Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 05:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2015, o 12:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 52
Pomógł: 0

Witam wszystkich.

Na ogół nie zabieram głosu, bo nie mam ku temu powodu. Nie mniej drąży mnie taka myśl (ilekroć używam zestawu uruchomieniowego ATB?): Czy dla takich raczkujących jak ja nie wypuścić "klocków". Na początek płytki z mikro kontrolerami, na innej zestaw diod i wyświetlaczy Led itp... Idea moja jest taka: Początkujący w bogactwie zestawu czuje się zagubiony. A często w swym entuzjazmie potrafi zepsuć zanim cokolwiek zrozumie. W tym wypadku może zepsułby tylko jeden moduł ;). Zdaję sobie sprawę, że zestaw ATB ma być edukacyjnym narzędziem, ale w wielu przypadkach tak nie jest. Obserwując strony innych miłośników - tych o dużym doświadczeniu - dochodzę do wniosku, że zestawy uruchomieniowe są niejako ukoronowaniem ich umiejętności oraz potrzeb. Może dobrze byłoby dla tych "raczkujących" stworzyć moduły etapowe? Może mniej zapaleńców zrażałoby się.

:idea: ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 12:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Ja na przykład jako początkujący nie czuję się zagubiony w ogromie możliwości jakie daje mi ATB. Fakt też jest taki, że jak od tygodnia mam zestaw z książką, to książki przeczytałem zaledwie 150 stron, a sam zestaw zamigał 5 razy diodą. Czasu niewiele mam na zapoznanie się, ale już koniec OT.
Póki co, to korzystam z tego, co potrafię użyć, a to, co nie jest jeszcze w zasięgu moich umiejętności, czeka na swoją kolej.
Uważam, że taki kompleksowy zestaw jest w porządku. Nikt nie zmusza do korzystania z wszystkich możliwości jakie daje ATB od samego początku. Prawdę mówiąc to byłoby to niemożliwe jeśli ktoś dopiero zaczyna. Jednak wraz ze wzrostem umiejętności początkujący zacznie wykorzystywać możliwości ATB.
Myślę, że po prostu "zapaleńcy" o których piszesz powinni zdać sobie sprawę, że ATB to ogrom możliwości w jednej płytce i powinni wykorzystywać to, co w chwili obecnej są w stanie. Każdy przecież zaczyna od migania diodą, potem dioda na przycisk i tak dalej, i tak dalej :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 12:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 162
Pomógł: 6

Takie klocki zrobiłem sobie zaraz po zakupie BB.
Jednak szybko zaczęły mi przeszkadzać kable połączeniowe
i zajmowane miejsce na stole.
Zestaw ATB w bardzo dużym stopniu redukuje te niedogodności

_________________
1+1=10



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 12:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lip 2013
Posty: 208
Lokalizacja: Kielce
Pomógł: 15

Zgadam się z kol. sredni. Poza tym taki zestaw klocków kosztowałby wielokrotnie więcej niż zestaw ATB (wyższe koszty produkcji no i koszty wysyłki - zakładam, że poszczególne elementy byłyby kupowane pojedynczo w jakiś tam przedziałach czasowych). Klocki w/g mniej praktyczne, zajmowałyby dużo więcej miejsca.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 12:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Witam,

ja pozwolę sobie wystąpić z całkowicie odmiennym zdaniem. Bo co to niby znaczy?

miremeryt napisał(a):
Zdaję sobie sprawę, że zestaw ATB ma być edukacyjnym narzędziem, ale w wielu przypadkach tak nie jest.

To ja wyraźnie napiszę w jakich przypadkach tak nie jest (i to nie tylko moim zdaniem)

1. brak chęci zapytania się (sprzedawcy, autora) o cokolwiek .... lepiej kupić i postawić w kapliczce domowej i modlić się do tego ?

2. patrz punkt nr.1

3. patrz punkt nr.1

4, itd

5. ew nie chce się zajrzeć do instrukcji OnLine: http://atnel.pl/instrukcja-atb-rev-1-04.html

nie ma żadnych innych powodów ... absolutnie kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.

To jest właśnie zestaw dla MEGA początkujących - po to aby mieli wszystko pod ręką i bez konieczności łączenia kabelkami np

modułu procesora z modułem wyświetlacza, później modułu procesora z modułem termometru, później modułu procesora z modułem klawiatury, później modułu procesora z modułem RTC itd itd itd itd

i co z tego wychodzi ? WIELKI KOCI PAJĄK .... czym to się różni od stykówki ? praktycznie niczym, te wszystkie kabelki to:

1. potencjalne anteny zbierające zakłócenia z otoczenia - a później pytania na forum typu "Dlaczego jak zbliżam rękę do układu to się resetuje?"

2. niekontakty, brak styków, i ciągła walka z kabelkami jak na stykówce - więc ? ....

3. większy bałagan i konieczność skupiania się na tym aby się wszystkie trzymały w kupie zamiast koncentrować się na nauce programowania

--------------------------------------------------

miremeryt napisał(a):
Może dobrze byłoby dla tych "raczkujących" stworzyć moduły etapowe?

Po co tworzyć to co już Chińczycy stworzyli - każdy kupuje na allegro ale nie tylko na ebayu czy na aliexpresie nie mówiąc już o setkach firm w Polsce. Taką rolę świetnie spełniają moduły arduino wszelkiej maści - masz ich tysiące

Więc co? tworzyć nowe ? tańsze od chińskich ? .... żeby co?
miremeryt napisał(a):
Może mniej zapaleńców zrażałoby się.

Nie nie - żeby zbankrutować (ja to tak widzę) ale nie muszę mieć racji kolega może to widzieć inaczej i zacząć takie coś projektować , produkować i konkurować z produkcją chińską ...

Proszę mi tylko nie wmawiać - że ja pisząc to się zdenerwowałem, że jestem zły czy coś takiego

nie nie nie ..... na spokojnie przedstawiłem swój punkt widzenia - zaznaczając wyraźnie na końcu że mogę nie mieć racji ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 13:02 

Pomógł: 0

miremeryt napisał(a):
Może dobrze byłoby dla tych "raczkujących" stworzyć moduły etapowe?


Dokładnie jak Mirek wyżej opisał, od tego jest Ardunio z mnóstwem różnych wersji procesora, oraz ogromem shieldów.

No i najważniejsze, nawet arduino z ARM jest, pod procesory praktycznie każdej firmy, powstały shieldy zgodne z Arduino.
Przykład FRDM-KL25Z z Kinetis L, ADUCino z ADUcm360, Nucleo z procesorami STM32 i wiele wiele innych.

Druga ważna rzecz, nie trzeba wcale pisać w kocim IDE arduino, można śmiało pisać w jakim się chce języku ;), do którego tylko jest IDE, dla AVR, ARM itd.

Programator pod złącze i jazda, nawet bootloadera nie trzeba wykorzystywać.

Po za tym, jest mnóstwo gotowych rozwiązań, różnych firm, samych modułów, płytek itd.
Ogrom tego na rynku jest, ATB, jest idealny na początek bo j.w nie trzeba szukać, rzeźbić, składać. Można wrzucić do torby z laptopem i nawet pod chmurką przetestować jakiś soft, czy pobawić się kartą SD ;).

Każdemu w.g potrzeb, tak że kolego miremeryt, to o czym piszesz już dawno jest, dostępne w bardzo szerokiej gamie możliwości i cen.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 14:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014
Posty: 52
Pomógł: 0

:D Jeden lubi ogórki drugi ... ogrodnika córki. Wiem, że wygodniej jest korzystać z zestawu ATB, niemniej spotkałem się z różnymi sposobami przyswajania wiadomości. Np. w wojsku co przerabiałem "przez nogi do głowy :lol: " też pomagało. Rozumiem wszystkich, którym odpowiada różne podejście do zagadnień i czasami niektórym może służyć droga okrężna, innym na wprost a jeszcze innym na skróty. To tyle w tym temacie Sam korzystam z zestawu, ale "włożyć kij w mrowisko" - bezcenne :mrgreen: ;) . Pozdrawiam M.K.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 15:36 

Pomógł: 0

miremeryt napisał(a):
To tyle w tym temacie Sam korzystam z zestawu, ale "włożyć kij w mrowisko" - bezcenne


Wszystko zostało powiedziane, dla każdego coś miłego.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 15:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

miremeryt napisał(a):
i czasami niektórym może służyć droga okrężna,

Ależ jasna sprawa .... i dlatego te osoby wcale przecież nie muszą startować od zestawów ATB ....

czy ktoś kogoś zmusza do zakupów atnel ? .... przecież nie ... są właśnie moduły arduino ... a jak ktoś lubi jeszcze inne okrężne drogi no to przykro mi - no musi sobie ich poszukać ... i sam nimi przejść. Ja prezentuję jedną wybraną przez siebie drogę, jednym to pasuje innym nie i to jest całkiem normalne.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 15:46 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

Samemu sobie robić moduły, można się wiele nauczyć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2016, o 14:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

W pełni się zgadzam, zestaw ATB jest super rozwiązaniem dla początkującego. Jednak dla niektórych (szczególne mających słomiany zapał) barierą może być cena. Może rozwiązaniem było by coś pośredniego miedzy rozbudowanym zestawem na płytce, a osobnymi modułami? Ja sobie wyobrażam to w postaci płytki na której jest minimum, czyli procek z kwarcem i zasilaniem i miejsce na dolutowanie reszty elementów. To było by fajne rozwiązanie dla tych co nie boją się lutownicy (albo chcą się nauczyć lutować) jak również dla zaawansowanych, którzy chcą popróbować sobie tylko z komunikacją szeregową i nie interesuje ich wyświetlacz LCD. Wielu zresztą ma po szufladach różne elementy co od lat zalegają ;) Moim zdaniem firma Atnel mogła by śmiało mieć coś takiego w ofercie.
A przy okazji, bo dziś zarejestrowałem konto gratulacje za cały ten cykl poradników! Jest to super sprawa, bo to nie tylko wiedza, ale udziela się entuzjazm. Entuzjazm nawet ważniejszy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2016, o 16:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

czarekgr napisał(a):
To było by fajne rozwiązanie dla tych co nie boją się lutownicy (albo chcą się nauczyć lutować) jak również dla zaawansowanych, którzy chcą popróbować sobie tylko z komunikacją szeregową i nie interesuje ich wyświetlacz LCD. Wielu zresztą ma po szufladach różne elementy co od lat zalegają Moim zdaniem firma Atnel mogła by śmiało mieć coś takiego w ofercie.

Temat był już niejednokrotnie poruszany na tym forum ale przypomnę ....

tu nie chodzi o tych co potrafią czy nie potrafią lutować, o tych co lubią czy nie lubią lutować .... Tu chodzi o pewną złożoną kompletną całość bez żadnych tam połączeń na kabelkach i pająkach - bo później dopiero zaczyna się jazda bez trzymanki - tak jak to zresztą bywa w wielu przypadkach gdy ktoś np sam sobie zrobi (bo mu się wydaje że tak będzie lepiej)

- oddzielną płytkę z procesorem
- oddzielną płytkę z wyświetlaczem LCD
- oddzielną płytkę z wyświetlaczem LED
- oddzielną płytkę z ....
- oddzielną płytkę z ...
- itd itp itd

a potem to wszystko połączy w MEGA PAJĄKA i na końcu nic nie działa albo działa ale wciąż się coś rypie - wtedy po wyrwaniu części włosów z głowy, i serii przekleństw dochodzi do wniosku, że:

1. lepiej było sobie zbudować to wszystko - taki własny zestaw na jednym PCB
2. lepiej było sobie kupić gotowy zestaw na przykład ATB - bo po czasie widać, że wyszłoby to taniej

Dlatego takich rzeczy nie będziemy mieć w ofercie - jak już to moduły rozszerzeń do ATB - żeby zawsze było jak najmniej przewodów luzem łączących, które robią tylko "za" dobre anteny zbierające zakłócenia

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2016, o 19:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2016
Posty: 248
Lokalizacja: Norwegia
Pomógł: 16

Ja uważam że jeśli ktoś zajmuje się prockami i ma dla nich jakiś swój plan, to potrzebuje platformy uruchomieniowej żeby ten plan w miarę sprawnie zrealizować. Czyli zestaw uruchomieniowy jest po prostu narzędziem do osiągnięcia celu. Fajnie jeżeli to narzędzie będzie jak najbardziej wielofunkcyjne czyli taki odpowiednik multi-tool, bo wtedy można sobie sprawdzić działanie sporej ilości opcji aby potem już bez błędów wykonać docelowe urządzenie. Teraz szczerze, platforma ATB od Mirka, jawi mi się jako najbardziej elastyczna i przyjazna sprzętowo. Ja osobiście jej nie używam, bo posiadam z dawnych czasów inną, a brakujące rzeczy lutuję sobie na PCB uniwersalnych. I teraz doszedłem do sedna :) Jeżeli ktoś zamierza sobie coś zbudować to chcąc nie chcąc musi zabrać się za lutowanie, trawienie, mierzenie... jednym słowem musi mieć jakieś swoje zaplecze warsztatowe i co najważniejsze musi posiąść pewne umiejętności. Moim skromnym zdaniem, to co stworzył Mirek, czyli książki, poradniki video i to co posiada w ofercie sklepu, jest kompletną i dość wyczerpującą ofertą dla każdego nie tylko początkującego.. tak myślę. Reasumując, żeby napić się piwa, nie trzeba kupować całego browaru :) ale jeżeli z pasji do piwa chce się stworzyć swoje niepowtarzalne jedyne piweczko :) no to już co innego..

_________________
SP2LUB - LA1BUA



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 cze 2016, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
mirekk36 napisał(a):
...lepiej kupić i postawić w kapliczce domowej i modlić się do tego...

Coś o mnie :)
Zakupiłem "golasa" uzbroiłem, przetestowałem i odłożyłem na poważniejsze czasy.
A tak na serio to pomysł z mikro zestawami nie jest taki najgorszy po warunkiem że:
-te kilka płytek zmajstruje się samemu - wystarczy pomyśleć ilu klientów miał by kol.Mirek na takie maleństwa - jeden chciałby np. ATm88, drugi coś innego a reszta w magazyn; znowu jednemu potrzeba 8LED'ów innemu coś innego a reszta w magazyn.
Wracając do początku - mam pełny zestaw ale też samoróbkę: na jednej płytce ATm8 ( proszę się nie śmiać - jaki programista taki uC ) ATtiny2313 ATtiny13 swith'e i pot. do napięcia wejściowego.
Na drugiej LCD, 7seg, parę LED'ów wzmacniacz m.cz, drabinkę R-2R i IRED'a. Wytworzyłem taki zestaw bo tego najbardziej potrzebowałem i nie mam pretensji że nie ma tego w sprzedaży bo na co komu akurat taki zlepek szpargałów. Gdyby ktoś chciał takie klocuszki produkować osobno to jaki był by ich koszt/cena, ilu znalazłby nabywców, ile by mu się szlajało po magazynie bo " kicajek chciał, ja zrobiłem a więcej nikt nie zapytał"
Dodatkowo gdybym mój (nazwijmy to umownie ) zestaw chciał rozmontować na poszcz. segmenty to biurka by zabrakło.
Widziałem na stronach internetowych takie płytki modułowe, ale na kolana mnie to nie rzuciło - w.g mnie (jeśli się nie zrobi tego samemu) szkoda czasu. A jeszcze na marginesie - to co opisałem to v.4 :P - tylko ja i mój bankomat wie ile mnie to kosztowało; no ale ja to lubię.

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 13:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

mirekk36 napisał(a):
- oddzielną płytkę z procesorem
- oddzielną płytkę z wyświetlaczem LCD
- oddzielną płytkę z wyświetlaczem LED
- oddzielną płytkę z ....
- oddzielną płytkę z ...
- itd itp itd


Mnie nie chodziło o oddzielne płytki, ale jedną większą z prockiem, zasilaniem, złączem programatora i miejscem na dołożenie kolejnych elementów. W pełni się zgadzam, że najlepiej mieć kompletny zestaw, ale ja np już mam takie elementy:

- 2 programatory USBASP
- byle jaki zestaw z wyświetlaczem LCD, kilkoma przyciskami i przekaźnikami do atmegi8
- bardzo rozbudowany zestaw 8051 z wyświetlaczem LCD, LED, klawiaturką HEX, zegarem... Sam nie pamiętam co tam jest, bo od lat nie używany i żona mi wypomina ten zakup;)

I właśnie taki delikwent jak ja wolał by kupić coś mniejszego, nawet samą płytkę drukowaną i sobie obsadzić tym co mu od lat zalega. Gdybym wcześniej trafił na to forum, to pewnie zakupił bym się skusił na porządny zestaw. Kupił bym może i teraz jakbym więcej zarabiał, bo zestaw firmy Atnel jest moim zdaniem przemyślany. No ale jestem na 99% pewien, że za 2 miesiące to wszystko znowu w szufladzie wyląduje i będzie czekać na kolejną szansę ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 cze 2016, o 16:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Takie element z klocków to właśnie Arduino. I wcale nie musisz programować go w Arduino, możesz śmiało w C. Kupujesz klon Arduino z prockiem jaki potrzebujesz i scheldy z elementami jakie potrzebujesz. Na Arduino jest złącze ISP 6, wystarczy do tego przejściówka i już masz co chciałeś.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 00:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

A może Mirek by zrobił zestaw robota który myje naczynia, a przynajmniej wkłada do zmywarki? Żona mi wypomina, że nie wkładam naczyń do zmywarki, i taki robot to by mi rozwiązał wiele problemów!!
A tak na poważnie.....
Widzisz problem? Widzisz rynek? Wymyśl, zaprojektuj, uruchom produkcję i zostań milionerem. Nie oglądaj się na kogoś innego...
Tak powstają fortuny. Poważnie.

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 20:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

czarekgr napisał(a):
No ale jestem na 99% pewien, że za 2 miesiące to wszystko znowu w szufladzie wyląduje i będzie czekać na kolejną szansę


No właśnie .... możliwości kupa , a słomiany zapał ...
mówisz że ATB to bee bo ma za duzo ??

Ja wpinam ARMY do ATB bo wygodniej , używam ATB z wszystkim , i z ESWP i Zigbee i BT i PIC, MSP, ADuC , ARM ... ba moje ATB
ma tyle dołaczonych elementów Że się stało za duze .... ale nadal korzystam z możliwości

Wiesz jaki jest sekret ??

Nie patrzę że to ma to , a to ma tamto ... myślę kreatywnie ... i używam to co jest pod ręką na tym co mam pod ręką
i cieszę się że atb ma to to i tamto , bo mam mniej kabli , a AVRa to ono dawno nie widziało ...:(

a spisuje się i pod arduino i pod mbed tak samo dobrze ...:)


popatrz choćby tu ... topic2917-30.html
a podobnych pomysłów jest wiele ...

żeby zostać artystą nie wystarczy trzymać się lini i kolorować według schematu ... należy iśc dalej wychodzić poza ramy i schematy
masz rozbudowane zestawy ?? wyjmij je z szuflady i zacznij używać ... zamiast szlochać że to wszystko do niczego ....

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 21:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Sun, jak to ARM pod ATB? Jest przejściówka? Czy dopinasz np. Freedom kabelkami do peryferiów?
To bardzo ciekawe, mbed to rozumiem, że masz bootloader w tym ARMie.
Normalnie mnie zatkało :)

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 cze 2016, o 23:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sq5rix napisał(a):
Normalnie mnie zatkało

eeee panie to widzę, że ominęło cię najlepsze - takiej wersji ATB jak u SUN'a to nigdzie nie znajdziesz ;)

a zajrzyj chociażby tutaj ;)
topic2917.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 09:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

O rany..... Nie mam pytań.......

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 10:55 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

sq5rix napisał(a):
O rany..... Nie mam pytań.......

Pytania ;) zawsze warto zadawać ... bo np czemu by na ATB nie pobawić się prockami PIC ? ... proszę - mały przeciek (zajawka) ... nie śpimy wciąż staramy się myśleć kreatywnie ;)

ATB-PIC-SHIELD - najlepsze dla Polaka o godzine 12:30 na przekąskę ! :lol:

Obrazek
(ooops no i wydało się)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 12:01 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

No niedługo do ATB podłączycie Z80 ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 18:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

U mnie często siedzi w ATB też 8051 :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 18:55 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

SunRiver napisał(a):
U mnie często siedzi w ATB też 8051


Ale mnie natchnąłeś, może spróbuje ten wielki zestaw co mam na 8051 przerobić na Atmegę! Jakąś przejściówkę wystarczy zrobić, powywalać co niepotrzebne (zdaje się jest tam RAM oddzielnie)... Muszę go z szafy wyjąć i dokładnie sprawdzić możliwości.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 cze 2016, o 19:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

czarekgr napisał(a):
SunRiver napisał(a):
U mnie często siedzi w ATB też 8051


Ale mnie natchnąłeś, może spróbuje ten wielki zestaw co mam na 8051 przerobić na Atmegę! Jakąś przejściówkę wystarczy zrobić, powywalać co niepotrzebne (zdaje się jest tam RAM oddzielnie)... Muszę go z szafy wyjąć i dokładnie sprawdzić możliwości.


i właśnie od tego trzeba zacząć :) bazę masz tylko ją wykorzystaj

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

sq5rix napisał(a):
mbed to rozumiem, że masz bootloader w tym ARMie.


nie nie używam bootloadera bo to syf ...
ale mam takie coś :P http://kinetis.pl/node/256
i używam j-linka :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lip 2016, o 00:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2014
Posty: 1530
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 55

Fakt, mbed z bootloaderem wykazuje się megaślimakowatością :)
Jest j-link w jakiejś rozsądnej cenie? Te Seggera to trochę przerażają....
A zaraz, jest wersja EDU - bardzo dobra polityka firmy, do nauki bardzo tanio, a jak się robi produkt, to taki programator nie stanowi tak wielkiego kosztu....
Zielona żabka SUN == kopalnia wiedzy

_________________
--... ...-- - --- -- . -.-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO