Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 07:33


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 11:55 

Pomógł: 0

No też na to wpadłem ;), miałem co prawda trochę problemów przy zmianach w kodzie źródłowym LCD od Mirka, ale z własnej winy, bo zapominałem o tym, że w .h są deklaracje funkcji i miałem potem więcej błędów.

Zastanawiało mnie tylko jedno, mimo, że w eclipse wskazywało, że używany jest toolchain avr-gcc to używany był jednak atmelowski ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 12:03 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2012
Posty: 238
Pomógł: 5

Bo w instalce na tzw chama :) podałem wszystkie drogi/ścieżki do jednego miejsca, czyli jakby jakiś program zachciał winavr to i tak po rejestrach itd zaprowadzi go system do nowego toolchaina. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale pomyślałem że lepiej jak wszystko używa jednego tworu, a nie że jeden program/plugin trochę tego, trochę tamtego i później jakieś dziwne błędy...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 12:12 

Pomógł: 0

Popieram w 100%, tylko zdziwiło mnie to, że eclips wskazuje na starego toolchaina a błędy miałem jak na nowym i zgłupłem troszkę ;).
Ogólnie nowe rzeczy i tak piszę zgodnie z atmelowskim toolchainem.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 12:17 
Offline
Moderator zasłużony dla forum.atnel.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lip 2012
Posty: 3187
Lokalizacja: Kraków - obok FAB5 ATMEL'a
Pomógł: 89

rezasurmar napisał(a):
.

I co, nie przyleciałem na forum od razu psioczyć i płakać, że mi źle i że w ogóle to do du...py ta instalka i po co i na co itd. Normalnie szlak mnie czasem trafia jak czytam te pienia i jęki. Więc mam apel to wszelkich marud i leni śmierdzących niech składają puzle, albo suchy chleb na bułkę tartą niech mielą jak im się nudzi, bo programowanie i instalowanie czegokolwiek nie jest dla nich.
....



Pozwolę sobie nie zgodzić się z przed-piszcą :lol: Po to chyba mamy forum żeby sobie pomagać...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 wrz 2012, o 12:24 

Pomógł: 0

Pomaganie pomaganiem, ale biorąc pod uwagę, że sporo świeżych i już bardziej dojrzałych ;), użytkowników z byle zatwardzeniem bez sprawdzenia z swojej strony chociaż podstaw, od razu leci na forum.....
Zresztą się potem dziwić, że kolega Sunriver traci ochotę na publikowanie czegokolwiek, bo zawsze się znajdzie jakaś maruda co chce mieć wszystko podane na tacy.
Pomoc pomocą, ale osobiście z całą stanowczością mówię nie, roszczeniowej postawie. Co innego zadać konkretne pytanie z wyjaśnieniami co zrobiłem źle i ewentualnie czego oczekuję, co innego nie działa mi zróbcie coś, a już twierdzenie z góry, że ktoś popełnił błąd nie "ja" już mnie doprowadza do białej gorączki ;););).

Mnie też wiele razy pomagano na tym forum z bardzo pozytywnym skutkiem (tu podziękowania dla Mirka i kolegi Malutki_27). Zawsze jednak starałem zadawać konkretne pytania!



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO