Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 16:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 gru 2016, o 15:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

mirekk36 napisał(a):

szymonciow napisał(a):
ale udało mi się uzyskać właściwy efekt!!.
Wszystkie poprzednie testy robiłem bez otwartego żadnego projektu.


!!!! BINGO !!!! ... i wykryłeś co było powodem - ja MAM USTAWIONE ZAWSZE auto otwieranie ostatniego projektu - zaś zapis ścieżek powiązany jest z zapisem danych do pliku projektu - więc jeśli nie ma otwartego projektu to KICHA - rzeczywiście ;)

eeeeeeh ... ale jeszcze przebadam te kłopotliwe ścieżki ;)


Obecnie, tzn z otwartym projektem nie mam kłopotów ze stringiem "Program Files". Zapisywanie i aktualizowanie buttonów działa poprawnie.
MKavrkcalculator uruchamia się jak powinien.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 15:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ok w NOWEJ wersji już będzie dobrze ;) DZIĘKI - szymonciow !

------------------------ [ Dodano po: 8 minutach ]

Artur ---> sprawdź z otwartym projektem ;) Włącz sobie w ogóle opcję "Auto Open last project" w Menu --> Settings (pierwsza opcja od góry)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 16:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Wszystkie testy przeprowadzałem bez otwartego projektu.
Zrobiłem teraz tak:
Stworzyłem projekt i wszystko działa!!!:)))) Ścieżki dopisują się do pliku i usuwają się. Ale to wszystko odbywa się przy włączonym jakimkolwiek projekcie.

mirekk36 napisał(a):
Artur_26 napisał(a):
Może AVAST? bo już nie mam pomysłu dla czego tak.

Też tak pomyślałem że to może koci antywir - to deaktuwuj go na chwilę, przecież na pewno ma taką opcję aby deaktywować go na parę minut

Na WIN7 z włączonym avastem - AVAST nie ma wpływu. normalnie włączony i działa

XP działa:)

Ale powiem wam jeszcze jedną ciekawostkę, w końcu po tych wszystkich zabawach AVAST faktycznie zablokował mi program pod XP i wysłał do analizy:(( więc i tak muszę wyłączyć AVASTA żeby używać MkClipse. A Na lapku pod Win7 i z włączonym avascie wszystko śmiga.

Ale grunt to to że rozwiązał się problem:)))

Szymonciow należy Ci się DUŻE PIWO !!!!!!

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 16:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Stworzyłem projekt i wszystko działa!!!:

Pamiętaj więc na przyszłość że MkCLIPSE jest przede wszystkim do kompilacji no i projekt warto otwierać ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 16:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Artur_26 napisał(a):
Pamiętaj więc na przyszłość że MkCLIPSE jest przede wszystkim do kompilacji no i projekt warto otwierać ;)


No racja ;) Wniosek taki "Pisz kod nie będziesz miał problemów" ;) hi hi

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 16:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Wniosek taki "Pisz kod nie będziesz miał problemów"

Powiem ci, że SUPER! wniosek :lol: trzeba to złote zdanie gdzieś zapisać ... poważnie :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 16:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

mirekk36 napisał(a):
Ok w NOWEJ wersji już będzie dobrze ;) DZIĘKI - szymonciow !

Proszę bardzo.
Samozwańczy "beta toster" wreszcie na coś się przydał :)


Artur_26 napisał(a):
Szymonciow należy Ci się DUŻE PIWO !!!!!!

Zatem dzisiaj sobie wieczorem zafunduję z tejże okazji :)
a prawdziwą nagrodą niech będzie "forumowa pochwała", to już byłaby moja druga :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 17:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 maja 2016
Posty: 13
Pomógł: 0

Witam,
Panowie czy ktoś spotkał się z takim problemem .
Wydaje mi sie ze po zainstalowaniu MKeclips nie mogę wgrać projektu z Eclipsa marsa po kompilowaniu .
programowanie z MKeclips działa normalnie natomiast Eclips Mars.2 Release (4.5.2)wyświetla bład:
Launching C:\AVRDUDE\avrdude -pm32 -cusbasp -Pusb -Uflash:w:10_1Wire.hex:a "-CC:\AVRDUDE\avrdude.exe"
Output:

Please wait ...
error at C:\AVRDUDE\avrdude.exe:1 unrecognized character: "M"

avrdude finished
Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 17:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

to nie ma nic wspólnego z MkECLIPSE ... po błędzie widać, że masz źle skonfigurowany usbasp w Eclipse

nie dość że masz kompletnie niepotrzebny parametr -Pusb to w ogóle jakieś dziwne rzeczy, sprawdź więc konfigurację w Eclipse a MkECLIPSE w ogóle ale to w ogóle nie dotyka tzn nie grzebie w plikach konfiguracyjnych Eclipsa

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 18:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 maja 2016
Posty: 13
Pomógł: 0

Musiałem przeinstalować Eclipsa mars bo się posypał .
Dzięki za odpowiez.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 19:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mario20 napisał(a):
Musiałem przeinstalować Eclipsa mars bo się posypał .
Dzięki za odpowiez.


Myślę, że niepotrzebnie Eclipsa od nowa wgrywałeś (bo go się nawet nie instaluje) i w nim się nic nie sypie. Za to Workspace czasem się może popsuć. I już niejednokrotnie mówiłem, że wystarczy wtedy założyć nowy workspace tym samym Eclipsem i zaimportować projekty ze starego workspace - i wszystko śmiga.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 19:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Testowałem na każdym możliwym kompie w pracy i w domu ( od Win7 do Win10 ).
Na starawych kompach, tam gdzie Eclipse dość mocno zamulał MkCLIPSE działa szybko i bez zająknięcia. :D
Rewelacja panie Mirku, kolejny bardzo przydatny program ze stajni Atnel'a.
Brakuje mi tylko jednej malutkiej, dosłownie maćupeńkiej opcji, a mianowicie wyszarzania instrukcji warunkowych preprocesora.

Nie mogę się już doczekać "bomby"! ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 20:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 maja 2016
Posty: 13
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
Mario20 napisał(a):
Musiałem przeinstalować Eclipsa mars bo się posypał .
Dzięki za odpowiez.


Myślę, że niepotrzebnie Eclipsa od nowa wgrywałeś (bo go się nawet nie instaluje) i w nim się nic nie sypie. Za to Workspace czasem się może popsuć. I już niejednokrotnie mówiłem, że wystarczy wtedy założyć nowy workspace tym samym Eclipsem i zaimportować projekty ze starego workspace - i wszystko śmiga.

Nie mogłem usatwić programatorów mogłem usunąć ale dodać to juz nie było mowy, dlatego ponownie rozpakowałem w innym folderze i zainstalowałe dodaki .Po tej instalacji dopiero mogłem ustawić w tym uszkodzonym eclipsie programatory.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Właśnie coś nie mogę otworzyć pdf przez buttona testowane na win10 , dodawanie i usuwanie ładnie działa jak dodałem program terminal uruchamia się przez kliknięcie butona . Fajnie y było bdyby można było nadac własne nazwy tych butonów bo teraz po najechaniu myszką na buttona wyświetl się ścieżka . A i jakby można było po najechaniu myszką na wybrany buton i kliknieciu prawego klawisza zrobić tak żeby wyświetliło się menu z jedna opcja usuń żeby nie trzeba było wchodzić w ustawienia .
Dopiero teraz zauważyłem wyskoczyło mi takie okienko
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 21:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Brakuje mi tylko jednej malutkiej, dosłownie maćupeńkiej opcji, a mianowicie wyszarzania instrukcji warunkowych preprocesora.


eeeeh mi tego brakuje w KAŻDYM innym edytorze niż eclipse ... i mówię ci z chęcią bym to zrobił ale lipa - tego nie uda mi się na prawdę :(

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

gufim napisał(a):
łaśnie coś nie mogę otworzyć pdf przez buttona testowane na win10 ,

A jak w exploratorze windows klikasz myszką w PDF to się otwiera ? ... może masz nieskojarzone rozszerzenia PDF z właściwą aplikacją ? ... dlatego że ja do otwierania aplikacji używam w zasadzie Łindołsowego API dokładniej mówiąc polecenia ShellExecute() ... i ono wymaga właściwych skojarzeń

gufim napisał(a):
Fajnie y było bdyby można było nadac własne nazwy tych butonów bo teraz po najechaniu myszką na buttona wyświetl się ścieżka . A i jakby można było po najechaniu myszką na wybrany buton i kliknieciu prawego klawisza zrobić tak żeby wyświetliło się menu z jedna opcja usuń żeby nie trzeba było wchodzić w ustawienia .

Też o tym myślałem - no ale ... to już troszkę robi się przerost formy nad treścią - ta opcja buttonów to ma być mały dodatek, dodanie kilki klawiszy - i nie używa się tego przecież na co dzień żeby co chwilę coś tam zmieniać - a więc dodawanie opisów, dodatkowych MENU itp itd mija się KOMPLETNIE z celem - dlaczego ?

Bo mam już doświadczenie z tego rodzaju pomysłami po MkAvrCalculatorze - tam też takie były - i na dzisiaj to NIKT z nich nie korzysta ;) a ja się narobiłem jak koń żeby to powszywać do programu.

więc na razie wybacz ale zostanie tak prosto i najprościej jak jest.

Nie mniej jednak - oczywiście spróbujmy wyjaśnić dlaczego ci się PDF nie otwiera - jak mówię odpowiedz mi na pytanie które wyżej zadałem w tej kwestii ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 22:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2011
Posty: 156
Pomógł: 12

Działa , faktycznie nic się nie chciało otworzyć nie wiem czemu bo jeszcze wczoraj przeglądałem jakieś pdf normalnie . W miedzy czasie jakieś aktualizacje win się zainstalowały i zaczęło wszystko smigać jak należy .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 22:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mirekk36 napisał(a):
eeeeh mi tego brakuje w KAŻDYM innym edytorze niż eclipse ... i mówię ci z chęcią bym to zrobił ale lipa - tego nie uda mi się na prawdę :(


Mówi się trudno! Program ten ma nieporównywalnie więcej zalet niż wad, po prostu wymiata, a to o czym pisałem to przecież drobnostka! ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 22:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
a to o czym pisałem to przecież drobnostka!

No nie to jest bajer dla którego co tu dużo gadać pokochałem kiedyś Eclipse :lol: .... i żałuję, że nie mam możliwości na tyle zapanować nad używanym przeze mnie edytorem aby aż taki bajer a w zasadzie mega przydatną funkcjonalność dodać - ale może kiedyś ... kiedyś

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 09:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Wychodzi na to, że na dzień dzisiejszy najsłabszym ogniwem Clipsa jest edytor. Jest szereg uwag do niego. Gdyby udało się je wyeliminować, to jednak byłaby to poważna a zarazem lekka konkurencja dla Eclipse



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 09:42 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Na całe szczęście MkClipse nie ma być konkurencją dla Eclipse ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 12:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 233
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 11

mirekk36 napisał(a):
Na całe szczęście MkClipse nie ma być konkurencją dla Eclipse ;)


A ja wcale nie byłbym tego taki pewny. :)
ON CAŁY CZAS ROŚNIE ;)
Tu jeden coś doradzi, tam drugi, to się coś dopisze, to dodasz nowe okno (np. to po prawej z funkcjami i zmiennymi), to jakieś autoformatowanie, możliwość obsługi kilku projektów na raz, możliwość kopiowania plików pomiędzy projektami, możliwość zmiany nazw w funkcji i zmiennej itp, itd.... i ani się obejrzysz jak ludzie będą korzystać z Twojego programu a nie z Eclipse. Jak to nie jest konkurencja to.... nie wiem :lol:

Swoją drogą - jestem świadkiem narodzin ściśle ukierunkowanego na AVR'ki narzędzia do ... jak to powiedzieć - tworzenia programów (obsługi) ośmiobitowców atmeta.

_________________
Mr. Nobody



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 14:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

APAP75 napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
Na całe szczęście MkClipse nie ma być konkurencją dla Eclipse ;)


A ja wcale nie byłbym tego taki pewny. :)
- tworzenia programów (obsługi) ośmiobitowców atmeta.

A potem Sunriver dopisze obsługę ARMów... :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 18:00 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Przynajmniej sądząc po sobie, to raczej będę wolał MkClips niż Eclipse. Ale czas pokaże. A jeśli byłby jakiś graficzny fiuczer do wstępnej konfiguracji portów i peryferiów przekładający to na wstępnie skonfigurowany plik main.c to Mirek wygrałby internety.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 19:37 
Offline
Nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lut 2016
Posty: 6
Pomógł: 0

Program działa aż miło. Wykrywa i współpracuje z moim programatorem, ładuje program do procesora, wykrywa błędy, bardzo fajny pomysł dotyczący możliwości dołożenia programów zewnętrznych na belkę narzędzi oraz możliwość szybkiego komentowania.
Przydała by się możliwość zakomentowania wielu zaznaczonych linii w celu ominięcia części programu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 20:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Przydała by się możliwość zakomentowania wielu zaznaczonych linii w celu ominięcia części programu
\
to jest przecież i działa nawet hmm nie chwaląc się może nawet lepiej niż w Eclipse - czyli ustawiasz się na pierwszej linii i jak klikasz CTRL+? to klikasz tyle razy ile potrzeba i zaznaczy ci tyle linii ile chcesz ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 20:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 wrz 2015
Posty: 24
Pomógł: 0

Mirku a czy dodanie obsługi bootloadera Atnel i Arduino byłoby dużym problemem dla Ciebie ?

Muszę przyznać że MkClipse zapowiada się obiecująco. Pomysł rewelacja :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 gru 2016, o 22:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam,

mirekk36 napisał(a):
Na całe szczęście MkClipse nie ma być konkurencją dla Eclipse


Mirku ależ dlaczego nie?? Ja sądzę, że MkClipse to już jest wielka konkurencja dla ECLIPSE i jest projektem bardzo rozwojowym.
Od razu wszystkiego zrobić się nie da, wiadomo. Ale z czasem?? jeśli tylko będziesz miał siły i chęć nadal go rozwijać, bo przecież w takie przedsięwzięcie trzeba dużo siły i czasu włożyć. A może znajdzie się osoba, która chciałby Ci w jakiś sposób pomóc i rozwijać go razem z tobą, bądź więcej osób, które by potrafiły (pod warunkiem, że wyrazisz takową chęć na współprace).

Uważam, że program konkurencyjny dla ECLIPSE w cale nie musi mieć dokładnie tych samych funkcji, ale przede wszystkim funkcje, których ECLIPSE nie posiada, a przydają się konkretnie dla AVR.

Koledzy piszą tutaj o możliwości wstępnej konfiguracji peryferiów AVRa i tworzenie wstawek. Myślę, że to bardzo fajny bajer. Ba nawet nie bajer ale wygoda:)
Tym bardziej, że w jakiejś namiastce takie małe programiki można w sieci znaleźć i można je podpiąć właśnie pod USER BUTTONS :))
Twoje programy również;)

Więc wydaję mi się, że chcąc nie chcąc MkClipse jest dużą konkurencja dla Eclpise;)) tak uważam:)) i życzę wytrwałości w rozwijaniu tego programu:)

Pozdrawim

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2016, o 09:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 233
Lokalizacja: Gdynia
Pomógł: 15

zbynex napisał(a):
Mirku a czy dodanie obsługi bootloadera Atnel i Arduino byłoby dużym problemem dla Ciebie ?


Podpisuje się pod prośbą. Przydał by się też monitor seriala tak jak w Arduino.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2016, o 10:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nixie napisał(a):
Przydał by się też monitor seriala tak jak w Arduino.

a co to jest ? bo nigdy nie używałem andruino to nie za bardzo wiem ? ... to jakiś terminal ? czy o coś innego chodzi ? z ciekawości zapytam

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 gru 2016, o 10:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sty 2016
Posty: 1146
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 93

W arduino masz od razu wbudowany konwerter UART<=>USB. Serial monitor to taki terminal (jeśli putty jest terminalem) dedykowany dla arduino. Uruchamiany z ArduinoIDE



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO