Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 18 kwi 2024, o 11:42


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 14:24 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Skompilowałem twój kod i serwer zachowuje się tak samo.
Porównałem twój main.c z kodem z poradnika i znalazłem rozbieżność.

Mianowice w funkcji parse_rs232() masz błąd, to jest prawidłowy warunek:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Podmień i będzie działać ;)

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 6 kwi 2015, o 22:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013
Posty: 157
Pomógł: 6

matw napisał(a):
Skompilowałem twój kod i serwer zachowuje się tak samo.
Porównałem twój main.c z kodem z poradnika i znalazłem rozbieżność.

Mianowice w funkcji parse_rs232() masz błąd, to jest prawidłowy warunek:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
Podmień i będzie działać ;)

Dzięki kolego. Nie wiem jak mi to umknęło. W Firefoxie strona wyświetla się dość długo a w chrome idzie to dość sprawnie. Jak Mirek wrzuci jeszcze raz poradniki na YT to polecę dalej z tematem.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 11:54 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 123
Pomógł: 0

Witam Może mi ktoś powiedzieć jak na takiej stronie z serwerem zrobić przycisk który jak kliknę to wyśle zapytanie do serwera o dane. W sumie funkcjonalność taka sama ma być jak odświeżenie strony tylko że z przycisku na stronie internetowej. A jak by jeszcze było możliwe zbudowanie takiego timera który co powiedzmy minute sam wysyła zapytanie to już bajka by była. Jak to zrobić w jakim programie napisać i co i jak?

_________________
http://mojekonstrukcje.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 13:08 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

TomekTomek55 napisał(a):
Witam Może mi ktoś powiedzieć jak na takiej stronie z serwerem zrobić przycisk który jak kliknę to wyśle zapytanie do serwera o dane. W sumie funkcjonalność taka sama ma być jak odświeżenie strony tylko że z przycisku na stronie internetowej. A jak by jeszcze było możliwe zbudowanie takiego timera który co powiedzmy minute sam wysyła zapytanie to już bajka by była. Jak to zrobić w jakim programie napisać i co i jak?

Ogólnie to możesz i w notatniku takie coś napisać :P, a najlepiej w ulepszonym np. notepad++ w zupełności Ci wystarczy. Jeżeli chcesz jakieś całe środowisko to możesz np. netBeans.

Jeżeli chodzi o funkcjonalność, którą chciałeś, to aby zrobić tak żeby tylko część strony się odświeżała ( wczytywane dane były dynamicznie, czyli tylko niektóre części strony a nie całość ) to czy to przycisk, czy timer musisz bliżej przyjrzeć się językowi javascript, w którym możesz zrobić sobie timer i obsługę kliknięcia przycisku oraz wysyłać zapytania technologią AJAX do procka. Aby było łatwiej możesz skorzystać z frameworka jquery. Dzięki niemu możesz w prostszy sposób zrealizować to o co zapytałeś.

Przy użyciu tych technologi i języków co napisałem możesz zrobić to tak:

W kodzie dokumentu index.html pobieranego z procka potrzeba dopisać ścieżkę do frameworka jquery, czyli w sekcji meta dopisujesz:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Teraz dla przykładu w sekcji body dokumentu tworzysz sobie przycisk takim kodem:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Utworzyliśmy w ten sposób przycisk i nadaliśmy mu identyfikator "przycisk". Jego treść, która widoczna będzie na stronie to "Pobierz wartości"

Następnie tworzymy diva, czyli miejsce, w którym te twoje dane pobrane z procka będą wyświetlane na stronie:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Przy starcie stronki będzie tam widniał tylko napis "Stare dane", które ostatecznie po kliknięciu w przycisk "Pobierz Wartości" zamienią się na dane z procka bez odświeżania reszty strony!

Teraz napiszemy kod javascript, który nam to zrealizuje, czyli w sekcji head dodajemy:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Czyli tworzymy funkcję o nazwie "pobierzDaneZprocka", która to właśnie w najprostszy sposób pobierze dynamicznie dane z twojego procesora. To co ja napisałem "daneWProcku.html" to musisz taki adres obsłużyć w procesorze. Robisz to tak samo jak z "/ " lub "/index.html". W procku zwracasz dane, które będą wyświetlane na twojej stronie.

Następnie jak już mamy funkcję to trzeba ją przypisać do przycisku, aby była wykonywana po jego kliknięciu. Tę czynność robi właśnie dalsza część w/w kodu.

To wystarczy! Teraz jak na stronie w przeglądarce klikniesz przycisk to tekst "Stare Dane" zamieni się na to co wyśle twój procesor :)

Jeżeli chcesz, aby zamiast naciśnięcia przycisku, dane były pobierane co jakiś czas cyklicznie, to zamiast tego kodu do obsługi przycisku zostawiasz tylko funkcję pobierającą dane i diva, czyli kod javascript będzie wyglądał tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Teraz co 3 sekundy dane będą pobierane z procka bez przeładowywania całej strony wcześniej już wczytanej.

Oczywiście jeżeli chciałbyś to wszystko bardzo uprościć i nie chcesz bawić się w dynamiczne ładowanie danych na stronie to możesz po prostu przeładowywać całą stronę co jakiś czas :) Wtedy wystarczy dodać w znacznikach meta na stronie taki kod:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

To wystarczy i od tej pory przeglądarka będzie sama odświeżać całą stronę co 3 sekundy :)

Mam nadzieję, że odpowiedziałem wystarczająco na twoje pytania. Jak coś to dopytuj :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 13:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 123
Pomógł: 0

Nie no odpowiedz jest spoko. Musze to przemyśleć bo kompletnie nie miałem z tym do czynienia. A w tym programie NVU da sie to zrobić?

_________________
http://mojekonstrukcje.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 14:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

TomekTomek55 napisał(a):
A w tym programie NVU da sie to zrobić?

Pewnie, wszędzie tam, gdzie masz edycje kodu stronki :) Oczywiście jak to Ci już będzie działać to trzeba ten kod strony przenieść do kodu w procesorze.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 16:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 123
Pomógł: 0

To jeszcze jedno pytanie mam takie ciało funkcji na wyświetlanie napisu

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


a jak powinno wyglądać to aby funkcja odwietrzała stronę
bo zrobiłem tak ale nie działa

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

_________________
http://mojekonstrukcje.pl/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 cze 2015, o 16:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

No musisz sobie poczytać również o podstawach HTMLa i jak jest zbudowany najprostszy dokument ( stronka ). Tutoriali na necie jest pełno więc coś sobie znajdziesz na pewno :)

Dla działającego przykładu utwórz sobie plik index.html i zapisz do niego ten kod:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


To jest w całości o czym pisałem wcześniej. Następnie utwórz sobie w tym samym miejscu plik daneWProcku.html i tam daj czysty tekst np. "Nowe dane" i zapisz.

Teraz jak w przeglądarce uruchomisz index.html to pojawi Ci się przycisk i napis pod nim "Stare dane". Jak go klikniesz to napis powinien zmienić Ci się na napis z pliku i w tym przypadku będzie to "Nowe dane".

Jak odkomentujesz linijkę z kodem "set Interval..." to po wczytaniu strony w przeglądarce po 3 sekundach bez przyciśnięcia przycisku pobierze Ci się nowy tekst z pliku.

Natomiast jak odkomentujesz na górze strony linijkę z "refresz" to przeglądarka co 3 sekundy będzie odświeżać stronkę, jednak akurat w tym przypadku w treści się nic nie zmieni :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 15:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 162
Pomógł: 6

koledzy,
próbował ktoś pobierać kod strony (w postaci tablicy wyplutej z html2c) z karty SD?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 10:57 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Witam

Przerabiam poradniki dotyczące Atnel WiFi232, aktualnie seria o HTTP WEB Server i utknąłem na części 2. Program nie chce się skompilować. W konsoli mam błędy:

./main.o: In function `http200ok':
main.c:(.text+0x4): undefined reference to `uart_puts_P'
./main.o: In function `print_webpage':
main.c:(.text+0x12): undefined reference to `uart_puts_P'

Przepisałem kod z poradnika, sprawdziłem kilka razy i nie mogę dopatrzyć się różnicy, poniżej mój kod:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Co robię źle?

A może gdzieś są kody do tych poradników, żeby ich nie przepisywać?

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 13:27 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

A masz bibliotekę w takiej ścieżce jak w #include "MK_USART/mkuart.h"?
Jest to Mirkowa biblioteka z książki.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 13:39 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Radziu napisał(a):
main.c:(.text+0x4): undefined reference to `uart_puts_P'

No przecież masz WYRAŹNIE pan napisane, że brakuje funkcji o takiej nazwie jak wyżej .... uart_puts_P() .... więc nawet jeśli nie ma jej w książce na DVD to trzeba sobie ją dopisać do biblioteki ... a ja nie będę powtarzał jak ... bo powtarzałem się i w książce i w dziesiątkach już poradników ;) .... Jak się przesyła string z pamięci Flash - stąd jest ta końcówka _P

wystarczy spojrzeć na podobną funkcję w rozdziale o LCD .... no gdziekolwiek ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 13:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Grzegorz... napisał(a):
A masz bibliotekę w takiej ścieżce jak w #include "MK_USART/mkuart.h"?
Jest to Mirkowa biblioteka z książki..


Tak, mam właśnie tą z książki, wraz z poprawką ze strony.

Mirku, dla Ciebie to jest oczywiste, ale ja jestem BARDZO początkujący.

Robię dokładnie tak jak jest w poradniku, a tu okazuje się, że masz inną bibliotekę niż polecasz wgrać z płyty do książki. A samodzielnie jeszcze nie dam rady jej uzupełnić.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 13:48 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

A sorki dawno to było i zapomniałem, że sam dopisywałem.
Zajrzyj KONIECZNIE tu: topic3018.html#p39737 , bo masz nawet gotowca :).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 13:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mam rozumieć, że ty nawet nie przerobiłeś DOKŁADNIE komunikacji RS232 ? A bierzesz się za komunikację WiFi i dziwisz się, że masz problemy ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 14:03 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Grzegorz... napisał(a):
A sorki dawno to było i zapomniałem, że sam dopisywałem.
Zajrzyj KONIECZNIE tu: topic3018.html#p39737 , bo masz nawet gotowca :).


Dzięki Grzegorz. Popatrzę, może sobie poradzę. W razie czego będę jeszcze pisał.

mirekk36 napisał(a):
Mam rozumieć, że ty nawet nie przerobiłeś DOKŁADNIE komunikacji RS232 ? A bierzesz się za komunikację WiFi i dziwisz się, że masz problemy ?


Mirku, sam nie raz mówiłeś, że nie trzeba rozumieć jak działa biblioteka, trzeba umieć z niej korzystać, a teraz takie teksty, zamiast pomóc początkującemu jak to obiecujesz w każdym poradniku.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 14:28 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Radziu napisał(a):
Mirku, sam nie raz mówiłeś, że nie trzeba rozumieć jak działa biblioteka, trzeba umieć z niej korzystać, a teraz takie teksty, zamiast pomóc początkującemu jak to obiecujesz w każdym poradniku.

No ale zobacz - sam sobie co nieco zaprzeczasz, bo ja nigdzie nie mówiłem że nie trzeba wiedzieć jak działa biblioteka .... to wręcz hmmm no dobra nie będę się emocjonował. Odwrotnie panie KOLEGO, można sobie pominąć np budowę samemu biblioteki ale żeby nie przeczytać w książce i nie zapoznać się z tym jak działa dana biblioteka ? to jakieś - przepraszam cię ale herezje .... Toż jeszcze raz powtórzę - opisując budowę bibliotek w książkach - mam DWA CELE!

1. żeby każdy nauczył się jak można samemu budować takie biblioteki
2. jak działają takie biblioteki od środka


(a ty mi będziesz tu pisał, że ja mówiłem że nie trzeba rozumieć jak działają biblioteki .... Owszem z niektórych można w pewnym zakresie tak korzystać - ale nie ze wszystkich i nie KAŻDYM wypadku bo to jest gruba przesada)

bez przeczytania np w Bluebooku jak działa biblioteka LCD później ludzie generują pytania .... typu

Cytuj:
"podłączyłem wszystko jak w książce i mi nie działa, dlaczego?"


i zawsze pierwsze podpowiedzi na forum (wcale nie ode mnie tylko)

Cytuj:
"a jak skonfigurowałeś sobie piny w bibliotece? albo czy włączyłeś w bibliotece np wyświetlanie napisów z Flash albo z EEPROM?"


Przepraszam kolegę bardzo uprzejmie - na prawdę bardzo uprzejmie - ale takiego podejścia kompletnie nie toleruję .... Bo poza napisaniem książki, musiałbym jeszcze KAŻDEMU czy to na maila, czy to na forum, czy to na Skype - oddzielnie wklejać cytaty z książki, bo pisałem o tym .... Ale, że czytelnikowi nie wiem np nie chciało się przeczytać to co tam ? ..... Kardaś ma czas - wrzuci mu się pytanie to on znajdzie to i mi napisze

Szanujmy swój czas nawzajem - bardzo o to proszę

Jeśli będziesz miał pytanie bo np nie zrozumiesz czegoś co opisałem w książce - to jak zawsze uprzejmie służę pomocą .... To jest moje stanowisko, które od lat niezmiennie prezentuję i koniec.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 14:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Radziu napisał(a):
Grzegorz... napisał(a):
A sorki dawno to było i zapomniałem, że sam dopisywałem.
Zajrzyj KONIECZNIE tu: topic3018.html#p39737 , bo masz nawet gotowca :).


Dzięki Grzegorz. Popatrzę, może sobie poradzę. W razie czego będę jeszcze pisał.



Na pewno sobie poradzisz to dodanie kilku linijek kodu.


Radziu napisał(a):
mirekk36 napisał(a):
Mam rozumieć, że ty nawet nie przerobiłeś DOKŁADNIE komunikacji RS232 ? A bierzesz się za komunikację WiFi i dziwisz się, że masz problemy ?


Mirku, sam nie raz mówiłeś, że nie trzeba rozumieć jak działa biblioteka, trzeba umieć z niej korzystać, a teraz takie teksty, zamiast pomóc początkującemu jak to obiecujesz w każdym poradniku.


Nie syp takimi tekstami, bo Mirek na prawdę dużo tłumaczy, a Ty musisz chciec i umiec z tego korzystac - proste, bo jak sam nie zaczniesz kombinowac to nikt Ci tego do głowy nie włoży.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 15:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

mirekk36 napisał(a):
... można sobie pominąć np budowę samemu biblioteki


Przecież rozbudowa biblioteki to prawie to samo co budowa.

mirekk36 napisał(a):
(a ty mi będziesz tu pisał, że ja mówiłem że nie trzeba rozumieć jak działają biblioteki .... Owszem z niektórych można w pewnym zakresie tak korzystać - ale nie ze wszystkich i nie KAŻDYM wypadku bo to jest gruba przesada)


Oj mówiłeś tak w którymś z poradników, nie pamiętam którym, ale to nie jest istotą problemu.

Faktycznie, nie czytałem jeszcze GreenBooka, ale przeczytam. Chcesz powiedzieć, że opisałeś w GB bibliotekę bardziej rozbudowaną niż ta dołączona do płyty do książki?

Z LCD nie mam problemów, biblioteka do LCD załączona do książki jeszcze mnie nie zawiodła w żadnym z poradników.

mirekk36 napisał(a):
Przepraszam kolegę bardzo uprzejmie - na prawdę bardzo uprzejmie - ale takiego podejścia kompletnie nie toleruję .... Bo poza napisaniem książki, musiałbym jeszcze KAŻDEMU czy to na maila,


A wystarczyło załączyć do płyty do GB kompletną bibliotekę do UARTa, a nie okrojoną. Lub przynajmniej w poradniku czy na stronie, czy na forum napisać coś na temat i jakie zmiany wprowadzić.

mirekk36 napisał(a):
czy to na forum, czy to na Skype - oddzielnie wklejać cytaty z książki, bo pisałem o tym
[...]

Szanujmy swój czas nawzajem - bardzo o to proszę


OK, nie chcesz/nie możesz pomóc, ja to rozumiem, ale może znajdzie się ktoś kto pomoże.

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 15:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Radziu napisał(a):
A wystarczyło załączyć do płyty do GB kompletną bibliotekę do UARTa, a nie okrojoną

Jeśli jesteś w stanie odpowiedzialnie (PODKREŚLAM, ODPOWIEDZIALNIE) stwierdzić "co to znaczy?" kompletna biblioteka do UART ... (bo ja tego nie potrafię) ... to chylę czoła - jesteś WIELKI!

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 15:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Grzegorz... napisał(a):
Na pewno sobie poradzisz to dodanie kilku linijek kodu.


Dodałem tak jak było podane i nadal te same błędy w konsoli.

Co ciekawe zniknęły wykrzykniki w linijkach z kodem uart_puts_P

Nie mam już żadnych wykrzykników w main.c, ale nadal te same błędy w konsoli.

A i jest jeszcze jedno. Takie bomby w pliku mkuart.c w linijkach

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


nie pisałem o tym wcześniej bo to chyba nie ma związku. Było już w oryginalnej bibliotece.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mirekk36 napisał(a):
Jeśli jesteś w stanie odpowiedzialnie (PODKREŚLAM, ODPOWIEDZIALNIE) stwierdzić "co to znaczy?" kompletna biblioteka do UART ... (bo ja tego nie potrafię) ... to chylę czoła - jesteś WIELKI!


Czepiasz się słówek. Chyba oczywiste że miałem na myśli taką z jakiej korzystasz w poradniku.

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

Grzegorz, sorka. Zamotałem się trochę i zmiany wklepałem w mkuart.c z poprzedniego projektu, gdzie ćwiczyłem poprzedni poradnik z WiFi.

Ostrzeżenie w mkuart te z bombami nadal są, ale to chyba nie istotne, bo już działa wszystko z części 2 poradnika

------------------------ [ Dodano po: 39 minutach ]

==============

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i proszę o więcej.

Lecę z 3 odcinkiem, i napotkałem podobny problem, ale tym razem z kodem uart_putlong

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 paź 2015, o 22:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Radziu napisał(a):
Grzegorz... napisał(a):
Na pewno sobie poradzisz to dodanie kilku linijek kodu.


Dodałem tak jak było podane i nadal te same błędy w konsoli.

Co ciekawe zniknęły wykrzykniki w linijkach z kodem uart_puts_P

Nie mam już żadnych wykrzykników w main.c, ale nadal te same błędy w konsoli.

A i jest jeszcze jedno. Takie bomby w pliku mkuart.c w linijkach

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


nie pisałem o tym wcześniej bo to chyba nie ma związku. Było już w oryginalnej bibliotece.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

mirekk36 napisał(a):
Jeśli jesteś w stanie odpowiedzialnie (PODKREŚLAM, ODPOWIEDZIALNIE) stwierdzić "co to znaczy?" kompletna biblioteka do UART ... (bo ja tego nie potrafię) ... to chylę czoła - jesteś WIELKI!


Czepiasz się słówek. Chyba oczywiste że miałem na myśli taką z jakiej korzystasz w poradniku.

------------------------ [ Dodano po: 22 minutach ]

Grzegorz, sorka. Zamotałem się trochę i zmiany wklepałem w mkuart.c z poprzedniego projektu, gdzie ćwiczyłem poprzedni poradnik z WiFi.

Ostrzeżenie w mkuart te z bombami nadal są, ale to chyba nie istotne, bo już działa wszystko z części 2 poradnika

------------------------ [ Dodano po: 39 minutach ]

==============

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i proszę o więcej.

Lecę z 3 odcinkiem, i napotkałem podobny problem, ale tym razem z kodem uart_putlong



Nie wiem kolego z czym masz problem ... ja wziąłem sztywnego GB skopiowałem biblioteki przerobiłem poradnik o którym piszesz i bez prblemu zrobiłem to o w poradniku po czym acząłem sam kombinować ze swoimi funkcjami ... znaczy się tylko jedno jesteś 1 na milion który ma problemy, problemy ze swojego powodu a nie książek czy poradników.

Weź jescze raz wszsytko oglądnij i pisz kod razem z poradnikiem! Nie skacz po łebkach to ważne.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 paź 2015, o 02:35 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Bardzo przepraszam za moją niewiedzę i niezaradność. Dziękuję Grzegorzowi za pomoc. Jak napisałem we wcześniejszym poście już sobie poradziłem. Nawet z tym drugim problemem dotyczącym braku funkcji uart_putlong w bibliotece z książki. Mam nadzieję, że zrobiłem to w prawidłowy sposób.

Też sobie zrobiłem trochę przeróbek w kodzie w main.c. Ja właśnie uczę się w ten sposób, że najpierw staram się robić tak jak Mirek. Piszę razem z poradnikiem, pauzuję co chwilę, cofam aż zrozumiem, sprawdzam po kilka razy, a dopiero poźniej jak już prawidłowo działa mi to co w poradniku, biorę się za własne przeróbki ucząc się w ten sposób praktyki. Niestety nie mogę pokazać swojego serwera bo nie jest widoczny z zewnątrz. Pewnie trzeba jakoś skonfigurować router, ale tego póki co jeszcze nie umiem.

Majster, nie rozumiem tylko, czy chcesz powiedzieć, że na Twojej płycie była biblioteka nie wymagająca uzupełnienia o te dwie funkcje?

W wolnej chwili (nie wiem kiedy) będę leciał dalej z poradnikami. Czy w razie problemów będę poprosić o pomoc na forum?

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 06:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Witam!

Uruchomiłem serwer WWW na uC AVR z wykorzystaniem modułu Atnel WIFI. Do formularza na stronie w AVR przekazywane są m.in. dane z czujników (temperatura, ciśnienie). Pytanie jest następujące: w jaki sposób można zrealizować "dalsze" przekazanie tych danych do bazy MySQL celem ich gromadzenia i tworzenia statystyk? Mam własny serwer z hostingiem www postawiony na NAS-ie i aż kusi możliwość jego wykorzystania.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 19:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

avrfun napisał(a):
Witam!

Uruchomiłem serwer WWW na uC AVR z wykorzystaniem modułu Atnel WIFI. Do formularza na stronie w AVR przekazywane są m.in. dane z czujników (temperatura, ciśnienie). Pytanie jest następujące: w jaki sposób można zrealizować "dalsze" przekazanie tych danych do bazy MySQL celem ich gromadzenia i tworzenia statystyk? Mam własny serwer z hostingiem www postawiony na NAS-ie i aż kusi możliwość jego wykorzystania.

Pozdrawiam


Kolego sądzę, że twoje pytanie jest zadane nie w tym temacie dlatego proszę moderatora o wydzielenie twojego jak i mojego posta do nowego tematu ... wtedy na pewno uzyskasz większą pomoc.

Wracając do twojego pytania ... nie katuj atmegi stawiając na niej "serwera http" chodź i to za dużo powiedziane bo na niej nie postawisz bazy mysql :)
Skoro jak sam piszesz, że posiadasz serwer na jakimś hostingu to tam na pewno masz obsługę html, php, mysql, js, itd ...

Spróbuj zrealizować to na tej zasadzie, że na serwerze tworzysz sobie plik np:

zapis_do_bazy.php -> to co będzie w środku to twoje założenia których nie znam ale z atmegi wysyłaj dane do zewnętrznego serwera w ten sposób:
zapis_do_bazy.php?temperatura=22.4&cisnienie=1009.44

można pokusić się o zrobienie swojego tokena - zmiennego lub stałego zabezpieczy ci to dodanie danych do bazy przez inne osoby np tak:
zapis_do_bazy.php?token=39826356325209233&temperatura=22.4&cisnienie=1009.44

w pliku sprawdzasz czy token się zgadza jeżeli się zgadza lecisz dalej i sprawdzasz czy wartości temperatura lub ciśnienie są puste, jeżeli są kończysz program i wyświetlasz na stronie np ##ERROR## jeżeli nie są puste program leci dalej i wyświetla na stronie ##OK##

wysyłając w powyższy sposób dane z atmegi do serwera pobierze ona sobie stronkę i parsujesz jeżeli jest ERROR wyślij jeszcze raz jeżeli jest OK to przestań wysyłać.

Możesz pokusić się np o dane ##ERROR-DATA-CZAS## oraz ##OK-DATA-CZAS## w ten oto sposób z każdym wysłaniem danych możesz pobrać sobie czas z twojego serwera zewnętrznego i zsynchronizować go z ATmegą.

Jak widzisz katowanie atmegi do tych celów i stawianie na niej "SERWERA" nie ma sensu :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 20:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Witam.
Bardzo, bardzo dziękuję!

majster napisał(a):
Skoro jak sam piszesz, że posiadasz serwer na jakimś hostingu to tam na pewno masz obsługę html, php, mysql, js, itd ...

Serwer domowy zrealizowany jest na bazie Synology DiskStation DS415+ z uruchmioną usługą Web Station i jest dostępny z internetu. Wszystkie w/w usługi są dostępne.
majster napisał(a):
Spróbuj zrealizować to na tej zasadzie, że na serwerze tworzysz sobie plik np:

zapis_do_bazy.php -> to co będzie w środku to twoje założenia których nie znam ale z atmegi wysyłaj dane do zewnętrznego serwera w ten sposób:
zapis_do_bazy.php?temperatura=22.4&cisnienie=1009.44

Rozumiem, że idea jest taka aby moduł Atnel WIFI działał jako Web Client (analogicznie do strony np. z kursami walut), a mój serwer wysyłał do niego zapytanie GET (zapis_do_bazy.php?temperatura=22.4&cisnienie=1009.44) z prośbą o dane z czujników. AVR ma odpowiedzieć, że ma te dane i wysłać je na serwer, a ten wyświetlić je na stronie poprzez uruchomienie skryptu php. Nigdy wcześniej nie realizowałem takiej komunikacji niestety więc proszę o wyrozumiałość i rozjaśnienie tematu.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 21:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

avrfun napisał(a):
Witam.
Bardzo, bardzo dziękuję!

majster napisał(a):
Skoro jak sam piszesz, że posiadasz serwer na jakimś hostingu to tam na pewno masz obsługę html, php, mysql, js, itd ...

Serwer domowy zrealizowany jest na bazie Synology DiskStation DS415+ z uruchmioną usługą Web Station i jest dostępny z internetu. Wszystkie w/w usługi są dostępne.
majster napisał(a):
Spróbuj zrealizować to na tej zasadzie, że na serwerze tworzysz sobie plik np:

zapis_do_bazy.php -> to co będzie w środku to twoje założenia których nie znam ale z atmegi wysyłaj dane do zewnętrznego serwera w ten sposób:
zapis_do_bazy.php?temperatura=22.4&cisnienie=1009.44

Rozumiem, że idea jest taka aby moduł Atnel WIFI działał jako Web Client (analogicznie do strony np. z kursami walut), a mój serwer wysyłał do niego zapytanie GET (zapis_do_bazy.php?temperatura=22.4&cisnienie=1009.44) z prośbą o dane z czujników. AVR ma odpowiedzieć, że ma te dane i wysłać je na serwer, a ten wyświetlić je na stronie poprzez uruchomienie skryptu php. Nigdy wcześniej nie realizowałem takiej komunikacji niestety więc proszę o wyrozumiałość i rozjaśnienie tematu.

Pozdrawiam



Nie nie nie :)
Twój plik "scrypt php" na serwerze nic nie pyta to w ATmega podejmujesz kiedy wysłać dane :) i po otrzymaniu odpowiednich danych zapisujesz je do bazy natomiast innym scryptem php w innym lub i tym samym pliku jak wolisz ... wyświetlasz dane z bazy.
Czy już jaśniej ?

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 22:16 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

majster napisał(a):
to w ATmega podejmujesz kiedy wysłać dane

Teraz rozumiem ideę, ale jak to zrealizować w kodzie. W ćwiczeniach z serwerem na module Atnel WIFI wysyłałem dane do modułu w odpowiedzi na zapytanie GET (?imie=Jacek&wiek=25-35) np. uart_puts(imie), uart_puts(wiek) itd., które były pozycjonowane i wyświetlane na stronie w miejsce znaczników #@znacznik@#. Jak wysłać dane do serwera zewnętrzego?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 22:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Wszystko masz z tego co pamietam to w kolejnym poradniku

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 4 kwi 2016, o 22:55 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2015
Posty: 449
Pomógł: 3

Cytuj:
Wszystko masz z tego co pamietam to w kolejnym poradniku

Web Client?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO