetlała :)

Temat w taki sposób staje się mega prosty do ogarnięcia. Pozdro



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2015, o 23:11 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 kwi 2015
Posty: 5
Pomógł: 0

Dzięki za podpowiedzi, akademia jest przydatna do ogarnięcia wstępu. Pewien ból tyłka powoduje kobylastość VS, 14 GB nie zainstaluje na takim hybrydowym maleństwie, jak Asus Transformer Book w wersji bez hdd, a usiąść przy stacjonarnym kompie, na którym zainstalowałem VS mam czas może z 2x w tygodniu. Trzeba będzie zorganizować jakiegoś laptopa. Trochę czasu minie zanim będę mógł się pochwalić jaką działającą (bądź nie działającą) aplikacją.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 lis 2015, o 23:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Zawsze możesz próbować pisać na czymś lżejszym sam kod :) a później zobaczyć 2 razy w tyg czy działa :) pisz jak będziesz mieć jakieś problemy

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2017, o 15:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 02 sty 2017
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam bardzo się cieszę, że natrafiłem na ten poradnik ponieważ znowu uwierzyłem, że wyrobię się z projektem na czas. Jestem nowy zarówno na forum jak i w dziedzinie programowania. Jednakże przejdę do meritum. Jako projekt mamy wykonać z kolegą sterowanie do silniczka pneumatycznego jako modelu silnika spalinowego. Uzywamy NodeMcu z wbudowanym modułem wifi esp 8266. Całą elektronikę mamy polutowaną i napisany kod w ArduinoIDE, który sprawia, że silniczek wprawiony jest w rozruch, poprzez odpowiednie ustawienie momentu, w ktorym zawory mają się otworzyć ( odpowiednie położenie wału zczytywanego przez encoder absolutny ). Naszym zadaniem teraz jest stworzenie prostego interfejsu na PC, który by odczytywał, np prędkość silniczka ( informacja wysłana z NodeMcu), oraz ustawiał, np jakieś wartości tak aby sterować prędkością z PC. Myślałem, nad C# i ujrzałem ten oto poradnik. Zależy mi również zeby to była komunikacja przez UDP jak w tym poradniku.

Czy mój interfejs w tym przypadku musi obsługiwać tak jakby wysyłanie i odbieranie danych ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 sty 2017, o 09:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Nie musi - mozesz po prostu uzywac odbierania [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO