Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 17:00


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Zagłosuj na jedną z lokalizacji warsztatów yellowbook
Warszawa 32%  32%  [ 37 ]
Gdańsk 20%  20%  [ 23 ]
Bydgoszcz 8%  8%  [ 9 ]
Poznań 40%  40%  [ 46 ]
Liczba głosów : 115
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 sie 2016, o 11:32 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

mirekk36 napisał(a):
A jednak ktoś zauważył ;) ktoś na stronę projektu jeszcze zagląda ;) .... a już myślałem że nikt


Zaglądamy, zaglądamy, bo a nóż widelec jakieś nowe info wyskoczy, a tu zaległości mieć nie można :)
W moim przypadku, to przynajmniej raz dziennie jest "kuknięcie" na witrynę projektu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 11:33 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

karolen napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
A jednak ktoś zauważył ;) ktoś na stronę projektu jeszcze zagląda ;) .... a już myślałem że nikt


Zaglądamy, zaglądamy, bo a nóż widelec jakieś nowe info wyskoczy, a tu zaległości mieć nie można :)
W moim przypadku, to przynajmniej raz dziennie jest "kuknięcie" na witrynę projektu.


I sprawdzenie jaka kwota się uzbierała ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 11:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2015
Posty: 182
Pomógł: 0

W moim przypadku sprawdzanie strony projektu dokonywane jest nawet kilka razy dziennie więc to już chyba podpada pod jakieś uzależnienie :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 15:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2015
Posty: 205
Lokalizacja: UK
Pomógł: 10

Zdecydowanie popieram przeniesienie Katowice -> Warszawa :)

_________________
MMT Technologies



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sie 2016, o 22:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

Makowka napisał(a):
Zdecydowanie popieram przeniesienie Katowice -> Warszawa :)


Też jestem tego zdania, według mnie oba te miasta są zbyt blisko siebie żeby w obu organizować warsztaty. Układ Kraków, Poznań, Warszawa daje lepsze możliwości dojazdu. No i pamiętajmy że część północna kraju nie ma " swojego miasta" więc może dojść do sytuacji że część chętnych się nie załapie na Poznań i zrezygnuje. Ja osobiście dorzucił bym jeszcze czwarte miasto np. Gdańsk.

Z drugiej strony to jak na razie tylko 3 osoby zadeklarowały pewny udział :o w warsztatach i kilka rzuciło jak ja pewny udział pod warunkiem że będzie to w konkretnym mieście, a co zresztą ??? Przecież 93 osoby kliknęły w ankietę :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 10:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2014
Posty: 357
Lokalizacja: stolyca pyrlandii :)
Pomógł: 18

Rafciu napisał(a):
Z drugiej strony to jak na razie tylko 3 osoby zadeklarowały pewny udział :o w warsztatach i kilka rzuciło jak ja pewny udział pod warunkiem że będzie to w konkretnym mieście, a co zresztą ??? Przecież 93 osoby kliknęły w ankietę :(


Podejrzewam, że jest to spowodowane kilkoma przyczynami m.in:
- jest koniec wakacji i przed wypłatą wrześniową - i sporo osób jest najnormalniej w świecie spłukana finansowo, bo to było trzeba wakacje opłacić (rodzinie, dzieciom, rodzicom), cześć osób musi także wyprawić dzieci do szkoły a to również nie jest wydatek rzędu 50 czy 100 zł...
- zapewne cześć osób zainwestowała w inne nagrody z projektu YB i teraz oczekują na kolejny przypływ gotówki, aby móc opłacić warsztaty
- w ankiecie bierze udział na chwilę obecną 93 osoby, ale wszystkie te osoby są zainteresowane 1 z 4 miast, które dopiero zostanie wyłonione
- a ostatnie to niestety, trzeba wziąć pod uwagę, że może też być kilka osób które głosowały, zarzekały się że wezmą udział a i tak w głębi wiedzą, że nie będą obecni

Ja osobiście czekam na jutrzejsze ogłoszenie werdyktu :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sie 2016, o 10:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2015
Posty: 205
Lokalizacja: UK
Pomógł: 10

karolen napisał(a):
Podejrzewam, że jest to spowodowane kilkoma przyczynami m.in:
- jest koniec wakacji i przed wypłatą wrześniową - i sporo osób jest najnormalniej w świecie spłukana finansowo, bo to było trzeba wakacje opłacić (rodzinie, dzieciom, rodzicom), cześć osób musi także wyprawić dzieci do szkoły a to również nie jest wydatek rzędu 50 czy 100 zł...
- zapewne cześć osób zainwestowała w inne nagrody z projektu YB i teraz oczekują na kolejny przypływ gotówki, aby móc opłacić warsztaty
- w ankiecie bierze udział na chwilę obecną 93 osoby, ale wszystkie te osoby są zainteresowane 1 z 4 miast, które dopiero zostanie wyłonione
- a ostatnie to niestety, trzeba wziąć pod uwagę, że może też być kilka osób które głosowały, zarzekały się że wezmą udział a i tak w głębi wiedzą, że nie będą obecni


To prawda. Dodałbym do tego jeszcze fakt, że ogłoszenie jest z bardzo dużym wyprzedzeniem (ponad pół roku) i część osób na pewno czeka na ostatnią chwilę na PolakPotrafi lub ewentualnie później (nawet z ryzykiem, że zapłacą więcej), gdy już mniej więcej będą poustalane terminy. (Żeby nie "pchać" się teraz na siłę do jakiegoś miasta i aby potem nie okazało się, że akurat ten konkretny weekend mam zajęty).

_________________
MMT Technologies



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 06:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No i na stronie projektu ogłoszono oficjalnie - zwycięża POZNAŃ !

Ale uwaga ... osoby które są z Warszawy niech się jeszcze nie martwią - niedługo ruszam z informacją o ew przeniesieniu warsztatów z Katowic do Warszawy - więc jeszcze nie wszystko stracone ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 08:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Popieram lokalizację Warszawa.
Ostatecznie mógłby być również i Kraków.
Warszawa 100
Kraków 200
Czekam na potwierdzenie i wspieram Mirku twój projekt.

Pozdrawiam,
Adam z Radomia



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 08:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2015
Posty: 205
Lokalizacja: UK
Pomógł: 10

mirekk36 napisał(a):
niedługo ruszam z informacją o ew przeniesieniu warsztatów z Katowic do Warszawy - więc jeszcze nie wszystko stracone ;)


Kraków, Poznań i Warszawa są o tyle dobrym pomysłem, że te miasta są położone w różnych częściach Polski (logistycznie będzie wygodniej ;) ).

Dodatkowo według dotychczasowych opinii na forum wielu osobom łatwiej byłoby dojechać do stolicy.

Osoba, która mieszka w Katowicach lub okolicy, raczej nie powinna mieć problemu z dojazdem do Krakowa.

_________________
MMT Technologies



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 08:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Makowka napisał(a):
Osoba, która mieszka w Katowicach lub okolicy, raczej nie powinna mieć problemu z dojazdem do Krakowa.

I chyba tak zrobimy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 20:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 paź 2011
Posty: 1
Pomógł: 0

Hmmm a Dolny Śląsk to co ;)
My tu prawie Złoty Pociąg mamy hi hi hi a Nas pod uwagę nie bierzecie :)
Ogólnie Wrocławia nie lubię - jakoś tak po prostu - ale mógł by być, no chyba,że Wałbrzych pasuje :)
Nie jestem z Wałbrzycha :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sie 2016, o 21:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Cytuj:
My tu prawie Złoty Pociąg mamy hi hi hi a Nas pod uwagę nie bierzecie :)
Ale wykrywacz na AVR do poszukiwania złotego pociągu, to chyba będzie dopiero opisany w Orange Booku, więc wtedy warsztaty w Wałbrzychu będą jak znalazł :D.

--
Pozdrawiam,
Robert



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 18:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

Żeby warsztaty się odbyły, trzeba uzbierać jeszcze 1235 zł. Tyle brakuje do 49500. Kochani, trzeba jak to mówią, zacisnąć pasa ;)
Ja wczoraj dorzuciłem kolejną cegiełkę :)

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 19:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sredni napisał(a):
Żeby warsztaty się odbyły, trzeba uzbierać jeszcze 1235 zł. Tyle brakuje do 49500. Kochani, trzeba jak to mówią, zacisnąć pasa ;)
Ja wczoraj dorzuciłem kolejną cegiełkę :)


Problem jest troszkę inny bo praktycznie tylko kilka osób wykupiło te nagrody związane z warsztatami (290zł) ... Jeśli nawet uzbiera się kwota 49500 ale wpłaty będą dotyczyć innych nagród no to ciężko będzie zorganizować warsztaty.

Na dzień dzisiejszy jest tyle wpłat związanych z warsztatami:
Obrazek

Ja myślałem wcześniej, że już nikt więcej innych nagród poza Warsztatami nie wybierze więc wyliczyłem, że gdyby zgłosiło się po ok 10 osób w każdym mieście to udałoby się zebrać ok 49500 i wtedy można byłoby zorganizować warsztaty.

W ankietach zgłosiło się przecież DUŻO więcej osób na każde z miast niż 10 osób ...

Teraz pewnie jest tak jak pisał tu wcześniej pewien kolega - że być może teraz to kwestia po prostu ew wypłaty itp ... Wcześniej też głosujący na ankietę - na POZNAŃ pisali że nie wykupują nagród na miasto ANKIETA bo jeśli nie będzie to Poznań to nie będą mogli przyjechać. Teraz już wiadomo, że jest Poznań ale wciąż tylko są dwie wpłaty.

Poczekamy więc i zobaczymy ... Być może nie uda się zebrać nawet po 10 osób na jedno miasto - ok wtedy przyjadę nawet jak zbierze się 5 osób ... nie ma problemu - ale robić warsztaty np dla 2-3 osób ? ... czy to że tak powiem ma sens ?

No ale poczekajmy - zobaczymy ... Ja tam nic nie mówię bo dobrze sobie zdaję sprawę, że 290 zł to nie jest mała kwota i nikt jej nie wyciągnie z rękawa jak przysłowiowego królika ... no ale trzeba też zrozumieć, że jeśli kwota 49500 zbierze się z tytułu tego że inni wykupią całkiem inne nagrody typu np książka, płytki PCB , zestawy , reklamy w książce itp no to przecież ja będę musiał im to zapewnić i nie za bardzo będę w stanie sam opłacić później całych kosztów warsztatów gdy np wpłacą po 290zł np 3 osoby a na warsztaty będzie chciało się pojawić np 40 osób - bo przecież skąd wtedy wziąć fundusze na 40 osób na katering, na wynajęcie sali szkoleniowej, kolację wspólną, bar itp .... Mam nadzieję, że to jest zrozumiałe .... Piszę o tym tu w szczegółach bo może część osób źle mnie zrozumiała z tą kwotą 49500 - a przecież postarałem się opisać to dokładnie na stronie projektu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 19:18 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2014
Posty: 92
Lokalizacja: Toruń
Pomógł: 0

Pewnie większość (w tym ja) nie chce teraz zamrażać gotówki, skoro koniec akcji jest jeszcze odległy. No bo po robić wpłatę tak szybko? Jedyny plus to większy komfort psychiczny Pana Mirka, który będzie już miał pewność, że warsztaty mogą się odbyć. Ale w takiej sytuacji to ani wspierający ani wspierany nie mogą ich wykorzystać.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 19:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mpadlewski napisał(a):
No bo po robić wpłatę tak szybko?

Ale ja się z tym całkowicie zgadzam ... i rozumiem i absolutnie proszę nie odbierać tego co napisałem jako próby zachęcania na siłę itp

Ot wpadłem na taki pomysł, że sam podejmę się całej organizacji - po tym jak w poprzednich latach troszkę hmm ciężko było zorganizować większy zlot forumowiczów ... Pomimo że np słyszę że krótkofalowcy rok w rok się spotykają na zlocie w Burzeninie ;) ale też sporo innych społeczności ...

Myślałem że może jak się odpowiednio wcześniej do tego podejdzie i przy okazji takiego co tu dużo nie mówić zrywu - to może się uda i to nie w jednym a w kilku miejscach. Gdzie ja nie chcę żadnych wynagrodzeń za poprowadzenie takich warsztatów, za organizację tego wszystkiego itp ...

Czy to był dobry pomysł - to się okaże. W końcu jest jeszcze ok 40 dni ;)

I proszę (jeszcze raz to powtórzę) nie traktować że ja nalegam czy coś - absolutnie nie ... nie mam monopolu na dobre pomysły ... i ten też mógł być - być może nie trafiony? ... zobaczymy. To i tak Wy zdecydujecie a jeśli nawet się nie uda to ja nie mam do NIKOGO ŻADNEJ pretensji ! nawet najmniejszej - wręcz odwrotnie ....

i tak bardzo dziękuję za MEGA WSPARCIE!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 19:39 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

No ja tak jak koledzy czekam na wypłatę bo wsparłem też innymi nagrodami i nie mam już niestety funduszy. No i liczę nie na tę tylko na tę następną wypłatę :P czyli akurat przy końcu zbiórki :>

Jednak mój wirtualny bilet już masz Mirku, tak jak pewnie innych osób z forum. Liczę tylko, że jednak będzie w Warszawie - to już w ogóle super by było.
No ale ostatecznie wybiorę se inne miasto jak się nie uda :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 20:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 sty 2014
Posty: 48
Lokalizacja: Radom
Pomógł: 0

Mirku,

Oficjalnie jeszcze nie wiemy czy warsztaty uda się zorganizować w Warszawie. Czy jeżeli teraz zrealizuje wpłatę na 'Kraków' a pózniej potwierdzisz rownież lokalizację Warszawa to czy będzie można 'przepisać się'?
Obawiam się że kilka osób jak ja czeka na pewne informacje. Zapewne bliżej końca terminu zakończenia akcji licznik osób chętnych na warsztaty będzie się powiększał. Brakuje pierwszych 'odwaznych':).
Powiedz jeszcze co będzie z wpłatami jeżeli zgłosi się zbyt mało osób i warsztaty nie odbędą się, chociaż osobiście sadze ze swój cel zrealizujesz.



Ostatnio edytowano 30 sie 2016, o 21:10 przez adam4321, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 20:33 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

adam4321 napisał(a):
. Czy jeżeli teraz zrealizuje wpłatę na 'Kraków' a pózniej potwierdzisz rownież lokalizację Warszawa to czy będzie można 'przepisać się'?

ZDECYDOWANIE TAK ;) ... dlaczego miałby to być jakiś problem? ... w ogóle noszę się z zamiarem po prostu dodania Warszawy do listy tych nagród "miast warsztatów" i już. Najwyżej wybiorę się 4 razy w Polskę ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sie 2016, o 20:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

mirekk36 napisał(a):
przecież ja będę musiał im to zapewnić i nie za bardzo będę w stanie sam opłacić później całych kosztów warsztatów gdy np wpłacą po 290zł np 3 osoby a na warsztaty będzie chciało się pojawić np 40 osób - bo przecież skąd wtedy wziąć fundusze na 40 osób na katering, na wynajęcie sali szkoleniowej, kolację...

"
Te 40 osób też będzie musiało wpłacić, każdy za siebie. Ja nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie odbywają się warsztaty dla np. 10 osób, które wsparły ustaloną kwotą a po godzinie puka do drzwi 40 "wolontariuszy" ;)

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 00:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Przy wyborze elementów typu książka, płytki, licencje jest w pełni jasna sytuacja, bo to jest dokładnie sprecyzowana nagroda za wsparcie i jej realizacja jest na 100% gwarantowana w tej postaci. Przy wpłacie na warsztaty nie ma gwarancji ich realizacji w pasującej wersji (miejsce warsztatów) oraz czy się na pewno odbędą (warunek odpowiedniej ilości osób). Dodatkowo dochodzi niepewność czy terminy będą pasowały. Dodatkowo wprowadzane zmiany lokalizacyjne oraz dodatkowe informacje podawane, powodują że jak jest jeszcze dużo czasu, to większość woli poczekać co się wyklaruje.

Prawdę mówiąc trochę obecnej sytuacji jest winien sam Mirek. Za bardzo na "hura" dodał lokalizacje w portalu polakpotrafi.pl a potem zaczął mówić o zmianie, więc wszyscy czekają co będzie ...
Dodatkowo warsztaty teoretycznie powinny być gwarantowaną nagrodą za wsparcie a są lekko niepewną bez alternatywy i możliwości wycofania się. Przez to ryzyko zachowania się innych wspierających (nie mówiąc już o terminach) jest zrzucana na wspierającego. Co powoduje, że lepiej jest poczekać, bo miejsc jest ilość miejsc na warsztatach jest nielimitowana.
Aby zmieniło się podejście, to wydaje mi się, że powinno zostać (przynajmniej w przekazie) wzięte przez Mirka ryzyko za małej ilości wspierających z zapisem na warsztaty w poszczególnych lokalizacjach. Przecież do warsztatów będzie jeszcze ok. pół roku i miejsca mogą być sprzedawane jako normalna pozycja w sklepie Atnel. Także powinna być jawnie wskazana "alternatywa wsparciowa", typu "przy odwołaniu warsztatów w danej lokalizacji z powodu za małej ilości chętnych, wpłacona kwota będzie mogła zostać wykorzystana jako bon o wartości 290 zł na zakupy w sklepie Atnel a przy wycofaniu się z warsztatów uczestnika, opłata będzie mogła zostać zamieniona na bon o wartości np. 250 zł na zakupy w sklepie Atnel"

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

PS. Może Mirku zapytaj się osób z forum, które wzięły udział w ankiecie, w wiadomościach PW, jak wygląda ich prawdopodobieństwo uczestnictwa w warsztatach w zadeklarowanych lokalizacjach (ile osób napisze, że na pewno, ile, że jak będzie termin pasował, a ile że się zastanawia czy brać udział). Dzięki temu będziesz miał większe rozeznanie, bo samo kliknięcie w ankiecie na lokalizację, to jest co innego niż napisanie bezpośrednio do Ciebie w mailu informacji typu: "Jak będzie Warszawa, to na 100% wykupię to wsparcie na polakpotrafi.pl"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 15:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

Warsztaty moim zdaniem nie mogą być nagroda gwarantowaną, bo tak jak powiedział Mirek kwota 290zł jest obliczona na 10 osób jeśli będzie mniej osób wiadomo że trzeba dołożyć albo zabawa staje się nie opłacalna i wtedy też niektórym może się to nie spodobać.
Gwarantowane może być jedynie to że wpłacone pieniądze w razie braku warsztatów nie rozpłyną się i w zamian będzie można wybrać inną nagrodę. Zresztą zadałem podobne pytanie i tu Mirek to wyjaśnia:
topic16009-210.html#p166826



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 16:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup napisał(a):
Przy wyborze elementów typu książka, płytki, licencje jest w pełni jasna sytuacja, bo to jest dokładnie sprecyzowana nagroda za wsparcie i jej realizacja jest na 100% gwarantowana w tej postaci. Przy wpłacie na warsztaty nie ma gwarancji ich realizacji w pasującej wersji (miejsce warsztatów) oraz czy się na pewno odbędą (warunek odpowiedniej ilości osób). Dodatkowo dochodzi niepewność czy terminy będą pasowały. Dodatkowo wprowadzane zmiany lokalizacyjne oraz dodatkowe informacje podawane, powodują że jak jest jeszcze dużo czasu, to większość woli poczekać co się wyklaruje.

Prawdę mówiąc trochę obecnej sytuacji jest winien sam Mirek. Za bardzo na "hura" dodał lokalizacje w portalu polakpotrafi.pl a potem zaczął mówić o zmianie, więc wszyscy czekają co będzie ...
Dodatkowo warsztaty teoretycznie powinny być gwarantowaną nagrodą za wsparcie a są lekko niepewną bez alternatywy i możliwości wycofania się. Przez to ryzyko zachowania się innych wspierających (nie mówiąc już o terminach) jest zrzucana na wspierającego. Co powoduje, że lepiej jest poczekać, bo miejsc jest ilość miejsc na warsztatach jest nielimitowana.
Aby zmieniło się podejście, to wydaje mi się, że powinno zostać (przynajmniej w przekazie) wzięte przez Mirka ryzyko za małej ilości wspierających z zapisem na warsztaty w poszczególnych lokalizacjach. Przecież do warsztatów będzie jeszcze ok. pół roku i miejsca mogą być sprzedawane jako normalna pozycja w sklepie Atnel. Także powinna być jawnie wskazana "alternatywa wsparciowa", typu "przy odwołaniu warsztatów w danej lokalizacji z powodu za małej ilości chętnych, wpłacona kwota będzie mogła zostać wykorzystana jako bon o wartości 290 zł na zakupy w sklepie Atnel a przy wycofaniu się z warsztatów uczestnika, opłata będzie mogła zostać zamieniona na bon o wartości np. 250 zł na zakupy w sklepie Atnel"


Ale idąc tym torem - że za wcześnie organizacja warsztatów, że za długo trzeba czekać, że nie wiadomo kiedy dokładnie będzie , że to i siamto i owamto - to myślę, że wyszłoby podobnie jak ze zlotami forumowiczów - czyli na tzw "święte nigdy" .... bo zawsze komuś coś nie będzie pasowało , a to termin, a to zachoruje - no zwykłe ludzkie rzeczy

Po to się dokonuje np w hotelach rezerwacji, czy tam pobytu na wakacjach wcześniej, wpłaca się kwotę - i wtedy człowiek ma (moim zdaniem choć mogę się mylić) większą motywację żeby się pojawić .... szczególnie jak jest takie duże wyprzedzenie a jeszcze będziemy różnymi ankietami dyskutowali i o terminach i dokładnych miejscach itp ....

Co więcej - no są aż 3 miejsca w Polsce, będą 3 terminy - więc dla kogoś kto i tak miałby dojechać to no może byłby problem żeby np zamiast do Warszawy przyjechał do Poznania ... itp ale się da na upartego ;)

Nie będę pisał do wszystkich na PW bo nawet nie mam informacji kto brał udział w ankiecie ....

Jak mówiłem jeśli się nawet zbierze mniej niż 10 osób - powiedzmy 5 to i tak się pojawię i już ... jeśli będzie takie oczekiwanie ....

Tyle że wiadomo że ryzyko też biorę na siebie i całej organizacji i kosztów i wszystkiego ....

Dlatego jeśli ktoś będzie chciał się później zapisać gdy zakończy się projekt Yellowbook to myślę, że już w pełni komercyjnie wycenię takie uczestnictwo i to nie za żadną karę broń BOŻE! ... tylko po prostu ... no dla tych którzy wesprą projekt też musi coś być lepiej czyli ja ze swojej strony dołożę nawet jak będzie trzeba i już .... Zaś później - no ciężko byłoby mi dokładać. A zatem jeśli po projekcie koszt wyjdzie np nie 290zł a np 350-450 zł albo i nieco więcej no to trudno ...

------------------------------------------------------------------------------------------

jeśli wyjdzie mniej niż 5 osób to tak jak pisałem - no będzie można wymienić nagrodę 290zł na coś innego po prostu

A jeśli w żadnym mieście nie zgłosi się nawet po te 5 osób - no to znaczy że w ogóle miałem koci pomysł ;) .... ale aż szkoda, bo myślę że na tych warsztatach tak jak kiedyś na kursach stacjonarnych - na żywo byłbym w stanie na prawdę sporo fajnych informacji przekazać i dla początkujących i dla średnio a nawet dla zaawansowanych ... Poza tym nie ma to jak przy takiej okazji wspólna wymiana doświadczeń - także pomiędzy uczestnikami

Nie wspomnę już - że nic nie zastąpi osobistego spotkania się , możliwości chociażby wymiany kilku zdań itp ... przynajmniej mi byłoby bardzo miło ... i szczególnie po tych mailach , które od Was dostaję ... nawet po tych mailach po konkursie z "ROBALEM"

Jako ciekawostkę powiem że może za kilka dni uda mi się zrealizować zajawkę wideo tego o czy będzie mowa w YB na przykładzie moim zdaniem bardzo ciekawego projektu ... a myślę, że wtedy książka w rękach plus warsztaty i doprecyzowanie wielu kwestii byłoby strzałem w dziesiątkę i dużym przyśpieszeniem dla wielu osób ...


co zaś się tyczy terminów warsztatów to też proszę się nie obawiać że będą w grudniu 2017 - ja myślę, że będę gotowy już od lutego-marca 2017 a terminy właśnie wspólnie byśmy ustalali ... a więc ? ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 16:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

Rafciu napisał(a):
Warsztaty moim zdaniem nie mogą być nagroda gwarantowaną
Co innego jest na 100% gwarantować odbycie się warsztatów a co innego dać warunek obowiązkowy, ale jasno i głośno mówić, że się odbędą. Według mnie (takie jest moje odczucie) Mirek trochę nie wierzy, że zbierze się tyle osób i to widać w jego przekazie. Co według mnie nakręca negatywnie podejście i powoduje czekanie z wpłacaniem.
Także nie ma na polakpotrafi.pl jasnej czytelnej informacji o zasadach "rezerwowych" dotyczących ewentualnych "wymian" tego elementu wsparciowego na inne.

Ogólnie temat zebrania ludzi w konkretnym miejscu i na konkretny termin, to jest bardzo ciężkie zadanie. A jak ma do tego dojść jeszcze konieczność zadeklarowanie (zapłacenia) znacznie wcześniej i to bez znajomości kiedy i pewności gdzie, to dochodzą kolejne schody. Dlatego powinno się, patrząc od strony marketingowej, usuwać elementy mogące wpływać na budzenie niepewności i odraczanie decyzji przez klienta. A Mirek tego nie robi :(. Podejrzewam, że jest to podyktowane jego uczciwością i chęcią by nikt kto podejmie decyzje i wpłaci nie był potem rozczarowany, bo miało być inaczej. Ale to powoduje _ms_delay(3369600000); :)
Informacja o warunku ilości osób jest podana, dodatkowo jeżeli podane byłyby jasno warunki "wyjścia" z warsztatów i okazało by się że z powodu braku chętnych anulowana jest dana lokalizacja, to jest to w pełni uczciwe zachowanie. I przez całą kampanię na polakpotrafi.pl nie powinien pojawić się żaden sygnał, że może coś się nie udać, bo
Obrazek

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
Co więcej - no są aż 3 miejsca w Polsce, będą 3 terminy
Była dyskutowana wersja z Warszawą. Czy będzie, bo jak tak to masz na 101% od razu jednego wpłacającego :)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

mirekk36 napisał(a):
Dlatego jeśli ktoś będzie chciał się później zapisać gdy zakończy się projekt Yellowbook to myślę, że już w pełni komercyjnie wycenię takie uczestnictwo
Ale to nawet nie powinieneś się z tego tłumaczyć, tylko potraktować to jako normalną rzecz, tak jak z innymi elementami z nagród wsparciowych, które mają jakiś profit dla wspierających.

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Dlatego przekaz powinien wyglądać tak aby było tak:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 18:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

rskup --> przepiękne podsumowanie ;) ... szczególnie z tym jakże ważnym szczególnie w moim życiu i w moim pozytywnym myśleniu, powiedzeniem:

"jeśli myślisz, że się nie uda, to masz rację, nie uda się!"

nic dodać nic ująć ;)


A na temat warsztatów w Warszawie też już niedługo się wypowiem, proszę jeszcze chwilkę czasu.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 20:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2014
Posty: 150
Pomógł: 1

A ja mam takie pytanko, do kiedy można wpłacać na warsztaty? Do końca projektu tj. 09.10.2016?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 20:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011
Posty: 232
Lokalizacja: Pisz
Pomógł: 2

Nagroda w postaci udziału w warsztatach jest nielimitowana czyli można ja wybierać i wpłacać aż do końca projektu.

No i tak jak napisał Mirek wyżej po zakończeniu projektu też będzie można dostać się na warsztaty ale wtedy cena będzie inna.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sie 2016, o 21:25 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

amilo_pa napisał(a):
A ja mam takie pytanko, do kiedy można wpłacać na warsztaty? Do końca projektu tj. 09.10.2016?


Dokładnie jak napisał kolega Rafciu wyżej

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 wrz 2016, o 07:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 22 sie 2016
Posty: 3
Pomógł: 0

Jest może wiadomo jaka będzie różnica w cenie w przypadku jeżeli się wpłaci "teraz" a po zakończeniu ?
____________________________________________________________________________
Polecam http://www.mag.pl/inne-uslugi-transport ... owy-z-chin firma transportująca towary z Chin



Ostatnio edytowano 29 gru 2016, o 15:49 przez Szaman1234, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO