Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 09:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 17:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Obrazek

I Opis ogólny urządzenia:

Chciałbym przedstawić mój projekt bazujący na mikrokontrolerze STM32 dokładnie na modelu STM32F11RET6 http://www.st.com/content/st_com/en/products/microcontrollers/stm32-32-bit-arm-cortex-mcus/stm32f4-series/stm32f411/stm32f411re.html. Jest to sterownik dla urządzenia popularnie zwanego „wytrawiarką” przydatnego podczas prototypowania płytek PCB, czyli przyrządu podgrzewającego nadsiarczan sodu (B327) do temperatury 40 stopni i utrzymującym go na tym poziomie zapewniając przy tym ruch kąpieli trawiącej miedzianą płytkę PCB, w przedstawianym przeze mnie projekcie za pomocą napowietrzania.



Samo urządzenie nie jest innowacyjne i jego zasada działania jest ogólnie znana natomiast zastosowanie mikrokontrolera STM32 w roli układu wykonawczego wg. mnie już tak, korzystając z popularnej przeglądarki zasobów internetowych „Google” nie udało mi się znaleźć podobnego urządzenia wykorzysującego ten typ mikrokontroler`a np. jako projekt DIY, aczkolwiek nie twierdzę że takowe urządzenie oparte o ten mikrokontroler nie istnieje. Myślę również że sporą innowacją jest zastosowanie modułu Wi-Fi w sterowniku tego typu umożliwiającym komunikacje ze światem zewnętrznym. W przedstawianej przeze mnie aplikacji urządzenie łączy się z telefonem komórkowym opartym o system Android, pokazując na ekranie podstawowe informacje o stanie jego pracy, temperaturze B327, a także dając możliwość kontroli jego pracy. Dodatkowym urozmaiceniem są komunikaty głosowe podające np. osiągniętą zadaną temperaturę, potwierdzające wystąpienie zdarzenia, a największym rzekłbym jak dla mnie „bajerem” i chyba nie spotykaną innowacją w takim sterowniku jest wydawanie komend głosowych. Może to trochę dziwić, zastanawiać po co to w sumie jednakże dla mnie jest to dość praktyczne ponieważ ja mam swój hobbystyczny warsztat w przydomowym garażu i zamiast pilnować, chodzić sprawdzać czy czekać, aż zostanie osiągnięta pożądana temperatura nadsiarczanu (mimo zastosowania zmodyfikowanej akwariowej grzałki 300W w okresie zimowym zwykle to trochę twa) to wolę wykonywać inne czynności, będąc nawet w innym pomieszczeniu w domu i otrzymując komunikat na telefon.
Całe urządzenie zostało tak pomyślane nie jak to zwykle robione jest w projektach DIY różnych „wytrawiarek” jakie można znaleźć w sieci Internet, że układ sterowania, napowietrzania i akwarium stanowią jedność, ja zrobiłem specjalnie osobny sterownik i peryferia dołączane do niego by w razie jakiejkolwiek awarii wymienić tylko grzałkę, akwarium czy moduł termometru lub napowietrzacza jak również zastąpić je innymi modelami. W ogóle na potrzeby pokazania jak urządzenie pracuje na filmie i zdjęć stało ono przy akwarium z B327 docelowo jednak będzie ono znajdowało się z boku na biurku i sterowało tylko hermetycznym gniazdami prądowym dla napowietrzania i grzałki w takim jakby dygestorium z podświetleniem specjalnie do tego celu przeze mnie zrobionym. Głownie to ze względu na niekorzystne warunki panujące związane z wilgocią i unoszącymi się oparami nadsiarczanu wokół akwarium, jak i również pracy z wodą podczas płukania PCB po wyjęciu.
Tutaj właśnie też się przydaje proponowana przeze mnie innowacja związana z obsługą urządzenia przez telefon. Mianowicie użyty model Sony M4 Aqua jest hermetyczny zgodny z normami IP65 oraz IP68 więc podczas pracy z zakładaniem czy wyciąganiem płytki PCB z trawienia można go ze spokojem trzymać obok urządzenia i nim zarządzać nie przejmując się jego zalaniem czy zamoczeniem, a sam serownik stoi sobie bezpiecznie z boku.

II Opis części elektronicznej:

1. PCB sterownika:

Sercem całego urządzenia jak wspomniałem jest mikrokontroler STM32F11RET6 w obudowie LQFP64, który jest może trochę nadmiarowy jak na specyfikę tego urządzenia ja jednakże chciałem żeby był szybki (zwłaszcza dla magistrali SPI wyświetlacza) i miał sporą ilość pamięć FLASH, RAM dla użytych bitmap i czcionek, zmiennych oraz posiadał jeden z najnowszych rdzeni ARM jakie są obecnie dostępne, a także był przyszłościowy jak bym chciał rozwijać dalej obecne oprogramowanie w urządzeniu czy dodając jeszcze jakieś dodatkowe funkcjonalności. O jego wyborze miało również znaczenie dostępności platform sprzętowych do testów takich jak NUCLEO-F411RE czy STM32F411-DISCO.
Użyty model wyświetlacza to 3,5 calowy ekran dotykowy TFT 320x480 firmy ADAFRUIT model 2050 ze sterownikiem HXD8357D https://botland.com.pl/wyswietlacze-lcd-tft/2666-wyswietlacz-dotykowy-tft-lcd-35-320-x-480-z-czytnikiem-microsd.html. Można było oczywiście skorzystać z innego bardziej nowoczesnego, szybszego wykorzystującego potencjał mikrokontrolerów ST takich jak MIPI-DSI i Chrom-ART (wówczas nie było by tak długiego odświeżania) jednakże ja osobiście mam wielki sentyment do niego ponieważ otrzymałem go na walentynki od bliskiej mi osoby :D i w zasadzie to zdecydowało o jego wykorzystaniu, a także kształcie oraz wyglądzie obudowy czy elektroniki sterującej. Ten moduł wyświetlacza mimo posiadania slotu na karty SD (elektrycznie podłączonego do mikrokontrolera jednakże nie wykorzystywanego w tym projekcie) nie posiada jednak sprzętowego sterownika dotyku dlatego do tego celu wykorzystuje układ również firmy ST, a mianowicie STMPE811. Na PCB sterownika jest jeszcze jeden mały układ firmy ST mianowicie nieregulowany stabilizator LDO: LD1117AS33TR dający napięcie 3,3V dla części logicznej urządzenia.
Za pomiar temperatury odpowiada znany powszechnie i lubiany wśród hobbystów czujnik DS18b20, normlanie korzystam z innych zdecydowanie wg. mnie lepszych, szybszych, dokładniejszych jednakże w tym projekcie został użyty ten model ponieważ można go otrzymać jako moduł w specjalnej wodoodpornej obudowie ze stali nierdzewnej np. tu: https://botland.com.pl/czujniki-temperatury/1713-sonda-wodoodporna-z-czujnikiem-temperatury-ds18b20-1m.html?search_query=ds18b20&results=31, który wręcz idealnie nadaje się do użycia dla budowy „wytrawiarki” (ja jeszcze go dodatkowo zabezpieczyłem koszulka termokurczliwą z klejem). Dodatkowo w przypadku jakiejkolwiek jego awarii wg. mnie jest on nie drogi i nawet na szybko do ewentualnego zastąpienia własną „samoróbką”.
Za komunikacje z telefonem odpowiada moduł ATNEL-WIFI232-T firmy ATNEL https://sklep.atnel.pl/pl/p/ATNEL-WIFI232-T-ant/110 użyty w jego podstawowej aplikacji komunikujący się z mikrokontrolerem za pomocą UART. Zdecydowałem się na niego ponieważ dzięki wsparciu producenta, a zwłaszcza dedykowanemu oprogramowaniu jest łatwy w konfiguracji, zarządzaniu oraz obsłudze i tak naprawdę problematyka jego używania sprowadza się do uruchomienia obsługi UART. Dodatkowo na płycie sterownika znalazł się jeszcze BUZZER informujący o wciśnięciu danego klawisza jak i dioda informacyjna LED pierwotnie służąca do debugowania aplikacji, a finalnie informuje dodatkowo o pracy urządzenia przy otwartej obudowie.

Sposób połączenia omówionych wyżej peryferii i modułów można zobaczyć na schemacie oraz poglądowych zdjęciach:

Obrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

2. PCB zasilania i triak`ów:

Płyta sterownika łączy się z drugą płytką, która stanowi moduł zasilania wraz z triakami sterującymi. Napięcie 230V idzie do transformatora 9V, a po wyprostowaniu trafia na moduł przetwornicy ATB-PWR-3 firmy ATNEL https://sklep.atnel.pl/pl/p/ATB-PWR3-przetwornica/20, która to daje 5V na wyjściu. Dzięki jej wykorzystaniu w obudowie nie podnosi się temperatura natomiast dodatkowa jej funkcjonalność wykorzystywana jest do załączania urządzenia przez przełącznik na przednim panelu. Do załączania grzałki i napowietrzacza służą triaki firmy ST BTA08-600C o wydajności prądowej 8A więc ze sporym zapasem mocy aniżeli podłączone urządzenia. Mikrokontroler komunikuje się z nimi przez optotriaki MOC3043 firmy Fairchild Semiconductor z wbudowanym układem przejścia przez zero. Zastanawiałem się pierwotnie czy nie zrobić własnego pomiaru tego przejścia oraz dać inne optotraki by sterować intensywnością napowietrzania jednakże mam takowe w budowane już w napowietrzacz ACO-9602 firmy HAILEA http://hailea.pl/pl/napowietrzacz-hailea-aco-9602.html, a z mojego doświadczenia wynika, że używam praktycznie jednej nastawy bliskiej pełnej mocy więc zrezygnowałem z tego pomysłu. Dodatkowo dodałem kondensator filtrujący na wejściu do transformatora oraz w ramach zabezpieczenia w urządzeniu występują dwa bezpieczniki osobny 6A znajdujący się w gnieździe wprowadzającym zasilanie 230V i osobny 1A dla części logicznej. W całej sekcji zasilania jak i na PCB sterownika występują kondensatory tantalowe i ceramiczne MLCC by zapewnić jak najlepszą filtracje zasilania dla mikrokontrolera. Warto też wspomnieć że przy triakach znajdują się 1W metalowe rezystory pracujące w roli gasików.
Płytki zaprojektowałem w programie Eagle w wersji 7.6 Maker firmy Autodesk Inc., a po przetestowaniu prototypów zleciłem ich wykonanie w firmie MERKAR z Katowic http://www.merkar.pl/.

ObrazekObrazek

3. Opis programu:

Program dla mikrokontrolera został napisany w języku „C” w środowisku TrueSTUDIO w wersji 5.5.2 Lite firmy ATOLLIC http://atollic.com/truestudio/z wykorzystaniem bibliotek HAL i uprzednio wygenerowanym kodem konfiguracyjnym w STM32CubeMX. Zegar STM32F11RET6 pochodzący z PLL rezonatora kwarcowego 8Mhz skonfigurowany jest na jego maksymalną moc 100Mhz, do odliczania czasu wykorzystywany jest również zewnętrzny rezonator dla RTC 32,768KHz. W CubeMx zostały skonfigurowane takie peryferia mikrokontrolera jak RTC, TIM2, TIM10, I2C1, SPI1 i USART2 oraz odpowiednie przerwania i porty GPIO dla poszczególnych wyjść wg. dołączonego schematu. Plik wynikowy konfiguracji z programu CubeMX dołączam jako załacznik do wglądu podobnie jak plik main.c który teraz skrótowo omówię tutaj:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Program działa w następujący sposób, iż po załadowaniu i skonfigurowaniu zegarów oraz poszczególnych peryferii mikrokontrolera inicjalizuje wyświetlacz po SPI oraz uruchamia kontroler dotyku STMPE811 na I2C1. Następnie po przywitaniu się krótkim „intro” i wydaniu komunikatu dźwiękowego załącza menu główne i w tym momencie mikrokontroler zaczyna oczekiwać na przerwanie EXTI9_5_IRQHandler zgłaszane przez dotkniecie ekranu. Następnie po przeanalizowaniu danych odebranych z STMPE811 wylicza miejsce dotknięcia i na tej podstawie załącza wybraną opcję. W tle na przerwaniach wykonuje się cały czas pomiar temperatury oraz odbieranie i wysyłanie danych przez WiFi za pomocą UART dla telefonu o ile jest od włączony, jego podłączenie sygnalizowane jest zmiana stanu ikony w menu głównym. Cała obsługa ekranu i tego co jest na nim wyświetlane zachodzi w pliku "interface.c" Sama obsługa klawiszy jest natomiast w pętli głównej programu. Za odliczanie czasu dla Timer`a po wciśnięciu klawisza „AIR” odpowiedzialny jest układ RTC i wykorzystanie z niego przerwania RTC_WKUP_IRQHandler, w nim również znajduje się obsługa animacji termometru wówczas gdy pracuje grzałka. SysTick_Handler używany jest dla wydawania komunikatów dźwiękowych po wciśnięciu klawisza przez BUZZER, a w momencie wybrania klawisza „HOT” czyli uruchomienia grzania dla dwu stopniowej histerezy. Po wybraniu menu „SETUP” dostajemy możliwość ustawienia temperatury w zakresie 20-60 stopni (domyślnie po włączeniu na 40 stopni) oraz wybrania funkcji pracy TIMER`a, jako zwykły zegar odmierzający czas, a także odmierzający czas w dół w ustawionym zakresie od 1 do 90 minut po którym to nastąpi wyłączenie zarówno grzania jak i napowietrzania. Osobną nastawą jest załączanie sekwencyjne napowietrzania w zakresie 2-9 sekund, przydatne podczas podgrzewania B327. Klawiszem „BACK” wracamy z powrotem do menu głównego. W zależności od wybranych ustawień w menu setup zmienia się na nim opis i sposób pracy TIMER`a. Po włączeniu klawiszy „HOT” czy „AIR” oprócz zmiany ich kolorów dodatkowo podawany jest stan pracy zmiennymi ON/OFF. Gdy temperatura osiągnie zadany próg, termometr zmienia kolor na zielony i wyświetlany jest napis OK.

Użyte biblioteki do obsługi poszczególnych peryferii zostały prze zemnie przeportowane bądź napisane od nowa jednakże wykorzystując znalezione fragmenty kodów w sieci Internet bądź książkach czy notach katalogowych. Niektóre jej fragmenty zwłaszcza do obsługi czcionek z systemu Windows i wyświetlania ich na urządzeniu są kodami komercyjnymi chronionymi prawami autorskimi, mianowicie do ich wygenerowania użyłem programu PixelFactory firmy ATNEL https://sklep.atnel.pl/pl/p/Pixel-Factory/35 oraz fragmentów kodów pochodzącego z książki „Język C. Pasja programowania mikrokontrolerów 8-bitowych" Mirosław Kardaś https://sklep.atnel.pl/pl/p/Jezyk-C-Pasja-programowania-mikrokontrolerow-8-bitowych-Ksiazka-PENDRIVE-/138 by ich używać w moim programie. W związku z tym nie chciałbym publikować i udostępniać pełnego kodu programu by nie zostać posądzonym o łamanie praw autorskich. Jednakże jak najbardziej gdyby ktoś chciał wykonać sobie taki sterownik jako DIY udostępnię plik wynikowy HEX w załączniku.

Wspomnieć należy także o programie napisanym na telefon z systemem Android współpracującym z programem sterownika. Jest on stworzony w programie B4A firmy Anywhere Software w wersji 6.00 czyli w języku „Basic for Android”. Możemy go nabyć w np. w firmie Atnel https://sklep.atnel.pl/pl/p/Basic4Android-Standard/120, która też oferuje bardzo dobre szkolenie z jego użytkowania. Oprogramowanie to stanowi swego rodzaju nakładkę na Java SDK i Android SDK umożliwiającym w dość szybki i prosty sposób napisanie działającej aplikacji na system Android. Pokazywaną aplikację z jakiś czas jak zakończę jej testy na innych telefonach udostępnię do pobrania w sklepie Android „Play”. Samo działanie aplikacji jest uproszczoną wersją tego co widzimy na sterowniku wykrawarki tematycznie, kolorystycznie i layoutem nawiązującym do menu głównego na niej. Jak wspomniałem wcześniej mikrokontroler nadaje paczkę danych w postaci tzw. „stringa” po UART przez moduł Atnel WiFi, która to jest odbierana przez telefon i odpowiednio obrabiana. Do sterowania głosem używany jest aplet firmy Google łączący się przez Internet i analizujący wypowiedziane słowo. Po uruchomieniu programu na telefonie łączymy się z urządzeniem co jest sygnalizowane na nim sygnałem dźwiękowym oraz zmianą ikony „VOICE”. Kiedy urządzenia są ze sobą połączone to to co dzieje się na jednym dzieje się również i na drugim. Program telefoniczny stanowi tylko uzupełnienie projektu więc nie posiada możliwości zmiany nastaw urządzenia, to zachodzi tylko w samym urządzeniu.

4. Podsumowanie:

Na koniec dodam jeszcze że sam sterownik mimo, iż tworzony na potrzeby sterowania „wytrawiarką” PCB nawet bez specjalnych modyfikacji programowych jest jak dla mnie dość ciekawą, innowacyjną i uniwersalną platformą do sterowania czymkolwiek załączanym na 230V np. może posłużyć do zdalnego bądź czasowego wyłączania oświetlania jakiś stojących lamp w pokoju, żaluzji elektrycznych czy światełek na świątecznej choince albo i nawet być sterownikiem dla bojlera grzejącego wodę. Mając do dyspozycji mikrokontroler STM32F11RET6 „na pokładzie” oraz moduł Atnel WiFi sprawia to, iż możliwości tego urządzenia są ogromne. Spersonalizowana obudowa w standardzie dla urządzeń audio przez firmę EX-OR model Galaxy GX287 http://www.modushop.pl/237,galaxy-gx287-panel-3mm-srebrny-1gx287-.html pozwala jak dla mnie postawić to urządzenie w dowolnym miejscu w domu czy pracy, więc modyfikując już trochę oprogramowanie urządzenia może ono np. stać się eleganckim zegarkiem z budzikiem i ramką do zdjęć oraz synchronizacją czasu przez Internet, podającym temperaturę pokojową czy nawet krótkie wiadomości z Internetu, np. kursy waluty, pogodę.

Zdjęcia urządzenia:

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 17:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2014
Posty: 32
Pomógł: 1

No Panie teraz to przyćmiłeś wszystkie mi znane DIY, a ta obudowa! i do tego ten wyświetlacz! :shock:
Gratuluję!!!, czapka z głowy.

marcin_c



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 18:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2014
Posty: 1079
Pomógł: 73

O kurde Stary :) szacun normalnie :) robi wrażenie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 18:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja ledwo mogę mówić po tym co zobaczyłem ! .... rewe-KURCZĘ-lacja na maxa ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 18:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2012
Posty: 76
Lokalizacja: Węgorzewo
Pomógł: 1

No to wracam do piaskownicy a myślałem że jestem już gdzieś w okolicach huśtawki no może trzepaka.. Brawo, zuch chłopak ! ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 18:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Świetny projekt. Estetyka wykonania na najwyższym poziomie. Czapki z głów.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 19:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lut 2014
Posty: 279
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 4

To niesamowicie cieszy, że w Polsce powstają takie fantastyczne i profesjonalne produkty!!! Ogrom bajerów i estetyka dodają takiego lukru to tego urządzenia, że aż miło. Bo po co jeździć kombajnem, skoro można latać disco-plasma-turbo-art kombajnem! Łaaaaaał! Możesz być z siebie dumny jak mało kto!

_________________
http://forum.atnel.pl/topic15633.html



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 19:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2014
Posty: 330
Lokalizacja: Rybnik
Pomógł: 54

marcin_c napisał(a):
, a ta obudowa! i do tego ten wyświetlacz!

I jeszcze ten piękny switch power, normalnie miodzio :P
Naprawdę kawał dobrej roboty, dopracowany każdy najmniejszy szczegół.

Jedynie odwołałbym się do zdania:
Intre napisał(a):
Mianowicie użyty model Sony M4 Aqua jest hermetyczny zgodny z normami IP65 oraz IP68 więc podczas pracy z zakładaniem czy wyciąganiem płytki PCB z trawienia można go ze spokojem trzymać obok urządzenia i nim zarządzać nie przejmując się jego zalaniem czy zamoczeniem, a sam serownik stoi sobie bezpiecznie z boku.


Stopień ochrony IP dotyczy wody, tutaj mamy jednak do czynienia z wytrawiaczem, nie do końca wiadomo jak telefon na to zareaguje. Mam wytrawiarkę można by powiedzieć sporych rozmiarów, jednak gdy robiłem duże płytki, gdzie środek trawiący sięgał 4-5cm od góry, to dość mocno chlapało (taka mżawka), zostawiając po wyschnięciu nieciekawe plamki. Oczywiście dało się je zmyć, a rozwiązaniem było wykonanie pokrywy na górę.

Ale to tylko taka moja mała uwaga, bo szkoda byłoby takiego telefonu ;)

_________________
Amatorska stacje meteorologiczna



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 19:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2012
Posty: 43
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 0

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Koniec Świata!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 19:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Zbieram szczękę z parteru. Rewelacja.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 20:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

Nic dodac nic ująć. Projekt rewelacyjny!!!!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 20:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 kwi 2014
Posty: 21
Pomógł: 0

Kolego Intre - Kurczę blade - Gratulacje! To jest chyba najlepszy projekty DIY jaki dotąd widziałem! Serio! Dość, że projekt w 100%'ach wykonany starannie i ten design! No po prostu nie mogę Oo :) Fajnie, że mamy takich ludzi w Polsce, którzy jak chcą, to potrafią i nie są "Januszami" :)
Gratulacje raz jeszcze!

Pozdrawiam Adam.

_________________
Mój kanał Youtube



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 20:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2013
Posty: 120
Lokalizacja: Koło
Pomógł: 6

Bardzo INTREsujące :D Mega projekcik!

_________________
Kompleksowa realizacja ogrodów



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 21:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 maja 2013
Posty: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 1

No Panie wielki szacun za niezły wkład pracy.

Mógłbyś może coś napisać na temat techniki wykonania obudowy? Normalnie wygląda jak z fabryki międzygalaktycznej :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 22:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 988
Lokalizacja: Byram, MS 39272
Pomógł: 55

Intre jak zwykle wymiata. Ale żebyś chłopie w piórka za bardzo nie obrósł (i nie zaniechał dalszego rozwoju ;) )to w wolnej chwili zagłębie się w Twój projekt i powyciągam jakieś brudy na światło dzienne. Dobrze, że grafika w dużej rozdzielczości :D
A tak serio to jest czym się chwalić. Myślę, że należy Ci się jakiś medal czy coś!

_________________
Pomysły na podpis - wyślij SMSa +1 769 243 0011



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 22:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 lut 2016
Posty: 11
Pomógł: 0

Świetne! Aż boję się zapytać ile trwały prace nad tym projektem, od idei do tego postu...
Daję okejkę! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 22:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2014
Posty: 131
Pomógł: 0

Super, fajnie by było jak byś trochę opisał jak zrobiłeś taką obudowę



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 23:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

Bardzo dziękuje wam za takie miłe słowa i cieszę się, iż projekt się podoba.

Urządzenie robiłem ok. 2 miesiące.

Natomiast obudowa tak jak pisałem w podsumowaniu, została wykonana fizycznie przez firmę
EX-OR, dokładnie został spersonalizowany model Galaxy GX287 http://www.modushop.pl/237,galaxy-gx287-panel-3mm-srebrny-1gx287-.html
Firma ta specjalizuje się w sprzedaży i personalizowaniu włoskiego producenta obudów dla urządzeń audio. Polecam zapoznanie się z oferta na ich stronie.

Oczywiście ja ją wybrałem oraz zaprojektowałem w programie Corel Draw jak mają wyglądać panele i nawet zrobiłem sobie takie pudełko żeby to lepiej sobie to zwizualizować:
ObrazekObrazek

następnie przesłałem takie wzory:
ObrazekObrazek

I na tej podstawie firma EX-OR miej więcej w 2-3 tygodnie zrobiła mi takie spersonalizowane panele, z tego co wiem wykorzystano maszyny CNC oraz laser.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 wrz 2016, o 23:41 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Intre napisał(a):
Natomiast obudowa tak jak pisałem w podsumowaniu, została wykonana fizycznie przez firmę
EX-OR, dokładnie został spersonalizowany model Galaxy GX287 http://www.modushop.pl/237,galaxy-gx287 ... x287-.html
Firma ta specjalizuje się w sprzedaży i personalizowaniu włoskiego producenta obudów dla urządzeń audio. Polecam zapoznanie się z oferta na ich stronie.

heh - rewelacyjny pomysł - TY to zawsze wpadniesz na ciekawe rozwiązania ! ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 00:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2013
Posty: 144
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Świetna robota! Nie dość, że funkcjonalne to w dodatku bardzo starannie wykonane.
Intryguje mnie ta obudowa ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 07:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2015
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 2

Drugi dzień to oglądam... mogę tylko powiedzieć zaje kurde fajne :D szacun za pomysł i wykonanie



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 08:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Tak się kończy sytuacja, gdy osoba z umiejętnościami elektronicznymi i odrobiną wyobraźni ma zbyt dużo wolnego czasu :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 08:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Gratuluję koledze pomysłowości, wiedzy i umiejętności :-)
Projekt i wykonanie "Best of The Best"!
Cudeńko po prostu :-)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012
Posty: 298
Pomógł: 13

Szacunek! Piękny projekt wyszedł. Ze zwykłej wytrawiarki zrobiłeś dzieło!
Mnóstwo włożonej pracy, czasu i na pewno pieniędzy!
Ale widać wszystko przemyślane, estetyka wykonania powala na kolana!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2014
Posty: 415
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 26

Ciekawi mnie ten aplet do rozpoznawania mowy : jakie masz wrażenia z jego użytkowania, jak dobrze działa i rozpoznaje ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

krzysssztof napisał(a):
Ciekawi mnie ten aplet do rozpoznawania mowy : jakie masz wrażenia z jego użytkowania, jak dobrze działa i rozpoznaje ?

Panie kochany zobacz jak to można fajnie zrobić z B4A


_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2013
Posty: 562
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pomógł: 23

To jest funkcjonalność Google w Android, chyba każdy telefon z Androidem podłączony do Internetu to ma.
Myślę że Pan na tym filmie poniżej wyjaśni to lepiej co jak działa oraz zaprezentuje jak działa :)



------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

haha dobre dwie takie same odpowiedzi praktycznie sklonowane w tym samym czasie :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 10:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Intre napisał(a):
haha dobre dwie takie same odpowiedzi praktycznie sklonowane w tym samym czasie

No kurczę - sklonowaliśmy się :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 16:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 gru 2013
Posty: 11
Pomógł: 0

Projekt świetny, wykonanie rewelacyjne!
Podpowie kolega jakiej biblioteki używa do obsługi ds18b20, kombinuję z różnymi znalezionymi w internecie ale za chiny ludowe nie mogę ich odpalić w projekcie opartym na HAL.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2016, o 17:47 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lip 2013
Posty: 2561
Pomógł: 126

Intre - gratuluję super i dokladnie wykonanego projektu!

Sent from my Mi-4c



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO