Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 13:48


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lut 2016, o 16:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

Kiedyś obiecałem, że napiszę coś na temat PID-ów. Trochę to trwało ale w efekcie powstało coś w rodzaju kursu online typu Wstęp do automatyki. Jest to jednak tak duże, że nie da się zrealizować w formie postów na forum. Tak kiedyś postąpiłem z Jak działa CRC?. Żeby jeszcze bardziej pobudzić ciekawość, to chociaż są tam elementy matematyki wyższej, to dałem kilka rozdziałów o pochodnych, całkach, transmitancjach, rachunku operatorowym itd...Nigdzie lepiej nie poznasz całki i pochodnej, niż obserwując np. odpowiedź członu różniczkującego na piłę lub członu całkującego na skok. Tak, że koledzy ze szkół średnich też powinni dać sobie radę . Zwłaszcza że wszystko maksymalnie upraszczam pisząc w stylu PID "myśli" że jest tak i reaguje tak a nie tak itd... Głównie używam intuicji i porównań do życia codziennego.
Ale nie o tym chciałem pisać. Kurs chcę zrealizować w formie strony internetowej z zakładkami poszczególnych rozdziałów. A ze stronami miałem do tej pory do czynienia głównie jako konsument. Dlatego długo szukałem w internecie i znalazłem gościa który tłumaczy prawie tak jasno jak Mirek. Dlatego jeśli chcesz się nauczyć HTML-a to nic już nie szukaj, tylko wejdź na https://www.youtube.com/watch?v=k2IydkL3EOs. A co do samego Wstępu do automatyki, to powinienem zakończyć w ciągu miesiąca. Oczywiście jeśli przebrnę przez HTML-a.
Jeszcze taka nieśmiała prośba do znających HTML-a. Czy mógłbym liczyć na konsultacje na PW?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 18:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 mar 2015
Posty: 202
Pomógł: 15

Kolego, pisz, pisz będziesz wielki. Czekam na Twój poradnik z niecierpliwością trzymam kciuki i pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2016, o 23:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2015
Posty: 84
Pomógł: 6

jeśli chodzi o html-a to troszkę musisz poznać trochę się zaznajomić i dowiedzieć co i jak żeby wiedzieć dlaczego to działa, ale ja bym polecał mimo wszystko postawić stronę na:
wordpress albo joomla (napisane w mianowniku żeby nie było problemu)
i prawdopodobnie są już nowe ale daaaawno nie śledziłem tego rynku, są one strasznie ciężkie i przygotowane do tego żeby pisać na nich bardziej bloga ale tam masz do wyboru tysiące szablonów które można obsługiwać bardzo prosto i ostatecznie można bardzo dużą część rzeczy wyklikać. Ja ostatnio potrzebując jakiegoś gustownego szablonu sam wpisałem coś typu "html template free" i szukałem ;) oprócz html-a warto też nauczyć się troszkę css-a aczkolwiek to na pewno ten człowiek o którym pisałeś poruszy.
Tak czy inaczej HTML tak, proponuje zobaczyć co to CSS w drugiej kolejności jak już sklecisz pierwszą prymitywną stronę, a potem zobaczyć jak można edytować gotowy szablon.

A co do konsultacji to sam wysłałem PW


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2016, o 20:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Kolego nauka htmla jest ok ale z czasem będziesz chciał zautomatyzować stronę i pokusisz się o php, java, css5 itd ... do tego dojdą jeszcze jakieś bazy danych itp wszystko fajnie warto to znać gdyż sam znam te języki i potrafię napisać swoją stronę np taką jak do stacji meteo. Ale ty zapewne chciałbyś szybko wystartować i coś pisać w kierunku poradników itd więc tutaj z pomocą przychodzą gotowe blogi itp szczerze to sam mam stronkę postawioną na wordpressie i inną stronkę na joomli i wordpressa i jomlę możesz dostosować tak że nie będzie widać że to blog a strona internetowa z wpisami :)

Jak chcesz szybko wystartować pobaw się gotowymi scryptami dzięki którym zalogujesz się do panelu admina i piszesz nowe podstrony / posty / treści / newsy itd
nie mniej nie porzucaj nauki html bo to ci się przyda nawet przy gotowych scryptach aby coś zmienić w szablonach coś dodać itp ...

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 kwi 2016, o 19:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2014
Posty: 131
Pomógł: 0

Cześć chciałem się spytać jak idzie z tym kursem kiedy można się go podziewać bo nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 maja 2016, o 08:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

Mnich16 napisał(a):
Cześć chciałem się spytać jak idzie z tym kursem kiedy można się go podziewać bo nie mogę się doczekać.

Pozdrawiam.


jestem w trakcie kończenia. Może w tym miesiącu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2016, o 21:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 05 kwi 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

http://i-automatyka.com.pl/ to Twoja strona? czy tylko temat ten sam?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2016, o 10:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 26 cze 2016
Posty: 186
Pomógł: 7

Bardzo fajny pomysł. Co do układu strony to myślę, że dobrym wzorem może być dokumentacja postgresa https://www.postgresql.org/docs/9.6/static/index.html
Bez zbędnych wodotrysków, prosto i czytelnie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2016, o 11:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012
Posty: 289
Pomógł: 6

thunder napisał(a):
http://i-automatyka.com.pl/ to Twoja strona? czy tylko temat ten sam?

Tak. Trochę nieporadna, bo uczyłem się html-a. Teraz uczę się wordpressa.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO