Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 07:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 19:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 47
Pomógł: 1

Witam. Czy istnieje możliwość odświeżenia strony zapisanej w procesorze za jego "rozkazem". Chodzi o to, że jeżeli odświeżamy stronę klikając np. F5 przeglądarka wysyła zapytanie w tym wypadku do procesora za pośrednictwem modułu wifi i czeka aż strona internetowa zostanie przez niego wydrukowana. Tak to rozumiem. A co jeżeli chcę odświeżyć ją po wciśnięciu przycisku podpiętego do pinu mikrokontrolera lub po zmianie temperatury odczytywanej z czujnika? Czy istnieje taka możliwość?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 20:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 kwi 2013
Posty: 418
Lokalizacja: Rzeszów
Pomógł: 102

Serwer nie może decydować o tym kiedy klient ma odświeżyć stronę - ta decyzja należy do niego.
Można wykorzystać AJAX'a i żądania asynchroniczne odświeżając stronę co zadany czas, używając w tym celu np. biblioteki jQuery lub "czystego" JavaScript.
Ewentualnie istnieje jeszcze znacznik "meta" dokumentu, który może być zdefiniowany następująco:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język html4strict
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Powyższy zapis należy umieścić w sekcji "head" strony, a powodować będzie to odświeżanie strony co 1 sekundę.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 wrz 2015, o 21:15 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 47
Pomógł: 1

Technologie sieciowe trochę znam. A czy odświeżając stronę np. ajaxem co sekundę nie "zamęczę" biednej atmegi jeśli będzie miała dużo innej pracy? Myślałem, że istnieje jakaś możliwość odświeżenia strony wtedy kiedy jest to potrzebne.

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

Ale teraz tak myślę, że przecież AJAX nie potrzebuje odbierać całej strony. Wystarczą tylko te dane, które chcemy zmienić. Jeżeli odpowiedź z procesora zostanie potraktowana tak jak ta z serwera PHP to wszystko zadziała, dane będą ważyć bardzo niewiele i zostaną wysłane bardzo szybko. Chyba sam odpowiedziałem na swoje pytanie :roll: ale może komuś się to przyda. Jak znajdę trochę czasu to sprawdzę czy działa i dam znać. Pozdrawiam ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO