Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 02:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 maja 2016, o 16:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 lut 2012
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam serdecznie drodzy forumowicze zwracam się do was o pomoc ponieważ temat mnie chyba przerósł :(
W związku iż rozpocząłem prace nad sterowaniem do kotła co w którym używam modułu ethernet enc28j60 do komunikacji z tabletem poprzez udp dzięki zakupionych książkach i bibliotekom udało mi się stworzyć całkiem fajne urządzenie którym z pewnością się po chwalę za jakiś czas, ale niestety napotkałem problem który mnie przerasta mianowicie pracuję jeszcze nad poprawkami programu i zaczyna być wkurzające latanie do piwnicy z laptopem i wgrywanie softów wymyśliłem sobie że przydałby się bootloader przez ethernet ku mojemu zaskoczeniu słabo opisywany temat w necie ale natrafiłem na coś takiego jak https://github.com/cniweb/avr-etherboot/wiki podobno działa ale nie u mnie :( a wynika to z barku wiedzy :/.
W czym problem postępowałem zgodnie z instrukcjami w w/w linku brak mi w tym opisie jak stworzyć i skonfigurować wymagany serwer ftp na pc więc zabrałem się za goglowanie postawiłem serwer na Home ftp serwer ale gdzieś jest problem ponieważ układ się nie łączy z tym serwerem i tu jest pies pogrzebany, mam zainstalowanego wiresharka i w nim nie mogę odnaleźć żadnej ramki pochodzącej z układu więc przypuszczam że problem będzie leżał po stronie programu botloadera w procku.
Jeżeli chodzi o stronę sprzętową używam procesora atmega 128 i modułu ethernet na enc28j60 taktowanie 11059200 gdyby ktoś mógł rzucić okiem na ten kod po mojej konfiguracji byłbym bardzo wdzięczny
Moje przemyślenia
-układ także nie odpowiada na pingi
-atmega wchodzi w tryb bootloadera ponieważ dodałem załączanie diody led

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.




Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


te miejsca wyżej edytowałem kompilowałem poprzez plik bat
tak fusy reset ustawiony a rozmiar został domyślny
eprom też wgrany


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Ostatnio edytowano 27 maja 2016, o 18:22 przez k.szulik, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 maja 2016, o 16:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2013
Posty: 296
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 47

Czy kompilowałeś zgodnie z instrukcją ( compile.bat) z projektu?
Czy zmodyfikowałeś zgodnie z Twoim projektem pliki config.h i eemem.c ?
Czy zaprogramowałeś EEprom, i fusy ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO