Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 00:15


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lip 2016, o 20:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lip 2016
Posty: 3
Pomógł: 0

Witam. Jestem pierwszy raz na tym forum. Szukam kogoś kto odpowie mi na pytanie dlaczego nie mogę wgrać mojego programu do Arduino Mega 2560. Dodam że przykładowe programy jak Blink itp. można wrzucić na mikrokontroler i wszystko fajnie działa, także inne mniejsze programy przezemnie pliki działają bez zarzutu, tylko z tym jednym jest problem. Kombinowałem już na wszystkie sposoby i nic. Niby wgrywa, diody na arduino zaczną migać(Tx i Rx) skończą migać, a na Adruino IDE ciągle widnieje napis "wgrywanie" no i po resecie na Arduino Mega pozostaje stary program. Dodam ze jest to klon Arduino Mega z programatorem CH340G. Mam drugą płytkę identyczną i na niej dzieje się to samo, wiec nie wiem czy wina leży po stronie napisanego programu czy może samej płytki Arduino. Bardzo proszę o odpowiedź jeśli ktoś wie co robię źle.
Pozdrawiam

PS. Poniżej przesyłam program który usiłuję wgrać na płytkę Arduino.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
    Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 12:43 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 maja 2016
Posty: 24
Pomógł: 3

Prawdopodobnie błąd jest w linii 60:
odebraneDane = Serial1.readStringUntil('13');
a konkretnie funkcja Serial1.readStringUntil(), jako parametru oczekuje danej typu char a otrzymuje '13'.

Podanie parametru w postaci:
odebraneDane = Serial1.readStringUntil(13);
nie zgłasza ostrzeżeń.

Pytanie do bardziej zaawansowanych:
jak kompilator zinterpretuje przypisanie danej typu char w postaci '13'?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2016, o 13:31 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lip 2016
Posty: 3
Pomógł: 0

nemo napisał(a):
Prawdopodobnie błąd jest w linii 60:
odebraneDane = Serial1.readStringUntil('13');
a konkretnie funkcja Serial1.readStringUntil(), jako parametru oczekuje danej typu char a otrzymuje '13'.

Podanie parametru w postaci:
odebraneDane = Serial1.readStringUntil(13);
nie zgłasza ostrzeżeń.

Pytanie do bardziej zaawansowanych:
jak kompilator zinterpretuje przypisanie danej typu char w postaci '13'?


Sprawdziłem i niestety to nie jest przyczyną. Wcześniej już używałem " odebraneDane = Serial1.readStringUntil(13);" tej linijki kodu i wgrywało normalnie. Ale dziękuje za odpowiedź i czekam na kolejne, bo już naprawdę nie wiem co z tym zrobić



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2016, o 07:54 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 25 lip 2016
Posty: 3
Pomógł: 0

Wgrałem program który zajmuje o wiele więcej pamięci i wgrał się bez problemu, a więc problem leży po stronie napisanego programu. Czy ktoś może sprawdzić napisany kod, bo ani ja ani "kompilator" nie znalazł błędu?


Właśnie wykasowałem całą pętle "alarm();" i program się wgrał bez problemu. Czy ktoś widzi w tej pętli błąd, jestem naprawdę ciekawy co w niej powoduje takie zachowanie

------------------------ [ Dodano po: 58 minutach ]

Niewiarygodne ale prawdziwe!!! Udało mi się rozwiązać problem. Okazało się iż problem sprawiała linijka:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wystarczyło wykasować wykrzykniki i problem znikł. Czy może ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Może ta wiadomość komuś się przyda.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO