Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 09:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 maja 2016, o 21:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Witam na szanownym forum,
chciałbym przesłać plik (tekstowy) ze smartfona do PC (tak chyba jak leyek, ale chcę to zrobić "samemu").

Ponieważ do tej pory nie bawiłem się w B4A, więc chodzę po temacie jak taki ślepy po pustyni.

Przepisałem tutorials FileTransfer od Erila, ale po:
Connect BT mam błąd error java.io.IOException service discovery failed...
a po;
Connect Wifi mam błąd ErrnoExeeption...

Zrażony tym wszystkim robię kompilację BT Application (szanownego Mistrza, z poradników BT-komunikacja) - aby mieć załatwioną część połączeniową & dodałem odpowiednie fragmenty od Erila - na początek tylko część od BT.

Dodam, że w części Mirkowej zmieniłem tylko:
Dim ast As AsyncStreamsText na

Dim ast As AsyncStreams

I kicha.

Mam raczej w tej chwili pytanie, może głupie, ale powiedzmy że uda mi się wybrać i wysłać plik po BT ze smartfona. Ale jak mam go obsłużyć w PC. Dodam, że BTM-222 mam powiedzmy podłączony w zestawie od strony przejściówki.

Druga sprawa, jeśli ktoś z was zabawiał się w przesyłanie plików, to może coś mi podpowie (chodzi ogólnie o koncepcję, na razie) , bo na dzień dzisiejszy nic mi cholera nie wychodzi.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 00:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nef.ID napisał(a):
jeśli ktoś z was zabawiał się w przesyłanie plików, to może coś mi podpowie

Transmisja plików realizowana jest tylko i wyłącznie za pomocą strumieni (chodzi o typowe komponenty w b4a) chyba, że sam sobie zrobisz inaczej. Ja np po wifi przesyłałem sobie swoim protokołem. Ale koniec końców poszedłem drogą strumieni bo działa to rewelacyjnie. Musisz zobaczyć hmm podejrzeć jak np realizowane są strumienie w C# na PC .... zresztą Erel daje nawet przykładowy program w C# do tego ... więc masz wszystko pod ręką że tak powiem

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 14:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Opieram się głównie jeśli chodzi o transmisję na:
https://www.b4x.com/android/forum/threads/filetransfer-send-and-receive-files-with-asyncstreams.30493/#content

Jeśli chodzi o BT, to oparłem się na programie z poradnika BT-Application.

W tym momencie fragmenty dotyczące: Szukaj i Połącz z BT oraz Wybierz plik i prześlij działa.

Jak z odbiorem, to na razie - łapię się za głowę, ale nic nie przychodzi mi do niej. Patrząc na podpowiedź zaraz będę szukał tego przykładowego programu Erel'a w C#



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 15:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Nef.ID napisał(a):
Patrząc na podpowiedź zaraz będę szukał tego przykładowego programu Erel'a w C#

Ale przecież nie musisz szukać bo w tym poście, do którego link podałeś masz przecież link do tego jego przykładowego programu w C# ;)

https://www.b4x.com/android/forum/threa ... post178604

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 maja 2016, o 19:42 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2015
Posty: 156
Pomógł: 2

Wielkie dzięki mistrzu Mirku, zaraz zaczynam studiowanie.

------------------------ [ Dodano po: 49 minutach ]

Akurat niestety, interesuje mnie przesyłanie plików, co niestety jeszcze nie było omawiane.

Stąd moje męki, niestety.

------------------------ [ Dodano po: dzisiaj, o 19:42 ]

Za Wifi się zajmę później, bo na dzień dzisiejszy BT wydaje się mi łatwiejsze.

Niby Wifi jest łatwiejsze, ale mnie się te wszystkie socket czy packet + konfiguracje UDP client czy server (modułu ATNEL-WiFi) wydają bardziej skomplikowane (na razie).

Z tym, że wracam do źródeł, czyli do:
http://mirekk36.blogspot.com/2015/11/b4a-terminal-udp-wifi232-b4j.html

------------------------ [ Dodano po: 26 maja 2016, o 19:42 ]

Witam po czasie,
kilka spraw:
1. Wszystko mi w końcu niby chodzi, nadawanie i odbieranie, po Wifi i BT, ale teraz siedzę i główkuję dlaczego mi chodzi? (chodzi o tutorial Erela - file transmision).
BT zaczęło mi chodzić, kiedy zastąpiłem Erela instrukcję:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

na:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

gdzie, nie wiem czemu Erel wprowadza taki dziwoląg jak uuid?:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

...
End Sub
Wifi zaczęło chodzić, jak zrobiłem Connected z załączonego programu #C (podpowiedź Mirka).

2. Dalej, niby chyba wielkość liter nie ma znaczenia, co jakby podejrzewałem, że ma:
Erel pisze tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

a potem jego procedury od zdarzeń "astrem" wyglądają tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język vb
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

czyli z dużej litery.
3. To nie koniec problemów, jakie mam ze zrozumieniem kodu, cały czas nie widzę, co jest kiedy wywoływane.

4. Inny: jak odebrać plik po BT, na razie wrzucałem na terminal, aby tylko stwierdzić, co przyszło: a przychodzi jeszcze prefix i na końcu chyba suma kontrolna.

5. Na razie jeszcze dużo studiowania przede mną (tutorili).

6. Stąd końcowy apel do Mirka, a może i do ochotnika: proszę o temat przesyłanie plików przez BT i WIfi. W zrozumiałym języku, najlepiej języku youtube.

------------------------ [ Dodano po: 26 maja 2016, o 19:42 ]

P.S.Coś kolegi Ariek44 ostatnio nie widać.

------------------------ [ Dodano po: 26 maja 2016, o 19:42 ]

Ponieważ denerwowało mnie to, że korzystam z Erela programu w #C, napisałem własny program w B4J.

Adaptowałem program FileTransfer z B4A (część dotycząca WiFi) do B4J i o dziwo transmisja w obie strony chodzi - ze smartfona do PC i z PC do smartfona.

Dodałem moduł Toast, bo go nie ma w B4J.

Na razie też, ponieważ nie ma w B4J komponentu ContentChooser -dla wyboru pliku z drzewka, plik do przesłania muszę wcześniej umieścić w odpowiednim katalogu i wpisać jego nazwę w polu edit.
Pewnie ktoś już to przerabiał, chodzi o na komponent typu OpenDialog do wyboru pliku?

Dla celów dokumentacji pokazuję, jak wygląda UI mojej aplikacji:

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO