Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 19:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 gru 2016, o 23:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

BB programowa implementacja I2C 4.10.2 funkcja i2cGetbyte odebranie 1 bajtu, prośba do Was o korektę moich przemyśleń dotyczących tej funkcji - nie mam pewności czy poprawnie zrozumiałem kod funkcji jak to zwykle bywa u początkujących pewnie są tu błędy.

Na wstępie dla tych co podobnie jak ja próbują opanować nieco protokół i zasady dotyczące I2C, polecam opis (plik w załączniku opis_I2C) jaki za zgodą autora Pana Pawła Rochumskiego (paweluss@poczta.fm http://www.paweluss.prv.pl ) zamieszczam jako materiał pomocniczy. W pewnym momencie kiedy analizowałem temat poprzedni z BB 4.10.1 RTC - sprzętowa obsługa I2C zrozumiałem, że bez podstawowej wiedzy dotyczącej protokołu I2C nie ma mowy o zrozumieniu tego co przygotował Mirek, stąd dla tych co podobnie jak ja uczą się podstaw polecam ten załącznik w mojej ocenie jest świetny, przy okazji jeżeli ktoś z czytających ma podobne lub lepsze opisy dotyczące i2c proponuję podać link lub inny odnośnik o ile to możliwe.

Kurcze mam tylko nadzieję, że kodu nie umieściłem za dużo i nie dostanę BANA ani reprymendy od Mirka.

funkcja czytaj i2cGetbyte (read) 1 bajt Master czyta bity nadawane przez Slave na linii SDA

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Ostatnio edytowano 1 sty 2017, o 21:46 przez fobos, łącznie edytowano 11 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 01:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 288
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 13

Popraw kod, bo źle sie go analizuje w takiej formie.
topic7402.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 02:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

43kuku
masz rację wyglądało strasznie, poprawiłem mam nadzieję, że teraz jest trochę lepiej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 02:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2015
Posty: 1448
Lokalizacja: okolice Warszawa
Pomógł: 149

Witam,
to raczej chodzi o taki sposób wstawiania kodu. ;) syntax C .
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 13:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

Daro69 no pięknie, że za mnie to przepisałeś wielkie dzięki właśnie chciałem poprawiać, bo przecież to ja Was proszę o korektę moich przemyśleń chodzi o to czy poprawnie to zrozumiałem.

Często jak już myślę, że zrozumiałem jakiś fragment kodu to po jakimś czasie okazuje się, że zrozumiem prawie dobrze a czasami niedobrze.
Jak jest niedobrze to brnę tak długo aż znowu robi się dobrze bo dostrzegam gdzie było niedobrze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 20:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

fobos napisał(a):
Daro69 no pięknie, że za mnie to przepisałeś

Tu nie chodzi o przepisywanie, panie kolego - zajrzyj, że proszę do tej instrukcji: topic7402.html
i w ten sposób wstawiaj kody źródłowe na forum zamiast kolorować je na niebiesko ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sty 2017, o 21:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2014
Posty: 88
Pomógł: 2

OK dotarło dopiero teraz, Daro69 mogłeś mi dać drugiego psztyczka nie dałeś oberwałem od Mirka - ale tak poważnie rozumiem, że takie pisanie jak to moje wcześniejsze to o kant i nikt nie zechce pomóc jak się ma taki bałagan.

Następnym razem już tak nie zrobię.
Dzięki za lekcje.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO