Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 20:18


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2016, o 00:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Na moje oko, to one się mają świetnie, tylko nazwa jest mniej znana.
Tu masz komplet gratów i narzędzi do tworzenia takich sieci mesh-owych:
http://www.soselectronic.com/iqrf
Ale nie mam pewności, generalnie teraz jest niepewność, jest sporo standardów mesha i nie wiadomo co z tego będzie....
Sama organizacja wyglada na całkiem żywą:
http://www.iqrf.org/
A tu prosty, sympatyczny projekt świateł ulicznych w wersji mini na IQRF:
http://doitwireless.com/2016/01/31/simp ... #more-1488

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Ostatnio edytowano 18 cze 2016, o 00:58 przez sq5rix, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 cze 2016, o 00:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

A być może, czyli za popularne to nie jest - ciekawe, podrążę temat :)
A ceny rzeczywiście - można się rozpłakać, wyprzedaż po 100 euro sztuka :O

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 wrz 2016, o 14:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

Witam Panów,
Dziękuję za zauważenie technologii IQRF. Postaram się podrzucić kilka informacji.
Na rynku istniejemy i w dalszym ciągu się rozwijamy. Różnica jest jedynie taka, że w przeciwieństwie do naszej konkurencji nie wydajemy kilku milionów baksów na marketing, a inwestujemy w ciągły rozwój.
Jeżeli szukają Panowie bezprzewodowej sieci, która potrafi ze sobą rozmawiać w każdych warunkach w przeciwieństwie do tych bardziej znanych, to dobrze trafiliście.
Nie chce spamować na forum dlatego zapraszam do bezpośredniego kontaktu ze mną.
Podrzucam kilka linków:
http://www.iotblog.pl - blog poświęcony komunikacji bezprzewodowej. Ruszyliśmy kilka dni temu. Docelowo odpowiedzi na pytania klientów, wskazówki techniczne, trochę marketingu i promowania ciekawych imprez. Za chwilę rozkęci się na dobre więc zapraszam do regularnego odwiedzenia. Potrzebuje jeszczę trochę czasu, ale pierwsze koty za płoty już poszły :-)
http://www.iqrf.org - strona w pełni poświęcona technologii. Widziałem, że temat Panom znany i z tego sie cieszę.
http://iotblog.pl/microrisc-kontakt/ - tu nas znajdziecie. Zapraszam do kontaktu. Pozostaję do dyspozycji. Zbierzność Nick'u i imienia nieprzypadkowa :-)
http://www.microrisc.com – tu więcej o naszej firmie. Kto zna ten może szlifować czeski, a kto nie to przełącza na polský jazyk :-)

Zapraszam do kontaktu, postaram się pomóc.

PS.
http://iotblog.pl/iqrf-wejscie-o-swiata ... ieci-mesh/ - szybka konfiguracja sieć mesh w technologii IQRF
http://iotblog.pl/internet-rzeczy-zarzadzany-dpa/ - informacje na temat protokołu DPA, który odpowiada za komunikację pomiędzy modułami.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 8 wrz 2016, o 18:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2016
Posty: 192
Pomógł: 2

Mi to najbardziej podoba się Rzacholecki Las k/Jicina - dla wtajemniczonych ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2016, o 11:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

Witam,
@Dambo
Blog www.iotbog.pl przede wszystkim ma dostarczać informacji o komunikacji bezprzewodowej IQRF od strony technicznej. Dużo materiałów dostarczają mi spotkania z klientami i takie przykładowe pytania i odpowiedzi będą znajdować się na blogu. Niektóre projekty, które realizujemy są objęte klauzują poufności i nie możemy się tym chwalić. Projekty ciekawsze i niestandardowe, którymi możemy się pochwalić, są po krótce opisane na naszych stronach internetowych. Ale nie jest wykluczone, że jakiś ciekawy projekt z Polski oparty o IQRF może trafić na blog. Dzięki za sugestię- rozważę to.
IQRF Wireless Challenge raczej się odbędzie. Nie mam żadnych informacji o tym, aby impreza, która z roku na rok stala się imprezą miedzynarodową została odwołana. Szybciej dorzucimy trochę do puli i/lub rozwiniemy ją, aby było jeszcze ciekawiej. Dam znać jak już będzie wiadomo więcej. Nie ma problemu.

@Slaweczek
Nie na wszystkich ale tam, gdzie ma to sens dla użytkowników i potencjalnie zaintresowanych. Nie zamierzam spamować bo sam tego bardzo nie trawię. Podszywania się pod dziwne Nicki i reklamowania ukratkiem też nie. Dlatego każdego cały czas zachecam do bezpośredniego kontaktu. Pogadamy na luzie i nie koniecznie o cenach.

@Tungu
Piekne miejsce. Polecam do zwiedzania - szczególnie rowerem. Pieszo trochę dużo chodzenia. Byłem nawet w miejscu gdzie ten łobuz mieszkał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 9 wrz 2016, o 19:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PiotrIQRF napisał(a):
Piekne miejsce. Polecam do zwiedzania

zaiste ciekawe miejsce

Osobiście wolę ZigBEE ze względu na to iż dla IQRF ceny są porażające ,
a dodatkowo kiepska dostępność. W przypadku zestawów opartych o np TI CC2530
mam dostęp do wszelkich in formacji , SDK i jest to dostępne -- również dla
amatorów ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 wrz 2016, o 07:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

Szanuje twój wybór :-)

Jeżeli chodzi o ceny wynikają z jakości rozwiązania. Nie wydaje mi się, aby aż tak porażały. Gdyby tak było to IQRF jako rozwiązanie byłoby niekonkurencyjne na rynku i zwinęlibyśmy interes. Tak jak pisałem kilka postów wyżej. Nasze moduły potrafią ze sobą gadać w każdych warunkach i to jest nasza przewaga.
Jeżeli chodzi o dostępność to z nią również nie ma problemów, jeśli kupuję się u naszych autoryzowanych dystrybutorów w Polsce. Dane tutaj: http://iotblog.pl/microrisc-kontakt/
Można zamówić również bezpośrednio przez nasz sklep internetowy: http://eshop.iqrf.org/.
SDK oczywiście również udostępniamy za free. Pełna dokumentacja jest do pobrania w każdej chwili na naszej stronie internetowej w sekcji download.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 15 wrz 2016, o 20:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PiotrIQRF napisał(a):
Jeżeli chodzi o ceny wynikają z jakości rozwiązania. Nie wydaje mi się, aby aż tak porażały. Gdyby tak było to IQRF jako rozwiązanie byłoby niekonkurencyjne na rynku i zwinęlibyśmy interes. Tak jak pisałem kilka postów wyżej. Nasze moduły potrafią ze sobą gadać w każdych warunkach i to jest nasza przewaga.


No nie wiem ... wydaje mi się że wiodący producent i dostawca krzemu jakim jest texas instruments
gwarantuje wysoką jakość wykonania a ceny rozwiązań komunikacyjnych są też zdecydowanie niższe i
bardziej dostępne np dla amatorów - nie mówiąc o wsparciu i doskonałej dokumentacji

IQRF na pewno jest ciekawym rozwiązaniem , ale wież mi że sieci ZigBee również działają wszędzie ,
zaprojektowane dla przemysłu - podobnie jak wasze rozwiązanie nie jest tak popularna jak WIFI czy BT
ale pozwala na naprawdę wiele , mam spiętych w meeshu 234 urządzenia i pracują bezbłędnie
oferują mi dostęp do tego co niby wasze "bezkonkurencyjne" rozwiązanie z na pewno wyższą jakością

Owszem devel kosztuje 150usd ... ale to devel
same chipy sa tanie i ich aplikacje nie są problematyczne podobnie jak tez moduły ZigBEE
pracują na 2.4GHz i za cene jednego waszego transceivera mam 3 dowolnie konfigurowalne moduły ZigBEE
powiesz że 2,4GHz jest zaśmiecone .. tu też niema problemu sięgnę po CC1110 też tańszy SoC

większość amatorów popatrzy na wasze układy jako ciekawostkę i zapomni
kilka kupi zigbee , paru użyje RFM ... większość zdecyduje się na tanie Wifi i BT

Nie zrozum źle , ale dla amatorów połączeń bezprzewodowych jest wiele rozwiązań i wiekszość wybierze tanie
i sprawdzające się rozwiązania choćby Wifi z Espresif

Roziwiązań jest wiele i dla waszego też się znalazło miejsce na rynko , ale nie oznacza to że jesteście naj i bezkonkurencyjni, podobnie jak każde warunki "w reklamie" nie są przewagą
rząd też obiecuje wiele, a potem się okazuje że jednak tego przypadku się nie wzięło pod uwagę :)

Np mnie nie zachęciłeś by sprawdzić i spróbować waszego rozwiązania i/lub zmienić z ZigBee na IQRF
A dla zabawy -- kupować się nie opłaca
zawsze się może okazać że warunki panujące w środowisku w jakim zmuszam układy do pracy są jednak
w tym procencie gdzie nie działają lub źle działają , a od helpdesku otrzyma się info że mam pecha ...
:)

Nie mniej fajnie że coś się dzieje i może jak już się nasycicie skuszę się na sprawdzenie waszych modułów
tymczasem wybieram w niższej/podobnej cenie sprawdzone układy które działają bez zarzutu tam gdzie ich
potrzebuję.


Ocena jest subiektywna i wyraża ogólne podejście i porównanie dostępnych parametrów
dla kilku wybranych typów urządzeń RF

I nie należy się nią sugerować , ale warto spojrzeć obiektywnie bez owczego pędu mając na uwadze
przytoczone w luźne porównanie ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2016, o 15:25 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

W swojej odpowiedzi zwróciłeś uwagę na kilka spraw. Zgadzam się z tym co mówisz, że na rynku jest kilka ciekawych rozwiązań. Cieszę się też, że zaliczyłeś nas też do tych ciekawszych. Jak prześledzisz forum to zapewne zauważysz, że nie krytykuje rozwiązań konkurencji. Każde z dostępnych rozwiązań jest inne. Jedne są lepsze, inne gorsze, ale to ostatecznie weryfikuje rynek. Nawet jeśli w tej chwili występuje boom na jakieś konkretne rozwiązanie to nie znaczy, że jest tak wspaniałe.

Wspomniałeś, że cię nie przekonałem do zmiany. Muszę Ci przyznać, że nawet nie to było moim celem. Wydaje mi się, że popularne forum internetowe nie jest miejscem, aby przekonywać ludzi, że produkt, który sprzedaje (i przyznaje to wprost) jest najlepszy. Dlatego jeżeli odebrałeś to jak reklamę "... jest lepszy niż inny produkt numer 1 na rynku" lub coś podobnego, to sory, ale nie to było moim celem. Każdego z czytelników tego forum zachecam do kontaktu bezpośredniego.

Ja mogę opierać się jedynie na opinii klientów i tym co słyszę od nich. Jakiś czas temu będąc w firmie, która testowała kilka systemów RF, wybór padł na nas. Z informacji jakie posiadam, to w warunkach jakie sobie zasymulowani IQRF działa najlepiej. Poza tym szybko się programuje. My w pierwszej kolejnosci zawsze zalecamy testy. Jak firma chce wybrać jakiegoś RF’a by produkować setki/ tysiące produktów, to najczęściej testuje kilka rozwiązań. I zgodzisz się ze mną na pewno, że trudno takiemu podejściu odmówić logiki.

Helpdesk
Mogę Cię zapewnić, że u nas nikt Ci nie powie: "masz pecha". Kontynuując zaczęty wątek owej firmy, to mogę powiedzieć, że też trochę poknocili na początku i padło magiczne pytanie: a co z tym zasięgiem? Teraz czekają już na prototyp płytki i przyjeżdzaja do naszej siedziby do Jicina skonsultować projekt. Czy każdy producent systemu zaprosza do siebie na bezpośrednią konsultację? Nie wiem- nie mam takich informacji.

Cena
Zgadzam się z tym, że IQRF nie jest najtańszy na rynku. Nie chce używać określeń amator / profesjonalista, ale prawda jest też taka, że raczej większe pieniądze firmie produkcyjnej przynosi inna firma produkcyjna niż hobbysta. Dla hobbystów i studentów jest program smart school i IQRF Challenge. Przystąpienie do programu dla szkoły jest całkowicie darmowe, a 30% rabatu na wszystkie produkty sponsorów programu na drodze nie leży.
Tymczasem, kto ma czas i chciałby coś więcej się dowiedzieć na temat IQRF, 19 października zapraszam na: http://iotblog.pl/konferencja-iqrf-alli ... warszawie/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2016, o 17:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PiotrIQRF napisał(a):
W swojej odpowiedzi zwróciłeś uwagę na kilka spraw. Zgadzam się z tym co mówisz, że na rynku jest kilka ciekawych rozwiązań. Cieszę się też, że zaliczyłeś nas też do tych ciekawszych. Jak prześledzisz forum to zapewne zauważysz, że nie krytykuje rozwiązań konkurencji. Każde z dostępnych rozwiązań jest inne. Jedne są lepsze, inne gorsze, ale to ostatecznie weryfikuje rynek. Nawet jeśli w tej chwili występuje boom na jakieś konkretne rozwiązanie to nie znaczy, że jest tak wspaniałe.


Oczywiście prześledziłem i forum i pozostałe linki , uznałem za ciekawsze , i doceniam to że nie patrzycie krytycznie na konkurencję , ale j/w

PiotrIQRF napisał(a):
Wspomniałeś, że cię nie przekonałem do zmiany. Muszę Ci przyznać, że nawet nie to było moim celem. Wydaje mi się, że popularne forum internetowe nie jest miejscem, aby przekonywać ludzi, że produkt, który sprzedaje (i przyznaje to wprost) jest najlepszy. Dlatego jeżeli odebrałeś to jak reklamę "... jest lepszy niż inny produkt numer 1 na rynku" lub coś podobnego, to sory, ale nie to było moim celem. Każdego z czytelników tego forum zachecam do kontaktu bezpośredniego.


Zainteresowałeś mnie na tyle że postanowiłem sie przyjrzeć bliżej , ale nie przekonało mnie to do rozwiązania
jakie proponujecie :) W zasadzie mozna właśnie tak odebrać poniekąd jako agresywną reklamę telemarketingową
-- ech te chwyty podprogowe :)

Ale też nie to miałem na myśli jak pisałem ogólnikowo patrząc właśnie pod kątem forumowiczów tu zebranych
gdzie głównie to hobbyści i amatorzy -- jak my wszyscy

PiotrIQRF napisał(a):
Ja mogę opierać się jedynie na opinii klientów i tym co słyszę od nich. Jakiś czas temu będąc w firmie, która testowała kilka systemów RF, wybór padł na nas. Z informacji jakie posiadam, to w warunkach jakie sobie zasymulowani IQRF działa najlepiej. Poza tym szybko się programuje. My w pierwszej kolejnosci zawsze zalecamy testy. Jak firma chce wybrać jakiegoś RF’a by produkować setki/ tysiące produktów, to najczęściej testuje kilka rozwiązań. I zgodzisz się ze mną na pewno, że trudno takiemu podejściu odmówić logiki.


To dobre podejście podobnie w przypadku dużych odbiorców dostarczają zestawy testowe właśnie w tym celu
Puki co na Zigu nie zaobserwowałem również zadnych problemów z działaniem w moich celach i klienci są zadowoleni, a przejrzałem kilkanaście różnych rozwiązań zanim się zdecydowałem na rozwiązanie TI samych
zigów przetestowałem wszystko co było i włąśnie soc z TI mi podpasował

PiotrIQRF napisał(a):
Helpdesk
Mogę Cię zapewnić, że u nas nikt Ci nie powie: "masz pecha". Kontynuując zaczęty wątek owej firmy, to mogę powiedzieć, że też trochę poknocili na początku i padło magiczne pytanie: a co z tym zasięgiem? Teraz czekają już na prototyp płytki i przyjeżdzaja do naszej siedziby do Jicina skonsultować projekt. Czy każdy producent systemu zaprosza do siebie na bezpośrednią konsultację? Nie wiem- nie mam takich informacji.


Nie mam problemu z kontaktem czy konsultacjami w TI / NXP również STM oferuje taką możliwość niestety trochę daleko , ale jest też możliwość teletransmisji jak też i jeśli jest przedstawiciel również niema kłopotu. Oczywiście nie każdy otrzymuje taką możliwość , podobnie jak u was ... :)
W kilku przypadkach tańszych rozwiązań spotkałem się właśnie z takim działaniem helpdesku

PiotrIQRF napisał(a):
Cena
Zgadzam się z tym, że IQRF nie jest najtańszy na rynku. Nie chce używać określeń amator / profesjonalista, ale prawda jest też taka, że raczej większe pieniądze firmie produkcyjnej przynosi inna firma produkcyjna niż hobbysta. Dla hobbystów i studentów jest program smart school i IQRF Challenge. Przystąpienie do programu dla szkoły jest całkowicie darmowe, a 30% rabatu na wszystkie produkty sponsorów programu na drodze nie leży.
Tymczasem, kto ma czas i chciałby coś więcej się dowiedzieć na temat IQRF, 19 października zapraszam na: http://iotblog.pl/konferencja-iqrf-alli ... warszawie/


To pisałem właśnie ze względu amatorów i hobbystów , wiadomym jest że pieniądze są w firmach i duzych odbiorcach ale ... zauważ że włąśnie ta grupa prężnie rozwija rynek , a nie duże firmy , które wprawdzie kupują dużo , ale poza wąskie podwórko się nie wychylają co powoduje stagnację rynkową ...

Dobrze że macie jakieś jakieś programy dla szkół jak też inne , ale to również nie trafia do wszystkich zainteresowanych . Dostępność i atrakcyjnośc nie tylko rozwiązania ale i jego ceny , mają pozytywniejszy wpływ
na rynek i możliwości zastosowania go. Widzisz ... testy w laboratorium wykonane przez inżynierów nie sa miarodajne w wielu przypadkach ... z tego powodu że ci będą się trzymać określonych zaleceń producenta.
zaś taki amator/hobbysta niema tego skrzywienia i ma pomysły jakie powyższym nie przyjdą do głowy ...

Oczywiście to jest dalej sucha i czysto teoretyczna forma , by ją uściślić musiałbym przetestować fizycznie wasze układy , a na sucho dalej poza ciekawością nie mam innego punktu odniesienia by to urzeczywistnić. Dlatego też
w tym układzie konwersacja zamienia się w jałową dyskusję :)

Niemniej zaiste zostałem zaciekawiony ... tematem IQRF

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 16 wrz 2016, o 19:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

SunRiver napisał(a):
W zasadzie mozna właśnie tak odebrać poniekąd jako agresywną reklamę telemarketingową
-- ech te chwyty podprogowe

... coś mnie tu tym pachnie

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 18 wrz 2016, o 16:25 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Ja trochę chłopaków rozumiem. Nie mają łatwo... Czeski pomysł, przy takich gigantach jak TI czy NXP, szansa przebicia jest, ale nie za wielka....
A my tutaj? Mamy porządny, słowiański produkt i jęczymy, że drogi, że marketing, że chwyty, że reklama.....
Ja śledzę z zainteresowaniem, jak znajdę jakiś pomysł na zastosowanie, to zastosuję.
Zapisałem się na konferencję w Warszawie!

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 11:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

@sq5rix
Bardzo miło mi to usłyszeć. W takim razie do zobaczenia w Warszawie! Oczywiście w przypadku pytań pozostajemy do dyspozycji również wcześniej.

@SunRiver
Jeżeli chodzi o kwestie reklamy to prawda jest taka, że każdy to będzie pojmował to jak chce. Wątek był otwarty i pytanie dotyczyło możliwości uzyskania więcej informacji o technologii. Trudno będąc przedstawicielem producenta nie odnieść się do tak postawionego pytania. Mógłbym spamować, ale zamiast tego zapraszałem (i w dalszym ciągu zapraszam) wszystkich do kontaktu bezpośredniego, szanując w ten sposób forumowiczów, którzy niekoniecznie mają chęc uczestniczyć w folwarku.

Też moim celem nie jest "nawracanie na IQRF" na siłe i przekonywać do zmiany rozwiązania na tym forum. Zdaje sobie sprawę, że z użytkowaniem RF'a jest z tym trochę podobnie jak z użytkowaniem samochodu. Jest wiele samochodów i każdy może jeżdzić jakim chce. Jedne są tańsze, inne droższe. Są japońskie, niemieckie, włoskie i chińskie też. Jeżeli samochód spełnia twoje oczekiwana to go nie zmienisz. Ale przychodzi dzień, kiedy zaczynasz to rozważać z różnych powodów. Bo za drogi w eksploatacji, bo się psuje, bo producent zlewa lub dał ciała, bo komfort już nie ten, bo się znudził, bo szukasz czegoś innego z ciekawości albo w tej samej cenie są inne- też ciekawe. Wtedy może zmieniasz, może nie. Z RF jest tak samo. Widzę, że jesteś fanem ZigBee, bo z określonych przyczyn spełnia twoje oczekiwanie i dla mnie nie ma sprawy. Pewnie kilku innych czetelników ma inne preferencje i chwała i za to. Napisałem wcześniej już, że szanuje Twój wybór i w pełni zgadzam się z tym co powiedziałeś. Porównywanie bez testowania to jałowa dyskusja. Do zmiany nie namawiam, ale cieszę się, że zaciekawiłem Cię tematem IQRF.

Pisałeś, że nie każdy u nas ma możliwość konsultacji projektu podobnie jak w konkurencji. Chyba tej informacji nie sprawdziłeś do końca albo jest coś o czym nie wiem. Projekt może skonsultować każdy! Warunkiem jest zasygnalizowanie takiej potrzeby i kontakt z producentem w tej kwestii. Uprzedając pytanie o ceny to informuje, że konsultacja jest darmowa lub nie droższa niż 50 Euro za dzień. Konsultacja jest bezpośrednio z działem R&D, nie z przedstawicielem. Cena nie zależy tylko od wolumentu zakupów, ale od kilku czynników. Wcześniej trzeba omówić tylko oczekiwane punkty do konsultacji, aby wiadomo było kto z pracowników będzie delegowany na to spotkanie. To tak w celu sprostowania.

Dobra, więcej nie piszę, bo będzie zarzut, że stosuję tanie chwyty marketingowe.

P.S. dla zainteresowanych: Do końca tygodnia postaram sie już wrzucić jakieś podstawowe info techniczne na bloga. W tym tygodniu byłem kompletnie wyjęty poprzez targi i spotkania więc sorki za opóźnienia. Zachęcam do śledzenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 18:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

PiotrIQRF napisał(a):
Dobra, więcej nie piszę, bo będzie zarzut, że stosuję tanie chwyty marketingowe.


gdybym ... tu wietrzył coś więcej juz bym musiał reagować ... niestety
ale puki co zbieram informacje .... i z godnie z moim oczekiwaniem reagujesz prawidłowo
podajesz mi odpowiedzi na pytania których nie zadałem , a wielu by chciało wiedzieć ... to dobrze wróży

Puki co poczekam jak się sytuacja rozwinie ... nie mniej ... ale to nie na forum rozmowa :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 15:18 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)

Mam też dobrą informację dla hobbystów.
Kto byłby zainteresowany, aby pobawić się trochę technologią IQRF za darmo, będzie miał wkrótce taką okazję.
Szczegóły w przyszłym tygodniu. A już jutro kolejne przydatne informacje do wykorzystania w użytkowaniu IQRF na www.iotblog.pl

_______________________

Zapraszam na www.iotblog.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 wrz 2016, o 19:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

O to dobra wiadomość ... warto posmakować a nuż sie zmieni przyzwyczajenia

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 13:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 wrz 2016
Posty: 8
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Pomógł: 0

Zapraszamy na IQRF IoT Hackaton.
Każdy kto ma chęć poznać bliżej technologię IQRF ma taką możliwość.
A przy okazji można zwiedzić Pragę. Myślę, że o walorach tego miasta nie trzeba dużo pisać (a już na pewno nie tu).
http://iotblog.pl/iqrf-iot-hackaton-w-pradze/

Do zobaczenia w Pradze

____________________
Zapraszam na www.iotblog.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 paź 2016, o 15:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Praha je krásné město, které je navštívil a dívat se. Z tohoto důvodu by měl každý navštívit Karlův most i když jen těsně.

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO