Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:38


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2015, o 22:01 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam. Mam problem z wysyłanymi znakami z uC. Znaki są wysyłane, ale wyświetlane są inne znaki niż powinny.
Np. zamiast A jest _ , zamiast B jest /, zamiast ) jest K. Głowię się nad tym problemem i nie mogę sobie poradzić.
Program napisany i sprawdzony z poradnikiem o ADC część 3 i zgodnie z tym co w karcie katalogowej.
Program pisany na atmega 32A , podłączony do rs232 TLL (echo sprawdzone i jest poprawne) , taktowanie ustawione na 16 Mhz lub wewnętrzne 8 Mhz, podpinam pin TxD uC do RxD rs'a a GND rs'a do GND uC (lub TxD->RxD i RxD->TxD), ubrr obliczany ze wzoru
( FOSC + BAUD * 8UL ) / (16UL * BAUD) -1 lub ( FOSC / 16.0 / BAUD - 0.5 ). Prędkość transmisji ustawiona na 9600 lub 19200.
Problem ciągle pozostaje taki sam... kod programu :
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2015, o 22:31 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

A kolega chyba nie rozróżnia ' od " w jeżyku C :)
Spróbój wysłać znaki tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
i to koniecznie usuń z kodu bo razi, tego nie podajemy w kodzie programu a ustawiamy tą wartość we właściwościach projektu.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2015, o 22:34 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 wrz 2013
Posty: 58
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 10

Skasuj to:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


i ustaw procesor i kwarc we właściwościach projektu.

Proponuję ci przy korzystaniu z UARTu używać kwarce typy 11,0592, 14,7456 lub 18,432 MHz
Są to "przyjazne" kwarce dla UARTa.
Sprawdz również filtrację zasilania i czy zastosowałem kondensatory przy rezonatorze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2015, o 23:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012
Posty: 777
Lokalizacja: Karpicko k. Wolsztyna
Pomógł: 197

matw napisał(a):
A kolega chyba nie rozróżnia ' od " w jeżyku C :)
Spróbój wysłać znaki tak:

USART_Transmit("A");
USART_Transmit(")");

Wydaje mi się, że w tym przypadku to nie zadziała. Taki zapis 'A' to stała znakowa czyli kod Ascii odpowiadający dużej literze A.
A taki zapis "A" to już C-string czyli kod Ascii dużej litery A plus znak końca stringa NULL.

Funkcja USART_Transmit jako argumentu oczekuje zmiennej char. I taki argument dostaje w przypadku takiego wywołania
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Natomiast w tym przypadku
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
do funkcji został by przekazany wskaźnik na pierwszy znak C-stringa. Już to spowoduje, że kompilator zgłosi warninga.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 mar 2015, o 23:10 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Niestety, ale po zamianie ' na " zupełnie się krzaczy i wyskakuje :warning passing argument 1 of 'USART_Transmit' makes integer from pointer without a cast [enabled by default] . A co do zapisu F_CPU... poprawione.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2015, o 08:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

Faktycznie, kolega @jacekk232 ma 100% racji, to ja oczywiście pomyliłem znaczenie " i ' - przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Wracając do problemu, to kod wydaje się być poprawny, rozwiązania szukałbym w podłączeniach, sprzęcie, ew. konfiguracji terminala i komunikacji RS232 w nim ustawionej.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2015, o 10:50 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Pin 15 atmegi 32a podłączony do 2 pinu rs232. Prędkości są te same w programie i terminalu. Ramka 8n1. Znaki w terminalu odpowiadają znakom w tablicy ASCII. Czy możliwe, że kompilator może mieć coś inaczej? (wydaje mi się, że nie powinien)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2015, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2014
Posty: 446
Lokalizacja: DKL
Pomógł: 53

A jakiego terminala używasz?
Ja sprawdziłem twój kod na zestawie ATB i w terminalu Putty działa bez zarzutu.

_________________
Migracja z punktu B do punktu C
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 mar 2015, o 11:40 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 mar 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

Sprawdzam na PuTTY i również na Realterm i wynik jest identyczny.


edit. Problem rozwiązałem. Zastąpiłem przejściówkę rs232 na moduł usb-uart i wszystko działa prawidłowo.
Dziękuję wszystkim za pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 13:05 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Witam.
Mój kłopot jest niemal identyczny do powyższego. Korzystam z zestawu ATB_v1.04 oraz terminala Putty, ATMEGA644pa.
Chciałem dokonać pierwszej transmisji. Użyłem nawet udostępnionego wyżej kodu zamieniając nazwy rejestrów na odpowiadające.
Efekt - otrzymuje znaki "u", lub znak "y" z różnymi akcentami (kropki, kreski, daszki nad literą). Nie posiadam żadnych modułów rozszerzających :(
Wklejam kod prosto z Eclipse'a.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Ustawienia rejestrów UBRR0L i UBRR0H z tabeli w dokumentacji. W mkAVR Calculator ustawiłem 8MHz z wewnętrznego oscylatora. Prędkość 9600 bez bitu parzystości, jeden bit stopu.
Pytanie moje brzmi, co jest źle? Jak mogę dokonać najprostszej poprawnej transmisji?
Proszę o pomoc.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 17:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2013
Posty: 223
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 21

Fajnie że ustawiasz UCSZ0x, szkoda, że przy starcie są już ustawione dobrze :)

PS. ... i że są w innym rejestrze :)

_________________
Nie pisz komentarzy - dobry kod komentuje się sam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 20:15 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Fakt :D Przy N-tej zmianie musiałem źle wpisać.
Poprawiłem, ale nic to zbytnio nie dało. Nadal mam zamiast 'A' znak 'u' z kropkami u góry.

Poszlaką w sprawie może być nie zawsze działający poprawnie program Putty.
To jest, nie zawsze umie otworzyć terminal. Problemy występują kiedy każę mu wyłączyć flow control... Ale to może być coś nie związanego.
W każdym wypadku nie wyświetla się to co powinno.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 21:08 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

darek333 napisał(a):
Poszlaką w sprawie może być nie zawsze działający poprawnie program Putty.

No to panie masz poszlaki - .... niech to gęś kopnie ;) .... sorki ale nie mogę się powstrzymać - no jak nie umiesz czegoś obsługiwać - to nie pisz, że to źle działa - tylko albo staraj się nauczyć obsługi albo weź inne prostsze czy tam lepsze dla siebie narzędzie. Bo przy takim podejściu to twoja droga do nauczenia się czegoś wydłuży się w nieskończoność - i nie odbieraj tego źle co piszę tylko weź się w garść i szukaj błędów w tym co robisz .... a robisz ... już chociażby po tym zdaniu widać - że robisz coś o czym pojęcia nie masz:

darek333 napisał(a):
Problemy występują kiedy każę mu wyłączyć flow control..

A wiesz co to jest to "flow control" ? bo ja po tym co napisałeś jestem pewien, że nie wiesz - a nawet jeśli wiesz - to nie wiesz jak się z tego korzysta ....

Więc teraz podpowiem ci "nie każ mu włączać flow control" daj sobie z tym spokój i nie włączaj mechanizmów o których nie wiesz jak działają - to już będzie pierwszy krok do sukcesu.

Poza tym co to w ogóle znaczy:
darek333 napisał(a):
być nie zawsze działający poprawnie program Putty.
To jest, nie zawsze umie otworzyć terminal.

Co to znaczy - nie umie ? ... panie kochany uwierz mi - na tym etapie to ty nie umiesz - bo program SAM nic nie robi, a ty po prostu albo się gubisz w ustawieniach i konfiguracji sprzętowej albo masz totalny bałagan w sterownikach.

Na co dzień od ponad 6 lat używam Putty jako podręcznego i solidnego terminala o sporych możliwościach m.in takich:
http://mirekk36.blogspot.com/2013/05/te ... z-lcd.html

o czym pewnie nawet nie słyszałeś jeszcze ....

W wielu poradnikach wideo opowiadam nawet jak go skonfigurować....

Jeśli masz ATmega644P - to pokaż swój kod po naprawach - wyżej kolega wskazywał ci błędy - a ty zamiast szukać dalej - to winy szukasz w jednym z najlepszych terminali ...

Masz zestaw ATB to masz komfortową sytuację bo MkAvrCalculator podpowiada ci jaki jest port COM - numerek

jeśli jednak używasz wbudowanego programatora to MUSISZ wiedzieć, że oparty jest on o układ FT232R czyli jeśli np odpalisz terminal i nawiążesz połączenie to wtedy np nie uda ci się zaprogramować procka wbudowanym programatorem, trzeba na chwilę rozłączyć terminal - zaprogramować i wtedy dopiero można znowu włączyć

WYWAL z kodu ten OSCCAL .... masz w książce opisane w jaki sposób NAJPROŚCIEJ sprawdzać komunikację wysyłając po jednym znaku a ty kombinujesz z OSCCAL ... nie wiedząc jeszcze dokładnie o co chodzi z tym OSCCAL bo pewnie całego rozdziału jeszcze nie przeczytałeś.

Ja wiem, wiem i rozumiem, że człowiekowi się śpieszy, że chciałby JUŻ, teraz OD RAZU - ale jak widzisz co nagle to po diable

poza tym jeśli chodzi o ustawianie prędkości UBRR to zajrzyj że na bloga

http://mirekk36.blogspot.com/2013/01/rs ... trick.html

I jak mówię - chcesz aby ci szybko i skutecznie pomóc ? To najpierw pomóż sam sobie i DOKŁADNIE opisuj problem a jak poprawiasz kod to pokaż że go tu na forum a nie opowiadasz tylko że poprawiłeś - bo lecisz z totalnych chaosem ;) mówię ci ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 21:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Jeśli chodzi o flow control to przeczytałem co z definicji robi i zostawiłem z boku. Ponieważ w jednym z video poradników, Pan uruchamiał z wyłączonym, więc na wszelki wypadek również taką możliwość sprawdziłem.

W kodzie zmienia się jedna litera przy UCSR0C|=(1<<UCSZ01)|(1<<UCSZ00) było B jest C. Tak jak Pan pisał usunąłem zmianę OSCCAL.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Co do nie włączania się terminalu: Doskonale rozumiem, że korzystam z jednego fizycznego połączenia przy programowaniu jak i późniejszej transmisji. Za każdym razem rozłączam Terminal przed wgrywanie poprawionego kodu. Problem z otwarciem występował już kiedy procesor "nadaje". Może to kwestia ustawień więc jeszcze poszukam w nagraniach.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 22:05 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Popatrz - masz

1. W książce
2. w nocie PDF procka
3. we wszystkich przykładach w necie

pewną kolejność inicjalizacji UBRR - a ty robisz po swojemu - jak myślisz ? może to mieć znaczenie czy nie ? Jeśli nie jesteś pewien to RÓB zawsze tak jak w nocie PDF - powtarzam to w książce po tysiąckroć - a ty po swojemu ...

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Poza tym pewnie masz źle ustawione fusebity - ale nawet nie pokażesz jak je ustawiłeś .... więc jak można pomóc ?

Jeszcze raz powtórzę - gdy się ma problemy z TAK PODSTAWOWYMI zagadnieniami to się pokazuje WSZYSTKO co się robi - tym bardziej, że ty zmieniasz wiele rzeczy (co ci pokazałem wyżej) - "po swojemu"

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 22:29 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Rozumiem że chodzi o odwrotną kolejność zapisania młodszego i starszego bitu. Poprawione.
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Co do fusebit'ów, dołączam spakowane "zdjęcia" z mkAVR Calculator. Mogą być źle ustawione jeszcze ich nie sprawdzałem.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sie 2015, o 22:49 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Zobacz ten poradnik: https://www.youtube.com/watch?v=JbLHXkFZwsE&feature=player_embedded#t=1570 i wyciągnij wnioski.
Może, po obejrzeniu zrozumiesz o co chodzi (nie ma sensu ręcznie wpisywać wartości do rejestrów UBRR0H i UBRR0L).

Zobacz, tutaj masz gotowca na podstawie noty pdf procka (str 177):
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Resztę znajdziesz w poradniku pana Mirka. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 09:46 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Na wszelki wypadek zmieniłem tak jak jest w poradniku. Stworzyłem bibliotekę i wsadziłem tam funkcje. Wartość rejestrów też z funkcji tak jak napisałeś.
w głównym pliku zostało:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Funkcje:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Oraz plik nagłówkowy:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Dalej dostaje tego typu efekt:
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 09:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

No to teraz pokaż jak masz skonfigurowaną prędkość w PUTTY

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

aha i przy okazji nie podpiąłeś przypadkiem czegoś sobie pod nogi procka PD0 i PD1 ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 10:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Mam tylko podłączone kabelki do programowania procka.
Włączam albo od razu na domyślnych zmieniając tutaj port na odpowiedni:
Obrazek
Albo w ustawieniah portu szeregowego zmieniając to samo
Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 10:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

No teraz to mi się podoba. ;) Widzę, że kolega odrobił "pracę domową". :D
Sprawdź jeszcze, czy na pewno masz wybrane taktowanie 8000000Hz w opcjach projektu w Eclipse, bo przecież wybrałeś taktowanie z oscylatora RC 8MHz. Jeśli masz wybrane inne, zrób Clean Project, kompilacja i wgraj do procka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 10:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Niestety jest 8 MHz w Eclipsie :( Jeśli chodzi o kwarc też sprawdzę, ale to muszę sprawdzić jak się go podpina co chwilę zajmie

------------------------ [ Dodano po: 16 minutach ]

Podłączyłem zewnętrzny oscylator kwarcowy i DZIAŁA :D

Dziękuję wszystkim za pomoc!!! :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 10:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

mokrowski napisał(a):
Przy obsłudze RS232 zrezygnuj z oscylatora wewnętrznego na korzyść kwarca.


darek333 napisał(a):
Jeśli chodzi o kwarc też sprawdzę, ale to muszę sprawdzić jak się go podpina co chwilę zajmie

przecież pisałeś, że masz zestaw ATB ? czy się mylę - to co tu masz do sprawdzania ? jeśli domyślnie kwarc jest właśnie podłączony do procka

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:09 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 24 sie 2015
Posty: 8
Pomógł: 0

Cytuj:
przecież pisałeś, że masz zestaw ATB ? czy się mylę - to co tu masz do sprawdzania ? jeśli domyślnie kwarc jest właśnie podłączony do procka

Tak, teraz już wiem, ale musiałem zajrzeć do instrukcji i ustawić. Co też zrobiłem. Przecież bez sensu pytać o każdy drobiazg gdy zostały opisane wcześniej. Zastrzegłem, że chwilę może mi to zająć i sprawdziłem. Tak jak pisałem na zewnętrznym kwarcu działa i wszystko gra. Dla czego na wewnętrznym nie chce? Nie wiem, ale na tę chwilę nie będę kombinował 8-)

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

Też nie wiem co tam robi "lub", ale ja się tylko podpiąłem pod temat użytkownika aduill ze względu na podobieństwo. Nie chciałem od razu tworzyć nowego tematu, skoro ten pasował.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sie 2015, o 11:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

darek333 napisał(a):
Dla czego na wewnętrznym nie chce? Nie wiem, ale na tę chwilę nie będę kombinował

W Bluebooku masz pięknie opisane dlaczego może (ma prawo nie działać na wewn. oscylatorze) ... po to właśnie jest ćwiczenie z OSCCAL aby go w razie czego dostroić - i warto jednak to ćwiczenie przejść żeby zrozumieć - a teraz powinno ci być już łatwiej skoro widzisz - że wszystko po kolei ładnie działa ;)

Moim zdaniem powinno ruszyć na wewn oscylatorze 8 MHz w ATmega644PA ... ale to i tak oczywiście do testów i sprawdzenia bardziej niż do docelowych układów

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO