Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:06


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2015, o 22:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 65
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 4

Witam...
Zabieram się za złożenie stacji lutowniczej AVT-987
Trafo już przewinięte i czas na zakupy...

Wybrałem taką kolbę >
Kod:
http://www.sklep.monster.pl/LUTOW-DO-STACJI-SL-10-20-30-24V-SOLOMON(4,36022,10963).aspx

W standardzie jest grot SR-622
Mogli byście mi polecić jakieś "standardowe" groty do hobbystycznego lutowania ?
Kod:
http://www.sklep.monster.pl/Groty_Groty-SOLOMON(3,36057,).aspx

Bo nie wiem jakie sobie dokupić ...

_________________
Tylko głupi wie wszystko....



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 14 kwi 2015, o 11:21 

Pomógł: 0

Do TSFa dostaje dopasowane strzykawki z gumowym tłoczkiem made in USA ;).

Polecam poszukać na alledrogo z gumowym tłoczyskiem.

Jak przypomnisz to wrzucę zdjęcie takiej strzykawki.

Wtedy jest idealnie dopasowanie,

PS. tego plastiku nie trzeba wyrywać, on własnie jest popychany tłokiem strzykawki.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 lis 2015, o 11:26 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 lis 2015
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam. Mam takie pytanie. Kompletuję trochę sprzętu. Obecnie mam tylko jakaś tanią transformatorówkę którą za wiele nie da się zrobić i planuję kupic jakąs przyzwoita lutownice kolbową. Początkowo myślałem o stacji ale że jak czytam te tańsze i tak polegają tylko na regulatorach mocy i nie mają czujnika przy grocie to doszedłem do wniosku że kupie jakąś przyzwoitą kolbę z jakimś przyzwoitym wyborem grotów i sam zrobię jakiś regulator. W związku z tym tylko mam pytanie - jak te regulatory wpływają na czas nagrzewania? Załóżmy ze nastawiam na połowę mocy i ta lutownica nagrzewa się załóżmy do 300st. Przylutuję coś i ona odda cześć ciepła. Czy ona na takim ustawieniu będzie dłużej się grzać do tych 300st niżby była ustawiona na max i miała dogrzać się ponownie do maxymalnej temperatury? Chodzi mi o to czy takie ograniczenie mocy nie spowolni zanadto procesu lutowania.
Myślałem nad lutownicami Solomon SR965B i zhaoxin X6. Ta ostatnia aż 60W ale przy tym regulatorze to mógłbym sobie ograniczyć temperaturę (chyba żeby starczyła 40W). Zależy mi tez na tym aby lutownica miała jakiś przyzwoity wybór grotów do nauki na przyszłość. Nie wiem co do tego Salomona pasuje. jak na razie widze 5 czy 6 grotów do niej a do tego Zhaoxina pasują ponoć wszystkie 900m. Co byście polecali? Co lutuję? Na razie się uczę. Naprawiam dekodery, monitory, głównie wymiana podzespołów. Nie wiem czy na razie pchać się w stację. CHyba jeszcze nie.
Nie wiem co byście jeszcze doradzali. Zależy mi na tym żeby sprzęt był solidny i groty przyzwoite



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO