Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 18:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2015, o 17:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Witam, Chciałbym zbudować zasilacz 5-kanałowy korzystając z części analogowej zasilacza z AVT: https://sklep.avt.pl/avt5161.html.
Do każdego kanału chce dać oddzielny sterownik na mikroprocesorze i osobno jeden procesor który obsługiwał by wyświetlacz dotykowy 4,3 cala i sterował pozostałymi procesorami przez komunikacje SPI. Najpierw chce uruchomić jeden kanał i zrobić dla niego sterowanie podłączając go przewodami do płytki testowej. Z racji że posiadam transformator z kina domowego gdzie mam 2x19V/5A, 2x19V/2A, 2x10V/2A chciałbym parametry dostosować do tego transformatora zostawiając jeden kanał 10V/2A na zasilanie mikroprocesora, oraz zrezygnować z przełączania napięcia przekaźnikiem i z odłączania wyjścia.
Czy to co sobie wymarzyłem ma szanse działać?
Przerysowałem schemat i zrobiłem nowe PCB jednego kanału zasilacza aby spróbować go uruchomić. Był bym bardzo wdzięczny za pomoc w sprawdzeniu czy nie ma jakiś rażących błędów w prowadzeniu ścieżek masy itp. To mój pierwszy analogowy projekt więc proszę o wyrozumiałość ;).


ObrazekObrazek



Ostatnio edytowano 29 lis 2015, o 11:39 przez Arek1111111111, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Jedna z rzeczy, które bym zmienił to przemieszczenie zestawu R,C i Cpol za ścieżkę od emitera BD'ka; mógłbyś wtedy pozbyć się zworki.
Obrazek
Nie wiem czy "zaskoczyłeś" ale w bitmapie i takiej jakości ciężko to wyjaśnić.

Pozdr.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Postaram sie zmienić obrazki

------------------------ [ Dodano po: 14 minutach ]

Załącznik:
pcb.pdf
Załącznik:
schemat.pdf
Dodaje załączniki w PDF


Obrazki też edytowałem ale nie wiem jak zrobić aby w tekście były tylko miniatury.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2015, o 19:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2013
Posty: 1760
Pomógł: 196

Witam
Arek1111111111 napisał(a):
Postaram sie zmienić obrazki

Możesz dodatkowo dołączyć Swój projekt jako załącznik, zawsze ktoś mógłby Ci w nim trochę podłubać.
Z zasilaczami jest małe "ale" - jeśli nie masz dużego doświadczenia w w.w to trochę trudny temat, ale "realizowalny".

Pozdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2015, o 20:08 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Załączam pliki Eagle w załączniku. Hmmm a może lepiej nie kombinować i wykonać płytkę tak jak zaprojektował to autor i tylko nie montować przekaźników a tylko płytkę sterownika zrobić swoją?


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 7 gru 2015, o 20:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

zmontowałem moduł zasilacza na razie do testów według oryginalnej płytki jaka jest w avt. Procesor jest na razie w płytce testowej. wyświetlanie odczyt i sterowanie z procesora działa prawidłowo jednak nie mogę sobie poradzić z regulacją napięcia. Układ lm723 na wejściu czyli nóżka nr 5 dostaje napięcie 0-2.5V ale na wyjściu czyli nóżka nr 10 jest cały czas ok. 6V. Spróbowałem przeciąć ścieżkę łącząca w/w nóżkę z wejściem tranzystora i okazuje się że na wejściu tranzystora T3 BD139 jest cały czas ok 6V a na nóżce nr 10 układu lm723 napięcie zmienia się od 0-25V. Odczyt napięcia na wyświetlaczu również jest prawidłowy. Może miał ktoś podobne problemy kto już uruchamiał ten projekt? Proszę o podpowiedzi bo już nie wiem jak to ugryźć. Zamiast tranzystora mocy dałem BD911.


Znalazłem przyczynę, winny był tranzystor mocy..



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2016, o 14:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Przerobiłem płytkę pod większość elementów smd oraz dodałem sterowanie przekaźnikiem i procesor sterujący - Attiny24.
Masę od procesora puściłem osobno to samego miejsca podłączania masy zasilania.
Dodaje w załączniku pliki eagle jak by ktoś miał czas żucić okiem czy nie ma jakiś rażących błędów.
Załącznik:
zasilacz.rar


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO