Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 03:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 sie 2016, o 16:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 paź 2014
Posty: 8
Pomógł: 0

ostatnio znalazłem trochę czasu na kurs B4A i dobrnąłem do części 15 i tu pojawił się problem. Mianowicie aplikacja (przykład z kursu) bez problemu aktywuje bluetooth, problem zaczyna się po wciśnięciu szukaj. Pojawia się toast o wyszukiwaniu natomiast nie wyświetla się progressdialog z liczbą znalezionych urządzeń. Po chwili wyświetlany jest toast o braku urządzeń bt. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że po 1 mam włączony i widoczny hc-05 a po 2 jeżeli wejdę w ustawienia->bt -> skanuj to hc-05 znajdywany jest bez problemu.

Podejrzewam, że wina nie leży w aplikacji bo wgrałem gotowy niemodyfikowany przykład z kursu i dzieje się dokładnie to samo.
Natomiast przy instalacji obu appek nie prosi o żadne dodatkowe uprawnienia.
Android 6.0.1

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie będę wdzięczny



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2016, o 01:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2016
Posty: 114
Pomógł: 0

Nie wiem jak to jest w B4A
W Androidzie 6.0.1 żeby wyszukać urządzenia bluetooth z poziomu aplikacji, potrzebujesz poniższych uprawnień.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język xml
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Tu możesz poczytać jak to zrobić w Javie
http://stackoverflow.com/questions/36163751/android-marshmallow-6-0-1-bluetooth-scan-returning-no-results



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sie 2016, o 16:58 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 paź 2014
Posty: 8
Pomógł: 0

Wielkie dzięki za podpowiedź.

Jakby ktoś kiedyś szukał rozwiązania problemu z wyszukiwaniem urządzeń bluetooth na adnroida 6.0 to jest biblioteka do B4A. Nazywa się ESLocation2 wystarczy ją dodać, zadeklarować zmienna globalną jako ESLocation2, a następnie w Activity_Create 'nazwa zmiennej'.Initialize('nazwa zdarzenia'). Po tej modyfikacji aplikacja działa dokładnie jak ta z kursu i wyszukuje normalnie wszystkie urządzenia.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2016, o 10:36 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 kwi 2015
Posty: 6
Pomógł: 0

majczak800 napisał(a):
Wielkie dzięki za podpowiedź.

Jakby ktoś kiedyś szukał rozwiązania problemu z wyszukiwaniem urządzeń bluetooth na adnroida 6.0 to jest biblioteka do B4A. Nazywa się ESLocation2 wystarczy ją dodać, zadeklarować zmienna globalną jako ESLocation2, a następnie w Activity_Create 'nazwa zmiennej'.Initialize('nazwa zdarzenia'). Po tej modyfikacji aplikacja działa dokładnie jak ta z kursu i wyszukuje normalnie wszystkie urządzenia.


Mógłbys kolego wstawić tą biblioteke tutaj , bo ten sam mam problem



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO