Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 10:34


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 gru 2016, o 21:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

No przecież napisałem:
tungu napisał(a):
Wyniki mnie zdziwiły.
m.

Możesz, a nawet powinieneś to uznać za komplement i wyraz uznania.
O konsoli AVRDUDE nie wiedziałem. Wstyd.
Akurat korzystam z ATB USBasp naprzemiennie z wbudowanym w zestaw FT232. Tamte programatory AVRISP mkII trzymałem pod kątem wydajnego programowania układów w swojej firmie bo słyszałem, że są szybsze. Wtopiłem.
Programowałem z ptaszorem na Auto SCK speed. Więc z avrisp mkII tylko już chodzi o xmegi i tiny. Bo szybsze wcale nie są.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 21:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Wiem wiem, że pisałeś że cię to zdziwiło - ale chciałem jeszcze kilka faktów pokazać - dlatego, że jak mówię nie tylko ty tak myślisz albo jeszcze czegoś nie wiedziałeś o USBASP ;) teraz może i inni to przeczytają się dowiedzą ...

Tak jak mówisz MKII na pewno przyda się do Xmegi bo hmmm procki ATtiny tak samo się przecież programuje za pomocą USBASP i tu prędkość jest równie ... hmmm błyskawiczna ? ;)

tungu napisał(a):
Programowałem z ptaszorem na Auto SCK speed

To popróbuj z tym hyber-speedem ;) ... owszem czasem może nie działać - w zależności od jakości linii ISP, połączeń itp ale wtedy zawsze pójdzie na auto sck ;) ... Ja np gdy testuję jakiś projekt to ZAWSZE jadę bez weryfikacji na MAX-SPEED ;) Pod Eclipse sprowadza się to do parametru -B 0.5 ... i wtedy jest jazda bez trzymanki ;)

------------------------ [ Dodano po: 12 minutach ]

tungu napisał(a):
Mając otwarty projekt na jasnym tle po jego (tła) zmianie okno edycji staje się puste. Należy projekt otworzyć powtórnie.


no i obejrzałem zrzuty w PDF ;) .... eeeeeh panie kolego panie kolego - a kilka postów wcześniej już komuś pisałem o tym i to dobitnie

post176985.html#p176985

- że robi sobie masakrę amerykańską piłą tarczową i kolega również ... po prostu masakrę

Obrazek

no panie kochany - panie kochany .... proszę cię .... błagam ;)

równie dobrze mógłbyś sobie otworzyć projekt na c:\ i oglądać w tym drzewku po lewej zawartość całego dysku twardego o ile się podczas wczytywania plików nie wywali wszystko na .... zbitą gąskę ....

ZROZUM proszę - że MkCLIPSE traktuje folder jako projekt ... NIE MOŻNA SOBIE otwierać folderu WORKSPACE w którym masz setki innych folderów projektów (tzn no możesz jak widać - ale ew sobie tylko poprzeglądać pliki i to w tych folderach bo już w głębsze nawet nie wejdziesz MkCLIPSEm - sprawdź). Nie dość że na ścieżce głównej workspace tworzy się plik mkproj.txt i MkCLIPSE myśli, że to w nim znajdzie main.c ... to w ogóle nie da się kompilować projektów gdy je otworzysz tak jak tu to robisz ;) ... próbowałeś ?

na pewno nie - będzie miliard błędów bo MkCLIPSE zacznie kompilować WSZYSTKIE pliki *.C z tych folerów jakby one należały do jednego projektu. W nich zobaczy mnóstwo funkcji man() i okrutnie zwymiotuje błędami

OTWIERAJ POJEDYNCZY FOLDER z PROJEKTEM .... wtedy MkClipse:

1. ładnie odczyta sobie procka z ustawień eclipsa
2. ładnie odczyta sobie ustawione tam taktowanie
3. utworzy sobie plik projektu mkproj.txt w tym folderze
4. automatycznie sam otworzy plik main.c jeśli taki będzie się znajdował

no i NAJWAŻNIEJSZE - wtedy nie zobaczysz tego efektu że ci coś znika ;) po przełączeniu na DARK THEME - tzn może inaczej, jeśli będzie otwartych więcej plików niż tylko main.c to po ponownym przeładowaniu projektu po zmianie skórki - załadowany zostanie automatycznie tylko main.c ale to chyba nie jest problem bo jak sam mówiłeś - zmiana tematów nie jest opcją żeby sobie ją klikać 100 razy na dobę ;)

i na koniec PROSZĘ nie zrozum mnie źle, że ci dogryzam czy że się denerwuję czy coś - bo oczywiście przecież jeszcze nie ma instrukcji programu itp .... dlatego szczegółowo wyjaśniam co i jak

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 22:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2014
Posty: 243
Pomógł: 9

mirekk36 napisał(a):
yaiba83 napisał(a):
A jest szansa, że program pojawi się w polskiej wersji językowej?


Spróbuj mi wyjaśnić czego nie rozumiesz jeśli chodzi o obecną wersję angielską ok ? Których napisów ?


Nie rozumiem logiki - program pisany przez Polaka dla Polaków po angielsku, bez opcji wyboru ojczystego języka, jakbyśmy naszego się wstydzili.
Trochę się obawiam tych wszechobecnych ubogaceń kulturowych...

Poza tym wszystko ok :)

_________________
http://www.ate-zbaszyn.eu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 12 gru 2016, o 23:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

yaiba83 napisał(a):
Nie rozumiem logiki - program pisany przez Polaka dla Polaków po angielsku, bez opcji wyboru ojczystego języka, jakbyśmy naszego się wstydzili.
Trochę się obawiam tych wszechobecnych ubogaceń kulturowych...


Po pierwsze nie mówię że nigdy tego nie zrobię - może zrobię, ale już wyjaśniam dlaczego najpierw angielski ...

1. dlatego, że i tak programiści, elektronicy wciąż posługują się materiałami, PDF'ami, dokumentacją i wszystkim innym co jest GŁÓWNIE po angielsku

2. dlatego, że chciałbym jak już robię, żeby program być może był używany za granicą i żeby dać się poznać

3. dlatego, że dużo mi łatwiej zrobić najpierw program po angielsku - bo na tłumaczenie tzn dodaniu procedur tłumaczeniowych trzeba poświęcić sporo czasu

4. dlatego, że angielski to język uniwersalny przy tego typu narzędziach dla elektroników na całym świecie

5. dlatego, że później jak się dorobi moduł tłumaczeniowy to można będzie go tłumaczyć na różne języki co z angielskiego jest DUŻO prostsze szczególnie dla ludzi za granicą niż z polskiego

więc jeśli nie masz kolego jakby hmm wiedzy o tym wszystkim i tych powodach to nie pisz mi proszę takich tekstów:

yaiba83 napisał(a):
Trochę się obawiam tych wszechobecnych ubogaceń kulturowych...

Bo to nie żadne ubogacenie kulturowe - to PODSTAWA i to tyle na ten temat ....

a jeśli ktoś nie rozumie moich powodów albo się z nimi nie zgadza - to ma do tego prawo tak samo jak do tego, żeby np nie korzystać z programu bo ot mu się nie podoba bo po angielsku a nie po polsku.

Program jest i będzie w takiej wersji jak obecnie zupełnie za FREE - to jeszcze źle ? .... wkładam w to MNÓSTWO pracy - i też chciałbym zaistnieć z tym co robię gdzieś na świecie ... z programem MkAvrCalculator tak wyszło poniekąd bo jest używany przez wielu ludzi od USA przez Japonię po RPA. Tymczasem na początku był tylko w języku polskim i pamiętam ile później miałem problemów żeby zamieniać jego podstawę na EN .... za to dorobienie tłumaczenia na PL było już prostsze .... Dodam, że MkAvrCaclulator jest o wiele bardziej skomplikowanym programem i zawierającym sporo treści - dlatego tu nie wyobrażałem sobie żeby nie było wersji polskiej.

Zaś przy tak jak obecnie mega prostym programie, który ma kilka opcji "na krzyż" bo WSZYSTKO ładnie dzieje się automatycznie i w tle - na razie nie uważam, żeby wersja PL była pierwszą potrzebą. Proszę zatem docenić ten wkład pracy - bo mimo że program mały ale to co wyprawia za plecami usera - pochłonąć musi MNÓSTWO mojej pracy i czasu ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 07:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

:lol: Odnośnie do Dark Theme:
Pierwotnie robiłem tak, jak pisałeś wcześniej. Dopiero później zacząłem badać apkę dogłębnie. Tutaj masz zrzuty tylko dla LCD. pomiędzy górnym a dolnym ekranem tylko zmieniłem skórkę. Nic więcej. To tak gwoli ścisłości.
A daleki jestem od obrażania się - już się na Tobie poznałem :lol:
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 08:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
Tutaj masz zrzuty tylko dla LCD. pomiędzy górnym a dolnym ekranem tylko zmieniłem skórkę. Nic więcej. To tak gwoli ścisłości.


A no to mnie zaskoczyłeś jeśli jest inaczej z tym przełączaniem u ciebie, to w takim razie proszę zrób zrzut ekranu ale gdy będziesz miał normalnie otwarty jeden projekt i w nim main.c .... teraz przełącz na Dark Theme ... i main.c powinien się sam otworzyć ponownie ale już na ciemnej skórce - jeśli nic nie będzie widać to spróbuj "w ciemno" jakby myszką zaznaczyć kilka linijek żeby zobaczyć czy da się coś zaznaczać i czy wtedy pojawi się w zaznaczeniu jakiś tekst ... i ten zrzut ekranu pokaż ok ? Bo jak mówię - wczoraj odpalałem jeszcze różne windowsy na maszynach wirtualnych i próbowałem jakby zasymulować ten błąd ale nie dało rady ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 08:56 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Stary już jestem i skleroza mi doskwiera - zapomniałem zapodać zrzuty.
oto one.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 09:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tungu napisał(a):
Stary już jestem i skleroza mi doskwiera - zapomniałem zapodać zrzuty.
oto one.


No ale zobacz - nadal nie rozumiesz idei działania programu .... hmmm spróbuję jeszcze raz ( a sprawdź, że pisałem już to wyżej )

OTWÓRZ PROJEKT (czyli folder) ... w którym masz plik main.c

bo ty teraz otworzyłeś sobie folder folder o nazwie LCD ... z jakiegoś tam projektu ...
Obrazek

i program mkclipse stworzył w nim plik mkproj.txt po przełączeniu na dark theme
Obrazek

no a że nie ma w tym folderze projektu pliku main.c - to co miał ci program otworzyć ? Poprzednio otwarty plik hd4470.c ? ... NIE ... po przełączeniu na dark theme - powtarzam po raz kolejny - automatycznie zostanie otwarty tylko jeden plik "main.c" jeśli jest oczywiście taki

---------------------------------------------

zobacz sobie - gdy klikam OPEN PROJECT to wchodzę sobie w folder np : workspace_luna i w tym folderze wybieram FOLDER KONKRETNEGO projektu czyli 04_LCD (w czerwonej ramce)

Obrazek

i teraz otwiera mi się ładnie projekt - zobacz że pan:

Obrazek

rozumiesz teraz ? .... i dodatkowo automatycznie otworzy się plik man.c ....


A ty wciąż albo otwierasz projekt / folder albo CAŁEGO WORKSPACE .... albo wchodzisz w projekt np 04_LCD i otwierasz folder LCD czyli to jest PODFOLDER w folderze projektu i tak nie można - no cały program MkCLIPSE będzie ci źle działał

PISAŁEM WYŻEJ - spróbuj sobie kliknąć BUILD w tym folderze LCD gdzie nie masz nawet pliku main.c ... i co ? skompiluje co się to ? no nie skompiluje ....

I TAK SAMO ŹLE ZADZIAŁA CI PRZEŁĄCZANIE NA DARK THEME JEŚLI TY OTWIERASZ NIEWŁAŚCIWIE FOLDER PROJEKTU - TYLKO OTWIERASZ SOBIE BYLE JAKI FOLDER ....


No teraz to już jestem pewien, że wszystko działa dobrze z przełączaniem na Dark Theme tylko ty może do tej pory nie rozumiałeś na czym polega praca z projektami w MkCLIPSE .... ale liczę na to - że teraz już będzie jaśniej ;) ale jak nie to dopytaj

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 11:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Teraz jasne. Dzięki.
m.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 13:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

Zauważyłem jeszcze następujące niedogodności w działaniu programu.
1. Nie ma możliwości skopiowania z konsoli tekstu. Konsola działa jak gdyby w "trybie do edycji". Powinno, co chyba oczywiste, w trybie "tylko do odczytu".
Zaznaczenie tekstu z konsoli i próba skopiowania zaznaczonego fragmentu tekstu poprzez prawoklik i wybór "Copy" działa jak kombinacja "Wytnij, Wklej", ciekawe zachowanie :)

2. Nie ma możliwości otworzenia w edytorze plików bez rozszerzeń.
Jeśli chciałbym podglądnąć plik np "makefile", znajdujący się w katalogu tuż obok main.c, to dwuklik go nie otwiera.
Jeśli dorzucę mu rozszerzenie w eksploratorze windows, np. txt, to już mogę otworzyć.

3. Wykonanie skrótu klawiaturowego "Ctrl + Y" w oknach "eksploratora mkclipse" oraz "konsoli mkclipse" powoduje usuwanie wierszy w aktywnym okienku edycji.
W obu oknach nie działa natomiast "Ctrl + Z" (i słusznie :) ), trzeba "wejść" do okienka edycji i taki skrót już działa.

4. Pomimo wielu prób nie udało mi się w MKECLIPSE skompilować poprawnie "zaciągniętego" z Eclipse Neon projektu.
Jeśli stworzę nowy projekt w MKECLIPSE kompilacja działa, mam pliki wynikowe.
Na poniższych rysunkach zrzuty z Eclipse i MKECLIPSE.
Ten błąd ze ścieżką "FONTS/Arial24ptFonts_fix.c "raczej nie pochodzi z plików źródłowych projektu, bo nie ma takiego wpisu.
Może to jest zbyt duże zagnieżdżenie katalogów...
Zrobiłem dodatkowy test, usunąłem katalog FONTS i SW_SSD1306, pliki z tych katalogów umieściłem w katalogu nadrzędnym "libs", oczywiście pozmieniałem wpisy w plikach .c i .h i teraz działa, hmm...
Może robię jakiś błąd z tymi katalogami "FONTS" i "SW_SSD...", niestety nie mogę go namierzyć, a w Eclipse działa.
Czy zbyt duże zagnieżdżenie katalogów może być przyczyną??

- poprawna kompilacja w Eclipse
Obrazek

- poprawna kompilacja w MKCLIPSE, nowego projektu
Obrazek

- błąd podczas kompilacji projektu skopiowanego z Eclipse
Obrazek

- modyfikacja struktury katalogów, usunięcie SS_SSD1306 oraz FONTS
Obrazek



5. Jak wiemy, z wcześniejszych postów, obecny edytor w MKCLIPSE nie wstawia tabulacji tylko spacje.
Mam zatem przestrogę dla użytkowników, otworzenie pliku w MKCLIPSE i zapisanie go powoduje zamianę wszystkich tabulacji na spację.
To niestety później ma konsekwencje, jeśli ktoś będzie chciał z powrotem działać na takim projekcie w Eclipse.
Dla mnie to osobiście spory strzał w stopę :)

Prób dokonałem w systemie Windows 7 Pro
Ścieżka do MKEclipse:
"D:\MKECLIPSE"
Ścieżka do skopiowanych z Eclipse projektów to:
"D:\PROJEKTY"
Strukturę katalogów widać na obu zrzutach ekranu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 13:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

szymonciow napisał(a):
1. Nie ma możliwości skopiowania z konsoli tekstu. Konsola działa jak gdyby w "trybie do edycji". Powinno, co chyba oczywiste, w trybie "tylko do odczytu".
Zaznaczenie tekstu z konsoli i próba skopiowania zaznaczonego fragmentu tekstu poprzez prawoklik i wybór "Copy" działa jak kombinacja "Wytnij, Wklej", ciekawe zachowanie

A tak - to mi umknęło - zacząłem wcześniej coś z tym robić i zostawiłem tak niechcący ;)

szymonciow napisał(a):
2. Nie ma możliwości otworzenia w edytorze plików bez rozszerzeń.
Jeśli chciałbym podglądnąć plik np "makefile", znajdujący się w katalogu tuż obok main.c, to dwuklik go nie otwiera.
Jeśli dorzucę mu rozszerzenie w eksploratorze windows, np. txt, to już mogę otworzyć.

Bo nie ma być takiej możliwości i nie będzie - przykro mi ... to ma być prosty edytor/kompilator - on KOMPLETNIE nie bazuje na pliku makefile i plik makefile jest mu w ogóle nie potrzebny. Tym bardziej z uwagi nawet na owe spacje o których piszesz dalej - nie chcę włączać edycji makefile żeby go nie zepsuć.

szymonciow napisał(a):
3. Wykonanie skrótu klawiaturowego "Ctrl + Y" w oknach "eksploratora mkclipse" oraz "konsoli mkclipse" powoduje usuwanie wierszy w aktywnym okienku edycji.
W obu oknach nie działa natomiast "Ctrl + Z" (i słusznie ), trzeba "wejść" do okienka edycji i taki skrót już działa.

Sam piszesz że KONSOLA ma być w trybie read only to po co oczekujesz że będzie w nim działało CTRL+Y - nie rozumiem ....

Oczywiście jak pisałem wyżej na razie konsola leży odłogiem jeszcze i dlatego wymaga dopracowania naturalnie i wkrótce włączę tam ReadOnly i będzie można kopiować z niej

szymonciow napisał(a):
4. Pomimo wielu prób nie udało mi się w MKECLIPSE skompilować poprawnie "zaciągniętego" z Eclipse Neon projektu.
Jeśli stworzę nowy projekt w MKECLIPSE kompilacja działa, mam pliki wynikowe.
Może robię jakiś błąd z tymi katalogami "FONTS" i "SW_SSD...", niestety nie mogę go namierzyć, a w Eclipse działa.
Czy zbyt duże zagnieżdżenie katalogów może być przyczyną??

Nie robisz błędu - tu na obecną chwilę jest rzeczywiście problem bo założyłem że nie może być więcej niż jedno zagnieżdżenie folderów w ramach projektu a więc tego typu projekty nie skompilują się poprawnie w MkCLIPSE - nie wiem czy coś z tym zrobię - może w przyszłości ? zobaczymy ... w każdym razie nie popełniasz błędu - tak na razie działa MkClipse - jest tylko do prostych projektów

szymonciow napisał(a):
5. Jak wiemy, z wcześniejszych postów, obecny edytor w MKCLIPSE nie wstawia tabulacji tylko spacje.
Mam zatem przestrogę dla użytkowników, otworzenie pliku w MKCLIPSE i zapisanie go powoduje zamianę wszystkich tabulacji na spację.
To niestety później ma konsekwencje, jeśli ktoś będzie chciał z powrotem działać na takim projekcie w Eclipse.
Dla mnie to osobiście spory strzał w stopę

Kolega to widzę tak by chciał żeby MkCLIPSE zastąpił mu ECLIPSE - pisałem już wyraźnie i niejednokrotnie że tak nie jest i na 100% tak nie będzie ... bo to przesada ... więc jeśli dla ciebie to taki strzał w stopę - ot po prostu nie używaj w ogóle MkClipse ;) po co się męczyć ?

A bzdurą jest niestety że zamiana tabulatorów na spacje to jakaś tragedia - może i tragedia ale tylko dla ciebie, sam się spotkałem z wieloma edytorami które tak samo mają i co ? jakoś ludzie w nich pracują ;) więc nie przesadzaj proszę

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 15:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam,
Mirku, Panowie mam pewien pomysł do rozpatrzenia na urozmaicenie MkClipse (dodania funkcjonalności).
Mirku co sądzisz o dodaniu do MkClipse kilku dodatkowych Buttonów dzięki którym będzie można otworzyć dowolny program po wcześniejszym zdefiniowaniu ścieżek dostępu do tych programów.

Pisząc kod czy będąc już w czasie uruchamiania jakiegoś urządzenia zachodzi potrzeba ze skorzystania z jakiegoś programu pomocniczego typu terminal, niektórzy z kalkulatora, jakiegoś programiku konfigurującego peryferia AVR, czy mkAVRCalculator :) no wedle indywidualnych potrzeb.
Takie dodatkowe buttony byłby w tym pomocne - dostęp pod ręką do tego czym najczęściej się wspomagamy:)

Zrobiłem taką prostą próbę w Delphi, żeby po kliknięciu Buttonu otworzył się program i w sumie to nie jest skomplikowane raptem 2 linijki kodu:) z wykorzystaniem ShellExecute.
Poniżej przykład:

Obrazek

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 15:10 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Mirku, Panowie mam pewien pomysł do rozpatrzenia na urozmaicenie MkClipse (dodania funkcjonalności).
Mirku co sądzisz o dodaniu do MkClipse kilku dodatkowych Buttonów dzięki którym będzie można otworzyć dowolny program po wcześniejszym zdefiniowaniu ścieżek dostępu do tych programów.

No teraz toś pan "zaszalał" z fantazją ale może i dobrze ? :lol: w sumie pomysł fajny no i cóż - chyba go wdrożę jeśli ma być przydatny ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 15:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
No teraz toś pan "zaszalał" z fantazją ale może i dobrze ? :lol: w sumie pomysł fajny no i cóż - chyba go wdrożę jeśli ma być przydatny ;)

Cieszę się, że się pomysł spodobał:)
Dzięki

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 15:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

mirekk36 napisał(a):
szymonciow napisał(a):
2. Nie ma możliwości otworzenia w edytorze plików bez rozszerzeń.
Jeśli chciałbym podglądnąć plik np "makefile", znajdujący się w katalogu tuż obok main.c, to dwuklik go nie otwiera.
Jeśli dorzucę mu rozszerzenie w eksploratorze windows, np. txt, to już mogę otworzyć.

Bo nie ma być takiej możliwości i nie będzie - przykro mi ... to ma być prosty edytor/kompilator - on KOMPLETNIE nie bazuje na pliku makefile i plik makefile jest mu w ogóle nie potrzebny. Tym bardziej z uwagi nawet na owe spacje o których piszesz dalej - nie chcę włączać edycji makefile żeby go nie zepsuć.

Plik makefile to był tylko przykład, nie oczekiwałem możliwości jego edycji w celach "manipulacji" projektem.
Chodziło bardziej o to, żeby mieć możliwość podglądu innych plików tekstowych znajdujących się w folderze projektu, co oczywiście można zrobić innym edytorem.
Podsumowując założenie o odczycie tylko .c i .h jest ok.

mirekk36 napisał(a):
szymonciow napisał(a):
3. Wykonanie skrótu klawiaturowego "Ctrl + Y" w oknach "eksploratora mkclipse" oraz "konsoli mkclipse" powoduje usuwanie wierszy w aktywnym okienku edycji.
W obu oknach nie działa natomiast "Ctrl + Z" (i słusznie ), trzeba "wejść" do okienka edycji i taki skrót już działa.

Sam piszesz że KONSOLA ma być w trybie read only to po co oczekujesz że będzie w nim działało CTRL+Y - nie rozumiem ....

Ależ w którym to zdaniu napisałem, że oczekuję by Ctrl+Y działało w okienku KONSOLI?
Przecież opisałem takie zachowanie jako NIEDOGODNOŚĆ. Być może niepotrzebnie opisałem również zachowanie z "Ctrl + Z", które jest poprawne. Zrobiłem to starając się tylko, "wyczerpać temat" i napisać jak najwięcej podpowiedzi.
Konsola powinna być tylko w trybie do edycji, z możliwością kopiowania i jak zrozumiałem wpisy to są takie Twoje plany, który przyjmuję z radością.

mirekk36 napisał(a):
szymonciow napisał(a):
4. Pomimo wielu prób nie udało mi się w MKECLIPSE skompilować poprawnie "zaciągniętego" z Eclipse Neon projektu.
Jeśli stworzę nowy projekt w MKECLIPSE kompilacja działa, mam pliki wynikowe.
Może robię jakiś błąd z tymi katalogami "FONTS" i "SW_SSD...", niestety nie mogę go namierzyć, a w Eclipse działa.
Czy zbyt duże zagnieżdżenie katalogów może być przyczyną??

Nie robisz błędu - tu na obecną chwilę jest rzeczywiście problem bo założyłem że nie może być więcej niż jedno zagnieżdżenie folderów w ramach projektu a więc tego typu projekty nie skompilują się poprawnie w MkCLIPSE - nie wiem czy coś z tym zrobię - może w przyszłości ? zobaczymy ... w każdym razie nie popełniasz błędu - tak na razie działa MkClipse - jest tylko do prostych projektów

Ok, rozumiem. Dobrze wiedzieć, że tak to działa obecnie.

mirekk36 napisał(a):
szymonciow napisał(a):
5. Jak wiemy, z wcześniejszych postów, obecny edytor w MKCLIPSE nie wstawia tabulacji tylko spacje.
Mam zatem przestrogę dla użytkowników, otworzenie pliku w MKCLIPSE i zapisanie go powoduje zamianę wszystkich tabulacji na spację.
To niestety później ma konsekwencje, jeśli ktoś będzie chciał z powrotem działać na takim projekcie w Eclipse.
Dla mnie to osobiście spory strzał w stopę

Kolega to widzę tak by chciał żeby MkCLIPSE zastąpił mu ECLIPSE - pisałem już wyraźnie i niejednokrotnie że tak nie jest i na 100% tak nie będzie ... bo to przesada ... więc jeśli dla ciebie to taki strzał w stopę - ot po prostu nie używaj w ogóle MkClipse ;) po co się męczyć ?


Chciałem tylko zaznaczyć, ze w oryginalnej wypowiedzi zdanie skończyłem emotikonem, którego zabrakło w "cycacie" :)
Taki emotikon, wyjaśniam, wskazuje, że "strzał w stopę" to taka figura retoryczna.
Ja tu robię tylko za beta testera zgodnie z myślą przewodnią :) :
"A później proszę tu właśnie zgłaszać swoje uwagi, za które z góry dziękuję"

mirekk36 napisał(a):
A bzdurą jest niestety, że zamiana tabulatorów na spacje to jakaś tragedia - może i tragedia ale tylko dla ciebie, sam się spotkałem z wieloma edytorami które tak samo mają i co ? jakoś ludzie w nich pracują ;) więc nie przesadzaj proszę

Oczywiście, że to bzdura, tylko kto tak twierdzi? Ja nigdzie nie napisałem, że to tragedia, co najwyżej niedogodność, a to duża różnica.
Być może ta "figura retoryczna" wskazuje na tragedię, ale zupełnie niesłusznie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 16:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

szymonciow napisał(a):
Ależ w którym to zdaniu napisałem, że oczekuję by Ctrl+Y działało w okienku KONSOLI?

ok może źle zrozumiałem - ale już to mam poprawione - będzie w kolejnej wersji

szymonciow napisał(a):
Ok, rozumiem. Dobrze wiedzieć, że tak to działa obecnie.

uuuuuf "przez ciebie" :lol: zawziąłem się i właśnie kończę, żeby działało to z dowolnym zagnieżdżeniem folderów i plików - potestujemy wkrótce

szymonciow napisał(a):
Taki emotikon, wyjaśniam, wskazuje, że "strzał w stopę" to taka figura retoryczna.

ok ale jak mówiłem spacji się nie pozbędę - i nie dlatego że nie chcę ale tego nie mam jak zrobić

może dzisiaj wieczorem będzie nowa wersja ;)

------------------------ [ Dodano po: 24 minutach ]

uuuuuuuf już prawie śmiga zagnieżdżanie folderów ;)

Obrazek

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 20:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

eeeeh no już prawie prawie

User Buttons ;)

ObrazekObrazek

co ciekawe będzie można dodawać nie tylko programy ale dowolne typy plików np PDF, XLS ... HTML ... cokolwiek i zostanie to otwarte. Na przykład jakaś potrzebna wciąż pod ręką nota PDF ;)

co wy na to ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 20:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
co ciekawe będzie można dodawać nie tylko programy ale dowolne typy plików np PDF, XLS ... HTML ... cokolwiek i zostanie to otwarte. Na przykład jakaś potrzebna wciąż pod ręką nota PDF ;)

co wy na to ?


Mirku to przerasta oczekiwania:)) oby tak dalej:)

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 20:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Właśnie Mirku takiej opcji z tym otwieraniem plików brak w ECLIPSE.

BRAWO



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 22:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

Bardzo dobry pomysł - im więcej rzeczy pod ręką tym lepiej :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 13 gru 2016, o 23:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nio to proszę bardzo ;) leci do testów 1.0.0.18 ... dajcie znać please czy jeszcze coś jest nieteges ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 09:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam,
Mirku opiszę działanie dodatkowych buttonów:) pracuję na systemie XP SP3
Na początku po dodaniu ścieżek dostępu do programów, nie pojawiły się.
Obrazek

- Po zamknięciu okna i ponownym włączeniu lista była pusta. Próbowałem kilka razy dodać cały czas te same linki i dopiero po kilku próbach buttony się pojawiły.

Obrazek

- Potem spróbowałem usunąć ścieżki i tak: na liście się usunęły ale po ponownym włączeniu okna USER BUTTONS lista nie była pusta i wciąż widniały wcześniej wybrane programy.
- Po ponownym usunięciu ścieżek i po dodaniu innych, niestety pojawia się poprzednia ikona a na pasku z buttonami nie zmieniają się wybrane programy. Po zamknięciu okna, klikając na nie
otwierają się te, które wybrałem za pierwszym razem.

Obrazek
- a co najciekawsze po zamknięciu MkClipse pojawiły się błędy:(

Obrazek

Sprawdzę to zachowanie na Win7 na maszynie wirtualnej i dam znać czy tak samo się zachowuje.

Niestety spod Win7 również nie mam dobrych wieści:(
na początku podobna sytuacja jak w XP czyli ni dodają się przyciski, po kilku próbach nadal nic.
Po wyłączeniu i włączeni MkClipse pasek się pojawił bez przycisków oraz lista pusta. Pasek mniej więcej szerokości na dwie ikony.
Przy każdoraozwym wejściu do USER BUTTONS lista pusta niezależnie ile dodamy ścieżek.

widok po ponownym otworzeniu USER BUTTONS

Obrazek

W Win7 nie pojawiają się błędy przy wyłączeniu programu.

Pod Xp teraz brak błędów przy wyłączaniu.

Mirku pytanie, czy ustawienia MkClipse zapisujesz do rejestrów??

Mam jeszce Win8.1 na wirtualce i zachowanie jest takie samo jak na Win7 :( hmmm myślałem, że z moim XP coś nie ten teges bo już długo pracuje i pewnie trochę w nim naśmieciłem:) ale niestety na innych systemach też nie chodzi:( mogę sprawdzić jeszcze na laptopie teścia (Win7)

Pozdrawiam

_________________
Artur



Ostatnio edytowano 14 gru 2016, o 10:16 przez Artur_26, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 10:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Mirku pytanie, czy ustawienia MkClipse zapisujesz do rejestrów??

czasem do rejestru a czasem do pliku ... może odpalaj go z uprawnieniami admina i sprawdź

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 10:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2014
Posty: 212
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 12

Ja odnośnie uwag kol Artur_26 . Posiadam ten sam system win u mnie bez problemu się pojawiają buttony i żadnych błędów system nie sygnalizuje . Po zamknięciu MkCLIPSE i ponownym odpaleniu , buttony są widoczne .

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 10:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Witam,
Mirku opiszę działanie dodatkowych buttonów:) pracuję na systemie XP SP3
Na początku po dodaniu ścieżek dostępu do programów, nie pojawiły się.


Mógłbyś jeszcze raz sprawdzić - update 1.0.0.19 .... bo opisujesz bardzo ale to bardzo dziwne rzeczy ... Tzn owszem nie chciały się skasować buttony do końca i to poprawiłem już ... ale te wyskakujące błędy .... nie mogę tego sprowokować ... a testuję i na Win XP i na Win8 i na Win 10 - zero problemów....

Jak mówię spróbuj również odpalać program z uprawnieniami admina ok?

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

RYSZARD M napisał(a):
Ja odnośnie uwag kol Artur_26 . Posiadam ten sam system win u mnie bez problemu się pojawiają buttony i żadnych błędów system nie sygnalizuje . Po zamknięciu MkCLIPSE i ponownym odpaleniu , buttony są widoczne .

Pozdrawiam


Tak to już jest poprawione w 1.0.0.19 proszę o sprawdzenie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 14:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Witam ponownie:)
Mirku, sprawdziłem wersję 1.0.0.19 i tak:
- dodawanie ścieżek i pojawianie się buttonów działa OK
- kasowanie dodanych wcześniej ścieżek, działa ok
- ponowne dodanie innych programów działa OK i następuje zmiana ikon w button

niestety w moim przypadku program "nie zapamiętuje" ścieżek do programów :( i po ponownym uruchomieniu buttonów nie ma i lista jest pusta.

Zrobiłem jak prosiłeś czyli zmieniłem sposób uruchomienia programu z uprawnieniami admina pod Win7 na maszynie wirtualnej i laptopie. Za każdym uruchomieniem pojawia mi się okienko z zapytaniem czy zezwolić programowi na wprowadzanie zmian więc potwierdzam, uruchamia się wpisuję ścieżki i nadal nie zapamiętuje.

Pod XP aż wstyd się przyznać ale nie umiem zmienić sposobu uruchamiania programu jako admin:(

Mirku w wersji 18 po twojej odpowiedzi
mirekk36 napisał(a):
czasem do rejestru a czasem do pliku
znalazłem plik mk_clipse.ini i tam były zapisane te ścieżki
zaczynające się od:
bt0=i tu ścieżka do programu
bt1=i tu ścieżka do programu

To były ścieżki zapisane przez wersję 18 po tych kilku próbach, o których pisałem
Artur_26 napisał(a):
- Po zamknięciu okna i ponownym włączeniu lista była pusta. Próbowałem kilka razy dodać cały czas te same linki i dopiero po kilku próbach buttony się pojawiły.


niestety skasowałem te wpisy więc ...... nie umiem ich odtworzyć bo nawet jak z ręki chcę dopisać do pliku:
[userbuttons]
bt0=D:\Programy_ATNEL\MkAvrCalculator\mkAVRCalculator.exe

lub (nie zwróciłem uwagi czy ma być [userbuttons] czy [user buttons])

[user buttons]
bt0=D:\Programy_ATNEL\MkAvrCalculator\mkAVRCalculator.exe

niczego to nie zmienia:(

Przyznaję bez bicia, że moja znajomość systemów sprowadza się do prostej obsługi i musiałem trochę poguglać, żeby dowiedzieć się jak uruchamiać program z prawami admina.
Tzn. coś tam wiem ale chyba za mało:)
Nie wiedziałem, że jak mam konto windows z uprawnieniami admina to jeszcze indywidualnie dla programu trzeba takie właściwości ustawiać.

Pozdrawiam
Artur

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 14:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

czy ty masz standardowo zainstalowanego windowsa? w standardowych katalogach ? czy masz jakieś udziwnienia ? bo jesteś jedyną jak na razie osobą która takie przedziwne zachowanie opisuje a u mnie na ŻADNYM systemie nie dzieją się takie rzeczy .... sprawdź może na jakimś innym kompie i daj znać ok ? tak z ciekawości

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 15:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 maja 2014
Posty: 89
Lokalizacja: Krosno
Pomógł: 0

Tak mam normalnie zainstalowanego windowsa:) nie zmieniam nazw katalogu ani miejsca instalacji.

Obrazek

Więc tak sprawdzałem na:

Komputer stacjonarny - XP Profesional SP3
Maszyna wirtualna - Win7
Maszyna wirtualna - Win8.1

Laptop teścia:) - Win7 zakupiony z zainstalowanym system jeszcze nie przeinstalowywany ani razu bardzo rzadko użytkowany :) jako przeglądarka do zdjęć:)

Zrzut z lapka po ustawieniu ścieżek i otwarty plik INI. No i pusty.

Obrazek

Ech nie wiem co mam nie tak z tymi systemami, bo jestem przekonany, że to ich problem.

Ech no mam wyjątkowego pecha:( cóż idę na noc do pracy to sprawdzę jeszcze na służbowym komputerze system Win7
Hmmm w sumie mam kilka komputerów w pracy do dyspozycji na których mogę sprawdzić. Dam znać.

Nie wykluczam takiej opcji, że mój system XP jest do przeinstalowania, nie jestem jedynym użytkownikiem. Chociaż dzieci to tylko Painta i Pivot Animator używają bo ćwiczenia ze szkoły robią.
A tak to głównym "mącicielem" jestem ja:))

Mirku no cóż jak to w życiu bywa :) zawsze znajdzie się przypadek odstępujący od reguły no i trafiło na mnie:)

A przyszło mi do głowy!!! czy AWAST może blokować akurat zapis?? do pliku??
Na Xp i Lapku mam AVASTA ale na wirtualkach nie.
Może AVAST? bo już nie mam pomysłu dla czego tak.

Pozdrawiam

_________________
Artur



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 15:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 kwi 2014
Posty: 51
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 3

Niestety muszę potwierdzić podobne działanie tzn nie zapisywanie info o buttonach.
Testowałem na Windows10.

Moje ścieżki to:
D:\MKECLIPSE

Próbowałem dodać programy:
D:\EclipseGadget.exe
oraz
D:\Program Files\Programowanie\Atnel_soft\MkAvrCalculator\mkAVRCalculator.exe
Jak widać na powyższym niektóre ścieżki mają "kłopotliwe" znaki, ale robiłem dodatkowe testy na ścieżkach poprawnych.

Co do konfiguracji Windowsa to mam nieco zmian, profil użytkownika przeniesiony na dysk D:
Robiłem testy z prawami administratora oraz bez. Sam program Eclipse to jakiś czas temu zainstalowana wersja, która dziś "sama" się zaktualizowała do wersji ostatniej.
Zrobiłem też dodatkowy test, ściągnąłem zupełnie nowe archiwum zip z programem i nie pomogło, ale udało mi się uzyskać właściwy efekt!!.
Wszystkie poprzednie testy robiłem bez otwartego żadnego projektu.
Dopiero otworzenie dowolnego projektu z Eclipsa, który MUSI się pojawić eksploratorze MKClipsa powoduje, że ścieżki zostały zapamiętane!!
Przez chwilę myślałem, że musi być zaznaczona opcja "Auto load last projekt" ale NIE MUSI.
Program też nie musi być uruchamiany z prawami administratora, z otwartym dowolnym projektem wszystko działa jak trzeba, przynajmniej u mnie :)
Haa.. :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 gru 2016, o 15:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Artur_26 napisał(a):
Może AVAST? bo już nie mam pomysłu dla czego tak.

Też tak pomyślałem że to może koci antywir - to deaktuwuj go na chwilę, przecież na pewno ma taką opcję aby deaktywować go na parę minut

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

szymonciow napisał(a):
ale udało mi się uzyskać właściwy efekt!!.
Wszystkie poprzednie testy robiłem bez otwartego żadnego projektu.


!!!! BINGO !!!! ... i wykryłeś co było powodem - ja MAM USTAWIONE ZAWSZE auto otwieranie ostatniego projektu - zaś zapis ścieżek powiązany jest z zapisem danych do pliku projektu - więc jeśli nie ma otwartego projektu to KICHA - rzeczywiście ;)

eeeeeeh ... ale jeszcze przebadam te kłopotliwe ścieżki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 548 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO